Kosovo i evrointegracije

DragonR

Primećen član
Poruka
683
3. jun 2008. | 10:11 | Izvor: Tanjug

Moskva -- Evropska unija je uverena da "stabilno, demokratsko i multietničko Kosovo" ima perspektivu evrointegracija, izjavila je evropska komesarka Benita Ferero-Valdner.


Komesarka EU za međunarodne odnose i politiku susedstva u intervjuu "Rosijskoj gazeti" rekla je da i druge zemlje zapadnog Balkana imaju perspektivu evropske integracije i da EU planski radi na tome da se ta perspektiva realizuje.

Na pitanje da li je moguće da "EU zauzme zajedničku poziciju o pitanju nezavisnosti Kosova", Benita Ferero-Valdner je rekla da je "pozicija EU prema Kosovu jasno formulisana tokom prilično dugog vremena".

"Stabilnost u tom regionu je u interesu EU i svih oni koji žele da privuku direktne strane investicije na Balkan, ali više od svega, onih koji bi želeli da se dugogodišnji konflikt u tom regionu završi", rekla je ona.

Benita Ferero-Valdner je rekla da je širenje Unije na centralnu, istočnu i južnu Evropu bio veliki uspeh spoljne politike EU i da je dalo veliki doprinos međunarodnoj stabilnosti.

"Nove zemlje članice EU uspešno su se transformisale u demokratske države sa razvijenom tržišnom privredom. Pri tom je EU u celini imala pogodnosti od tog dinamičnog rasta u Evropi. Isti proces počeo je sada na zapadnom Balkanu", rekla je ona.

Upitana da li će za Kosovom i druge mnogobrojne nepriznate države aktivnije tražiti za sebe nezavisnost, navela je da je "Kosovo jedinstven slučaj, s obzirom na njegovu specifičnu istoriju tokom proteklih decenija".

"Ne mislim da je umesno sada povezivati jedan konflikt s drugima. Umesto toga, treba da pokušamo da nađemo uzajamno prihvatljiva rešenja tih problema putem pregovora za sve strane ", rekla je ona.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=03&nav_id=301710




Vrlo jasan stav najvisih zvanicnika EU, a nije ni prvi put da ga saopstavaju....
Pitanje za pristase ZeZ koalicije: dokle ce Tadic da laze Srbiju da je moguca nekakva politika "i EU i Kosovo"?
 
3. jun 2008. | 10:11 | Izvor: Tanjug

Moskva -- Evropska unija je uverena da "stabilno, demokratsko i multietničko Kosovo" ima perspektivu evrointegracija, izjavila je evropska komesarka Benita Ferero-Valdner.
[/B]
ahahahaha
"stabilno, demokratsko i multietničko Kosovo", a kad ce to da bude???

1. bice nestabilno, dok ga srbi ne oslobode, srbi zajeban narod, pamte i 500 godina to kosovo.

2. demokratsko? to je najnedemoratskija regija na svetu, bez perspektive da se nesto promeni. a EU je jedan od UZROKA toga.

3. multietnicko kosovo. e to moze da bude, ALI SAMO ako ga porede sa hrvatskom. hrvati imaju najnemultietnickije (al ni je rec ;) )drustvo. albanci trebaju da uce od hrvata kako se isteruju srbi.
 
A kakve bi reakcije bile ako bi Tadic rekao '' Izgubili smo Kosovo '' ...?

ma kosovo smo vec izgubili i to svi znaju, DS pokusava nesto da popravi ako je moguce, a ako ne... nista, nije valjda da je DS izgubio kosovo? to samo budala moze da pomisli ili onaj koji ne zna sta se desavalo 90-tih posdebno 99-te, pa nismo budale da zrvujemo celu drzavu i ljude samo zato sto nismo uspeli da sacuvamo kosovo, to je tako mazohisticki extremno glupo ici na sve ili nista tako ozbiljni ljudi nevode drzava, nazalost imamo toliko nesposobne i neogovorne radikale kao opoziciju da je to najveca tragedija srbije, pa su svaki izbori od najveceg znacaja jer ti ljudi se ponasaju kao mala deca naljute se i onda okrenu ledja, tako se nevodi ozbiljna politika
e a tako su je vodili radikali i SPS pa evo kolika nam je drzava sada i koliko je osiromasila,i koliko smo neugledni i omrazeni bili.

a da napomenem da oni mogu da se ponasaju kao mala deca, briga ih mogu da budu i partiJote najvece u srbiji jer to njih nista nekosta oni imaju svoja 78 mandata [78 velikih plata za 78 najvaznijih parazita u stranci] upravne odbore, povlastice,kuhinju vlade, briga njih i ako odemo pod sankcije oni ce ziveti ko bubrezi u loju na grbaci drzave, a ko zna mozda i neki stan kapne.
 
Pitanje za pristase ZeZ koalicije: dokle ce Tadic da laze Srbiju da je moguca nekakva politika "i EU i Kosovo"?
ako cemo iskreno - tadic to mora da govori kao predsednik republike.i na njemu je da ponavlja i ponavlja (u stvari u celoj prici tu je mozda jedini kao nabedjen u to onaj suludi jeremic,mada i on verovatno glumata.btw ocajan izbor za ministra inostranih poslova)
a licno verujem da velika vecina glasaca zna da od toga nista nema i da za stranku glasaju iz drugih razloga.ili eventualno veruju da na taj nacin moze da se izvuce neka podela kosova.
isto tako verujem da i ovi ostali znaju da nista od toga nema,ali da igornisu sta im kaze podsvest :) a politicari svih ostalih partija su se takodje pomirili sa tim samo imaju skrupula da vas lazu,a sve zarad boljih rezultata na izborima.
a ko god dodje na vlast - videcete kako ce da omeksa i da krene da menja plocu:)
 
ahahahaha
"stabilno, demokratsko i multietničko Kosovo", a kad ce to da bude???

1. bice nestabilno, dok ga srbi ne oslobode, srbi zajeban narod, pamte i 500 godina to kosovo.

2. demokratsko? to je najnedemoratskija regija na svetu, bez perspektive da se nesto promeni. a EU je jedan od UZROKA toga.

3. multietnicko kosovo. e to moze da bude, ALI SAMO ako ga porede sa hrvatskom. hrvati imaju najnemultietnickije (al ni je rec ;) )drustvo. albanci trebaju da uce od hrvata kako se isteruju srbi.

:super:
 
ma kosovo smo vec izgubili i to svi znaju, DS pokusava nesto da popravi ako je moguce, a ako ne... nista, nije valjda da je DS izgubio kosovo? to samo budala moze da pomisli ili onaj koji ne zna sta se desavalo 90-tih posdebno 99-te, pa nismo budale da zrvujemo celu drzavu i ljude samo zato sto nismo uspeli da sacuvamo kosovo, to je tako mazohisticki extremno glupo ici na sve ili nista tako ozbiljni ljudi nevode drzava, nazalost imamo toliko nesposobne i neogovorne radikale kao opoziciju da je to najveca tragedija srbije, pa su svaki izbori od najveceg znacaja jer ti ljudi se ponasaju kao mala deca naljute se i onda okrenu ledja, tako se nevodi ozbiljna politika
e a tako su je vodili radikali i SPS pa evo kolika nam je drzava sada i koliko je osiromasila,i koliko smo neugledni i omrazeni bili.
A sto Bota ne kaze to sto "svi znaju" :?:

Kosovo cemo potpuno izgubiti samo, i tek onda kada ga mi priznamo. I nikako drugacije.
Sto se zrvtovanja tice - ti bi zrtvovao samo one koji zive na Kosovu? Po cemu si ti vazniji za ovu drzavu od Srbina sa Kosova?
Drzava ima obavezu da stiti sve svoje gradjane, inace i nije drzava...
 
ako cemo iskreno - tadic to mora da govori kao predsednik republike.i na njemu je da ponavlja i ponavlja (u stvari u celoj prici tu je mozda jedini kao nabedjen u to onaj suludi jeremic,mada i on verovatno glumata.btw ocajan izbor za ministra inostranih poslova)
a licno verujem da velika vecina glasaca zna da od toga nista nema i da za stranku glasaju iz drugih razloga.ili eventualno veruju da na taj nacin moze da se izvuce neka podela kosova.
isto tako verujem da i ovi ostali znaju da nista od toga nema,ali da igornisu sta im kaze podsvest :) a politicari svih ostalih partija su se takodje pomirili sa tim samo imaju skrupula da vas lazu,a sve zarad boljih rezultata na izborima.
a ko god dodje na vlast - videcete kako ce da omeksa i da krene da menja plocu:)
Kad neko govori ono sto ne misli -znaci da laze, zar ne?
Drugo pitanje sta mu je motiv - da li mora, ili se boji da ne izgubi par procenata, sto bi pri ovakvoj podeli birackog tela znacilo i da se pozdravi od bilo koje vlasti (ne bi ni predsednicke izbore dobio da je rekao ono sto misli).

Ne znam da li i drugi lazu, ali njihovo delovanje je makar u skladu sa onim sto govore. Tadic prica jedno, radi drugo, a misli trece...
 
ako cemo iskreno - tadic to mora da govori kao predsednik republike.i na njemu je da ponavlja i ponavlja (u stvari u celoj prici tu je mozda jedini kao nabedjen u to onaj suludi jeremic,mada i on verovatno glumata.btw ocajan izbor za ministra inostranih poslova)
a licno verujem da velika vecina glasaca zna da od toga nista nema i da za stranku glasaju iz drugih razloga.ili eventualno veruju da na taj nacin moze da se izvuce neka podela kosova.
isto tako verujem da i ovi ostali znaju da nista od toga nema,ali da igornisu sta im kaze podsvest :) a politicari svih ostalih partija su se takodje pomirili sa tim samo imaju skrupula da vas lazu,a sve zarad boljih rezultata na izborima.
a ko god dodje na vlast - videcete kako ce da omeksa i da krene da menja plocu:)

u pravu si donekle,mada on to govori i zbog toga ali prvenstveno do sebe jer nas je njegova politika slabica i dovela dotle svestan da bi time izgubio bar10% glasova,cak je i ceda rekao da razume tadica zasto tako prica jer su mu potrebni glasovi ali da zna da obojica imaju istu politikuko kosovu,a jeremic je kako se predstavlja po meni super.
a i nismo se mi pomirili nego je to klasicna otimacina uz genocid i lazi,pa ljudi kazu sta da radimo.......
 
Kad neko govori ono sto ne misli -znaci da laze, zar ne?
Drugo pitanje sta mu je motiv - da li mora, ili se boji da ne izgubi par procenata, sto bi pri ovakvoj podeli birackog tela znacilo i da se pozdravi od bilo koje vlasti (ne bi ni predsednicke izbore dobio da je rekao ono sto misli).

Ne znam da li i drugi lazu, ali njihovo delovanje je makar u skladu sa onim sto govore. Tadic prica jedno, radi drugo, a misli trece...
pa jeste laze.
laze on a boga mi i svi ostali politicari ako cemo iskreno.
ako necemo,onda se slobodno drzi tadica ko davljenik slamke :bye:
u pravu si donekle,mada on to govori i zbog toga ali prvenstveno do sebe jer nas je njegova politika slabica i dovela dotle svestan da bi time izgubio bar10% glasova,cak je i ceda rekao da razume tadica zasto tako prica jer su mu potrebni glasovi ali da zna da obojica imaju istu politikuko kosovu,a jeremic je kako se predstavlja po meni super.
a i nismo se mi pomirili nego je to klasicna otimacina uz genocid i lazi,pa ljudi kazu sta da radimo.......
jeremic ima neke potpuno bezvezne nastupe,ne zna da prica i da se predstavi i ima trule fore kad pokusava da zezne nekoga.bolje da se drzao fizike.
sve u svemu ocaj zivi za to cime se bavi.al nije ni bitno.nije on tema,slucajno sam ga uvela zbog price o tadicu.
 
pa jeste laze.
laze on a boga mi i svi ostali politicari ako cemo iskreno.
ako necemo,onda se slobodno drzi tadica ko davljenik slamke :bye:
како сад Тадић лаже није ми више ништа јасно:roll:

jeremic ima neke potpuno bezvezne nastupe,ne zna da prica i da se predstavi i ima trule fore kad pokusava da zezne nekoga.bolje da se drzao fizike.
sve u svemu ocaj zivi za to cime se bavi.al nije ni bitno.nije on tema,slucajno sam ga uvela zbog price o tadicu.
и Јеремић је глуп:D није ваљда и Чеда наркоман:dash: :dash:
 
eeeee toooo :worth: (sto bi svojevremeno rekao draskovic :mrgreen: )

pa sto glasas za nekoga za koga unapred znas da laze i to oko ovako bitnih pitanja? sto onda uopste da mu verujemo? taj moze sutra da nas slaze i za nesto drugo, ako vec i nije :rolleyes:
procitaj deo gde kazem da lazu svi,samo sto si ti ocigledno nesvestan toga.mislim smesan ti je ovaj pokusaj vadjenja van koneteksta :)
i gde sam ja tacno napomenula za koga glasam :eek:
како сад Тадић лаже није ми више ништа јасно:roll:
tebi uglavnom nikad nista nije jasno,ne?
 
procitaj deo gde kazem da lazu svi,samo sto si ti ocigledno nesvestan toga.mislim smesan ti je ovaj pokusaj vadjenja van koneteksta :)
i gde sam ja tacno napomenula za koga glasam :eek:
zmajce nemoj odmah da se ljutis ;)
a ja jesam savrseno svestan da politicari lazu; eto bota na primer: laze oko izbora, laze oko kosova, laze oko eu...problem je sto je kod njega pravo pitanje ne da li laze - nego da li mu se ikada omakne nesto istinito :lol:

zato i ne glasam za njega :) (a za tebe ne znam)
 
ma kosovo smo vec izgubili i to svi znaju, DS pokusava nesto da popravi ako je moguce, a ako ne... nista, nije valjda da je DS izgubio kosovo? to samo budala moze da pomisli ili onaj koji ne zna sta se desavalo 90-tih posdebno 99-te, pa nismo budale da zrvujemo celu drzavu i ljude samo zato sto nismo uspeli da sacuvamo kosovo, to je tako mazohisticki extremno glupo ici na sve ili nista tako ozbiljni ljudi nevode drzava, nazalost imamo toliko nesposobne i neogovorne radikale kao opoziciju da je to najveca tragedija srbije, pa su svaki izbori od najveceg znacaja jer ti ljudi se ponasaju kao mala deca naljute se i onda okrenu ledja, tako se nevodi ozbiljna politika
e a tako su je vodili radikali i SPS pa evo kolika nam je drzava sada i koliko je osiromasila,i koliko smo neugledni i omrazeni bili.

a da napomenem da oni mogu da se ponasaju kao mala deca, briga ih mogu da budu i partiJote najvece u srbiji jer to njih nista nekosta oni imaju svoja 78 mandata [78 velikih plata za 78 najvaznijih parazita u stranci] upravne odbore, povlastice,kuhinju vlade, briga njih i ako odemo pod sankcije oni ce ziveti ko bubrezi u loju na grbaci drzave, a ko zna mozda i neki stan kapne.

Шта се догађало пре 1912., у 1. и 2. светком рату и за време окупације од стране титоиста? Шта се догађало 90их на Косову? Шиптари су убијали и истеравали Србе, а када је онда интервенисала војска, онда смо ми агресори. Нажалост интервенција војске није била довољно оштра и то је омогућило агресију НАТО. Шта смо требали да урадимо? Да мирно као претходиних година гледамо како шиптарски терористи, које је подржавала већина шиптара на Косову убија Српски народ?

1999. године је Србија успела да се избори за резолуцију 1244. План НАТО из Рамбујеа, да окупира целу Србију није остварен. Није остварен ни план НАТО да окупира Космет. Нажалост, после доласка Бориса Тадића на власт, прво као министра, после као председника, оружане снаге Србије су уништаване "реформама", јер пре тога нико на западу није смео да каже да је независност Космета једино решење. Тек када је слуга Тадић ослабио војску, запад је урадио оно што је урадио 17. фебруара 2008. године. Војска је требала 2004. године ући на Космет и ослободити ту територију, јер НАТО није био у стању да брани Србе, али Тадић је то спречио. Кажеш није ваљда ДС изгубио Косово? НИЈЕ, али га је предао/продао! Борис Тадић је нови Вук Бранковић, са једном разликом: за Бранковића се не може рећи да ли је заиста издао на Косову, али за Тадића постоји на стотине доказа да је издао, предао и продао Косово.

Можда је за тебе будући рат за ослобођење Србије мазохизам, али он је наша дужност и обавеза. Немамо резервну државу и ову морамо бранити и ослободити. Немамо право да прихватимо авнојске и границе новог светског поретка. Немамо право да прихватимо западну демократију, која није ништа друго него светски тоталитарни систем који се само на први поглед разликује од система "3. рајх". Циљеви су исти.

Тебе баш брига за остале. Ти би да ти живиш, а они нега убијају Србе на Косову, нека уђу у јужну Србију, убијају по Нишу... Само будала може помислити да ће се они зауставити на Космету. Зато Србија нема другог избора, него отпор, а пошто запад не разуме само оружје, тај отпор мора бити оружани. Када су наши преци могли успешно да сруше османлијско царство, германски светски поредак 1914. и допринесу рушењу 3. рајха, онда и ми можемо да срушимо овај "New World Order". Имамо и имали смо много разлога за све наше борбе: правда, слобода... али данас више него икада боримо се за право на живот - свако од нас!
 

Back
Top