Hrvatska-najuspješnja zemlja Europe u reformama

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.220
moram priznati vec mi pocimlje polako biti sumnjivo nakon toliko mnogo pohvala na ravun RH u zadnjih nekoliko mjeseci...najnovija...
svjetske financijske institucije izabrali Hrvatsku kao najuspjesniju zemlju u Europi koja je provela i provodi najuspjesnije reforme...
veceras (ili sutra nisam sigurna) bit ce joj u Njujorku dodijeljenaq nagrada, a nekoliko dana kasnije Hrvatska ce se moci predstaviti na jednom od svjetskih "najsnaznijih" financisko- poduzetnickog skupa , takoder u Njujorku, sto bi u svakom slucaju trebalo privuci paznju i zanimanje investitora diljem svijeta...na listi svjetske banke o uspjesima zemlje, RH je sa porazavajuceg 111 mjesta u poslijednje dvije i pol godine stigla na 44 u svijetu i prvo u Europi...
kad se jednom "sredi" politicko stanje u zemlji, postigne konsenzus u svim vaznijim drzavnim interesima, sve ostalo dolazi "samo po sebi" na odgovarajuce mjesto...jos da nam uspije( i ubrza se) reforma pravosuda....:) i preispita privatizacija 90-ih (a pocelo je dobro...Nevenka Tudman pred sudom) pa cemo za 20-ak godina biti mala Svicarska...
(lijep san, ali nazalost samo san za sada):D
ako nekoka zanima vise, mislim da bi se o tome na hrvatskom jeziku moglo naci na index.hr kao i na net.hr
 
ma to je bruto...kad odbijes troskove,tamo,vamo ostane suvo milijardu,bas zarade
vidi,hrvatskoj je najveci izdatak hrana za turiste
moraju da kupuju hranu,pica i jos stosta a tu je otprilike najveci gubitak
pazi,to sam cuo da je jedan tip izneo u saboru
nisam siguran da je tacno

oprosti kamerad,ali u ekonomiju se razumish ko marica u onu stvar.

cuj,od 8milijardi da ostane samo 1???

pa nismo mi srb..ovaj, tunguzija.:mrgreen:
 
hvala hedon :heart:
nadam se da cemo uskoro citati i cuti tako nesto i za Srbiju, jer potencijal nesumnjivo ima...

nazalost nema...srbija nema nikakav proizvod koji bi plasirala svetu,da bi obrnula neke ozbiljne pare
bog je pogledao hrvatsku i grcku,i dao im more
postoji stara izreka,duzan kao grcka
to je iz perioda kada su se grci strasno zaduzili,ulozili su lovu u infrastrukturu i turizam,i vrlo bzo postali najinteresantnija dstinacija evrope
odplatili su dug,a sada vrlo ristojno zive,iako su siromasna zemlja..osim sto imaju prelepo more
srbija je vec druga stvar
gledam juce bas na tv tipa koji kaze,ako ne prodamo nesto bitno do septembra,uci cemo u deficit 400-500 mil.eura..znaci,kao narkoman koji je u krizi pa rasprodaje sve o kuci sto ima za male pare,dok ma sta da rasprodaje
srbija e trebala biti industriska zemlja,a industrija je pukla,stala
ja licno nevidim ovde nekog extremnog napretka...osim sto se radi neka trgovina
mozda jedino,ako nadju naftu..ko u hercegbosni:):)
 

Back
Top