Kako overklokovati

Znash kako kazu u vojsci:"Josh se nisi po*r'o 5 puta ovde, a vec hocesh kuci...
Isto vazi i za OC...Josh nisi spalio pola stana u Bg-u, a vec si OC-er...Da sam stavljao na papir svaku komponentu koju sam usijao...Eeeeej...
 
Zzar nije jeftinije kupiti novi i brži procesor nego se igrati ako neznate šta radite.
Onaj ko zna šta radi valjda je toliko pametan da zaradi pare pa da opet kupi brži procesor i tako u kruuuuug.
 
oh prijatelju ti ne razumes ni malo drazi occovanja... samo jedan deo predstavlja cinjenica da ces imati brzi komp za manje para... drugi deo predstavlja thrill i jezu kada poteras neki cpu tamo where no cpu has gone before.... :D

to je hobi :)
 
ja bih uporedio OC sa ribolovom:

- ribolov za prezivljavanje
- sportski ribolov

Dakle, 2 vrste i u OC-u... Prva vrsta uglavnom nema para sa bolje masine, pa se trude da izvuku koji MHz vise iz postojecih.

Druga vrsta vec ima najbrze komponente, ali zabave radi zeli da ih otera i dalje od tih granica. Kao ono, k'o ce veceg soma da uhvati ;) ... Car OC-a prestaje kad se pojavi nova komponenta (u ribolovackom poredjenju: pojavila se ajkula u Savi (dobro, Batic plivao ledjno, al' nema veze), i doticni brze bolje kupe nju, zaborave na staru, i onda jovo-na-novo...

Cak se i cene mogu porediti sa profesionalnim sportskim ribolovcima (putovanja, stapovi od po par hiljada jevreja, koji uvek pucaju kad naleti najveca riba ;) itd. itd.), tako da sve dovodi do zakljucka da je overclocking proizisao iz ribolovstva :lol: :lol: :lol:
 
Ala ti bre radi logika svaka ti cast :lol: :lol:

A da se malo nadovezem na rastu:
Koliko sam razumeo on je hteo da preformulise onu staru izreku (yebiga XXI vek, tehnologija napreduje) u:
Ko se dima ne nadimi, taj se hardvera ne naklokova. :lol:
Ako sam pogresno razumeo ispravite me
 
ej ljudi ja imam Intel P4 na 1.7 GHz, maticnu GIGABYTE P4 titan 533(***** ga, valda to nesto i znaci) i samo 256mb ddr ram-a! kad sam kupio mashinu, pre jedno dve godine, na jednom od pratecih cd-ova dobio sam EASY-TUNE 4 (overclocking utility) i pise da je napravljen za te neke GIGABYTE ploce. da li valja uopste taj EASY-TUNE 4 ili da trazim nesto drugo?
 
marco:
ej ljudi ja imam Intel P4 na 1.7 GHz, maticnu GIGABYTE P4 titan 533(***** ga, valda to nesto i znaci) i samo 256mb ddr ram-a! kad sam kupio mashinu, pre jedno dve godine, na jednom od pratecih cd-ova dobio sam EASY-TUNE 4 (overclocking utility) i pise da je napravljen za te neke GIGABYTE ploce. da li valja uopste taj EASY-TUNE 4 ili da trazim nesto drugo?

Taj procesor je dovoljno jadan i bez klokovanja tako da ti ne preporucujem nikakvo klokovanje.
Ovo ti govorim jer na poslu imam takav procesor u HP-ovoj konfiguraciji.
Dakle ako ti sada sve radi bez probama smatraj se sretnim covekom!
 
sonne:
marco:
ej ljudi ja imam Intel P4 na 1.7 GHz, maticnu GIGABYTE P4 titan 533(***** ga, valda to nesto i znaci) i samo 256mb ddr ram-a! kad sam kupio mashinu, pre jedno dve godine, na jednom od pratecih cd-ova dobio sam EASY-TUNE 4 (overclocking utility) i pise da je napravljen za te neke GIGABYTE ploce. da li valja uopste taj EASY-TUNE 4 ili da trazim nesto drugo?

Taj procesor je dovoljno jadan i bez klokovanja tako da ti ne preporucujem nikakvo klokovanje.
Ovo ti govorim jer na poslu imam takav procesor u HP-ovoj konfiguraciji.
Dakle ako ti sada sve radi bez probama smatraj se sretnim covekom!

ja sam taj komp kupio pre dve godine, do sada ga nisam ni jednom formatirao, i nemam nikakvih problema, dok svim mojim drugovima sa AMD-om se komp non-stop zapucava!
 
d1:
pa vi'is.... nije dovoljno samo imati racunar.... treba i znati sa njim.... narocito ako kupujes jeftino

E sada ce ispasti da ne znam da koristim racunar :roll: u principu nismo definisali sta ti radis na tom racunaru i sta je problem kada bi to definisali mislim da bi stvari izgledale drugacije,
Ne bilo kako bilo niko me nece ubediti da je to dobar procesor! Ili mozda hp ne ume da sastavi racunar koji dobro radi!!!
 
c'mon people.... nisam vas komentarisao..... a priznajem i da nisam bio bas najjasniji...

mojkomentar se odnosio na drugove marco3dxa kojima se amd non-stop spucava :?

bas cudno kad 95% njih ne vodi racuna o temperaturi u kucistu, a o prasini ni da ne govorim :?
 
neda sam se primio nego...za tri noci(i dana)sam obiso sve sajtove, pa sam gledao neke filmove ma uzas.iscupa covek onaj hladnjak sa procesora a ovi u kuci "sta to radis" ma da vidim koji je procesor.
pise duron 1400dlv1c 03385xpnv(mixhb).ako nije neko nalepio nalepnicu.

e sta sad.olovka,noz L1???

a da i ono sto se lepi za procesor???
 
evo shta sam do sad uradio

imam asus a7v8-mx pa kad sam dobio racunar bila fsb100mhz.

zato mi je ovaj duron1400 radio na 1050

procitam ja uputstvo pa klik fsb 133mhz---cpu1400

pa malo mem. na latency

pa klik fsb166mhz--i tako cpu1750mhz

e sad nemam grafichku(imam integrisanu)

i 256ddr mem

sta da radim da uzmem jos 256ddr???

i koju grafichku

ajd pomazite bar za hrabrost

jel trebaju fsb i mem bus da budu iste??

javicju kad neshto spalim :D :D :D
 
ma salim se prvo ovo nije citat drugo sve je teoretski moguce ali su sanse za to sto ti nameravas da uradis 0.0001% tako da nista nisi uradio. Sto se tice FSB-a i memerije lepo je da bude isti, mada to nije bitno. Zamisli kada bi za intel koji ima FSB 800 trazili i takvu memorij? Tesko da bi sklopili racunar.
Puno srece u overklokerskim vodama.
 
slayer:
temperatura CPU-a ne prelazi 50 u load-u,voltaza je 1.75MHz hladjen sa TT7+
ploca uvek drzi oko 35C,1.6v napon
memorija standardno 2.9v cas2-5-5
sve u dobro provetrenom kucistu Chief. sa psu-om od 420w

Shta mislish dokle bih mogao da 'teram' T'bred 'B' 2600+ box na MSI K7N2 Delta i 2x256 Kingston H-X??? I uopshte da li bih trebao, radi sve extra?! Ali... treba stremiti brzini, jel' da :?: :lol:
 
NaraYan:
slayer:
temperatura CPU-a ne prelazi 50 u load-u,voltaza je 1.75MHz hladjen sa TT7+
ploca uvek drzi oko 35C,1.6v napon
memorija standardno 2.9v cas2-5-5
sve u dobro provetrenom kucistu Chief. sa psu-om od 420w

Shta mislish dokle bih mogao da 'teram' T'bred 'B' 2600+ box na MSI K7N2 Delta i 2x256 Kingston H-X??? I uopshte da li bih trebao, radi sve extra?! Ali... treba stremiti brzini, jel' da :?: :lol:

Pa povecavaj magistralu ali laganice i sve dok ti je sisten stabilan dobro je.
Mada pri ovakvim vrucinama bez DOBROG hladjenja ne preporucujem klokovanje.
 
Кулиража:
NaraYan:
slayer:
temperatura CPU-a ne prelazi 50 u load-u,voltaza je 1.75MHz hladjen sa TT7+
ploca uvek drzi oko 35C,1.6v napon
memorija standardno 2.9v cas2-5-5
sve u dobro provetrenom kucistu Chief. sa psu-om od 420w

Shta mislish dokle bih mogao da 'teram' T'bred 'B' 2600+ box na MSI K7N2 Delta i 2x256 Kingston H-X??? I uopshte da li bih trebao, radi sve extra?! Ali... treba stremiti brzini, jel' da :?: :lol:

Pa povecavaj magistralu ali laganice i sve dok ti je sisten stabilan dobro je.
Mada pri ovakvim vrucinama bez DOBROG hladjenja ne preporucujem klokovanje.

da, da, trebace malo da se ohladi, mada ovako temperatura ne prelazi 38 Celzijusa, eventualno dodje do 40 ali to je max. :D :twisted:
 
rastamann:
Pa drzi baja grejach umesto qoolera-a.. :D

Rastaman, live up!
Bongoman, don't give up!
Congoman, live up, yeah!
Binghi-man don't give up!
Keep your culture:
Don't be afraid of the vulture!
Grow your dreadlock:
Don't be afraid of the wolf-pack!

Rastaman, live up!
Binghi-man, don't give up!
Congoman, live up, yeah!
Bongoman, don't give up!

David slew Goliath with a sling and a stone;
Samson slew the Philistines with a donkey jawbone:
Iyaman, live up!
Rastaman, don't give up!
Binghi-man, live up!
Congoman, don't give up!

Trodding through creation in a irie meditation;
Seen many visions in-a this yah Armagiddyon:
Rastaman, live up!
Congoman, don't give up!
Rastaman, live up, yeah!
Natty Dread, no give up!

Saw it in the beginning, so shall it be in this iwa;
And they fallen in confusion, well-a just a step from Babel
Tower
Rastaman live up!
Congoman, no give up!
Rastaman live up, yeah!
Congoman, no give up!
Grow your dreadlocks;
Don't be afraid of the wolf-pack!
A-tell you, one man a-walkin';
And a billion man a-sparkin'.

Rastaman, live up!
Binghi-man, don't give up!
Don't give up, don't give up, don't give up!

Evo ti One Respect Rastaman :) :) :wink:
 

Back
Top