Pomoc!!!

trubac19

Obećava
Poruka
55
Pozdrv svima.E ovako,ja sam hteo da napravim ozvucenje za kucnu uptrebu,ali da bude baaaas jako,volim jaku muziku,a da me ne kosta preterano mnogo...Kupio sam danas od nekog coveka neke zvucnike,Dva zvucnika,neka japanska marka Toa,oznaka RS 20, 8 ohms,400 w,teski su bas,imaju sigurno 20-30 kg...a nisu nesto veliki,kockaste su kutije,30-40 cm u obimu,nemaju vise...ako neko zna koji su to zvucnici neka mi kaze nesto o njima,kakvi su...ima po cetri zvucnika u jednoj kutiji,i jedan izduzen na vrhu,znaci po 5 zvucnika u svakoj kutiji,2 kutije,10 zvucnika ukupno...Onaj covek sto sam od njega kupio kaze da su bas jaki,da su to neki disko zvucnici,nisu obicni...zna li neko nesto o tim zvucnicima?...a 200 eura sam platio ta 2 zvucnika...neznam da li sam pogresio,ne razumem se ja bas najbolje,kupio sam i neki bas SOLID TWIN bass reflex,150 w,91 db ,4 ohms....Zna li neko nesto kakvo je to?100 eura sam platio taj bas...znaci 300 eura sve,nece mi biti zao para ako bude gruvalo dobro!!!Malo sam se ja zaleteo kad sam to kupovao,ali neznam jesam li pogresio...i traba sad da nadjem pojacalo.Posto se krecu cene pojacala,a ja inace gocu da pustam muziku sa kompa...i kakvo mi je naj bolje pojacalo da uzmem?Kako sam ja razumeo coveka od koga sam kupio zvucnike treba mi neko jako,od 300 wati pa navise...ja neznam.I posto se krecu cene pojacala?Hvala unapred....Gocu to da sastavim jos mi pojacalo fali,valjda ce gruvati jako...
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja...ovaj... nikad cuo za tu marku zvucnika posto su japanski ne znam ali ako imas kola mogao si da kupis 2 woofera i 2 elipse sa cd-mp3 playerom i da tuce ko blesavo! Za pojacalo bi preporucio da pogledas u oglasima( bilo kojim) i da vidis koliko to otprilike kosta a povezao bi sa AUX kablom od PC do miksete i od miksete zvucnike. JA SAM IMAO 2 ZVUCNIKA STARA DOSTA ISTO SAM IH POVEZAO SAMO MESTO MIKSETE JE BIO GRAMOFON(KASETE PLOCE SNIMANJE ITD) TO JE RADILO EXTRA DOK NISAM RAZDUVAO ZVUCNIKE ZBOG POJACAVANJA EKVILAJZERA NA PC:!::!::!: pazi na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razor_1 :bye:
 
Stavicu slike zvucnika ujutro...Au ja sam nikakav poznavaoc zvucnika tako da...a koje pojacalo da uzmem kad mi je bas 4 oma,a zvucnici 8 oma?Cuo sam da treba da pravim neke skretnice...moze li neko da mi objasni kako to moze da se poveze da radi dobro?
 
Brzo mi treba odgovor,kakvo je pojacalo harman karbon HK 650,i moze li da gura zvucnike od 300-400 wati?I jel mnogo da dam 150 eura za to pojacalo,a kao novo je...brzo mi treba da mi neko kaze nesto o tom pojacalu jer do ujutro imam da vidim hocu li ga uzimati ili ne...Da li ce odgovarati za moje zvucnike,zna li neko...
 
Poslednja izmena:
A inace za ove mi zvucnike treba,ova dva...imam i neki wufer,ma ovo su zvucnici sto sam ih opisao na pocetku gore.
 

Prilozi

  • zvucnici.JPG
    zvucnici.JPG
    22,7 KB · Pregleda: 14

Back
Top