PARALIJA

i da li neko zna kakav je nocni zivot tamo,posto cujem razne komentare:1) da je suvise porodicno mesto;
2)da ima samo 2 diskoteke;
3)neki kazu idealno za provod...i tako ja ne znam sta je istina od toga.
 
mesto je stvarno ok za cenu koju platite za letovanje,
apartmani su uglavnom zadovol;javajuci(cisti nisu mali...terasica)
naprotiv nije porodicno mesto ima dosta mladih
ima minimum 4-5 dobrih klubova tj diskoteka od kojih je prosle godine bio najbolji casa lanote ili tako nesto,
plaza je super peskovita, zadnje 2 godine nema ni meduza
cene priustive,e sad opijanje u diskoteci zahteva dublji dzep
 
:D Jes'da niko ne pita za vodu,ali moram da kazem-nije nesto za one koji vole da plivaju-plicak je predugacak,a svako popodne je voda zamucena,navuku se neke trave...za ljubitelje plivanja je bljak!Ostalo je sve O.K.ako volis guzvu,mnogo radnji itd. :cry:
 
Paralija, Olimpik beach i ostala mesta u solunskom zalivu poznata su po lošem moru.

( Znate onu staru izjavu prosečnog srbende "Naše more je mnogo bolje od Grčkog !" :D )

Razlog je relativna zatvorenost zaliva, blizina Soluna, tj. velike solunske luke, i ušća reke Vardar. Ali, ne ide se na more samo zarad kupanja, zar ne ?
 
meni se paralija nije svidela jer:
1)ima previse guzve,previse ljudi iz srbije,previse diskoteka,ruzan je grad
2)more je u tom delu jako lose,ogromna plaza puna ljudi-ko sto neko rece za ljubitelje plivanja je katastrofa
3)grcka je velika,ima mnogo lepih mesta,sa fenomenalnom prirodom i divnim morem
ja tamo bila samo dva dana na srecu,pa otisla dalje,ali su mi utisci mnogo negativni.
ako neko hoce takvu vrstu turizma,onda ok ali meni je paralija ko da odem u budvu (a budvu ne volim). :D
 
Slazem se!Za iste pare ima mnogo mesta u Grckoj gde je more prelepo a ima i tih radnjica,guzvi itd.ako se to trazi."Ucestvovala" sam u razvoju turizma u Paraliji,isla tamo kad je postojao samo prvi red kuca,crkva i jedna prodavnica...ali odavno ne idem jer volim kupanje i ne volim onoliku guzvu na svakom koraku.No ukusi i potrebe se razlikuju,svako treba da izabere ono sto za njega cini odmor.Lep provod! :D
 
Paralija je takav smor da ja nemam reči.Možda zato što sam pre toga bila u Kušadasiju gde sam se fantastično provela.Grci su nekako hladni.Paralija je malo mesto ni malo atraktivno a i prodavnice su im bezveze sa bofl robom.Ali ako imaš dobro društvo onda je sve ok.
 
buhazz:
Paralija je takav smor da ja nemam reči.Možda zato što sam pre toga bila u Kušadasiju gde sam se fantastično provela.Grci su nekako hladni.Paralija je malo mesto ni malo atraktivno a i prodavnice su im bezveze sa bofl robom.Ali ako imaš dobro društvo onda je sve ok.

Paralija se ni meni ne svidja. Bio samo jednom i to na kratko i ne vracam se vise. Inace, naziv "paralija" me uvek po malo zbunjuje, jer svako grcko mesto i mestasce ima svoju "paraliju" - plaza :)

Ne slazem se da su Grci hladni, samo treba sici juznije i tamo tek pocinje pravo uzivanje (svakako od Lamije prema Atini i jos juznije, pa Peloponez a ostrva da ne pominjem)
Nisam video meduze, prljavo more od kada letujem u Grckoj, na jugu. I dole ima malih prodavnica i mesta, ali sva imaju pravi turisticki smek.
Nazalost severni deo je stvarno prepunjen a i more i plaze nisu ono sto vecini prija. Mada, ima i u tom delu Grcke veoma lepih mesta, samo treba pronaci.
 
Bila sam jednom u Paraliji, sticajem okolnosti.
Uzas jedan, to vam je ko Batajnica na Adi. Okupala sam se jednom samo u moru i to jedva. Prljavo, puno meduza, ma odvratno je.
Nikako za preporuciti.
 
za mene je oaralija jedan užas užasni.
jedna gomila naroda jedni drugima na glavi, ko u sutomoru.
radnje,sve visi kineska roba, svi govore srpski,
dziberana na grčkoj obali.
znam da te nisam utešila,ali ja zaist amislim da je to jedno odvratno mesto.
pre 20 tak godina je bilo lepo,
najlepša peščana plaža u toj regiji,ali dođoše divlji-oteraše pitome...
paralija inače na grčkom znači plaža...
odnosno...to i nije mesto,već plaža od koje je nastalo i mesto.
(izazvano najezdom turista)
 
Meni se svidja. Ukusi su razliciti. J sam bio vise puta. Guzve su na plazi ali su plaze ciste i fenomenalne. Uvece od 18-24 h ti je kao na buvljaku. Nema cega nema. Kad krenes u 18 h zavrsis setnju u ponoc i na kraju neznas ni gde si bio ni sta si obisao. Ako ti se to svidja......
 
pa pazi...grčka obala pogotovu to parče...krcato peščanim plažama.
i nećeš me ubediti da je čisto kada njih bar 100 piški u tom trenutku u tu vodu...
i suviše naroda.
bespotrebno, u olimpik biču,ista plaža kilometar dalje...
lepo,mirno ima ljudi ali ni 1% u odnosu na paraliju.
iskreno, u gčku se ide jer ima fenomenalnu obalu,
u koji red baš paraliju i ne bi ubrojala..
ako hoćete da doživite grčku,idite južno, ili na ostrva..
pa i halkidiki je lep..
valjda hoćete grčku,
grčki jezik,hranu...
a ne da se dožive rafailovići!
to ima u cg!
mislim...mi smo nekada uzdisale za grcima:p
a vi nađete srbende tamo:lol:
umetsto da doživite pravu letnju ljubav:p uz uzdisanje za njim do novembra:p
 
Da,mozda si u pravu...ali problem je vjerovatno u cijeni,a ne gdje ljepse...Svi znamo da je bolje na Santoriniju ili Mikonosu ili Kritu...da ne nabrajam dalje...ali ipak se mora priznati da je u Paraliji najjeftinije...A uvijek je bilo koliko para,toliko i muzike...A i nije Paralija toliko losa...bar ima dosta mjesta za izlete u okolini...
 
Pa ne znam pre bi se onda iskesirao za Halkidi koji nije nesto skuplji od Paralije...nego iso u Paraliju...Ona mi je ono kao za neke srednjoskolske varijante...kao uzbudljiv nocni zivot...a more katastrofa...
 
Da, toliko je lose. Kao sto rece Pajamaca to je plaza (paralia) grada Katerini gde Grci napravise apartmane kad su videli koliko Srba dolazi....tako da je to jedan pravi mali buvljak na obali mora. Zato je tako i jeftino, inace i sama plaza je ruzna, onako ispresecana molovima.....za srednjoskolce koji dolaze samo da se napiju i "lepo" provedu - idealno, za svakog ozbiljnijeg putnika koji zeli da zaista uziva u svom odmoru na grckoj obali ovo mesto definitivno nije na listi pozeljnih destinacija....
 
Maca je u pravu. Plaza jeste dugacka kilometrima i pescana, ali je voda mutna i prljava. Ima puno crne morske trave, koju talasi izbace na obalu, pa smrdi i skupljaju se muve. Plitko je 200m od ulaska u vodu. Na obali jedni drugima sede na glavi, bukvalno.

Tipican primer "paradajz" turizma.

Dobra strana je veliki broj diskoteka i kafica, te zato mladi, kojima plaza nije bitna, preferiraju Paraliju. Cene su u globalu nize nego u ostalim delovima Grcke.
 

Back
Top