Turističke destinacije

CG je skuplja u odnosu na prethodne godine.

Skuplja je hrana i piće u restoranima, skup im je hleb, i uopšte pecivo, flaširana voda je takođe skupa, uopšte, sve vrste napitaka, što je i logično, jer se najviše kupuje. Skupo im je voće (breskve 2 € :eek: ), povrće značajno skuplje nego u Srbiji.
 
CG je skuplja u odnosu na prethodne godine.

Skuplja je hrana i piće u restoranima, skup im je hleb, i uopšte pecivo, flaširana voda je takođe skupa, uopšte, sve vrste napitaka, što je i logično, jer se najviše kupuje. Skupo im je voće (breskve 2 € :eek: ), povrće značajno skuplje nego u Srbiji.

...tako je bilo i ranijih godina, ali ne i tamo gde ti letujes, sad su se i oni malo "trgli" i shvatili da im je vreme da cene priblize onima iz okolnih gradova....
..flasirana voda je u restoranima uvek mnogo skuplja nego u prodavnicama, to sam vec pisala....voce uzasno skupo, povrce moze i da se nadje jeftinije
po marketima...na pijacama je katastrofalno skupo, jer su im i cene zakupa tezgi na pijacama previsoke....
 
Meni je skuplje sve, jer evro nije više ni 100, ni 105 ni 110 dinara, nego 114. Pa tako 2 l koka kole u prodavnici košta skoro 180 dinara, što je znatna razlika u odnosu na Srbiju. Šokirana sam bila cenom šampinjona, recimo: 300 g (ne 400 kao u Srbiji) je u Rodi 1,48 €, u manjim prodavnicama verovatno i više, što dođe da je kg više od 5 €. Nije bitna količina koja se kupuje, ni koliko se to često čini, nego da je skupo. Balon od 5 l vode je između 1,2 - 1,7 €. Kifla 0,30 €. Skuplji je benzin, skuplje su cigarete...Još jedna paralela: Tog dana kada smo stigli, ručali smo u restoranu na magistrali, neposredno pre ulaska u Tivat. Ručak nas je koštao 33 €. U povratku smo ručali na Zlatiboru, isto an magistrali, neposredno pre Kraljevih voda. Vrlo sličan ručak, što se izbora hrane i pića tiče nas je koštao 2200 dinara.

Ipak, Tivatska rivijera je i dalje jeftina. U isto vreme kada i mi, u Petrovcu je bila moja prijateljica sa svojom porodicom. Tamo klepaju sa cenama, da to nije normalno. Ona ima dvoje male dece, ni jedno nema 12 godina. Za pare koje je potrošila u CG, mogla je da ide u Tursku u neki od onih ultramegagiga hotela, sa uslugom all inclusive, a ne da kuva u apartmanu u Petrovcu. Kada mi je rekla kakve su cene, i koliko ih je koštalo letovanje, šokirala sam se. Pa mene CG ne bi videla da me toliko košta godišnji odmor. Sto puta sam napisala da idem u CG jer sa parama koje tamo potrošim nigde na svetu nas četvoro ne možemo da letujemo. A ono ispade da sam ja samo imala sreće što sam pronašla Seljanovo i što mi gazde ne podižu cenu smeštaja, pa to onda čini odmor pristupačnim za naš džep.
 
...iskreno nemam pojma koliko je balon vode, ne kupujem to nikad, pijem cesmovacu i ovde i tamo....koka kolu sam jednom kupila kad me zamolila cerina drugarica da ne idemo obe
i 1l platila 1,20€....samponjoni jesu uvek bili skupi, a i ovde nisu bas jeftini ti pakovani...e sad tamo nema na meru, a kod mene na pijaci je 1kg 160 dinara....i da, ja nikad ne preracunavam
koliki je euro...onoliko koliko imam toliko se pruzim, ne rucavam po restoranima, pa pojma nemam koliko je rucak za 4-oro, mada znam da ste dobro prosli, ima i mnogo skupljih, mada
i mnogo boljih restorana od toga gde ste bili...nema veze, vazno da ste se vi lepo odmorili, da ste nasli ljude koji postuju to sto ste im redovni gosti, pa ne dizu cene...

...moguce da je Petrovac skuplji od BD, mada sumnjam, ali znam da bar u BD ima mnogo restorana gde se moze uplatiti pansionska hrana, ili bar rucak za 3,50€ gde je od supe
do kolaca ili vocke sve uracunato, i da svi koji su tako uradili nisu zazalili....bar da tih 10-ak dana koje su odvojili za odmor ne moraju da kuvaju...a ne verujem da bi i deci nesto
falilo da im mama u tom periodu ne kuva....
 
Afro, ako ćemo tako da gledamo, ništa ne mora da se kupuje. Odeš na more, platiš smeštaj, nađeš plažu gde se ne naplaćuju ležaljke i suncobrani, uplatiš negde hranu, i čekaš da prođe tih 10 dana.

Ali, letovanje nije to. Letovanje je krofna na plaži (mi ne kupujemo, mojoj deci ih je preko glave, i moji nisu deca na kraju krajeva, ali vidim ko kupuje), u Seljanovu 0,5 €, u Petrovcu 2 €. Letovanje je sladoled, a kugla u Seljanovu (preskupih) 0,8 €, u Petrovcu 1 €. Letovanje je i sok u kafiću, i parče pice na plaži, i smokve, kojih ima na sve strane, rastu kao kod nas zova, a koštaju 3 €kg. :eek:

Znaš da sam ja od onih koji vole CG, ali u tom pravljenju Monte Karla malo su se montenigersi zaebali. Sve bi trebalo da se podigne na mnogo viši nivo da bi i cene mogle da idu u nebesa.

Ne razumem ovo
i da, ja nikad ne preracunavam
koliki je euro...onoliko koliko imam toliko se pruzim,
. Kako da ne preračunavam, kada sam prošle godine za 114 000 dinara dobila, recimo, ne znam tačno, 1100 €, a ove godine samo 1000? U startu sam kraća za 100 €.
 
Afro, ako ćemo tako da gledamo, ništa ne mora da se kupuje. Odeš na more, platiš smeštaj, nađeš plažu gde se ne naplaćuju ležaljke i suncobrani, uplatiš negde hranu, i čekaš da prođe tih 10 dana.

Ali, letovanje nije to. Letovanje je krofna na plaži (mi ne kupujemo, mojoj deci ih je preko glave, i moji nisu deca na kraju krajeva, ali vidim ko kupuje), u Seljanovu 0,5 €, u Petrovcu 2 €. Letovanje je sladoled, a kugla u Seljanovu (preskupih) 0,8 €, u Petrovcu 1 €. Letovanje je i sok u kafiću, i parče pice na plaži, i smokve, kojih ima na sve strane, rastu kao kod nas zova, a koštaju 3 €kg. :eek:

Znaš da sam ja od onih koji vole CG, ali u tom pravljenju Monte Karla malo su se montenigersi zaebali. Sve bi trebalo da se podigne na mnogo viši nivo da bi i cene mogle da idu u nebesa.

Ne razumem ovo . Kako da ne preračunavam, kada sam prošle godine za 114 000 dinara dobila, recimo, ne znam tačno, 1100 €, a ove godine samo 1000? U startu sam kraća za 100 €.

...nekom je i to dovoljno, uplate preko neke agencije, smestaj i hranu, ponesu za sladoled, sok, krofnu, pivo ili sta vec vole neki dzeparac i srecni su....
...ja ove godine nisam videla ni jednog prodavca krofni, a ni prosle doduse...ne pustaju ih na plazu gde idem,mozda je to razlog....
...i u BD je kugla sladoleda 0.80€ ma setalistu, ali u poznatoj poslasticarnici koja postoji od pamtiveka je 0.25€....parce pice je bilo oduvek 1.50€, to se nije promenilo
od ko zna kad...kao ni palacinka, giros..i sta ja znam sve....kafa i sok u kaficima bar u BD je isto kao i prosle godine...moguce da je PT skuplji jer je zavucen i to ti je
sto ti je nema nekog prevelikog izbora...ne znam tamo ne idem...

...pa ne preracunavam se, drugacija je situacija ja ili zivim tamo ili idem kod dece, znaci sa koliko raspolazemo tako se i ponasamo...taman posla kad bih stalno sve
stavljala tao na papir, pa odavno bih flipnula...

..a uostalom nisu ni oni krivi sto je vrednost eura u odnosu na proslu godinu skocila u donosu na dinar....njima je euro pa euro, a koliko nas ovde kosta ako kupujemo
oni stvarno ne mogu nista....izmedju ostalog od 1.jula je tamo PDV-e sa 17 povecan na 19% sto je opet u odnosu na nasihh 20, nize...i ne znam u predhocnom postu
si pisala da su cigare skuplje, nisu jer su u medjuvremenu i ovde poskupele....moje su tamo bile 1.50, a ovde 170 dinara......
 
10917302_931150226909024_5032750391081781507_n.jpg
 

Back
Top