Italijani traže svoje

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Zdravo odavno nisam posetio politiku,da pocnem.Nedavno sam putovao u Italiju Ipored Trsta bio sam u Ferari posla i tako jedne subote odem u jedan kafic na kafu i naravno narucim kapucino na engleskom.Kada jedna baka svojih 80 leta mozda i vise ima upitame na srpskom odakle sam.Ja sav zbunjen kazem iz Rume ona upita gde je to ja joj objasnim e sad poce mene baka ispitivati o svemu i svacemu.I odjednom direktno me upita jesam Hrvat ili Srbin Ja rekoh da sam Srbin.E sad kreje artiljerija ali po htvatima pisem sad bez tacke i zareza nemojte mi zameriti.Ovako nas su hrvatski partizani isterali iz kuca nas su ubijali po Istri Slovenska divlja horda nam duguje rece cinimi se oko 300 000 hilj poseda sto kuca sto zemlje sve do zadra ja sav zbunjen niti odgovaram noti ne mogu da pobegnem pita me baka jesam izbeglica ja kazem nisam otac sremac a majka iz dalmacije poce baka opet da vice eto i tvoju majku su hrvati proterali kaze mi da ima komplet svoju dokumentaciju i da imaju5 kancelarija proteranih italijana i rece mi kad se budem vracao da vidim neke zgrade jer tu zive svi potomci pobijenih italijana ne mogu ovde napisati sta je sve ispricala i koja je mrznja bila u njenim ocima pocela da nabraja mesta gde zive proterani italijani trst,ferara,modena,venecija milani itd i opet povisi ton konobar mislijo da vice na mene sve ce to hrvati i slovenski divljaci vt vratiti et da neduzim ne radujem se ja hrvatima ali jedno sam siguran svako u istoriji dobije sto zasluzi tako smo i mi srbi dobili sto smo zasluzili tako ce dobiti i hrvati,slovenci i ostali a tako i pise i u SVETOM PISMU ne sudite i ne svetite se i ne uzimajte pravdu vec pustite mene-izvinite na malo dugackom komentaru ali volio bih komentare vase hvala.
 
ваљало би мало да се затегну односи између Хрватске и Италије...

превише се Хрвати куурче, зајеббавају се већ са Словенцима....
 
Italijani ce dobiti u Istri i Dalmaciji isto sto i Nemci u Vojvodini ...da ne budem prost necu da navodim sta zbog male dece na forumu

То су две сасвим, али сасвим различите приче. Италијанима је одувек припадала Истра и Далмација,
а Немци су отприлике, 1 век провели на тлу Војводине и то су ту плански досељени.
 
То су две сасвим, али сасвим различите приче. Италијанима је одувек припадала Истра и Далмација,
а Немци су отприлике, 1 век провели на тлу Војводине и то су ту плански досељени.
Proveli su malo duze od jednog veka na teritoriji Vojvodine al aj i da uzmemo da nisu mnogo kao sto nisu ,mozemo onda uzeti Madjare kojima je "oduvek" tj. bar oko iljadu godina pripadala Vojvodina,Baranja,delovi Rumunije ,Slovacke ... pa opet nece verovatno to dobiti nikada nazad.
Drugo Istra postaje de Italije 1918. a pre toga je bila deo AU monarhije ,a to sa Dalmacijom zamrseno jer je Romansko stanovnistvo uglavnom zivelo samo u gradovima zajedno sa Slovenskim ,dok su u zaledju ziveli iskljucivo Sloveni.
Slazem se da su istorijski drugacije price ali je kontekst isti posto su oba naroda nemacki i italijanski doziveli etnicko ciscenje i kao posledicu ratnih poraza u ratovima koje su sami zapoceli pa i madjarski doduse koji nije doziveo fizicko istrebljenje ali je ostao bez 2/3 svojih istorijskih zemalja i teritorija.
 
Zdravo odavno nisam posetio politiku,da pocnem.Nedavno sam putovao u Italiju Ipored Trsta bio sam u Ferari posla i tako jedne subote odem u jedan kafic na kafu i naravno narucim kapucino na engleskom.Kada jedna baka svojih 80 leta mozda i vise ima upitame na srpskom odakle sam.Ja sav zbunjen kazem iz Rume ona upita gde je to ja joj objasnim e sad poce mene baka ispitivati o svemu i svacemu.I odjednom direktno me upita jesam Hrvat ili Srbin Ja rekoh da sam Srbin.E sad kreje artiljerija ali po htvatima pisem sad bez tacke i zareza nemojte mi zameriti.Ovako nas su hrvatski partizani isterali iz kuca nas su ubijali po Istri Slovenska divlja horda nam duguje rece cinimi se oko 300 000 hilj poseda sto kuca sto zemlje sve do zadra ja sav zbunjen niti odgovaram noti ne mogu da pobegnem pita me baka jesam izbeglica ja kazem nisam otac sremac a majka iz dalmacije poce baka opet da vice eto i tvoju majku su hrvati proterali kaze mi da ima komplet svoju dokumentaciju i da imaju5 kancelarija proteranih italijana i rece mi kad se budem vracao da vidim neke zgrade jer tu zive svi potomci pobijenih italijana ne mogu ovde napisati sta je sve ispricala i koja je mrznja bila u njenim ocima pocela da nabraja mesta gde zive proterani italijani trst,ferara,modena,venecija milani itd i opet povisi ton konobar mislijo da vice na mene sve ce to hrvati i slovenski divljaci vt vratiti et da neduzim ne radujem se ja hrvatima ali jedno sam siguran svako u istoriji dobije sto zasluzi tako smo i mi srbi dobili sto smo zasluzili tako ce dobiti i hrvati,slovenci i ostali a tako i pise i u SVETOM PISMU ne sudite i ne svetite se i ne uzimajte pravdu vec pustite mene-izvinite na malo dugackom komentaru ali volio bih komentare vase hvala.

kako smo mi bre zsaluzili ista sto nam se dogadja kako?pa nemacka je poubijala 10-ine miliona ljudi unistila citavu evropu i eto danas citava i najbogatija zemlja na svetu?zasta nama BRE?pa hrvati su pobili 750 000 srba pa sta bi njima trebalo da se desi?albanci nas ubijaju vekovima,bez ijednog mrtvog albanca i.......ma nelupaj gluposti
 
Istra i severna Dalmacija (do Zadra) su ratna odšteta ugovorena Osimskim ugovorom, koji je Italija isplatila Jugoslaviji.
Pošto jedna od ugovornih strana više ne postoji, logično je da ni Osimski ugovor, odnosno njegove odredbe, više ne važi.
Znači, bečki konjušari će morati Mlečićima da vrate imovinu. Pogotovo Brione, koji su bili privatni posed jedne italijanske vojvodske familije, i oko kojih se pred međunarodnim sudom vodi spor po tužbi italijanskog vojvode.
 
Zdravo odavno nisam posetio politiku,da pocnem.Nedavno sam putovao u Italiju Ipored Trsta bio sam u Ferari posla i tako jedne subote odem u jedan kafic na kafu i naravno narucim kapucino na engleskom.Kada jedna baka svojih 80 leta mozda i vise ima upitame na srpskom odakle sam.Ja sav zbunjen kazem iz Rume ona upita gde je to ja joj objasnim e sad poce mene baka ispitivati o svemu i svacemu.I odjednom direktno me upita jesam Hrvat ili Srbin Ja rekoh da sam Srbin.E sad kreje artiljerija ali po htvatima pisem sad bez tacke i zareza nemojte mi zameriti.Ovako nas su hrvatski partizani isterali iz kuca nas su ubijali po Istri Slovenska divlja horda nam duguje rece cinimi se oko 300 000 hilj poseda sto kuca sto zemlje sve do zadra ja sav zbunjen niti odgovaram noti ne mogu da pobegnem pita me baka jesam izbeglica ja kazem nisam otac sremac a majka iz dalmacije poce baka opet da vice eto i tvoju majku su hrvati proterali kaze mi da ima komplet svoju dokumentaciju i da imaju5 kancelarija proteranih italijana i rece mi kad se budem vracao da vidim neke zgrade jer tu zive svi potomci pobijenih italijana ne mogu ovde napisati sta je sve ispricala i koja je mrznja bila u njenim ocima pocela da nabraja mesta gde zive proterani italijani trst,ferara,modena,venecija milani itd i opet povisi ton konobar mislijo da vice na mene sve ce to hrvati i slovenski divljaci vt vratiti et da neduzim ne radujem se ja hrvatima ali jedno sam siguran svako u istoriji dobije sto zasluzi tako smo i mi srbi dobili sto smo zasluzili tako ce dobiti i hrvati,slovenci i ostali a tako i pise i u SVETOM PISMU ne sudite i ne svetite se i ne uzimajte pravdu vec pustite mene-izvinite na malo dugackom komentaru ali volio bih komentare vase hvala.


Pogledaj hrvatski film "Dug mracna noc" u kojem glumi i srski glumac Goran Visnjic...
 
Istra i severna Dalmacija (do Zadra) su ratna odšteta ugovorena Osimskim ugovorom, koji je Italija isplatila Jugoslaviji.
Pošto jedna od ugovornih strana više ne postoji, logično je da ni Osimski ugovor, odnosno njegove odredbe, više ne važi.
Znači, bečki konjušari će morati Mlečićima da vrate imovinu. Pogotovo Brione, koji su bili privatni posed jedne italijanske vojvodske familije, i oko kojih se pred međunarodnim sudom vodi spor po tužbi italijanskog vojvode.

nakon 500 godina turskog iživljavanja bolje ni ne očekujen... :whistling:

ma koji taljani, njemci, turci, aloooo 2008 je, probudi se...:dash:
 
Neče udarit na katoličku braću...Više nikad rat između katolika....

kako ono kažu turci :
"Od istanbula pa do trsta nigdje neće biti krsta" :lol:

A viš kako ovi ispunjavaju pašine naloge...


Види кол'ко пророка на једном месту....:think:

А ко су "ови"?! И какве то налоге пашине испуњавају?

Зар нисте муслимане називали хрватским цвијећем?! :mrgreen:
 
Zdravo odavno nisam posetio politiku,da pocnem.Nedavno sam putovao u Italiju Ipored Trsta bio sam u Ferari posla i tako jedne subote odem u jedan kafic na kafu i naravno narucim kapucino na engleskom.Kada jedna baka svojih 80 leta mozda i vise ima upitame na srpskom odakle sam.Ja sav zbunjen kazem iz Rume ona upita gde je to ja joj objasnim e sad poce mene baka ispitivati o svemu i svacemu.I odjednom direktno me upita jesam Hrvat ili Srbin Ja rekoh da sam Srbin.E sad kreje artiljerija ali po htvatima pisem sad bez tacke i zareza nemojte mi zameriti.Ovako nas su hrvatski partizani isterali iz kuca nas su ubijali po Istri Slovenska divlja horda nam duguje rece cinimi se oko 300 000 hilj poseda sto kuca sto zemlje sve do zadra ja sav zbunjen niti odgovaram noti ne mogu da pobegnem pita me baka jesam izbeglica ja kazem nisam otac sremac a majka iz dalmacije poce baka opet da vice eto i tvoju majku su hrvati proterali kaze mi da ima komplet svoju dokumentaciju i da imaju5 kancelarija proteranih italijana i rece mi kad se budem vracao da vidim neke zgrade jer tu zive svi potomci pobijenih italijana ne mogu ovde napisati sta je sve ispricala i koja je mrznja bila u njenim ocima pocela da nabraja mesta gde zive proterani italijani trst,ferara,modena,venecija milani itd i opet povisi ton konobar mislijo da vice na mene sve ce to hrvati i slovenski divljaci vt vratiti et da neduzim ne radujem se ja hrvatima ali jedno sam siguran svako u istoriji dobije sto zasluzi tako smo i mi srbi dobili sto smo zasluzili tako ce dobiti i hrvati,slovenci i ostali a tako i pise i u SVETOM PISMU ne sudite i ne svetite se i ne uzimajte pravdu vec pustite mene-izvinite na malo dugackom komentaru ali volio bih komentare vase hvala.

A sta smo to mi zasluzili u istoriji te nam se ovako vraca ,te reci ti nisu na mestu ,a sto se tice hrvata ,svaka prica ima i nalicije ,hrvatski partizani su proterali i poubijali italijane na isti nacin kao sto su i italijanski fasisti njih pre toga .
Ne radujem se nicijoj nesreci ali hrvatske ruke su krvave do lakata a najvise su se ogresili prema Srbima .
 

Back
Top