БУЛЕВАР ЗВЕЗДА!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
Данило Бата Стојковић,један од најзначајних домаћих филмских и позоришних глумаца,добио је прву звезду на плочнику испред биоскопа "Балкан".На јучерашњи дан пре 118 година у Београду,у кафани "Златни кртст" одржана је прва биоскопска пројекција.
линк
линк

Мислим да је ово почетак једне традиције коју имају сви велики центри филма и позоришта.И сматрам да је треба наставити.Да ли неко од вас има неки предлог за следећу звезду?
 
Ако је неко заслужио звезду, то је свакако и пре свих, легендарна глумица Љубинка Бобић!

ljubinkaqa0.jpg
 
Стрело исправи ме ако грешим Жанка Стокић,мислим да се тако зове,jeдна наша глумица..мислим да би она требала да добије.


Да, зове се Жанка Стокић, али не знам, да ли уопште има некога ко се сећа њених улога, међу живима... А није
ми познато ни да постоји неки снимљени материјал са њом.

Са Љубинком је друга прича, она је играла и у неким филмовима, рецимо "Поп Ћира и Поп Спира" у режији
Соје Јовановић (стара верзија), а и снимљена је представа "Гопођа министарка".... Тако да је ја памтим преко
тих снимљених представа и пар филмова. А као личност је била фантастична, откачена, духовита, непосредна...
 
Сјајна је била Рахела! :klap:

rahelaferaridy8.png


Рођена је у Земуну 27. августа 1911. године, а умрла у Београду 12. фебруара 1994. године.



П.С. Неодољиво ме је подсећала на моју баку...
 
Bolje im je dati zvezdu za zivota..Rade Markovic..Ljubisa Samardzic..Dragan Nikolic..Bata Zivojinovic..Nikola Simic..Bora Todorovic..Milena Dravic..Mirjana Karanovic..Olivera Markovic..Mira Banjac..

Што би рек'о Арнолд, евентуално Оливера Марковић неку 27, 28 звезду... :think:

Има их толико који су заслужили ове претходне звезде, као што сам већ рекла ту су: Љубинка Бобић, Рахела Ферари,
Павле Вујисић, Слободан Алигрудић, Стево Жигон, Мија Алексић....и неки од оних старих бардова, као рецимо
Миливоје Живановић и Добрица Милутиновић. Можда баш треба и почети од ових који су одавно преминули.
 
Дајте, најлакше је одредити следећу ''звездуу'' то је ствар комисије или ако баш хоће нека ставе на референдум(не би ме зачудило).
Више ми смета што смо направили копију, и то лошу, већ постојећег булевара звезда у САД. Као да није могло да се смисли нешто ново, аутентично, препознатљиво и познато за нас. Овако ће изгледати да стављамо наше бардове, који су изнад свега били уметници, у исти ранг са холивудским звездама. А те две ''школе'' не могу се мерити, Европа је сасвим нешто друго.
Ово је само моје мишљење, а свакако да нешто слично треба да постоји и добро је што је Бата на челу. Следећи...гласам за Радмиловића.
 
Дајте, најлакше је одредити следећу ''звездуу'' то је ствар комисије или ако баш хоће нека ставе на референдум(не би ме зачудило).
Више ми смета што смо направили копију, и то лошу, већ постојећег булевара звезда у САД. Као да није могло да се смисли нешто ново, аутентично, препознатљиво и познато за нас. Овако ће изгледати да стављамо наше бардове, који су изнад свега били уметници, у исти ранг са холивудским звездама. А те две ''школе'' не могу се мерити, Европа је сасвим нешто друго.
Ово је само моје мишљење, а свакако да нешто слично треба да постоји и добро је што је Бата на челу. Следећи...гласам за Радмиловића.

Slazem se s tim da nasi nisu mogli da smisle nista originalno. A dodacu i ovo da je zvezda ruzna!
 
Slazem se s tim da nasi nisu mogli da smisle nista originalno. A dodacu i ovo da je zvezda ruzna!

Ствар је у томе да можемо да направимо нешто ново, оригинално што би се наставило на наше културно поднебље. Копирање је најлакша ствар али такве ствари брзо падају у заборав. Мислим да глимци који це добити места на том булевару не заслужују да буду представљени свету као нечија копија јер су били све само не то.
 
Mislim da je ok da glumci koji nisu medju nama dobijaju zvezde.

Ja bih je dodelio:

Pavlu Vuisicu
Miji Aleksicu
Milivoju Zivanovicu
Slobodanu Perovicu
Slobodanu Aligrudicu
Mici Tomicu
Ljubi Tadicu
Zoranu Radmilovicu
Stevi Zigonu
M.P.Ckalji


i glumicama

Ljubinki Bobic
Radmili Savicevic
Raheli Ferari
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top