Windows NT problem
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Windows NT problem

Zabranjeno
    Guest

Podrazumevano Windows NT problem

Zdravo poznavaocima ovih stvari. Imam jedan problem. Instalirao sam jedan program u mrezi u kojoj nisam smeo i naravno obrisao ga. Ali kada god startujem racunar pojavljuje mi se informacija da fajl koji treba da se aktivira na pr na D:\Data\Program nemoze da se nadje a dok ga nisam obirsao on se kativirao uvek pri startovanju. Pretpostavljam da je ova informacija o pokretanju ovog programa upisana u nekom fajlu na C disku ali u kome i gde. DA li neko zna da mi kaze gde se ovakve stvari za automatsku aktivaciju programa pri startovanju racunara smestaju prlikom instalacije, kako da dodjem do njega i da ga obrisem itd.

Pozdra

Obećava
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Windows NT problem

Citat Original postavio Zabranjeno
    Zdravo poznavaocima ovih stvari. Imam jedan problem. Instalirao sam jedan program u mrezi u kojoj nisam smeo i naravno obrisao ga. Ali kada god startujem racunar pojavljuje mi se informacija da fajl koji treba da se aktivira na pr na D:\Data\Program nemoze da se nadje a dok ga nisam obirsao on se kativirao uvek pri startovanju. Pretpostavljam da je ova informacija o pokretanju ovog programa upisana u nekom fajlu na C disku ali u kome i gde. DA li neko zna da mi kaze gde se ovakve stvari za automatsku aktivaciju programa pri startovanju racunara smestaju prlikom instalacije, kako da dodjem do njega i da ga obrisem itd.

Pozdra
    Pokusaj: START\run\msconfig\startup
    e a tamo nadji svoj program koji se pokrece pri svakom dizanju windows-a i odcekiraj ga.
    Varijanta 2: Idi u Control Panel pa na Add/Remove Programs tu nadji svoj program, obelezi ga i klikni na add/remove.
    Ovo bi trebalo da ti pomogne. Ako ne kukaj

Obećava
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Zaboravih da ...

Zaboravih da dodam.
    U 1 varijanti, obavezno potvrdi to sto si odradio sa klikom na Apply, a onda sa OK.
    Pozdrav!

Zabranjeno
    Guest

Podrazumevano

Hvala, ali mi to nista ne znaci. Kao sto rekoh to je mreza u firmi i ja nemam pristup kao administratort. Da li mogu nesto da uradim peseka...Da direkno pristupim na C: i da nadjem fajl u kome je smesten ovaj podataka o startovanju programa uvek kada se podigne sistem...i da ga obrisem iskljucim itd.

Plesase, pomoc jer ako se ovo otkrije moze da bude zesca frka....

Pozdrav i hvala

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

1) U Registry bazi:

HLM/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Run
    HLM/Software/Microsoft/Windows/Current Version/RunOnce
    HLM/Software/Microsoft/Windows/Current Version/RunServices
    HLM/Software/Microsoft/Windows/Current Version/RunServicesOnce

(isti kljucevi postoje i individualno za svakog korisnika u HKEY_USERS/<user_name> )

2) U Start menu, StartUp folder.

3) U %windir%\system.ini i %windir%\win.ini fajlovima kao sistemski drajveri.

4) U c:\autoexec.bat i c:\config.sys - konzolne aplikacije i drajveri, podizu se pri boot-ovanju.

5) (NT/2k/XP sistemi) Control Panel / Administrative Tools / Services, odnosno Control Panel / Services...

6) Ako ga nema na ni jednom od pomenutih mesta, instaliran je kao neki drajver, i moraces da pretreses ceo registry da bi ga nasao i uklonio (sto moze da krahira sistem ako ne znas sta radis i sta brises)

Toliko

Slične teme

1. Problem sa Windows-om ili...
    Autor Ivan-Pirot u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.03.2009., 10:55
  2. PROBLEM Log on to Windows XP
    Autor sklopotnica u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 18:58
  3. Problem sa Windows-om
    Autor marijan44 u forumu Operativni sistemi