sta je to redirekcija?

Pa Bozo u ovoliko reci si mogao i da mu objasnis :)

1. na sajtu:
neko otkuca adresu sajta www.nekisajt.com u head stoji putanja ka drugom sajtu i otvara se ovaj drugi znaci uradjena je redirekcija.

2. Kod registranta domena - nemas pravi hosting vec neki FREE , registruje se domen iskoriste nameserveri od registranta i sajt se redirektuje na tvoj domen ,

Mada sad kad procitam ovo sto sam napisao i nisam ti nesto objasnio al valjda ces razumeti :)
 
Ohh...

ajde onda i ja da dam moj odgovor za redirekciju.

Dakle redirekcija kao sto samo ime kaze, sa jednog mesta upucuje te na neko drugo.

E sada treba definisati sta se time tacno misli.

Redirekcija moze da bude tako sto ce neko u svom HTML fajlu napisati kod i nakon ucitavanja istog, prebaciti te na neku drugu stranicu.

Takodje redirekcija moze da bude kao 'URL forwarding' odnosno da kada kucas ime domena, automatski budes prebacen na neki drugi.

E sada prilikom URL forwardovanja, u adress baru, sve vreme moze da ti stoji prvobitno ime sajta koje si ukucao, a da se materijal koji se ucitava kupi sa drugog sajta to je 'framed url forwarding',
a moze i naravno kad ti ukucas domen da te dirketno prebaci na drugi sajt i da ti ispise adresu te lokacije u adress baru.

Hmmmm ne znam da li sam nesto zaboravio al eto mislim da ti je i ovo dosta za pocetak.
 

Back
Top