Slavim slavu mom psu i kolima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatalError

Primećen član
Poruka
761
danas je slava nasega grada, srecna vam slava,
imamo i slave stranaka, e sad pitam sta sve treba da ima svoju slavu i jer to umesno ili je to jos jedno isforsirano bahato ponasanje crkve, stranaka,politicara, gradskih vlasti, pojedinaca,

ali da se zadrzimo samo na beogradu, jer beograd pravoslavac?
jer u beogradu ne zive druge vere?
evo zamislite da sam musliman ili katolik zasto od mojih para gradska vlast da pravi prijeme za slavu? + organizacija i ko zna sta jos.
drugo zar slava nije nesto sto se slavi u krugu porodice i crkve i prenosi se sa kolena na koleno ili danas svako i sve i svasta treba da ima svoju slavu?

ako je to normalno onda ocekujem da i moja opstina dobije slavu, skole vec imaju svoju slavu, i oticicu do obliznjeg popa da ga pitam koju slavu treba da slavi moj auto, pas, ps, stan, ulica i t.d

i jer veci patriota i srbin,moralan covek, moralana stranka ona koja ima slavu? zbog cega to rade nije mi jasno, i zasto je crkva pristala na tako nesto, zar joj je toliko vazno do kinte da osvestavaju sve i svasta [na primer fabriku duvana]

i kako javnost ne reaguje na takvo ne ukusno ponasanje...:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Drustvo onako kako ga mali Mikica zamislja.

Ne dam ni ja pare za hiljadu stvari koje nemaju veze sa mnom. Boli me uvo za puteve u Engadinu. Ne interesuju me skole za slepe u Friburgu, kolica za kljaste u Bilu, i skole nemackog za azilante u Vinterturu. Sta me se tice da li ce pozoriste u Bernu da opstane ili ce da zatvori vrata?

E pa vidis, tice me se, jer od mog poreza ima da se placa sve ono sto vlasti smatraju bitnim.

Tako izgleda zivot odraslih. Kasce ti se samo jednog dana.

Do tog dana, cuti i ne kaki.
 
nema smaranja ja pitam zasto to rade od mojih para!!!!
svaki moj dinar je svetinja i necu da mi ga uzimaju jer jasno?
a pogotovu to da rade dok u njemu zive gradjani svih mogucih vera, zasto oni da pracaju tu festu i glupiranje?

Боље умукни да ти неко на окрене уши наопако... који твој динар, јадан не био... и те друже-Тито форе остави за Кумровец или састанке Латинкиног ЛДП-а........8)

У питању је ВЕЋИНСКА ВОЉА У ОГРОМНОМ ПРОЦЕНТУ када је у питању Београд...
 
smatram da je u sekularnom društvu neprimereno da političke partije imaju slavu, zašto bi politička organizacija vezivala sebe za jednu od lokalnih veroispovesti.

što se tiče gradskih zaštitnika, to je standardna stvar svuda u svetu mada mi ne bi smetalo kada bi i beogradski muslimani i katolici imali neki svoj poseban dan.

(molim te, koriguj to jer u jel.)
 
Na danasnji dan pre 600 i nesto godina je Stefan Lazarevic preneo prestonicu iz Krusevca u Beograd...

I zato se slavi, ali i slavi da bi nam Bog dao srecu ,mir i zdravlje , dakle svim Beogradjanima bez obzira, a znamo koliko je to trebalo ljudima koji su vekovima unazad ziveli u ovom uvek "mirnom i nemirnom" gradu...

Sta je tu lose.., mozda je bolji "***** bal"???
 
smatram da je u sekularnom društvu neprimereno da političke partije imaju slavu, zašto bi politička organizacija vezivala sebe za jednu od lokalnih veroispovesti.

što se tiče gradskih zaštitnika, to je standardna stvar svuda u svetu mada mi ne bi smetalo kada bi i beogradski muslimani i katolici imali neki svoj poseban dan.

(molim te, koriguj to jer u jel.)

Ма иди молим те... зашто само муслимани и католици --- има регистрованих преко 100 разних вера и "вера" и ВЕРСКИХ ОРГАНИЗАЦИЈА - па нека свако себи одабере дан ПА ОНДА ГРАДСКА ВЛАДА ТО НЕКА СЛАВИ - мореееееее......... БАТИНА ЈЕ ИЗ РАЈА ИЗАШЛА.....
icon8.gif

icon8.gif
icon8.gif
 
Na danasnji dan pre 600 i nesto godina je Stefan Lazarevic preneo prestonicu iz Krusevca u Beograd...

I zato se slavi, ali i slavi da bi nam Bog dao srecu ,mir i zdravlje , dakle svim Beogradjanima bez obzira, a znamo koliko je to trebalo ljudima koji su vekovima unazad ziveli u ovom uvek "mirnom i nemirnom" gradu...

Sta je tu lose.., mozda je bolji "***** bal"???

Pa ovaj Eror bi to vise voleo.
 
Ovakve ulične manifestacije su bile uobičajene uoči Drugog Svjetskog Rata kada su neki nerazumni Srbi poništili Konkordat, u ime cijele Jugoslavije, tada kraljevine:roll: i rekli istorijski NE Vatikanu...Kako se cela priča završila, znamo...Srbi ne bi smeli da dopuštaju svojoj crkvi da ih mnogo vodi...Jer uglavnom to čini veoma loše, za razliku od Katoličke...
 
danas je slava nasega grada, srecna vam slava,
imamo i slave stranaka, e sad pitam sta sve treba da ima svoju slavu i jer to umesno ili je to jos jedno isforsirano bahato ponasanje crkve, stranaka,politicara, gradskih vlasti, pojedinaca,

ali da se zadrzimo samo na beogradu, jer beograd pravoslavac?
jer u beogradu ne zive druge vere?
evo zamislite da sam musliman ili katolik zasto od mojih para gradska vlast da pravi prijeme za slavu?
+ organizacija i ko zna sta jos.
drugo zar slava nije nesto sto se slavi u krugu porodice i crkve i prenosi se sa kolena na koleno ili danas svako i sve i svasta treba da ima svoju slavu?

ako je to normalno onda ocekujem da i moja opstina dobije slavu, skole vec imaju svoju slavu, i oticicu do obliznjeg popa da ga pitam koju slavu treba da slavi moj auto, pas, ps, stan, ulica i t.d

i jer veci patriota i srbin,moralan covek, moralana stranka ona koja ima slavu? zbog cega to rade nije mi jasno, i zasto je crkva pristala na tako nesto, zar joj je toliko vazno do kinte da osvestavaju sve i svasta [na primer fabriku duvana]

i kako javnost ne reaguje na takvo ne ukusno ponasanje...:dontunderstand:
O, kako kenyas... Narocito ovo boldovano. K'o da ce muslimanima neko da upada u kuce i da im trpa svinjetinu u usta zato sto je slava Beograda.

A inace, da te Yopa nesto nauci, slava izvorno ima veze sa pravoslavljem k'o i sa budizmom...
 
Ovakve ulične manifestacije su bile uobičajene uoči Drugog Svjetskog Rata kada su neki nerazumni Srbi poništili Konkordat, u ime cijele Jugoslavije, tada kraljevine:roll: i rekli istorijski NE Vatikanu...Kako se cela priča završila, znamo...Srbi ne bi smeli da dopuštaju svojoj crkvi da ih mnogo vodi...Jer uglavnom to čini veoma loše, za razliku od Katoličke...

А ти си??? Из твог поста може се закључити да си римокатолик ???:think:
 
danas je slava nasega grada, srecna vam slava,
imamo i slave stranaka, e sad pitam sta sve treba da ima svoju slavu i jer to umesno ili je to jos jedno isforsirano bahato ponasanje crkve, stranaka,politicara, gradskih vlasti, pojedinaca,

ali da se zadrzimo samo na beogradu, jer beograd pravoslavac?
jer u beogradu ne zive druge vere?
evo zamislite da sam musliman ili katolik zasto od mojih para gradska vlast da pravi prijeme za slavu? + organizacija i ko zna sta jos.
drugo zar slava nije nesto sto se slavi u krugu porodice i crkve i prenosi se sa kolena na koleno ili danas svako i sve i svasta treba da ima svoju slavu?

ako je to normalno onda ocekujem da i moja opstina dobije slavu, skole vec imaju svoju slavu, i oticicu do obliznjeg popa da ga pitam koju slavu treba da slavi moj auto, pas, ps, stan, ulica i t.d

i jer veci patriota i srbin,moralan covek, moralana stranka ona koja ima slavu? zbog cega to rade nije mi jasno, i zasto je crkva pristala na tako nesto, zar joj je toliko vazno do kinte da osvestavaju sve i svasta [na primer fabriku duvana]

i kako javnost ne reaguje na takvo ne ukusno ponasanje...:dontunderstand:


ne vidim nikakav problem u toj slavi.
samo je važno da se zna koliko je predvidjeno sredstava za obilježavanje..
da ne bi novci ''zalutali'' sa slave negdje drugo..

a što se tiče crkve, nije mi čudno da ''osvestavaju sve i svasta'', to im je i posao..
vratili su se na velika vrata u društveni život, sada hvataju svaku priliku da se promoviraju u narodu, mada je sve to samo forma...
duhovnost je mnogo više od toga.

ali i crkva je firma, mora se ''prizemljiti'' da bi opstala...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top