Bare hvatovi

ne mozhe bare da se navezhba,ako ima slabe prste ko ja onda mora da nauchi da se snalazi....by the way,ja imam slab bare na klasichnoj,na elektrichnoj je to limunada....

Pa na klasichnoj mora vishe da pritisnesh , a na elekrichnoj kao shto si rekao ,limunada
Ja sam ojachao prste jer za schoolski orkesar moram da sviram neke bare hvatove kojki se mnogo brzo i chesto menjaju,a to mora na klasikari
 
pa zavisi,ja sam uvek izbegavao kompozicije gde ima puno bare hvatova....ali u srednjoj,je praktichno svaka kompizija puna bare hvatova tako da,nauchio sam kako da se snalazim...al o5,problem jeste ako hvatash svih 6 zhica pod bare,al uglavnom u kompozicijama je max 4 zhica pod bareom,veoma retko vishe od toga...a to nije problem drzhati....
 
pa zavisi,ja sam uvek izbegavao kompozicije gde ima puno bare hvatova....ali u srednjoj,je praktichno svaka kompizija puna bare hvatova tako da,nauchio sam kako da se snalazim...al o5,problem jeste ako hvatash svih 6 zhica pod bare,al uglavnom u kompozicijama je max 4 zhica pod bareom,veoma retko vishe od toga...a to nije problem drzhati....

Pa bolje da uivezbash , pa netjesh morati da izbegavash , eto meni nije problem,a sviram jedno godinu dana
 
pa slushaj mene ***-e....jel lepo kazhem da to ne mozhe da se navezhba....Holyfield je imao kataraktu na levom oku pa je bio jedan od najboljih boksera svih vremena,nauchio je da se snalazi sa tom manom....
 
ne,mozhda nego sigurno...a i svirash trzalicom,klasichna je ipak pravljena za klasiku....nisam se setio da kazhem,meni je chesto bare bio problem zato shto sam imao Yamahu na kojoj je most visok,pa su zhice malo vishe udaljene od vrata....tako da ti shto si postavio temu,pogledaj jebene zhice,mozhda su previshe visoko....i informishi nas,da ne delimo savete dzabe....isposhtuj nas....
 
ne,mozhda nego sigurno...a i svirash trzalicom,klasichna je ipak pravljena za klasiku....nisam se setio da kazhem,meni je chesto bare bio problem zato shto sam imao Yamahu na kojoj je most visok,pa su zhice malo vishe udaljene od vrata....tako da ti shto si postavio temu,pogledaj jebene zhice,mozhda su previshe visoko....i informishi nas,da ne delimo savete dzabe....isposhtuj nas....

I ja imam Yamahu:)
I ne sviram samo trzalicom.
''Ispostuj nas'':lol:
Odmah se setim nekog vica...
 
ja sviram svaku gitaru, tj. koju mi das, a vezbao sam na klasicnoj, na kojoj moras da upres, pa na akustari i elektrici... el. mi je boza sada... tako da, to je dobro kod klasike na pocetku... jes' da neki batale jer ih smori, ali sta sad... upri malo jace i zameni zice 8)
 
Imam problem kada hvatam bare na gitari, uvek mi se G slabo cuje....mnogo prigusena.....Imate savete..........

Imamo savete, naravno...VEZBAJ.

Cuje se priguseno zato sto ne pritiskas dovoljno jako, logicno...To je stvar vezbe, nemoj se sad truditi da pritiskas kao konj, jednostavno ce samo doci, vremenom..
I jos nesto sto moze da bude problem... Podlaktica i saka neka budu u ravni, znaci ne savijas zglob nego samo prste! I to pod uglom od 90 stepeni... U pocetku moze biti tesko, ali kao sto rekoh, stvar vezbe i nista drugo, srecno! ;)
 

Back
Top