"I u dobru i u zlu..."

A

aleta

Gost
"dok nas smrt ne rastavi"..Znate ono sto matichar ili pop chitaju na venchanju mladencima ...mene zanima koliko je ovde ljudi u stanju, ne da to saslusha na venchanju, nego da je spremno i voljno da iskreno obeca to osobi do koje joj je stalo i da veruje u to? Bar za neko vreme...
:)
U nekoj skorashnjoj prichi o tome, ja sam sebe uhvatila kako na to jos uvek nisam spremna :oops:
a ja sam ne dajem obecanja koja ne mogu da ispunim.
 
Znas kako, obecanje je relativna kategorija. I sama si ubacila odrednicu `za neko vrijeme`...Sigurno se tada cini da je za sva vremena, a kad pocne da skripi svi se upravo na ovo pod navodnicima i vade. Ni ja ne obecavam olako upravo zbog hinta sa ispunjavanjem. I jednako sam jos uvijek sumnjicava prema `dobru i zlu`. Bolje odraditi to kvalitetno, nego se igrati ponavljaca. A ide zivot :wink: ...

super je sto se pitas, manje sanse da zeznes.
 
Dajem obećanja za koja sam siguran da mogu da ih ispunim.

Ne sećam se da je neko nekom, barem na onim venčanjima na kojima sam prisustvovao, obećavao nešto što je navedeno u topiću. Moguće da nisam ni slušao ko šta kome tamo obećava. A i tako su već i mlada i mladoženja ili pod takvim stresom da im klecaju kolena ili dobro nasisani opojnim sredstvima. I ko onda od njih da očekuju da shvate šta obećavaju. Pogledajte samo te potpise u knjigama venčanih. Skoro svi su ispisani drhtavim rukama.
I šta je to bračni zavet? Nešto neko nekom se zavetuje? Svašta, a posle se tuku i prave cirkus.
Za zajednicu dva raznopolna ljudska bića ponajmanje je bitan onaj kupoprodajni ugovor što ga zovemo venčani list. Za čudo, mnogima je ostanak u braku on jedini razlog. A ima onih koji i bez tog papira žive kao u ljubavnim filmovima sa hepi endom, srećnim krajem.
Šta da se radi, sapunice su vrlo veran prikaz života, ma koliko šećera, žuči i koječega ostalog curilo sa tv ekrana dok ih se gleda.
 
Pa dobro , ne kazu bas matichari tako ali se na to misli...kod nas je jos uvek to neka pesma ili poema Desanke Maksimovic ili tako nesto, ali je sushtina ista..da li neko zaista moze da obeca drugoj osobi da ce je voleti i chuvati do kraja zivota, i kad je bolesna i kad je zlo ili je to neshto shto se previshe olako izgovara..instant brak- instant ishod!?
 
Neznam o cemu pricate ali evo da se ubacim. Ja sam ozenjen jednim srculencetom mojim i gruvam dalje, tako mi je kako mi je a ako neznam sta je gore od gorega onda znam sta je bolje od boljega i neznam sta ste samo pocele da filozofirate tu i trosite drugima vreme, ja koji sam vec ozenjen, bih ovu temu zakljucio ako je moguce rjecima moje pok. babe "Bila je rabota". Dakle, treba misliti ako mozseh pre nego sto stanes pred oltar a posle ti je bolje da sto vise pevas jer ko pjeva nije mu do razmisljanja.
 
Mister X:
Neznam o cemu pricate ali evo da se ubacim. Ja sam ozenjen jednim srculencetom mojim i gruvam dalje, tako mi je kako mi je a ako neznam sta je gore od gorega onda znam sta je bolje od boljega i neznam sta ste samo pocele da filozofirate tu i trosite drugima vreme, ja koji sam vec ozenjen, bih ovu temu zakljucio ako je moguce rjecima moje pok. babe "Bila je rabota". Dakle, treba misliti ako mozseh pre nego sto stanes pred oltar a posle ti je bolje da sto vise pevas jer ko pjeva nije mu do razmisljanja.
ma daj ne tupi majke ti!
 

Back
Top