Barak Obama

Truman

Elita
Poruka
22.709
Prema pisanju lista Press Barak je konacno postao kandidat demokrata na predsednickim izborima. Na ovoj temi pisimo o njemu. Mislite li da ce postati predsednik? Podrzavate li ga? Pratimo njegove postupke i kad postane predsednik ( eto, ja mislim da ce postati ).

Mislim da ranije nije otvarana tema o njemu, posto pretrazivac nista ne izbacuje.

Pisite...
 
Ja mislim da ovaj komentar sa sajta b92 sve govori.


"Ma ljudi da se ne zanosima vise sa tim ko ce da bude predsednik SAD! Kako ne shvatate da oni imaju kreiranu spoljnu politiku za narednih 100 godina i bilo ko da dodje na mesto predsednika ima samo jedan zadatak, a to je da sprovodi zacrtanu politiku, sa manjim korekcijama. E sad, kada bi mi Srbi znali sta se krije u tom njihovom 100 godisnjem planu pa da znamo cemu da se nadamo.... :(

p.s. ratovace i Obama kad "zatreba" :(
 
Ja mislim da ovaj komentar sa sajta b92 sve govori.


"Ma ljudi da se ne zanosima vise sa tim ko ce da bude predsednik SAD! Kako ne shvatate da oni imaju kreiranu spoljnu politiku za narednih 100 godina i bilo ko da dodje na mesto predsednika ima samo jedan zadatak, a to je da sprovodi zacrtanu politiku, sa manjim korekcijama. E sad, kada bi mi Srbi znali sta se krije u tom njihovom 100 godisnjem planu pa da znamo cemu da se nadamo.... :(

p.s. ratovace i Obama kad "zatreba" :(

:ok::tick:pa da.pa zato bi onda bili klinton,bush i svi isti.upravo zbog toga,jos plus ovaj zadnji je intiligentno glup,mada ko zna.......
 
Imam utisak da ce se Obama uzdrzavati od nekih ekscesa cisto zato sto je crnac i sto zna da ce ga svi pazljivo posmatrati.

Moj favorit je bio Ron Paul koji nije imao nikakve sanse. Sto se preostalih tice, Obama mi deluje jos i najbolje i za nas i za Ameriku.
 
Ne znam. Postoje ljudi u Americi koji su za momentalni prekid rata u Iraku, postoje i oni koji su protiv rata, ali to postepeno da se uradi - Obama koliko sam ja skontao. Pored toga, Obama je liberal, a ako postane predsednik bice prvi Afro-Amerikanac na tom polozaju. Bice to jedna velika simbolika.
 
Ja mislim da ovaj komentar sa sajta b92 sve govori.

"Ma ljudi da se ne zanosima vise sa tim ko ce da bude predsednik SAD! Kako ne shvatate da oni imaju kreiranu spoljnu politiku za narednih 100 godina
Vi stalno valjate ove gluposti o zaverama i o tome kako su "Ameri" svemoćni.
Prosto mi se smrkne kad dođem na srbske forume jer znam da me čeka priča o tome kako vanzemaljci pokušavaju da nas porobe.

Ni sami Amerikanci ne veruju da su neki gospodari sveta, vi ste jedini.

Eno vam čuveni smradikalski aktivista i islamofob Srđa Trfiković, on je Amerikanac. Jel vi stvarno mislite da je to dupe-glava neki vladar svetom...

Ja se ne sećam ove paranoje i ksenofobije u vremenu pre Miloševića,
devedesete godine su izgleda trajno sjebale našu psihu kada je reč o shvatanju sveta.
 
Ako si nekad slusao Obamu i ako dovoljno dobro znas engleski, sigurno si primetio da je on daleko od prosecnog americkog crnca po temama, akcentu, svemu.

Obama je specijalizovan oblik zivota, crnac prilagodjen belackoj americkoj politickoj sceni. Zato i ima sanse da bude izabran, dok neko kao Jesse Jackson nije imao ni promil sanse. Prema tome, simbolika se sastoji u tome sto su konacno uspeli da stvore crnca koji je sustinski belac, a ne u tome sto je Obama (polu)crn.
 
voleo bi da vidim crnca kao presednika Amerike, biće jako zanimljivo.
A što se tiče politike, tu nema govora, zna se kakva je i nema menjanja.
i sigurno će imati neku ratnju kampanju, koiji precednik je nije imao:p
 
Poslednja izmena:

Back
Top