Menier

Zdravo narode,

Evo mene i prosli i ovaj vikend hvata blaga vrtoglavica, eto, vraca se, nikako da se stabilnost malo ustali. Inace, od sutra trebam odraditi jos 5 MRT terapija, za sada nisam sigurna da primetim neki napredak.
Ovid dana sam naisla na internetu na neku lek QUIETUS pa detaljno proucavam informacije, pise da je on samo za zujanje, niko ne pominje menijera, ne znam da li ima smisla probati ga, jos citam i razmisljam.
Vedrana, radujem se zbog tvog oporavka i neki put pomislim zasto ne uzeti taj gentamicin i prebroditi te muke vec jednom, ali lekari nece da ga daju dok ovo ne uznapreduje bas znacajno.
Srecno
 
doraroda,
lekari neće to da daju jer bi tako trajno rešili naš problem, a ovako im stalno dolazimo, sva naša snimanja su skupa i to je to. tebi je malo loše samo zbog terapije, jer deluje sigurno. pa ja sam bila nepokretna dok sam primala garamicin i nedeljama posle, a sad se ne zaustavljam nigdje; samo glavu gore, sve će se to srediti terapijom. ne znam za taj novi lek, svašta postoji za zujanje u ušima, neki ljudi imaju bezopasni tinitus, ipak se posavetuj sa dr. npr. u urutalu i stugeronu piše da su baš za meniera, ali eto meni nisu pomogli. meni je jedan specijalista davno rekao da se ova bolest stalno vraća i da je garamicin trajno rešenje, ali ga moja dr. nije poslušala, a i što bi kad joj se ovako više isplati da dolazim stalno na snimanja! sve je to biznis preko naših leđa, pa koliko ko može da izdrži!
sretno na terapiji:super:, javi kad sve završiš i ne očajavaj ako odmah ne bude bolje, za sve treba vremena, a kod naše bolesti strpljenje je najvažnije jer je oporavak spor!
VELIKI POZDRAV!!!:bye:
 
Vedrana,
Hvala ti na podrsci, znam da nas jedina ti mozes sve razumeti jer si svasta prosla, a jos jednom moram da naglasim da se zaista iskreno radujem zbog tvog oporavka, cim osetis da mozes malo bolje dobijes krila i zivot ima smisla, ti dajes novu nadu svima.
A za gentamicin si definitivno u pravu, pa sva farmacija i lekari zive od nas.
Pozdrav svim forumasima.
 
baš si u pravu, kada bi nam svima na vreme dali odgovarajući lek, farmaceutska industrija bi totalno propala, a pošto je sve više bolesnih ljudi oni samo razvijaju biznis!
još jednom da ti poželim sreću u nastavku terapije!
veliki pozdrav!:klap::ok::super:
 
doraroda,
lekari neće to da daju jer bi tako trajno rešili naš problem, a ovako im stalno dolazimo, sva naša snimanja su skupa i to je to. tebi je malo loše samo zbog terapije, jer deluje sigurno. pa ja sam bila nepokretna dok sam primala garamicin i nedeljama posle, a sad se ne zaustavljam nigdje; samo glavu gore, sve će se to srediti terapijom. ne znam za taj novi lek, svašta postoji za zujanje u ušima, neki ljudi imaju bezopasni tinitus, ipak se posavetuj sa dr. npr. u urutalu i stugeronu piše da su baš za meniera, ali eto meni nisu pomogli. meni je jedan specijalista davno rekao da se ova bolest stalno vraća i da je garamicin trajno rešenje, ali ga moja dr. nije poslušala, a i što bi kad joj se ovako više isplati da dolazim stalno na snimanja! sve je to biznis preko naših leđa, pa koliko ko može da izdrži!
sretno na terapiji:super:, javi kad sve završiš i ne očajavaj ako odmah ne bude bolje, za sve treba vremena, a kod naše bolesti strpljenje je najvažnije jer je oporavak spor!
VELIKI POZDRAV!!!:bye:

Pozdrav, zurim, nemam vremena za duzi tekst, ljudi, vi pricate da je vama najveci problem vrtoglavica, sta vam se desava sa sluhom??? Vraca li se kad prodje vrtoglavica, kakve su vam za sluh prognoze? Meni je sluh najvazniji, doduse za 10 meseci, cini mi se da mi je ostecenje vrlo malo jer sam skoro skoro normalno cuo na ovo drugo uvo a vrtoglavice nemam vise uopste... Sta bese ta inekcija geramicin, unistava nerv i sluh ili?

Ima jedan tekst na netu, neki dr hrvat je, on je opisao menierovu cak tako da se to leci bez problema, ne mogu da nadjem ali pokusacu, on je rekao da to nastaje od pritiska, tipa da ako je duze bio povecan pritisak ovako (a mi to ni ne primetimo) da onda dolazi i do povecanja pritiska tu negde na labirintnoj arteriji a taj pritisak je zavistan od normalnog pritiska, te se u tom slucaju daje neka inekcija da snizi pritisak tu na labirintnoj arteriji!

Po onome kako sam ja iznutra osecao, menier je samo suzavanje kapilara ili te arterije, usled cega uvo 'gubi" krv, i kad izgubi krv, tada se skuplja ta limfa jer nema cirkulacije.

To znam jer gotovo uvek je nakupljanje i zatvaranje islo u toku spavanja a kad ustanem i krecem se, krene koliko tolika cirkulacija i recimo ako se oko 2 sata bavim nekim sportom, stoni tenis recimo, nakon toga dolazi do pojacane cirkulacije i praznjenja limfe kroz sistanje gde procujem skoro skroz na bolesno levo uvo.

nesto sam i eksperimentisao, posle jednog hidropsa skoro, popije pola enalaprila (lek za visok pritisak) uzeo od keve, i naravno posto on siri krvne sudove, za par sati mi dodje do totalnog praznjenja limfe i procujem skoro isto kao na zdravo uvo!

Sad jeste glupo da pijem lek za pritisak ako ga nemam ovako, ali je to najbolji dokaz da je doslo do suzavanja kapilara ili necega u tom delu koji snabdeva uvo. Ja ne znam, trebalo bi to na kolor dopleru da se vidi gde je suzenje i smanjen protok, znaju li ovi lekari nesto uopste, ja se pitam?

Jel radio neko rendgenografiju uva? Posto imate tako teske vrtoglavice koja ja nisam nikad imao, sta vam je pokazao MR za kohlee i semicirkularne kanale?

Cujemo se uskoro, sve najbolje!
 
baš si u pravu, kada bi nam svima na vreme dali odgovarajući lek, farmaceutska industrija bi totalno propala, a pošto je sve više bolesnih ljudi oni samo razvijaju biznis!
još jednom da ti poželim sreću u nastavku terapije!
veliki pozdrav!:klap::ok::super:

Samo jos nesto, culi ste za operaciju stavljanja aeracione cevcice na puz gde bi limfa stalno oticala? Radi li se to ovde negde kod nas, u ovom selu od grada? Ili u inostranstvu? To bi bilo odlicno resenje problema, ali... gde?
 
to mije komplikovana operacija, radi se i kod nas, čak mi je dr. rekla da se radi pod lokalnom anestezijom (Pa ko preživi, xaxaxa), ali to može u slučajevima kada je bolest na početku, meni se gasi bolesna strana i nemam ni pritisak ni šum, znači samim tim da se ni tečnost ne stvara. još niko na forumu nije rekao da su mu ugradili cjevčicu. znam da bi kroz ju endolinfa oticala i ne bi bilo pritiska u glavi, ali šta je sa vastibularnim nervom? problem je i u njemu, opet bi bili povremeni napadi. mislim da nam je najgore od svega što ni sami dr. ne znaju mnogo više od nas samih o menieru! kod mene je sve ok sa protokom krvi, a zbog čega se endolinfa sakupljala i napravila haos u srednjem uhu, niko nije znao da mi kaže; sve u svemu , kako ko prođe!:bye:
veliki pozdrav!
 
to mije komplikovana operacija, radi se i kod nas, čak mi je dr. rekla da se radi pod lokalnom anestezijom (Pa ko preživi, xaxaxa), ali to može u slučajevima kada je bolest na početku, meni se gasi bolesna strana i nemam ni pritisak ni šum, znači samim tim da se ni tečnost ne stvara. još niko na forumu nije rekao da su mu ugradili cjevčicu. znam da bi kroz ju endolinfa oticala i ne bi bilo pritiska u glavi, ali šta je sa vastibularnim nervom? problem je i u njemu, opet bi bili povremeni napadi. mislim da nam je najgore od svega što ni sami dr. ne znaju mnogo više od nas samih o menieru! kod mene je sve ok sa protokom krvi, a zbog čega se endolinfa sakupljala i napravila haos u srednjem uhu, niko nije znao da mi kaže; sve u svemu , kako ko prođe!:bye:
veliki pozdrav!

Vedrana,

Ta limfa kad se nakupi, ona blokira i sluh a ako se previse nakupi, onda krene da otice u jednom trenutku i onda udari gore i pritisne vestibularni nerv. ja ne znam kakve ste simptome na pocetku imali ali ja sam to ovako tacno osecao. Znaci da limfa vrsi pritisak na nerv i mozak, ako nje NEMA, nema vise ni loseg sluha a ni pritiska na vestibularni nerv. tako da sam iznenadjen da kazes da bi bili napadi, a zasto bi ako limfa ne pritiska? ja sam vrtoglavicu imao posle napunjenog uva pa kad krene ukolliko ja to izazovem fizickom aktivnoscu naglo po ustajanju, posle toga, citav dan sam miran bio jer se krecem pa zbog iole nekakve cirkulacije, ne dozivljavam vrtoglavice.

dakle, kolicina limfe koja pritiska puz, izaziva usled naglog protoka vrtoglavicu a ne nerv sam po sebi. ako vama to izaziva nerv sam po sebi, onda je to druga bolest, medjutim vi kazete da ste imali zapusenje i punocu u uvetu, tako da vas ne razumem.

AERACIONA CEVCICA KROZ KOHLEJU ILI PUZ bi bila prava stvar, i jos vi kazete da to nije komplikovano itd, te sam iznenadjen, zasto to niko odmah ne preporuci i gotova stvar a ne tako, mucite se par godina???

Koja to doktorka kaze, koji telefon da je pitam, gde se radi? i ne razumem kad kazete da vam je bolesna strana odumrla i da se limfa ne skuplja vise, jer ne znam zasto bi prestala ikad da se skuplja bez obzira na gubitak sluha i unisten nerv za ravnotezu???

Koliko cujete na to ivo, ima li bar nesto sluha?
 
kod mene je sve ok sa protokom krvi, a zbog čega se endolinfa sakupljala i napravila haos u srednjem uhu, niko nije znao da mi kaže; sve u svemu , kako ko prođe!:bye:
veliki pozdrav![/QUOTE]

moram da se osvrnem da deo teksta jer nisam video odmah, ajde necu sa "vi" da se obracam ako nije problem, prvo:

kako znas da ti sve bilo ok sa protokom krvi? koji pregled je uradjen u tu svrhu? Evo da citiram deo teksta a koji ste mozda i svi citali ali mozda i ne:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BOLEST MALIH KRVNIH SUDOVA

PIKA (sindrom posteriorne cerebelarne arterije)

PICA sindrom je takođe poznat kao «lateralni medularni sindrom» ili «Valenbergov sindrom», nakon što ga je Valenberg opisao 1895. To je najčešći udar moždanog stabla. Karakteriše ga vertigo, ipsilateralna hemiataksija, dizartrija, ptoza i mioza. Većina pacijenata sa ovim udarom se oporavlja veoma dobro i često obnovi svoje prethodne aktivnosti. Pacijenti često imaju Hornerov sindrom (unilateralna ptoza, mioza i facijalna anhidroza). Takođe može biti sakadična dismetrija (prebačaj), sakadične pulzije (vučenje oka u toku vertikalne sakade prema strani lezije). Prognoza je obično prilično dobra sa potpunom ili skoro potpunim oporavkom u narednih 6 meseci. Dijagnoza je obično MR. ABR testiranje je često abnormalno kod osoba sa centralnim Hornerovim sindromom. PICA može da potiče od vertebralne arterije ili kao posebna grana bazilarne arterije. Zbog toga većina «PICA» sindroma udara u stvari je zbog okluzije vertebralne arterije. Srčani emboli izazvaju samo u 5% slučajeva ove udare, dok disekcija izaziva u 15% slučajeva.

AICA (sindrom anteriorne inferiorne cerebelarne arterije)

AICA sindrom je obično povezan sa vrtoglavicama i unilateralnom ipsilateralnom gluvoćom zbog ishemije labirintne arterije, ipsilateralnom facijalnom slabošću i ataksijom. To je drugi najčešći udar moždanog stabla sa učestalošću 10% od PICA. Obim ovog udara je suviše varijabilan. Simptomi slični Menijerovoj bolesti (varirajuća nagluvost, tinitus, vrtoglavice) takođe može biti izazvan TIA u ovoj distribuciji. Bilateralnost fluktuirajućeg sluha sugeriše na vaskularni uzrok. AICA takođe ima veoma varijabilno polazište i može krenuti od kaudalnog do središnjeg ponsa. Dijagnoza je uopšteno MR-om.

Sindrom labirintne arterije

Labirintna arterija ili unutrašnja auditivna arterija obično polazi od AICA, ali takođe može imati polazište iz PICA ili bazilarne arterije. Snabdeva krvlju unutrašnje uvo. U unutrašnjem slušnom hodniku snabdeva skarpin ganglion. Nakon izlaska deli se u zajedničku kohlearnu arteriju i prednju vestibularnu arteriju. Zajednička kohlearna arterija se dalje deli u glavnu kohlearnu arteriju i vestibulokohlearnu arteriju, da bi ova poslednja formirala zadnju vestibularnu arteriju i vestibularnu granu. Glavna kohlearna arterija snabdeva apikalne tri četvrtine kohlee, a kohlearna grana bazalnu jednu čestvrtinu (visoki tonovi). Posteriorna vestibularna arterija snabdeva donji sakulus i ampulu posteriornog polukružnog kanala. Prednja vestibularna arterija je manja arterija koja snabdeva utrikulu, gornju sakulu i ampule prednjeg i lateralnog polukružnog kanala. Labirintna arterija je krajnja arterija i kao takva može biti vulnerabilnija nego ostala cirkulacija. Dijagnoza može biti teška jer mozak može da ne pokazuje lezije.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

e sad, ako je ovo pisao doktor i kad vidite sta sve tu ima, recite mi koja vrsta pregleda pokazuje sta je sa labirintnom arterijom i sa svim ostalim koje snabdevaju uvo krvlju??? sa cime se sve ovo vidi i ustanovljava?

druga stvar, gore kazes da se limfa skuplja u srednjem uvu??? zar nije u unutrasnjem?? jer timpanometrija valjda pokaze da nema nicega u srednjem?
 
Dragane,ne slusas.Da li shvatas da doktori i cela medicina nema leka za ovu bolest.Imas po netu istrazivanja koja su vrsena i na 500 pa i vise pacijenata odjednom,uporedjivani simptomi,razlicite terapije itd itd...

http://www.earsurgery.org/site/pages/conditions/menieres-syndrome.php

Menier je otkriven pre 200 god.Zasto mislis da ces ti naci lek?Ugradjivanje cevcice koju pominjes je najcesce bezuspeno zbog infekcije koja se javlja nakon nekoliko meseci te se mora menjati.Takodje postoji varijanta da se ugradi dren tj sundjerce koje prikuplja visak tecnosti ali i to je privremenog karaktera jer se zapusi otvor na unutrasnjem uvu....
Ubrizgavanje gentamicina je rezervisano za malo teze slucajeve jer se unistava i srednje uvo i sluh u potpunosti tako da nema ni centra za ravnotezu na toj strani.Nazalost,ponekad je treba vise inekcija da se to postigne,sto je slucaj sa nekima ovde.

Sve najbolje :worth:
 
Dragane,ne slusas.Da li shvatas da doktori i cela medicina nema leka za ovu bolest.Imas po netu istrazivanja koja su vrsena i na 500 pa i vise pacijenata odjednom,uporedjivani simptomi,razlicite terapije itd itd...

http://www.earsurgery.org/site/pages/conditions/menieres-syndrome.php

Menier je otkriven pre 200 god.Zasto mislis da ces ti naci lek?Ugradjivanje cevcice koju pominjes je najcesce bezuspeno zbog infekcije koja se javlja nakon nekoliko meseci te se mora menjati.Takodje postoji varijanta da se ugradi dren tj sundjerce koje prikuplja visak tecnosti ali i to je privremenog karaktera jer se zapusi otvor na unutrasnjem uvu....
Ubrizgavanje gentamicina je rezervisano za malo teze slucajeve jer se unistava i srednje uvo i sluh u potpunosti tako da nema ni centra za ravnotezu na toj strani.Nazalost,ponekad je treba vise inekcija da se to postigne,sto je slucaj sa nekima ovde.

Sve najbolje :worth:

Pa sad izvini sto cu biti mozda neprijatan ali nisu nasli lek jer su PRIGLUPI ili to nikoga nije toliko interesovalo s obzirom na to da je vrlo mali procenat obolelih od te bolesti.

21 vek, nema leka za ovako smesnu bolest, isto sto za musku celavost kao fora nema leka, nego nece niko da ispituje, zabole ih, sta mislis, da su tupadzije, da nisu mogli da ispituju odjednom levu i desnu stranu i da gledaju razlike, ne mora da se trazi uzrok ali nije valjda da ne moze ni u kakvim karakteristikama da se UOCI neka promena ili razlika izmedju zdravog i bolesnog uva!? Citao sam i da postoji tu neki deo kojije ogovoran za regulisanje pritiska endolimfe, ko je to pregledao? kao nema neka razlika u odnosu na drugu stranu? Smesno. ko je radio rentgen piramide, angiografiju? samo kazu menierova i idi kuci.

isto ko za celavost, posmatranje svih faktora kod zdrave kose i poredjenja sa obolelom, MORA da negde nesto ima sto ce biti pogresno na bolesnoj strani.

E sad, tu je i biznis u pitanju ili ko zna sta, ko ce da ulaze pare i finansije za lek za menierovu bolest, ukoliko mozda vidi da mu se to nece isplatiti itd itd

Ne moras odmah da skaces da ja mislim da cu naci lek, nisam ja strucnjak za anatomiju uva i ostalog ali pokusavam na osnovu svog iskustva i koriscenja nekih lekova da pomognem ako mogu a i da vas nateram da malo i sami razmisljate a ne "doktor" rekao i to je tako, udri inekciju i unisti mi uvo skroz, pa to mozes i sam da ga unistis, to moze i necija baba, uzmi pucaj vatrenim oruzjem pored tog uva i unisti ga skroz sam onda, izem ti medicinu i neznalice i biznismene...

Ja sam rekao sledece, da ono sto MOZE da se uradi, da se sve obavi, pa sad ako se nista ne nadje ******, ali sumnjam da je ikome uradjeno sve detaljno i kako treba, kao i meni, meni glupaca uradila samo audiometriju, smesno, i sam znam koliko cujem, sta ce mi krivulje neke, onda rekla menier i pij urutal aj zdravo, kenj, se na takvog doktora, ja je pitam a kako znate da nije neka infekcija, kako znate da nije upala, kako znate da nije suzenje arterija, ona samo kaze "ja gledam audiometar" i SVE ZNAM, veselo zar ne?

Pocnem da pijem ginko posle par meseci i drasticno poboljsam stvar. zasto mi tupaca to nije odma preporucila? zato sto je zabole.

zato sam i preneo onaj tekst gore, da bi videli sta sve nije pregledano i zasto nije? isto sam citao da postoji lezija na vestibularnom delu a koja se otkriva angiografijom, ko je to radio? Niko, rokaj inekciju i aj zdravo.

Pa sta ako se oko cevcice hvata infekcija, nek se menja, bices miran dok se ne uhvati a mozda i nece dugo, vazno je spasti sluh i uvo sto je moguce duze, lako ga je unistiti, to mozes i sam. sta ces kad izbije na drugo? kako ces posle da hodas, plis sto ces biti gluv? Daleko bilo naravno ali treba malo i razmisljati a ne samo, reko mi doktor neznalica i to je to.

Uostalom, koliko sam ja uocio barem kod sebe, problem je jedino u kapilarima i cirkulaciji. nekome se jace i vise kapilara osteti, a nekome manje, pa kako kome se zadesi.ili se skvrche kapilari i eto ti ga. pogledaj na netu sliku puza i koliko ga kapilara prozima, ko je ispitao te kapilare i dimenzije i brzinu protoka?
 
kod mene je sve ok sa protokom krvi, a zbog čega se endolinfa sakupljala i napravila haos u srednjem uhu, niko nije znao da mi kaže; sve u svemu , kako ko prođe!:bye:
veliki pozdrav!

moram da se osvrnem da deo teksta jer nisam video odmah, ajde necu sa "vi" da se obracam ako nije problem, prvo:

kako znas da ti sve bilo ok sa protokom krvi? koji pregled je uradjen u tu svrhu? Evo da citiram deo teksta a koji ste mozda i svi citali ali mozda i ne:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BOLEST MALIH KRVNIH SUDOVA

PIKA (sindrom posteriorne cerebelarne arterije)

PICA sindrom je takođe poznat kao «lateralni medularni sindrom» ili «Valenbergov sindrom», nakon što ga je Valenberg opisao 1895. To je najčešći udar moždanog stabla. Karakteriše ga vertigo, ipsilateralna hemiataksija, dizartrija, ptoza i mioza. Većina pacijenata sa ovim udarom se oporavlja veoma dobro i često obnovi svoje prethodne aktivnosti. Pacijenti često imaju Hornerov sindrom (unilateralna ptoza, mioza i facijalna anhidroza). Takođe može biti sakadična dismetrija (prebačaj), sakadične pulzije (vučenje oka u toku vertikalne sakade prema strani lezije). Prognoza je obično prilično dobra sa potpunom ili skoro potpunim oporavkom u narednih 6 meseci. Dijagnoza je obično MR. ABR testiranje je često abnormalno kod osoba sa centralnim Hornerovim sindromom. PICA može da potiče od vertebralne arterije ili kao posebna grana bazilarne arterije. Zbog toga većina «PICA» sindroma udara u stvari je zbog okluzije vertebralne arterije. Srčani emboli izazvaju samo u 5% slučajeva ove udare, dok disekcija izaziva u 15% slučajeva.

AICA (sindrom anteriorne inferiorne cerebelarne arterije)

AICA sindrom je obično povezan sa vrtoglavicama i unilateralnom ipsilateralnom gluvoćom zbog ishemije labirintne arterije, ipsilateralnom facijalnom slabošću i ataksijom. To je drugi najčešći udar moždanog stabla sa učestalošću 10% od PICA. Obim ovog udara je suviše varijabilan. Simptomi slični Menijerovoj bolesti (varirajuća nagluvost, tinitus, vrtoglavice) takođe može biti izazvan TIA u ovoj distribuciji. Bilateralnost fluktuirajućeg sluha sugeriše na vaskularni uzrok. AICA takođe ima veoma varijabilno polazište i može krenuti od kaudalnog do središnjeg ponsa. Dijagnoza je uopšteno MR-om.

Sindrom labirintne arterije

Labirintna arterija ili unutrašnja auditivna arterija obično polazi od AICA, ali takođe može imati polazište iz PICA ili bazilarne arterije. Snabdeva krvlju unutrašnje uvo. U unutrašnjem slušnom hodniku snabdeva skarpin ganglion. Nakon izlaska deli se u zajedničku kohlearnu arteriju i prednju vestibularnu arteriju. Zajednička kohlearna arterija se dalje deli u glavnu kohlearnu arteriju i vestibulokohlearnu arteriju, da bi ova poslednja formirala zadnju vestibularnu arteriju i vestibularnu granu. Glavna kohlearna arterija snabdeva apikalne tri četvrtine kohlee, a kohlearna grana bazalnu jednu čestvrtinu (visoki tonovi). Posteriorna vestibularna arterija snabdeva donji sakulus i ampulu posteriornog polukružnog kanala. Prednja vestibularna arterija je manja arterija koja snabdeva utrikulu, gornju sakulu i ampule prednjeg i lateralnog polukružnog kanala. Labirintna arterija je krajnja arterija i kao takva može biti vulnerabilnija nego ostala cirkulacija. Dijagnoza može biti teška jer mozak može da ne pokazuje lezije.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

e sad, ako je ovo pisao doktor i kad vidite sta sve tu ima, recite mi koja vrsta pregleda pokazuje sta je sa labirintnom arterijom i sa svim ostalim koje snabdevaju uvo krvlju??? sa cime se sve ovo vidi i ustanovljava?

druga stvar, gore kazes da se limfa skuplja u srednjem uvu??? zar nije u unutrasnjem?? jer timpanometrija valjda pokaze da nema nicega u srednjem?[/QUOTE]

to sa srednjim uhom je moj lapsus, ali i sam znaš da srednje i unutrašnje uho igraju bitnu ulogu u našoj bolesti! ili dr. nemaju pojma pa su mi rekli ako ti je srednje uho na zdravoj str. uredu onda je i centar za ravnotežu ok. ja nisam dr. tako da ipak moram slušati šta oni kažu. a sve ovo na netu sam čitala i najiskrenije ti govorim da mislim da ni dr. nisu uvijek u pravu, sve zavisi od slčaja; ja sam pre 9 mjeseci radila beru i MR, tada je bilo ok, ali sada posle dexasona i garamicina , kaad mi se stanje stabilizuje radiću opet jer ovo što si ti citirao može da se desi i nakon liječenja meniera, da li zbog opterećenja na zdravu str. ili šta već, može da se javi bolest malih krvnih sudova. iskreno, mislila sam da ću gašenjem bolesne str. konačno biti slobodna, a onda mi je "sasuto u lice" detaljnije o ovome što ti navodiš. na kraju mi opet kažu DA JE SVE INDIVIDUALNO! ŠTO OPET MISLIM NI SAMI NE ZNAJU KAKO ĆE KOME ŠTA ISPASTI, SVE JE NA NAMA KAKO DA SE IZBORIMO I NOSIMO SA BOLEŠĆU! koliko ti imaš god. možda si negdje naveo pa mi je promaklo?:super:
 
Dragane,
Vidim da si dobro "medicinski potkovan". Cinjenica je da lekari kod ovakvih simptoma ne rade veliki asortiman analiza jer jednostavno nemaju dovoljno dobre lekove koje bi primenili za suspenziju pomenutih simptoma pa zasto bi onda trosili novac, hteli mi to priznati ili ne i u medicini se prvo gleda cena pa onda sve ostalo. S druge strane, prilicno je zanemarljiv broj ljudi sa menijerom tako da se ne isplati vrsiti istrazivanja, opet nije isplativo.
Ja sam, takodje, pristalica pristupa da se ne prepustam tek tako odluci lekara vec se trudim da se sto bolje informisem i razumem to sto preporucuju pa da se tek onda primeni.
Treba isprobari sve moguce metode za koje se cuje i stalno tragatu za novim, mozda tako neko i nabasa na neko resenje.
Ako je neko ima prijatelje u USA neka se informise o homeopatskom leku QUIETUS, to je nesto prilicno novo, koristi se za tinitus i jako ga hvale, ne znam da li postoji mogucnost da pomogne i za menijera.
 
kod mene je bilo toliko nakupljene endolinfe da je došlo do unutrašnje deformacije pa i posle lometazida i rastvora gliceroluma koje sam pila radi izbacivanja tečnosti iz organizma, vrtoglavice i nestabilnost su ostali, ali se šum smanjio i sluh je tada bio dosta dobar. ali sem injekcija, klasična operacija, otvaranja lobanje i presjecanja nerva su jedino trajno rješenje. a zašto otvarati lobanju da se nerv sječe ako se može umrtviti garamicinom? cjevčica može pomoći pacijentima na početku bolesri kada nakupljena tečnost još uvijek nije napravila veliku štetu, što kod mene nije bio slučaj. prosto rečeno, balon kad se previše naduva nikada ne dobije prvobitni oblik, zar ne? zamisli kakvo je onda stanje sa našim stanjem?
opet napominjem da su šanse za oporavak mnogo veće ako se bolest liječi na početku, sada čujem na 80 db, ali očekujem i dalji pal sluha jer garamicin još djeluje.
uroške ti je gore rekao par stvari pa ne želim da se ponavljamo.
nisam ja luda, imam meniera i milanovićka mi je to potvrdila, samo ti simptomi koje ti opisuješ su početak bolesti, vjeruj da sam ih imala i sve što ti daju da piješ učini to. govorim iz najbolje namjere jer sam ja završila na garamicinu samo zato što sam zakasnila za ostalo.
a kad si ti tako dobro informisan, ne znam kako sam sebi ne pomogneš i ne riješiš se bolesti nego nama ovdje čitaš bukvicu?!
garamicin ne uništava samo vastibularni nerv, ko ga nije primao ne zna šta to znači ni kakav je osjećaj i zaobiđi me ubuduće sa komentarima, molim te! posle pregleda kod milovanovićke, sve drugo je suvišno!
 
zaboravila sam da dodam, odumiranjem nerva odumire i pužić, odumire kompletna str. centra za ravnotežu pa ne znam šta bi onda moglo proizvoditi endolinfu? a kada dođe do deformacije pužica i ako otekne endolinfa, on svojim oblikom i veličinom koja postane neprirodna ometa zdravu stranu (Šeta)!
 
kod mene je bilo toliko nakupljene endolinfe da je došlo do unutrašnje deformacije pa i posle lometazida i rastvora gliceroluma koje sam pila radi izbacivanja tečnosti iz organizma, vrtoglavice i nestabilnost su ostali, ali se šum smanjio i sluh je tada bio dosta dobar.

Pa znas kako, ti kazes kod tebe bilo toliklo nakupljene limfe, sto znaci da kod mene ispada da nije jer je meni dosta dobar sluh i posle 10 meseci. E sad ja malo ne razumem sta pricas, kod mene je u pocetku limfa bila nakupljena da sam pred odlazak u gradsku bolnicu prvi put, a po ustajanju bio POTPUNO GLUV na levo uvo, pa to nisam mogao da izdrzim a znajuci da vrtoglavica oslobadja sluh, izazovem je sam ubrzanim kretanjem uzbrdo (pametnjakovic tupadzija) ali eto zaista nisam mogao da izdrzim gluvocu. Zato te ne razumem, ako ovo nije totalno nakupljanje jer sam bio skroz gluv na levo uvo, sta je onda totalno nakupljanje, odnosno to sto kazes da se tebi nakupilo?? Zar nisi u jednom trenutku imala vrtoglavicu koja je oslobodila sluh i to izbacila? Ja sam imao vrtoglavicu tada namerno izazvanu sa kojom sam i hodao cak uz zanosenje, jedno 3 sata i vise...






ali sem injekcija, klasična operacija, otvaranja lobanje i presjecanja nerva su jedino trajno rješenje. a zašto otvarati lobanju da se nerv sječe ako se može umrtviti garamicinom? cjevčica može pomoći pacijentima na početku bolesri kada nakupljena tečnost još uvijek nije napravila veliku štetu, što kod mene nije bio slučaj. prosto rečeno, balon kad se previše naduva nikada ne dobije prvobitni oblik, zar ne? zamisli kakvo je onda stanje sa našim stanjem? [/QUOTE]


Pa ne znam, ja ne znam zasto tupadzije ne umeju da preseku nerv za ravnotezu bez da ostete sluh? Ne seku kohlearni nerv ili ne umeju da pridju pa seku sve zivo, nista ne razumem.Za geramicin ne znam osim da on sve zivo unistava a to sam gore i pisao, lako je unistiti sve a sta posle ako izbije na drugo uvo?? Onda geramicin i sta, totalna gluvoca i nikad stajanje na svoje noge i onda pistolj i skratimo sebi muke...



opet napominjem da su šanse za oporavak mnogo veće ako se bolest liječi na početku, sada čujem na 80 db, ali očekujem i dalji pal sluha jer garamicin još djeluje.
uroške ti je gore rekao par stvari pa ne želim da se ponavljamo.[/QUOTE]

Ne razumem to da sada cujes na 80 db, jel to znaci na ne cujes 80% nego samo 20?? Pa bolje onda da si pokusala operaciju, mozda bi vece sanse bile da ne ostetis ili bar malo spasis sluh... ne znam




nisam ja luda, imam meniera i milanovićka mi je to potvrdila, samo ti simptomi koje ti opisuješ su početak bolesti, vjeruj da sam ih imala i sve što ti daju da piješ učini to. govorim iz najbolje namjere jer sam ja završila na garamicinu samo zato što sam zakasnila za ostalo.[/QUOTE]

N eznam ko je ta svemocna milanovicka i odakle si, kazem ti, ja sam pio urutal odma, 6 dnevno, vrtoglavice nestale nakon 9 dana a ostalo zapusenje koje sam uklanjao ksalolom za smirenje. Tupaca je trebala da mi kaze da tad krenem i ginko da pijem istovemeno a ne ja se sam setio nakon par meseci.




a kad si ti tako dobro informisan, ne znam kako sam sebi ne pomogneš i ne riješiš se bolesti nego nama ovdje čitaš bukvicu?![/QUOTE]

Vedrana, nema potrebe za ovim politickim sranjima, prvo kazes "vama citam bukvicu" da bi okrenula ostale da me psuju i mrze a to me uopste ne zanima veruj, ko me razumeo, razumeo me je. Sam sebi i pomazem, to i radim a ti citaj gore malo kao to radim a nemoj da se svadjas, nema potrebe za sarkazmom.




garamicin ne uništava samo vastibularni nerv, ko ga nije primao ne zna šta to znači ni kakav je osjećaj i zaobiđi me ubuduće sa komentarima, molim te! posle pregleda kod milovanovićke, sve drugo je suvišno![/QUOTE]

Nije problem da te "zaobidjem" ali ako bih govorio tvojim recnikom, onda bih ti rekao ovo:

Tebe lecila svemocna milanovicka a krajnji rezultat lecenja je ti je gubitak sluha i prekid nerva za ravnotezu. zaista svemocno...
 
e pa druže moj, ti imaš bolest tek 10 mjeseci, budi bez terapije 5 godina pa se onda javi, bez uvrede;
sve tvoje simptome sam imala i znam kako je, ali vjeruj da je to "sitnica" naspram napada kod kojih je nistagmus toliko jak da se to ne može opisati riječima, strašno! i sve to traje po nekoliko dana.
bila sam na vma, ali sam kasno tamo otišla, što sam već i naglasila.
što se tiče presjecanja nerva pa valjda je lakše ugasiti ga garamicinom nego otvarati lobanju, oporavak je neuporedivo brži, zar ne!
a presjekli ga ili ugasili garamicinom, sluh se gubi, nekome totalno, nekome djelimično! pa vastibularni nerv šalje signale u mozak! šta će mi slati, kad odumire, ne može i da hoće! to što čujem samo 80 db znači da reagujem samo na duboke tonove.
a što se tiče zdrave strane, ma bože moj zašto unaprijed razmišljati o ubijanju i tome da će i nju zahvatiti? nikada se nikome ne zna šta se može desiti, ali garamicin se daje samo ako je druga strana u potpunosti zdrava i spremna ad ponese svo opterećenje.
ja nikoga ne okrećem protiv tebe, to mi ne pada na pamet, mi se ovdje lijepo družimo i razmjenjujemo svoje patnje i uspjehe i bude nam lakše!
u početku bolesti često se ima osjećaj da sve negdje otekne pa onda se sluh vrati, meni se to poboljšanje desilo kada odem na more, inače živim na planini pa i promjene pritiska su mi baš uticale na stane u glavi. sada toga više nema, može se vrijeme mijenjati koliko hoće , meni ništa; čak ni zemljotres mi nije napravio zbrku u glavi, xaxaxaxa;
moramo pokušati jedni drugima da pomognemo, podrška mnogo znači!
ja imam 33 godine, a ti?
a za smirene terbamo nešto obavezno piti, psiha dosta utiče na sve.
moja svemoćna milanovićka nije mogla da učini čudo kada sam ja došla dosta kasno; ali znam čovjeka koji je imao terapije koje sam prošla, ima 50 god. i popravlja krovove, a ne vjerujem da mu je protok krvi dobar kao kod mene, ipak to sa godinama postane problem. na VMA su mi rekli da mi je moždana cirkulacija dobra; a tražeći uzrok bolesti, koji sam htjela sama da znam, uradila sam bezbroj analiza, sve su bile ok, kod mene je emotivni šok izazvao ovo stanje i ja sam se pomirila sa tim, sada kada mogu normalno da živim neću više da gledam u nazad, samo u lijepu budućnost!:super::bye::ok:
u bilo kom slučaju liječenja kada bolest uznapreduje propadanje sluha je neminovno! svaki napad (koje ti vidim nemaš mnogo jake i prečeste, mislim ne po tri puta dnevno!) djelimično ošteti sluh, ma kakvo liječenje bilo potpuno spasiti sluh je nemoguće, na žalost!
 
Poslednja izmena:
"Vrtoglavice nestale nakon 9 dana a ostalo zapusenje koje sam uklanjao ksalolom za smirenje" --Da sam Ksalolom otklanjao zapusenje ...ko gzna de bi sad bio :D

"Vrtoglavica oslobadja sluh" .... :D
"Namerno izazivanje vrtoglavice" :D ~~~~i to trcanjem uz brdo :D

Hehe,znaci kad ne cujemo sagovornika,kzemo mu da saceka malo.Okrenemo se tri puta oko svoje ose i saslusamo (uz to se cvrsto drzimo za gelender :D ).
Salim se malo,nisam sarkastican,samo molim da se niko ne uvredi jer ne mislim nista lose.

E ljudi ,svasta moze ovde da se cuje :D Iskreno,posle duzeg vremena provedenog ovde ,vi ljudi pocinjete da mi znacite :D Od sada sam stalno na forumu i redovno pratim situaciju.
Sta nam je sa avramirom? nema je...
E da,neko je pominjao Almighty Milanovicku ,ne znam da li Dragan zna ali to je doktorka na VMA.Sa menierom svi na kraju dodju na VMA jer je jedina ustanova u zemlji i sire koja ima aparate za dijagnostikovanje.Cak su sproveli istrazivanje na nekih 100 pacijenata.Licno mi je doktorka pokazala fascikle tih ljudi.Da je menijer smesna bolest?
U 50% slucajeva bolest se javlja na oba uveta posle 20 god bolovanja (detaljnije o tome sam ovde pisao)

pozdrav svima i svako dobro!

:ok:
 
ali mi nećemo upasti u tih 50% slučajeva! moramo tako misliti, kakve su nam misli takav nam je i život! a ko zna šta se može desiti u tom periodu, možda neko čudo ili smak svijeta, xaxaxa :think:
avramira je rekla da je neće biti neko vrijeme, nadam se da je otputovala na neko ugodno mjesto i da je dobro, što svima ovdje želim!:bye:
 
"Vrtoglavice nestale nakon 9 dana a ostalo zapusenje koje sam uklanjao ksalolom za smirenje" --Da sam Ksalolom otklanjao zapusenje ...ko gzna de bi sad bio :D

"Vrtoglavica oslobadja sluh" .... :D
"Namerno izazivanje vrtoglavice" :D ~~~~i to trcanjem uz brdo :D

Hehe,znaci kad ne cujemo sagovornika,kzemo mu da saceka malo.Okrenemo se tri puta oko svoje ose i saslusamo (uz to se cvrsto drzimo za gelender :D ).
Salim se malo,nisam sarkastican,samo molim da se niko ne uvredi jer ne mislim nista lose.

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Brate, ne kazem da se ne salis ali koliko god ti bilo smesno to kako je samnom bilo, ja sam ti opisao zivu istinu! A ti ocigledno jesi citao ali mislis da izmisljam a ne znam zasto bih ismisljao...
Ja ti kazem ponovo ukratko, prvo sam cuo lose glas u telefonskoj slusalici. Zatim ide hidrops koji mi smeta ali bez vrtoglavice. To je tako trajalo dve nedelje i onda me ujutru (a posle piva) drmne prva jaka vrtoglavica od dva tri sata sa tri povracanja. Sad se ti smej za pivo ali verovatno sam pojacao cirkulaciju pa je to sve jurnulo kroz puz i udarilo na centar za ravnotezu, ne kazem da ne bih dobio vrtoglavicu za koji dan ili tako nesto ali eto bas ovako je bilo. Prespavam i komletno citav dan nemam vrtoglavicu uopste, legnem uvece da spavam i tek ujutru, cak i u snu osetim, dobijem vrtoglavicu, ustanem, i imam je oko sat dva i posle prestanka vise ne citavog dana.Nekad sam povracao, nekad ne.
E to je ono sto je tebi smesno, ovako je bilo 9 dana a za to vreme pijem 6 urutala dnevno. Vrtoglavice NESTAJU nakon toga a ostaje samo hidrops.
Koliko god ti bilo smesno, meni je vrtoglavica uvek vracala sluh skoro skroz pa sam bio miran par sati pa pocne ponovo hidrops itd.,

E sad, najsmesnije tebi, KSALOL. Jeste, bas tako, ne morate da poverujete ali kada sam poceo da ga uzimam, on mi je umesto vrtoglavice izazvao NESNOSNO PISTANJE koje u zivotu nisam cuo ali je vrtoglavica nestala! A i ne vidim bas mnogo razloga za cudjenje jer ipak mislim da je ova bezvezna bolest proizvod PREJAKOG I DUGOTRAJNOG STRESA na organizam! Svi znate kakve ste stresove imali dugo pre ovoga gde ste se kidali iznutra iz dana u dan, nemojte reci da nije tako. Zato mislim da je Ksalol pomogao, mislim da bi i bensedin jos vise pomogao ali ga nisam koristio a to mi je cak i dr. Dergenc preporucio, doduse on je to rekao zato da se ni bih nervirao zbog bolesti a ne da bi to moglo da ukloni vrtoglavicu ili da pomogne nesto sprecijalno.

Cek, sta ti je jos bilo smesno, a da, namerno izazivanje vrtoglavice? DA, BAS TAKO! Nakon ustajanja kad sam prvo krenuo u dom zdravlja po uput, blizu je pa sam isao pesice, ima i uzbrdica jel tako, e dok sam hodao uzbrdo i krenu da disem dublje, osetim kako krece da mi se vrti! Za to vreme ne cujem skoro nista na levo uvo ili bar minimalno, sednem tamo, sacekam da prodje i nakon toga mi se uvo otvara i CUJEM. Da, bas tako. E pa onda kad otkrijes da vrtoglavica vraca sluh, ono prokleto jutro pred gradsku bolnicu a posto nisam mogao da izdrzim totalnu gluvocu na levom uvetu, ja krenem namerno uzbrdo i to malo jace i tu se uneredim od vrtoglavice ali zato posle procujem pa mi je lakse nekako bilo, plus tako dobijes dokaz da ipak imas sluh jer sam tada tog prokletog dana mislio da je zauvek gotovo sa sluhom na levom uvetu!

Eto urke, moze da bude smesno i za salu ali je tako bilo istinski. Cak sam dva puta izazvao vrtoglavicu okretanjem ili vrcenjem glave u krug a da da bih procuo, jeb.a muka coveka natera na svasta...



E ljudi ,svasta moze ovde da se cuje :D Iskreno,posle duzeg vremena provedenog ovde ,vi ljudi pocinjete da mi znacite :D Od sada sam stalno na forumu i redovno pratim situaciju.
Sta nam je sa avramirom? nema je...
E da,neko je pominjao Almighty Milanovicku ,ne znam da li Dragan zna ali to je doktorka na VMA.Sa menierom svi na kraju dodju na VMA jer je jedina ustanova u zemlji i sire koja ima aparate za dijagnostikovanje.Cak su sproveli istrazivanje na nekih 100 pacijenata.Licno mi je doktorka pokazala fascikle tih ljudi.Da je menijer smesna bolest?
U 50% slucajeva bolest se javlja na oba uveta posle 20 god bolovanja (detaljnije o tome sam ovde pisao)
----------------------------------------------------------------------------------
Pa sad da li je Almighty, ne znam jer ako je njeno resenje da ogluvis skroz na jedno uvo i ukidanje nerva, kao sto rekoh, to moze i vasa baba...Sto se aparata tice, slazem se, trebao bi da odem ali necu dozvoliti nikave inekcije i vestacko unistenje puza pa makar busio za cevcicu sto puta, mada, kazem vam, meni nije nista kriticno osim malog smetanja kad se skupi pa redukuje sluh, ali meni se to vraca nakon pistanja pa budem miran par dana a skoro sam bio miran i mesec i po dana. I zaista imam utisak da mi se sluh sve vise vraca u normalu, SAMO BEZ STRESA!

Ja sam to dobio 38 god, sad je proslo 10 meseci, eto to ne rekoh, a sad, da li ce izbiti na drugo uvo za 20 godina kad budem imao 60, pravo da vam kazem, bas me briga, necu biti u cvetu mladosti a eto, mozda i ne izbije a mozda se i povuce i ovo sad... ko zna..

A ono za ohrabrenje, barem vama kojima je skoro pocelo, VERUJTE MI, moze da prodje, jer sam ja 5 meseci pre ovih glavnih napada imao neki najblazi oblik i proslo mi je sve samo od sebe!, zatim sam imao opet neki ogroman STRES i povratio sve ovo ali u mnogo gorem obliku... Ima sanse... valjda...




pozdrav svima i svako dobro!

:ok:
 
moram vam reći da poznajem gospođu koja je imala operaciju, pre 30 god. starija znači žena , živi u Nemačkoj i vozi auto do CG! nema sluh na toj str, ali je "kao zmaj", kada je dobila prvi napad odmah je operisali (valjda da se ne pati) i žena super funkiconiše!
isto tako, žena 50-tak god. ima, ima cjevčice u oba uha! sluh joj je jako oštećen na oba a nije primala garamicin i stalno ima infekcije radi cevčice, operisana je na KC. Nema problem više sa ravnotežom, ali posledice na sluh ima, sve joj je počelo prije 15-tak god. Ma sve je ipak individualno!
Ali mi smo FORUM OPTIMISTA!:super:
 
Ok ,Dragane nema potrebe da se branis,ne napadam nikog.Smesno mi je sto pominjes neke stvari koje su mene opterecivale u svoje vreme.Secam se kad mi je vroglavicu izazivao stoni tenis koji sam aktivno igrao :D (nebuloza)
Isto vazi za duzi boravak napolju (boze kad se setim - nisam izlazio iz kuce :D )
Jedno mogu da tvrdim : Za ove 4 god javljale su se nocu,preko dana,ujutru posle budejenja itd...ne postoji nijedan sablon po kome se javljau vrtoglavice ,slabljenje sluha i sljedino stres pogrsava.Recimo kad me iznervira nesto na poslu ....
Bolest jako utice na psihu.Na pocetku se jako tesko podnose simptomi,izaziva paniku i strah.Stalna napetost skoncentrisanost na pistanje u uvu, vrtoglavice,sto generalno pogorsava stvar.Stres je taj sto izaziva zujanje i vrtoglavicu, te se ponekad mora leciti lekovima za smirenje.Sto se covek pre navikne na simptome lakse podnositi bolest .Nisam izmisljao ili umisljao da stoni tenis izaziva pogorsanje i sl vec je to bio rezultat moje opterecenosti.Da,i ja sam pio lekove za smirenje i kasnije mije bilo mnogo bolje (i psihicki i sto se tice meniera)a imao sam samo 23god.
A kako su se ostali osecali kada su dobili meniera?
 
Ok ,Dragane nema potrebe da se branis,ne napadam nikog.Smesno mi je sto pominjes neke stvari koje su mene opterecivale u svoje vreme.Secam se kad mi je vroglavicu izazivao stoni tenis koji sam aktivno igrao :D (nebuloza)
Isto vazi za duzi boravak napolju (boze kad se setim - nisam izlazio iz kuce :D )
Jedno mogu da tvrdim : Za ove 4 god javljale su se nocu,preko dana,ujutru posle budejenja itd...ne postoji nijedan sablon po kome se javljau vrtoglavice ,slabljenje sluha i sljedino stres pogrsava.Recimo kad me iznervira nesto na poslu ....
Bolest jako utice na psihu.Na pocetku se jako tesko podnose simptomi,izaziva paniku i strah.Stalna napetost skoncentrisanost na pistanje u uvu, vrtoglavice,sto generalno pogorsava stvar.Stres je taj sto izaziva zujanje i vrtoglavicu, te se ponekad mora leciti lekovima za smirenje.Sto se covek pre navikne na simptome lakse podnositi bolest .Nisam izmisljao ili umisljao da stoni tenis izaziva pogorsanje i sl vec je to bio rezultat moje opterecenosti.Da,i ja sam pio lekove za smirenje i kasnije mije bilo mnogo bolje (i psihicki i sto se tice meniera)a imao sam samo 23god.
A kako su se ostali osecali kada su dobili meniera?

Ma ne pitaj! Nisam znala šta me je snašlo, svi govore, kao i njima se vrtilo pa ne možeš objasniti kakav napad imaš u glavi i da nije obična vrtoglavica.:( odem dr. opšte prakse i konj mi kaže da nije ništa opasno , mučim se pet god, zapustim stanje i tek kada ne mogu ustati iz kreveta dobijem uputu za specijalistu, koja se uhvatila za glavu kada je vidjela koliko je stanje loše. ipak mislim da svikoji na vrijeme počnu sa terapijom, ima dosta lijekova za meniera, neće doći u moje stanje.
ti si uroše baš mlad dobio. mene je najviše bilo strah noćnih napada, nekako mi bili najgori.:roll: ali iako sam se užasno, ali baš užasno napatila, sad mi je tako fino u glavi da ne mogu da vjerujem i mislim da je sve samo san! ma ogluve ljudi i bez meniera, samo nas slomili napadi, to je najgore. samo optimizam mnogo znači, vidjela sam po sebi, čak mi je dr. prporučila da svakodnevno popijem nešto za smirenje, svako jutro da ne čekam nerviranje, ali ja opet mislim da mi ne treba, znam da griješim i stalno se opominjem da ću početi. važno se dobro osjećati sa ili bez farmaceutskom pomoći!
veliki pozdrav! uki, ne daj se, drago mi je da si optimističan!:bye::whistling::super:
 
Evo sta se desilo, umro mi je iznenada drug koga sam znao 20 godina, opet STRES i pogorsanje stanja tj prokleti hidrops, ali ajde, kako da izbegnem stres, ostavio zenu i dete od 4,5 godina... Po dva ksalola sam pio a bas zbog uveta i eto ... veselo... upucacu se kroz levo uvo da ubijem ovo ***** od bolesti...
 
Vedrana,
Slazem se sa tobom. Kada te spopadnu vrtoglavice pristao bi na sve samo da to prodje, prema tome, vazno je da se dobro osecamo, a sama ta cinjenica ce nam pomoci da se opustimo i zivimo sa manje stresa te se spreciti napredovanje bolesti.
Dragan je naveo brojna "resenja" koja su se u praksi pokazala efikasnim u vrlo malom broju slucajeva, sve su to poznate stvari i da su iole trajno i efikasno resenje medicina bi ih koristila. U svakom slucaju treba se boriti i mislim da svako sebe treba slusati i slediti neki instinkt za resenje ovog problema.
Ja sam juce zavrsila sa MRT terapijom i ove nedelje se osecam znacajno bolje ali necu nista da prejudiciram dok ne prodje odredjeno vreme da vidimo da li ce to imati neki stvaran i trajniji efekat.
Vedrana, sada kada se osecas mnogo bolje samo se opusti i kreni da se bavis svim i svacim da zaboravis da je problem postojao i videces da ces biti super i osecari se kao i pre. Ljudima izvade jedan bubreg pa ne razmisljaju sta ce biti ako im otkaze i drudi (ovo je a propo Draganovih komentara), ne moze se tako ziveti. Resi problem ili ga makar potisni i guraj svom snagom napred i to je resenje.
Od kako sam na ovom forumu zurim da stignem kuci da vidim kakve su novosti ovde, ovo mi tako mnogo znaci i prilicno pomaze, daje novu energiju
Vedrana, divno sto si otvorila ovu temu, i, kada se za par nedelja budes osecala potpuno dobro, ne ocekujem od tebe da odes odavde, fino je druziti se sa vrlo jakom i racionalnom osobom poput tebe.
Pozdrav svim menijerovcima
 

Back
Top