Star Trek TOS

Bogart

Poznat
Poruka
9.747
... илити "оригинална серија". Гледа ли ко? Какви су утисци?

Мој је први утисак као да после 100 година играм игре на C64. :neutral:
 
(Од)гледао сам ТНГ и ДС9, видео давно пар епизода Војаџера... наравно, иста серија, усклађена (мање више), само смештена на различитим локацијама. Али ТОС... тотални ретро фазон, као да се ради о потпуно другој серији. Одгледао сам сам до сада само прве две епизоде (визуелно и звучно је баш оно C64, ако ме ико разуме на шта мислим :mrgreen: ). Опет, добра прича у обе, а Кирк обећава...
 
Дааа, даааа, баш је то било ретро пре 40 година када је рађено.

Требало би да скинеш неку епизоду Свемир 1999, који је сниман после ТОС-а па да видиш шта је ретро. Или Блејкову седморку, те фризуре, па "феноменални" ефекти рађени, ваљда, дечјим играчкама... кикики...
 
Skidam prvu epizodu, al' cu da se nacekam dok skinem, a gledala sam nesto u delovima po 5-6 min iz svake...
Jel prva pocinje kad se Spock razboli pa mora da ide na Vulkan da se leci? U toj epizodi se bije sa Kirkom.

Gledala sam i Problemi sa tribblima... ta stvarno nasmeje...
 
Poslednja izmena:
Супер:

KIRK: Charlie, there are a million things in this universe you can have and there are a million things you can't have. It's no fun facing that, but that's the way things are.

CHARLIE: Then what am I going to do?

KIRK: Hang on tight and survive. Everybody does.​
 
Skidam prvu epizodu, al' cu da se nacekam dok skinem, a gledala sam nesto u delovima po 5-6 min iz svake...
Jel prva pocinje kad se Spock razboli pa mora da ide na Vulkan da se leci? U toj epizodi se bije sa Kirkom.

Gledala sam i Problemi sa tribblima... ta stvarno nasmeje...

Није то прва. Једино ако није у питању пилот епизода, али нисам је још погледао.

Трибли... јесу ли то оне флафи-живуљке? :)
 
Није то прва. Једино ако није у питању пилот епизода, али нисам је још погледао.

Трибли... јесу ли то оне флафи-живуљке? :)

Tribli su ona mala blesava stvorenja sto ne vole Kligonce. Bas su slatki i pufnasti. Hm, sta ti znaci flafi :confused:!?(podseca me na neko kuce)

Ima fora kad se posada Entiprajza pobije sa Kligoncima. I ispituje ih Kirk ko je poceo tucu. Na kraju Skoti prizna i prica zasto je poceo tucu. Kaze "Nazvali su Vas (i na braja sve gore od goreg na Kirkov racun)" i ovaj ga pita "I tad si ga udario". "Ne gospodine, rekli ste nam da izbegavamo sukob". "Pa kad ste ga udarili?". " O gospodine, nazvali su Entiprajz kantom za otpatke!". A Kirk sav zblanut kaze " Udarili ste ga zato sto je uvredio Entiprajz, a ne mene!?"
"Da gospodine!", kaze Skoti sav nasmejan. :lol:

Mozda nije iz prvog serijala...
 
fluffy... хбмлига, пуфнасти, тако некако...

Да, на њих сам мислио. Та епизода је обрађена у ДС9 на одличан начин, не знам да ли си гледала.
 
Gledala sam DS9 najmamje 2-3 puta svaku epizodu. Ta je posebno dobra, a ekstra mi je kad Dax prokomentarise kako je Spok zgodan, pisala sam to negde da ne ponavljam...

hmbliga! ha ha zanimljiv recnik

Da, bas me epizoda iz DS9 i inspirisala da odgledam originalnu, nasla sam preko nekog decka, ali kako sad nismo u kontaktu i ja ne znam na kojoj je on strani sveta, osudjena sam na skidanje sa net-a.

I by the way, jos uvek cekam one linkove...
 
I by the way, jos uvek cekam one linkove...

Ајој да... :oops: ево шаљем ти за пар минута.

Едит: ево, да ти не шаљем на ПП, можда се нађе још ко коме треба:

ТОС (3 сезоне): http://rapidshare.com/files/120130982/Star_Trek_TOS_RSLinks.txt.html
ТНГ (7 сезона): http://rapidshare.com/files/120130741/Star_Trek_TNG_RSLinks.txt.html
Титлови: има их на www divx-titlovi com
 
Poslednja izmena:
Moguce,ali kad napises "gleda li ko" potenciras da se negde prikazuje...

Добро, пошто је сада јасно, да не тупимо више о томе шта је ко хтео да каже како где и на који начин може да се гледа, него да мало оплетемо по Кирку, Споку, Ахури или оном несретном Чехову... Јеси ли ти гледао ТОС, и какви су твоји утисци?

Мој први је тај да је атмосфера много опуштенија него у ТНГ-у...
 
Odgledala sam trecu (racunam i pilot seriju)... u pocetku mi je bilo smesno imaju one zapisnike kao lista bolesti ili kako se to vec zove kod lekara... a treba da bude neka tehnologija, ali se navikne, a iz epizode u epizodu ce biti bolje, mislim...

Meni ne smeta jer sam i onako luda za filmovima iz 30-40, tako da... sutra gledam cetvrtu, nemam zivaca da cekam, opet me hvata groznica kao i sa DS9...
 
Пфф... након 7 одгледаних епизода, стварно кад упоредим са ТНГ сетим се оне "нас два - к'о један добар"... Сценографија одвратна, досадна и клаустрофобична, али опет прича некако добра, ликови зрелији и убедљивији, хумор на вишем нивоу, чак и помало еротике. The Naked Time и Where No Man Has Gone Before неупоредиво бољи од својих паралела у првој (и најслабијој) сезони ТНГ-а.

"Погледу", како напредује гледање? :)
 
Kasnis Bogie...
Ja sam kod 13. Ja sam luda, kad nesto pocnem ja ne mogu, a da ga ne odgledam sto pre. :dash:Nisam tek onako "Pogled".

Ako si gledao The Man Trap onda si primetio da kad se Kirk i Spok bore protiv profesora i skacu po stenama one se ljuljaju... ocito su od stiropora. Mogu da razumem za Spoka, on je jaci, ali kad se Kirk nasloni na stenu i sve se zaljulja... ali opet mogu da shvatim ''60 godina je snimano.

Moj brat ima 300 primedbi, izmedju ostalog ne svidja mu uniforma zena, smatra to diskriminacijom.

Ipak stvarno se mora priznati da je prica dobra kao i gluma, manje - vise.

P.S. The Naked Time je stvarno zanimljiva epizoda (osim onog pevanja):mrgreen:
 
Не гледам ни са ким, па ми је сморно да их гледам у току дана... Пустим само увече пре спавања.

Хехе, нисам приметио то за стене... :)
 
Jao kako me danas smorila The Menagerie, zato sto je pola epizode, tj. epizoda je iz dva dela, znaci dve epizode, posveceno pilot epizodi The Cage pa sam te delove premotavala...

I ja gledam sama, brat kasni. Gledali smo samo jednu zajednu, a ja sam je gledala po drugi put. Danas me je pitao da gledamo 6 zajedno ali mene je mrzelo da se vracam tj. da prekidam tok...

Bili smo slozniji za DS9, a nervira me samo prica sta ne valja...
 
Мени је задња одгледана "Miri"... са оном децом старом 300 година, и експериментом за продужење живота који је уништио сву одраслу популацију на планети.

Одлична прича и добра епизода. Али. Нервира ме јако исто оно што и у ТНГ-у. Немамо идеја за епизоду, или немамо пара - одмах нека холодек авантура у 19. или 20. веку, где искористе сценографију и костиме из неког детективског филма, или филма о Дивљем Западу. Ето овде, снимају епизоду по неком напуштеном делу града, и да би то "објаснили", морају да засе*у са причом о КЛОНУ планете Земље, потпуно истом... Шта, нису могли да на екран заврте опет неку магловиту плаву или црвену лопту, него су завртели Земљин глобус. Тотално невероватна подлога приче, на коју се нико не осврће у току епизоде, и коју гарант у ниједној наредној епизоди неће ни споменути. Не знам, не обожавам баш такве ситнице... :oops:
 

Back
Top