Negativna energija u natalu

ASC pokazuje nas , znaci sta smo , kako reagujemo , nasu ideju o onome sto nas okruzuje i kako se ponasamo u odredjenom tenutku i kao sto je rekla vip lakse je pogoditi ASC nego Suncev znak iz toga razloga sto se jednostavno njegove osobine vise vide , kada pogledamo nekog fizicki , neke pokrete , akcije i dela ... MC pokazuje nas u javnosti , najednostavnije , kako nas drugi vide ... ne znam negde kad izadjete sa drugovima , u pozoriste , ovo ono , pa kako se vi uklapate tu i kako vas dugi vide , vasu poziciju ... koji je vas polozaj na osnovu koga drugi gledaju na vas , pa zato nije ni cudno sto su ranije plemici obicno imali Jupiter na MC-u i imali taj povlascen polozaj sa puno casti i priznanja ... ne znam , zamilslite sebe na nekoj premijeri , na crvenom tepihu idete i sutra sta novine napisu o vama i o tome kakvi ste bili i gde vam je mesto u svemu tome , neke hvale , a neke spuste , e to je vas MC :D ... recimo :lol: ... ako sam ja dobro shvatio :D ...


8) :-o :o
 
ASC pokazuje nas , znaci sta smo , kako reagujemo , nasu ideju o onome sto nas okruzuje i kako se ponasamo u odredjenom tenutku i kao sto je rekla vip lakse je pogoditi ASC nego Suncev znak iz toga razloga sto se jednostavno njegove osobine vise vide , kada pogledamo nekog fizicki , neke pokrete , akcije i dela ... MC pokazuje nas u javnosti , najednostavnije , kako nas drugi vide ... ne znam negde kad izadjete sa drugovima , u pozoriste , ovo ono , pa kako se vi uklapate tu i kako vas dugi vide , vasu poziciju ... koji je vas polozaj na osnovu koga drugi gledaju na vas , pa zato nije ni cudno sto su ranije plemici obicno imali Jupiter na MC-u i imali taj povlascen polozaj sa puno casti i priznanja ... ne znam , zamilslite sebe na nekoj premijeri , na crvenom tepihu idete i sutra sta novine napisu o vama i o tome kakvi ste bili i gde vam je mesto u svemu tome , neke hvale , a neke spuste , e to je vas MC :D ... recimo :lol: ... ako sam ja dobro shvatio :D ...


8) :-o :o

Sta predstavlja pluton u MC u vagi?Shvatio si ti to dobro :DNemoj da izigravas skromnost;)
 
Razumem ja sve to što je napisao immph. Ali zanima me, gde se vidi prvi utisak koji ostavljamo na ljude, njihovo prvo mišljenje o nama. Jer sigurno da prvi utisak vrlo često nije isto što i kasnije mišljenje.

Evo zbog čega se bunim. Mene najveći broj ljudi u početku pogrešno proceni, do sada sam mislila da je to zbog Neptuna u 1.kući (u Strelcu), jer sam mislila da je 1.kuća ono kako nas ljudi vide i doživljavaju. Obično ljudi prvo pomisle da sam fina, naivna, neko ko lako može da se iskoristi, u tom smislu. Posle se kao iznenade kad vide da to nema veze s istinom. Saturn mi je jedna od najjačih planeta, na otprilike 5 stepeni od MCa, u konjukciji su i prave slične aspekte. Mislim da ljudi koji me znaju, me tako i doživljavaju. Ali ne znam kako onda da objasnim to što me uvek pogrešno procene na početku? Ne samo na početku, neki to mišljenje dosta dugo zadržavaju, i posle im dođe kao neki šok kada vide da su se prevarili u proceni. Ne radim ja to namerno, to je jednostavno njihov utisak. Nije da meni sad smeta to potcenjivanje, naučila sam da živim sa tim, i ima to i svoju dobru stranu, mnoge stvari uspeš da uradiš lakše jer znaš da niko ne obraća pažnju na to što radiš, ili ne očekuje od tebe, lakše izbegneš konflikte itd.
Jedno što mi još pada na pamet kako to da objasnim jeste kvadrat Neptuna koji ima i sa MCom i sa Saturnom. Ne znam da li je zbog toga, ili zbog Neptuna u 1.kući, ali gotovo da sam sigurna da je Neptun tu umešao svoje prste :evil:

Izvinjavam se zbog skretanja s teme, dakle, moje pitanje je, šta utiče na prvi utisak koji ostavljamo na nekog?
:)
 
Mene najveći broj ljudi u početku pogrešno proceni, do sada sam mislila da je to zbog Neptuna u 1.kući (u Strelcu), jer sam mislila da je 1.kuća ono kako nas ljudi vide i doživljavaju.
Eto, sve si sama rekla. ;)
O utiscima govori i jedno i drugo, čak i sve planete na uglovima (egzaktne konjunkcije naročito), ali naravno prvo Ascendent. On govori i o tome kakvi smo, kao i kakav utisak ostavljamo, dok bi MC uglavnom govorio o tome kako se ljudima predstavljamo (bez obzira na to kakvi smo zapravo, recimo).
Eto, tako bih ja to pomalo banalno objasnila (naravno da će se gledati i položaji vladara, dispozitori i sl.).
 
Da, razumela, hvala. :heart:
Interesovao me je baš taj prvi utisak koji ostavljamo na ljude.

Možemo da se se vratimo na negativnu energiju u natalu. Ja sam ranije gledala karte nekih serijskih ubica, pa možda ako hoćete, da postavimo neku od njih?
 
Može li za početak Marsel Petiot, kao prvo jer je rođen kad i ja :) a i zbog toga što mi je karta zanimljiva.
Marsel Petiot- francuski lekar, priznao ubistvo 19 osoba, sumnja se da je tokom života ubio više od 60 ljudi.
Rođen 17.januara 1897 u Francuskoj. Još kao dečaku od 17 godina postavljena dijagnoza da je mentalno oboleo; više puta je bio izbačen iz škole. Nakon Prvog svetskog rata, kada je otpušten iz vojske zbog mentalne bolesti, upisuje školu za lekare i završava. Tada počinje da koristi narkotike, a pričalo se i da vrši ilegalne abortuse. Prva žrtva bila je njegova ljubavnica, koja je misteriozno nestala. Iste godine kada se to desilo, postaje gradonačlnik. Naredne godine se ženi, kasnije dobija i sina sa istom ženom. Nakon optužbi da je kao gradonačelnik proneverio novac, seli se u Pariz. Radi kao lekar. Dobija neku vrstu unapređenja – da overava smrtovnice. Bio u bolnici zbog kleptomanije. Vrši ilegalne abortuse, prepisuje narkotike, izdaje lažne umrlice. Međutim, najunosniji posao bio je za njega prebacivanje ljudi tokom Drugog svetskog rata u Argentinu. Nakan što bi mu ljudi platili veliku sumu novca, on bi ih ubijao. Tela je bacao u Senu, a neka uništavao živom. U njegovoj kući u Parizu nađeni ostaci 26 osoba. Osuđen i ubijen na giljotini.

(Ovo je bilo nešto ukratko i na brzinu, izvinite zbog grešaka. Evo linka za više informacija http://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Petiot )
Evo karte



Meni su prvo upale u oči ove konjukcije malefika. U prvoj kući egzaltiran Uran u konjukciji sa Saturnom, oboje na 28 stepenu. U sedmoj kući stelijum malefika – Neptun, Pluton i Mars u konjukciji. Vladar stelijuma Merkur u 3.kući. Ja bih rekla da je zbog tog stelijuma imao problema sa zakonom, a da je zbog Merkura bio dobar govornik koji je uvek rečima uspevao da postigne te svoje ciljeve. Zanimljivo je to što ima egzaltiran Mesec i Veneru. Isto mi je zanimljivo to što mu je Jupiter na 9 stepenu Device, koji je u opozicija sa Venerom u Ribama (isto kao kod mene, čak i 9 stepen Jupitera :( Osim što su druge kuće u pitanju) Rekla bih da se u ovom Juiteru u 10 kući kvadriranim od strane Ne, Pl i Marsa vidi taj njegov uspeh i pad. :confused:
 
Može li za početak Marsel Petiot, kao prvo jer je rođen kad i ja :) a i zbog toga što mi je karta zanimljiva.
Marsel Petiot- francuski lekar, priznao ubistvo 19 osoba, sumnja se da je tokom života ubio više od 60 ljudi.
Rođen 17.januara 1897 u Francuskoj. Još kao dečaku od 17 godina postavljena dijagnoza da je mentalno oboleo; više puta je bio izbačen iz škole. Nakon Prvog svetskog rata, kada je otpušten iz vojske zbog mentalne bolesti, upisuje školu za lekare i završava. Tada počinje da koristi narkotike, a pričalo se i da vrši ilegalne abortuse. Prva žrtva bila je njegova ljubavnica, koja je misteriozno nestala. Iste godine kada se to desilo, postaje gradonačlnik. Naredne godine se ženi, kasnije dobija i sina sa istom ženom. Nakon optužbi da je kao gradonačelnik proneverio novac, seli se u Pariz. Radi kao lekar. Dobija neku vrstu unapređenja – da overava smrtovnice. Bio u bolnici zbog kleptomanije. Vrši ilegalne abortuse, prepisuje narkotike, izdaje lažne umrlice. Međutim, najunosniji posao bio je za njega prebacivanje ljudi tokom Drugog svetskog rata u Argentinu. Nakan što bi mu ljudi platili veliku sumu novca, on bi ih ubijao. Tela je bacao u Senu, a neka uništavao živom. U njegovoj kući u Parizu nađeni ostaci 26 osoba. Osuđen i ubijen na giljotini.

(Ovo je bilo nešto ukratko i na brzinu, izvinite zbog grešaka. Evo linka za više informacija http://en.wikipedia.org/wiki/Marcel_Petiot )
Evo karte



Meni su prvo upale u oči ove konjukcije malefika. U prvoj kući egzaltiran Uran u konjukciji sa Saturnom, oboje na 28 stepenu. U sedmoj kući stelijum malefika – Neptun, Pluton i Mars u konjukciji. Vladar stelijuma Merkur u 3.kući. Ja bih rekla da je zbog tog stelijuma imao problema sa zakonom, a da je zbog Merkura bio dobar govornik koji je uvek rečima uspevao da postigne te svoje ciljeve. Zanimljivo je to što ima egzaltiran Mesec i Veneru. Isto mi je zanimljivo to što mu je Jupiter na 9 stepenu Device, koji je u opozicija sa Venerom u Ribama (isto kao kod mene, čak i 9 stepen Jupitera :( Osim što su druge kuće u pitanju) Rekla bih da se u ovom Juiteru u 10 kući kvadriranim od strane Ne, Pl i Marsa vidi taj njegov uspeh i pad. :confused:


meni je prvo upalo u oko da je vladar asc pluton otisao u 7 polje i udruzio se sa neptunom i marsom... rekla bih da je znao zavoditi sa rijecima. i da su njegove rijeci bile jake, zavodljive i agresivne na neki nacin. nije bio stidljiva osoba. svoje zrtve je nalazio u susjedstvu... dali je to radio u svojoj kuci, tj. ubijao ljude?? mislim da mu mu je to bila neka vrsta velikog uzitka (posto je vladar 11 otisao u 4. polje)...

svakako interesantan chart! bas me zanima sto ce majstori da kazu! :D
 
meni je prvo upalo u oko da je vladar asc pluton otisao u 7 polje i udruzio se sa neptunom i marsom... rekla bih da je znao zavoditi sa rijecima. i da su njegove rijeci bile jake, zavodljive i agresivne na neki nacin. nije bio stidljiva osoba. svoje zrtve je nalazio u susjedstvu... dali je to radio u svojoj kuci, tj. ubijao ljude?? mislim da mu mu je to bila neka vrsta velikog uzitka (posto je vladar 11 otisao u 4. polje)...

svakako interesantan chart! bas me zanima sto ce majstori da kazu! :D
Slažem se, jako zanimljiv natal.
Mentalni aspekat ovde je naglašen, ali zbog ovako postavljenih malefika to je očigledno odvelo u mentalnu bolest. Najbitnije - vladari 3. su malefici u jakoj konjunkciji na kraju Škorpiona, blizu Asc-a, a vladari Asc-a Mars i Pluton su istovremeno vladari 12., u vrlo jakoj konjunkciji + Neptun. Verovatno (vrlo) jak intelekt ali teške misli i agresivna narav + upleteno 12. polje i Neptun ...
Vladar 11. polja (slobodna volja) iako egzaltiran, prima kvadrat od dispozitora koji se nalazi u znaku svog izgona (Venera je u padu), a u T-kvadratu je sa već pomenutom konjunkcijom iz 7. koja uključuje vladare.
Mesec iako u sedištu, u 8. je polju i uklještenom znaku.
Eto, neki od faktora koji se posmatraju u ovakvim slučajevima, malo nabacani doduše. :)

Inače, ovo me je podstaklo da pogledam u Točkovima sudbine (Imširagić) nešto na ovu temu, kao primer naveden je horoskop Erika Harisa (ko je čitao možda se seća), dečka koji je izvršio masakr u svojoj školi pre desetak godina. Njegov Asc je vrlo blizu Asc-u iz ovog primera, na 26 Škorpije je a tu je Uran na 29, takođe; Mesec je takođe uklješten u Raku u 8. kući.
 
Slažem se, jako zanimljiv natal.
Mentalni aspekat ovde je naglašen, ali zbog ovako postavljenih malefika to je očigledno odvelo u mentalnu bolest. Najbitnije - vladari 3. su malefici u jakoj konjunkciji na kraju Škorpiona, blizu Asc-a, a vladari Asc-a Mars i Pluton su istovremeno vladari 12., u vrlo jakoj konjunkciji + Neptun. Verovatno (vrlo) jak intelekt ali teške misli i agresivna narav + upleteno 12. polje i Neptun ...
Vladar 11. polja (slobodna volja) iako egzaltiran, prima kvadrat od dispozitora koji se nalazi u znaku svog izgona (Venera je u padu), a u T-kvadratu je sa već pomenutom konjunkcijom iz 7. koja uključuje vladare.
Mesec iako u sedištu, u 8. je polju i uklještenom znaku.
Eto, neki od faktora koji se posmatraju u ovakvim slučajevima, malo nabacani doduše. :)

Inače, ovo me je podstaklo da pogledam u Točkovima sudbine (Imširagić) nešto na ovu temu, kao primer naveden je horoskop Erika Harisa (ko je čitao možda se seća), dečka koji je izvršio masakr u svojoj školi pre desetak godina. Njegov Asc je vrlo blizu Asc-u iz ovog primera, na 26 Škorpije je a tu je Uran na 29, takođe; Mesec je takođe uklješten u Raku u 8. kući.

elle_77, znaci mentalne bolesti su uvjek prikazane sa 12.poljem i njegovim vladarem, tj. kontakt asc. sa istima omogucava mentalnu bolest?? ili grijesim??
 
elle_77, znaci mentalne bolesti su uvjek prikazane sa 12.poljem i njegovim vladarem, tj. kontakt asc. sa istima omogucava mentalnu bolest?? ili grijesim??

Ne,posmatra se sve ono sto moze ukazati na mentalnu bolest,dakle prvo ASC koji primarno predstavlja nas kao i nas karakter,nasu sudbinu,pa zatim da li je ASC naglasen(da li je naka planeta na ASC-tu),pa 3.polje kroz koje se vidi kako neko razmislja i misli,pa 11.polje koje predstavlja nasu slobodnu volju,nase planove,nade,zelje,pa i sve ono sto covek uradi s predumisljajem,12.polje predstavlja nase nesvesno,tj.nasu podsvest,pa se gledaju planete u tim poljima,zatim vladari tih polja,kako su postavljeni,kakve aspekte grade,itd.
Ako sam nesto izostavila neka me neko dopuni.
 
elle_77, znaci mentalne bolesti su uvjek prikazane sa 12.poljem i njegovim vladarem, tj. kontakt asc. sa istima omogucava mentalnu bolest?? ili grijesim??
12. polje je polje koje govori o psihičkoj (ne)stabilnosti, podsvesti i sl.
To što si ti navela je jedan (od mnogih) potencijalni pokazatelj ali naravno da ni izbliza nije dovoljno za zaključak, nego kombinacija svega.
 
Може да буде иритантан глас, рецимо. Ово је лоше аспектован Марс и Венера у Бику. Пискавост уживо.

Али постоје особе које када видите осећате се лоше зато што сте свесни њиховог интезитета и ствари које су у стању да учине када се посвете одређеном циљу.

Истина, већина нетрпељивих особа имају лоше аспектовану 12 кућу, односно стелијум у 12 кући. Ово не значи нужно да је особа лоша, већ да ће да је људи избегавају због лоших ствари око те особе. И, генерално, лоша карма, смрт вољених, судови, а често и фанатизам. Када се приближите тој особи, иста ће вас користити и трагати за начином да вас исцрпи.

Слично је и са 6 кућом, уколико особа има тешку болест чест је случај да се аутоматски избегава.
 
A zasto Mars a ne recimo Merkur (govor)? Toliko lupas da je to za nekoliko medalja, steta sto samo navodis ljude na stramputicu ali dobro, neko i to mora da radi.


Истина, већина нетрпељивих особа имају лоше аспектовану 12 кућу, односно стелијум у 12 кући. Ово не значи нужно да је особа лоша, већ да ће да је људи избегавају због лоших ствари око те особе.

Netacno, osobe sa jakom kucom 12 izbegavaju druge ljude, a ne ljudi te osobe. Jaka 12 je cesta kod indijskih jogija ili nasih monaha.
 
Меркур није тоналитет гласа. Венера је, с обзиром да Бик руководи Певањем и Гласним жицама.
Меркур је Размишљање. Меркур у Бику би дао конструктивнију особу, а конјукција са Венером не би произвела пискавост већ дубљи глас с обзиром да је Близанац типично мушки симбол, симбол браће, треће куће.
Меркур у Бику и неки од квадрата са Шкорпијом или Девицом би дао, рецимо, активног пушача.
Марс је нападност и изненадност, те као природни непријатељ Венере, Марс негативно утиче на исту чак и када су у конјукцији, зато што су де факто исконски различите природе. Теби је Марс у Бику и мало, мало, па псујеш људе.

Људи са аспектованим планетама у 12 кући ће увек тражити помоћ од других, а људи ће их избегавати. Истина, Рибе беже, али 12 кућа игра другачију улогу од типичног Сунца у Рибама и потребно је правити разлику између знака и куће.
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao da je Merkur tonalitet glasa. Upetljao si Marsa u pricu u koju mu nije mesto. Za svako telo u kombinacijama koje pravi se moze reci da moze uticati na glas, a ako se vec neko izdvaja na usrtb drugih to svakako nije Mars. Bolje da si pomenuo Neptuna i Veneru i napisao nesto lepo o slatkorecivosti i mekoci, zavrsivsi polozajem Merkura u znaku Raka ali.... nije dato svakom da bude umetnik.


Меркур у Бику и неки од квадрата са Шкорпијом или Девицом би дао, рецимо, активног пушача.

:dash:
 
Нептун и Венера, слаткоречива пијандура :lol:

А, знам зашто теби смета. Теби је Марс близу Сунца, не? :think: И скоро па стелијум у 12 :think:
Марс у Бику, осма, подзнак Вага и Сатурн ту негде. Оптерећен хомосексуалцима.
 
Osobama sa blagim oblicima autizma su vece sanse da postanu ateisti od drugih, navodi se u novoj studiji. Logicno, autisticni mozak je fasciniran detaljima, odlikuje ga kruta logika pa je i malo verovatno da se vidi sira slika, kapric Velikog Stvaraoca.

Kao sto Rupert Seldrejk istice u Naucnoj Deluziji, izvestaji gotovo 3 000 ljudi pokazuju nesumljiv dokaz vidovitosti, predosecaja ili telepatije u jednom ili drugom obliku. Ipak, ateisti odbacuju celo dokazno telo. Odbaceno samo radi klimavosti njihovog samopostovanja, a takvo razmisljanje je blisko fundamentalizmu. U SAD procenat ateista je tri puta veci na studijama medicine u odnosu na procenat ateista naspram drustva.
 

Back
Top