Muzicke skole
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Muzicke skole

Zainteresovan član Mjetalna djevojka (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Muzicke skole

Podstaknuta temom gitara i devojka, ali i time sto sam imala prijemni, zelela bih da znam da li ovde ima nekog, a sigurna sam da imam, ko ide u muzicku skolu, bilo da je to niza ili srednja... Sta svirate (ne samo instrument, vec i program), koja ste godina, bla bla bla, i sve sto bi se moglo uz to podrazumevati...

Ja sam juce i danas imala prijemni za srednju muzicku. Nastavljam sa ,, Josifom Marinkovicem'' kod moje drage profesorke klavira.

Saznala sam da iz klavira imam od mogucih 200 poena 190 (najbolja drugarica je u klasi sefa odseka, tako da se to moze smatrati dovoljno pouzdanim izvorom). Danas je bio ispit iz solfedja i teorije, tako da jos ne znam sta sam tu uradila, ali sam zadovoljna.

Prosle godine sam svirala u cetiri ruke Bramsove ,, Ruske suvenire'' (Rusku nacionalnu himnu i In die morgendamerung wecke sie nicht). Osvojile smo na takmicenju u Trsteniku 3. mesto, a na takmicenju u Marinkovicu drugo mesto. Imale smo 89,93 poena, sa 90 poena se dobijala prva nagrada...

Und so...

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Muzicke skole

Ja sam muzička,ali kao vanredni džak...Inače teoretski odsek u osnovnoj svirao armuniku...

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije me bilo toliko briga da li će da me prime ili ne pošto me je čekala gimnazija...Inače dobro sam uradio i teoriju i solfeđo i bio sam čini mi se deveti.U muzičkoj dobijaš kao obavezan jezik talijanski koji i nije tako loš,ali je zato predmet u prvoj godini muzički instrumenti odvratan...Ostaju mi još par ispita i da maturiram tu srednju muzičku i adios bejbe...

Primećen član maksifor (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2007.
    Reputaciona moć
    45

hmm...pa ja sam zavrsila pripremni...i onda...poslije...pa.a.a.a....polagala sam kao neki ispit..i...i..i nisam prosla...pa su mi rekli da ne mogu da se upisem....
    al cu ovo ljeto da ucim da sviram gitaru!!a i znam c-dur ljestvicu...cak i u nazad!!

Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

I to je uspeh, ipak...

Da, kazu da gitaristi, mada ne samo oni, i gudaci, nemaju razvijen melodijski sluh, vec harmonski, za razliku od pijanista.

Iskreno, ne znam sta da kazem na to...
    Poslednji put ažurirao/la Mjetalna djevojka : 03.06.2008. u 16:19 Razlog: vec, vec, vec...

Aktivan član Dah_andjela (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio maksifor Pogledaj poruku
    al cu ovo ljeto da ucim da sviram gitaru!!a i znam c-dur ljestvicu...cak i u nazad!!
    samo ti trazi djavola... ima da ti se obije o glavu
    k'o shto Radeta reche jednom "Satana kad jednom uhvati, vishe ne pushta"...
    no mislim da ti njega ne znash.. ne predaje on vishe kod nas...
    svaki trzaj svesti postaje navika...

Aktivan član Halcyon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

ja sam pre 4 god zavrsila nizu muzicku i od tad nisam svirala iako imam klavir kuci

a isla sam neko vreme vandredno u srenju muzicku,odsek solo pevanje pa sam batalila

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bas sam i ja htela da postavim ovakvu temu
    Ja sam konkurisala i za vis i za to u Isidor Bajić- Novi Sad.U ovuoj skoli sam zavrsila i osnovnu. Iz instrumenta sam dobila maksimalno(200 od 200), danas sam imala diktat i test iz teorije i dosapnuli su mi da i tu imam maksimalno i sutra mije ostao jos solfedjo. inace, svirala sam preludijum ifugu, betovenovu sonatu sopenovu polonezu u cis mollu i listovu etidu.
    p.s. izvinite zbog pravopisa, malo sam umorna, mrzi meda kucam

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: Muzicke skole

Citat Original postavio Umetnica 93 Pogledaj poruku
    Bas sam i ja htela da postavim ovakvu temu
    Ja sam konkurisala i za vis i za to u Isidor Bajić- Novi Sad.U ovuoj skoli sam zavrsila i osnovnu. Iz instrumenta sam dobila maksimalno(200 od 200), danas sam imala diktat i test iz teorije i dosapnuli su mi da i tu imam maksimalno i sutra mije ostao jos solfedjo. inace, svirala sam preludijum ifugu, betovenovu sonatu sopenovu polonezu u cis mollu i listovu etidu.
    p.s. izvinite zbog pravopisa, malo sam umorna, mrzi meda kucam
    Eto , ti si nam onda novi prvi razred od sledece godine ... Cestitamoooo ... i ja sam i na VIS-u i na TO ... TO ti je jako opusten bar tokom prve godine , za drugu ne znam , videcu , nekako se jako sporo sve prelazi , i malo radi, bar ja imam takav osecaj , ja sam sve ocekivao da cu mnogo vise uciti o muzici pa sam sada blago razocaran , ali dobro , valjda ce se pokazati sledece godine sa harmonijom , nadam se ... klavir si upisala predpostavljam , koja si po redu bila kada si polagala ? 8) :-o

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio immph Pogledaj poruku
    Eto , ti si nam onda novi prvi razred od sledece godine ... Cestitamoooo ... i ja sam i na VIS-u i na TO ... TO ti je jako opusten bar tokom prve godine , za drugu ne znam , videcu , nekako se jako sporo sve prelazi , i malo radi, bar ja imam takav osecaj , ja sam sve ocekivao da cu mnogo vise uciti o muzici pa sam sada blago razocaran , ali dobro , valjda ce se pokazati sledece godine sa harmonijom , nadam se ... klavir si upisala predpostavljam , koja si po redu bila kada si polagala ? 8) :-o
    ja cu klavir, uzela sam TO za svaki slučaj. Jedva cekam. Jel tačno da je vond casova samo oko 20? ko ti predaje solfedjo? Kakav je solfedjo u odnosu na 6.? toga se najvise bojim, mada imam 5.kod koga si u klasi?

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pitajte mene za TO,to je moja materija

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Че Гевара Pogledaj poruku
    Pitajte mene za TO,to je moja materija
    I ti si u Bajiću? ok, najvise me brine solfedjo, koliko je teži od 6og niže?

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nisam u Bajiću,ali su svi TO u celu Srbiju isti,bar se nadam...Pa prva godina i nije,sve zavisi od profesora,ali zato u drugoj već kreće sa 6/8 taktovima pa sa mešovitim,a takvi su i diktati...

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Završila sam nižu muzičku, sviram klavir
    I htela sam da upišem srednju
    Ali nisam imala uslova, jer zbog alergije imam problema sa sinusima, pa ne mogu čisto da pevam
    Hm...

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Че Гевара Pogledaj poruku
    Nisam u Bajiću,ali su svi TO u celu Srbiju isti,bar se nadam...Pa prva godina i nije,sve zavisi od profesora,ali zato u drugoj već kreće sa 6/8 taktovima pa sa mešovitim,a takvi su i diktati...
    thanks

Veoma poznat Shinoda (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Pancevo, centar juznog Banata, prestonica piva i brojnih zanata :lol:
    Reputaciona moć
    175

zavrsio i osnovnu i srednju muzicku... sviram qrcu, pravi sam virtuoz!

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: Muzicke skole

Citat Original postavio Umetnica 93 Pogledaj poruku
    ja cu klavir, uzela sam TO za svaki slučaj. Jedva cekam. Jel tačno da je vond casova samo oko 20? ko ti predaje solfedjo? Kakav je solfedjo u odnosu na 6.? toga se najvise bojim, mada imam 5.kod koga si u klasi?
    Pa , ja sam recimo mnogo vise radio u sestom razredu nego sada , ali mislim da je ro vec individualno ...
    A ovo za fond casova , nije ... ima puno vise ...
    Nemas sta da se bojis , jako je lako i prve godine se uglavnom radi ono od ranije , sa nekim malim dodacima zbog onih koji nisu isli u nizu pa su polagali diferencijalni , a bzvz je , kazem ja sam razocaran mislio sam da se vise radi ...

8) :-o
    Poslednji put ažurirao/la immph : 03.06.2008. u 22:17

Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Ovo je konacan rezultat.

Prosla sam u srednju muzicku! Jej!

Od 300 poena, imam 290, druga sam na listi. Jedna devojcica je ispred mene, koja ima maksimum poena (moram priznati da mi je sujeta bila malo povredjena, ona je, ipak, cetvrti razred u osnovnoj skoli). Ali ja sam veoma zadovoljna, kao i profesorka, i to je najvaznije.

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

E...Ja idem u 5.razred niže muzičke škole ovde u Prijedoru... Isto idem na takmičenja, a planiram upisati instrumentalni smjer i smjer solo pjevanja... Imam sve petice... Solfegio i klavir mi super idu, a i kamerna muzika...

Poznat nensy4ever (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    114

tema je za pdf shkole..
    btw ja sam zavrshila nizy myzichq...nisam htela da nastavljam...zaebala sam se mozda...al' *** :/

Zainteresovan član Slatka_90 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Mjetalna djevojko....

Svaka chast JA sam zavrshila nizhu muzichku i neam ambicije od nastavljam dalje u srednju... Lepo je da znam da sviram (klavir) ali toliko mi je dovoljno... ne zhelim da jednog dana budem changrizava profesorka klavira koju zaje***aju sva ona silna razmazhena dechica za neku mizernu platu... pih...

Zapravo ukoliko ne smaraju oni profesorku... onda profesorka smara njih... Ja sam 3 puta menjala profesorku jer su sve bile neke neurotichne, poremecene ludjakinje koje su me tukle po prstima i sl.

Konachno sam u muzichkoj shkoli "Isidor Bajic" upoznala neverovatno mirnu i simpatichnu zhenu Editu... zahvljajuci kojoj nisam prekinula shkolovanje i 5 i 6 razred sam zavrshila kod nje Ovo prilikom puno pozdrava za nju i hvala joj

Und so...[/QUOTE]

Početnik kristinaaaaaaa (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam sada sesti razred muzicke- sedma godina...sviram violinu, ali ne planiram da nastavim dalje...
    sestra mi svira gitaru, klavir i fagot...zna malo i flautu
    mama mi je zavrsila srednju muz- klavir flautu i gitaru zna da svira a druga sestra svira klarinet sada je krenula u prvi razred...
    svismo isli u muz sk isidor bajic...

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    178

бар дан колеге музићари

ео ја свирам клавир, нижа школа- настављам средњу...
    једино ми солфеђо нешто не штима- имала сам три јединице из диктата прошло полугодиште
    Dream on

Slične teme

1. Muzicke majce!
    Autor tihi.d.grejt u forumu Arhiva
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 31.08.2008., 19:51
  2. muzičke škole, instrumenti
    Autor More_bre u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 20:37
  3. muzicke akademije
    Autor mushica u forumu Školovanje u inostranstvu