Matematicka gimnazija

Ja sam se sad bas nalozila na Matematicku. To je mnogo dobra skola ako volis prirodne nauke i ako ti idu. Svake godine primaju po 120 djaka. Treba u proseku oko 130 poena da bi se upisao. Koga zanima ima prijemni od ove godine na njihovom sajtu,pa neka vidi kako mu ide.Ja kad sam rekla razrednoj da hocu tamo da se upisem ona je odmah pocela da kuku kako je jako tezak prijemni i kako se tesko prolazi,ali da ako se upises mnogo naucis i da su uslovi super. Ja sam gledala ovogodisnji prijemni i nije mi toliko tesko. Definitivno sam odlucila da se tamo upisem tako da cu preko raspusta dosta vezbati.
Eto toliko od mene!
 
Devojcice, svake godine primaju po 100 ucenika. Ove godine su primili 103, zato sto su imali isto bodova kao i ovi na granici. Ove godine ti je trebalo 147 bodova da je upises, sto znaci devet uradjenih zadataka uz mozda jednu gresku, zavisi od toga koliko bodova nosis iz skole. Plus ove god. je prijemni bio veoma lak, znaci sledece god. kad ti budes polagala bice mnogo tezi. I sigurno ce biti vece interesovanje, jer svake god. sve veci broj ucenika konkurise za MG. Toliko o prijemnom, ako vas zanima jos nesto, pitajte....
 
Devojcice, svake godine primaju po 100 ucenika. Ove godine su primili 103, zato sto su imali isto bodova kao i ovi na granici. Ove godine ti je trebalo 147 bodova da je upises, sto znaci devet uradjenih zadataka uz mozda jednu gresku, zavisi od toga koliko bodova nosis iz skole. Plus ove god. je prijemni bio veoma lak, znaci sledece god. kad ti budes polagala bice mnogo tezi. I sigurno ce biti vece interesovanje, jer svake god. sve veci broj ucenika konkurise za MG. Toliko o prijemnom, ako vas zanima jos nesto, pitajte....

Da li je to razlog za odustajanje? Ili izazov da dokaze da ona to moze da postigne? Pa ne vidim koje je zadovoljstvo prijaviti se za skolu koju bilo ko moze da upise! Osim toga, prijemni za MG je pre prijemnog za ostale srednje skole, tako da i ako nesto krene naopako, nije nista strasno :D
 
Devojcice, svake godine primaju po 100 ucenika. Ove godine su primili 103, zato sto su imali isto bodova kao i ovi na granici. Ove godine ti je trebalo 147 bodova da je upises, sto znaci devet uradjenih zadataka uz mozda jednu gresku, zavisi od toga koliko bodova nosis iz skole. Plus ove god. je prijemni bio veoma lak, znaci sledece god. kad ti budes polagala bice mnogo tezi. I sigurno ce biti vece interesovanje, jer svake god. sve veci broj ucenika konkurise za MG. Toliko o prijemnom, ako vas zanima jos nesto, pitajte....

Da li je to razlog za odustajanje? Ili izazov da dokaze da ona to moze da postigne? Pa ne vidim koje je zadovoljstvo prijaviti se za skolu koju bilo ko moze da upise! Osim toga, prijemni za MG je pre prijemnog za ostale srednje skole, tako da i ako nesto krene naopako, nije nista strasno :D
 
Znaci radi se poseban prijemni..? Ne, onaj standardni srpski-matematika..?
A jel trebaju diplome sa takmicenja? Tako mi je neko nesto rekao..
Ima tu onih koji od sedmog krecu, moze i tad da se radi test za upis u skolu.
 
Da, radi se poseban prijemni sa 12 zadataka iz matematike, od kojih svaki nosi 10 bodova. Iz skole bodovi se racunaju kao za sve druge skole. Nagrada sa republickog takmicenja nosi 120 bodova, i to je sve sto mozes da dobijes sa takmicenja. Postoji i prijemni za sedmi razred, tada test ima 8 zadataka. Ako upises sedmi razred, onda ce ti biti mnogo lakse da upises prvi, ali ces opet morati da radis prijemni.
 
Da, nagrada sa republickog ti prakticno osigurava prolaz. Zadaci su tezi od obicnih, ali ne mogu da se porede ni sa jednim takmicenjem. Lako mozes na netu da nadjes zadatke od proslih godina, pa mozes otprilike da vidis da li ti odgovaraju....
 
Pa naravno da je to jos veci podsticaj da upisem. Mislim bar meni.Ne znam zasto svi na matematicku gledaju tako uazasno. Kao jesi normalna gde ces tamo ima da ucis po ceo dan. Tamo su samo streberi i bla...bla.....Primaju svake godine po 120 ucenika to sam proverila i mislim da mogu da se nadjem u tih 120 jer sam bez ikakvog pripremanja i vezbe resila 9 zadataka na ovogodisnjem prijemnom.Znaci ako se dobro pripremim za prijemni sobzirom da iz skole nosim 60 prolazim 100%. I bas jedva cekam da se upisem!
 
Ponavljam ti ne primaju svake godine po 120 ucenika. Pre su primali maximalno 110, i to je bilo dok je bilo jedno samofinansirajuce odeljenje. Proslu godinu nemoj da gledas zato sto je jedan zadatak na testu bio pogresan pa su svima dodali po 10 bodova, i primili dosta vise nego sto obicno primaju. Ove god su primili 103, tako da nemoj da se nadas da prodjes ako si dosta ispod 100. mesta, jedino ako imas isto bodova kao i ovi iznad tebe, Ove god. 9 uradjenih zadataka nije bilo dovoljno za prolaz, ali posto vidim da si ih uradila bez pripreme, mislim da ne moras mnogo da se brines, i da ces uz pravilno pripremanje proci gotovo sigurno.
 
Evo da i ja napisem nest. Prijemni nije nista strasno, ako se sedne na vreme da se sprema nece biti problema, a ako je neko vec imao iskustva sa takmicenja npr. redovan je ucesnik bar gradskog i ima par diploma sa tog nivoa, nece mu trebati ni neka posebna priprema. Primaju 100 djaka, u moje vreme je bilo nas 80 na budzetu i 20 na samofinansiranju, ne znam kako je sad.
E ono sto sigurno znam, to je kako ce biti posle upisa, fala bogu profesori su ostali josm uvek isti :) Ako nekom dobro idu prirodni predmeti, dakle ima dobre rezultate na takmicenjima, nece imati nikakvih problema niti ce biti potrebe za prevelikim ucenjem. To je u ovoj skoli dobra stvar, sto nije kao i na nasim fakultetima da je talenat skoro nebitan i da se sve svodi na strebanje i zestok rad. Ovde ako imas talenat bices odlican bez problema, sa jako malo ucenja, ali ako nisi za ovo ima da se polomis od ucenja i da budes vrlo dobar. Forsiraju se matematika, fizika i informatika zestoko, ok se rade hemija i biologija, ali nista tesko, dok su ovi drustveni predmeti komedija
 
Sestra mi ide u MG, i dosta je dobra. Nije da razbija sve, ali msm da je to bas gimnazija za nju. Znam jednog decka koji ji upisao ove godine, i on je bas dobar... Msm da je mentorsko...:mrgreen: Skola je sigurno odlicna za one koji to vole, svaki dan u novinma neso o matematicarima... I ima super decaka...XDD
 
tu se uglavnom upisuju vukovci iz osnovne, mada ja znam jednu osobu (kakvih verovatno ima još) koja to nije bila, a upisala je mg i dobro joj ide.
drug moj, iz osonovne, je bio vukovac i uradio je tačno 50% prijemnog i upao, ali je bio među poslednjima na listi ... pokušaj da se ravnaš sa ovim primerom
 

Back
Top