Ljudi, tetovaza!!!!!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Ljudi, tetovaza!!!!!!!!

Primećen član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Ljudi, tetovaza!!!!!!!!

Ev ovako, treba mi help od ljudova koji imaju iskustva sa tetovazama. Prvo, zanima me koliko boli (na kom delu tela najmanje, na kom najvise..), kako se odrzava, komplikacije i koliko kosta (ja bih jednu malu na ruci za pocetak). Jes da sam maloletna, ali to nije frka, ima ilegalaca. Pa? Help!

Primećen član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Ljudi, tetovaza!!!!!!!!

Ccc, stvarno mi treba pomoc!

Aktivan član Sid* (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio forgotten vampire Pogledaj poruku
    Ev ovako, treba mi help od ljudova koji imaju iskustva sa tetovazama. Prvo, zanima me koliko boli (na kom delu tela najmanje, na kom najvise..), kako se odrzava, komplikacije i koliko kosta (ja bih jednu malu na ruci za pocetak). Jes da sam maloletna, ali to nije frka, ima ilegalaca. Pa? Help!
    Gde tacno na ruci? Najvise boli tamo gde je koza najtanja...logicno. E sad, ako ides kod ilegalaca mozes da imas gomilu komplikacija...
    Nije sve sterilno to je prva stvar o kojoj treba da mislis, koliko kosta to zavisi od toga sta zelis da istetoviras. Ista stvar kao i sa pirsingom, sto je skuplje, znaci da ces dobiti kvalitetniji rad. Preporucujem da odes kod nekoga ko je stvarno proveren jer se sa tim stvarima ne zeza...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

FAQ --> http://vampirefreaks.com/forum/comment.php?entry=375062

na istom pdf ostale informacije

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Ovaj Tatoo studio u Minneapolisu drze moj prijatelj, jedan od njih je porijeklom iz Srbije... => http://leviticus.com/home.html

Kontaktiraj, pitaj za Aleksandra i odgovorice ti.
    Poslednji put ažurirao/la cizmice : 02.06.2008. u 18:41

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Dobro razmisli, ako se jednog dana, kad je već budeš imala predomisliš, lasersko uklanjanje boli još više od same tetovaže. A bol je individualna stvar. I kao što kaže Sid, kod "ilegalaca" su moguće svakakve komplikacije od nekvalitetne reprodukcije odabranog motiva pa sve do ne znam ni ja kakvih infekcija. Ako si već čvrsto rešila, probaj da ubediš roditelje da ti potpišu saglasnost. (Ako nisi u stanju da ih ubediš, to znači da još uvek nisi dovoljno zrela za tetovažu, a ne da su ti roditelji staromodni smarači ili tako nešto, jednostavno nisi zrela za argumentovanu diskusiju-odo' ja u psihologiju!) Ako to uspeš, javi se na PP da ne reklamiram studio ovde, u KV su, to ti je blizu a u pitanju su profesionalci, porodični biznis. Mada, ako imaš nekog od rođaka ovde, svi mlađi će znati za njega, naselje je puno tvojih "zemljaka".

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dao bi ti ja anesteziju ali jako jos crtam

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@ Forgotten vampire:

Necu da te odgovaram, jer svi u jednom ili drugom momentu prolazimo kroz takve faze, ali kad vec pitas:

Najgora posledica je infekcija, ali ne samo na kozi (mada u jednom retkom broju slucajeva moze da se dobije bakterija koja izaziva oboljenje koje se zove "Flesh-eating disease"; to su vrste bakterija koje razjedaju kozu, potkozno tkivo, misice itd. i smtronosna je u 30% slucajeva, znaci 30 ljudi u 100 koji je dobiju umiru; inace nema pravila ko ce je dobiti, samo je dovoljno da imas povredu koze). Saljem ti i web stranicu o jednom takvom slucaju: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/2102751.stm

Pored infekcije koze, postoje bar jos dve koje su izuzetno ozbiljne: hepatitis B (infektivna zutica; sa posledicama) i SIDA ili AIDS, ukoliko igla za tetovazu nije dobro sterilisana (sto pretpostavljma da kod ilegalnih tatoo mesta je diskutabilno). Naravno, pretpostavljam da su legalne tatoo radnje zakonom regulisane i tu osoblje pravilno sterilise igle ili koristi igle za jednokratnu upotrebu.

Zasto ne probas sa privremenom tetovazom (idi na Google i trazi na nasem jeziku i nacices info) ili npr. tatoo sa hanom, lepi su, a traju dovoljno dugo. Ovo ti daje sansu da prvo izaberes gde ti se najvise svidja da stavis tatoo, sigurno je sto se zdravlja tice, a brate mozes i da menjas tatoo koliko puta hoces i gde hoces.

Nemoj da zaboravis da ukoliko jednog dana zelis da skines pravi tatoo, da treba nekoliko laserskih tretmana da se skine, i nema garancije da ce se potpuno skinuti ili da nece ostati oziljak (naravno, ako ostane oziljak moze se posle ubaciti tatoo boje koze, ali opet to vise nije kao tvoja koza).

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Vampirice, mislim da si od Bryce dobila dosta korisnih informacija, a možda bi mogla da odeš i do pf Savremen muškarac da pogledaš tamo temu o tetovažama, izneti su stavovi, argumenti... Možda ćeš na osnovu onoga što (uglavnom) stariji od tebe misle o tome izgraditi neku predstavu kako ćeš ti razmišljati za par godina i tako lakše doneti konačnu odluku.

Slične teme

1. TETOVAZA
    Autor L))L u forumu Arhiva
    Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 30.09.2007., 00:20
  2. TETOVAŽA!
    Autor Difovac Zr u forumu Arhiva
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.09.2007., 15:42
  3. Tetovaza
    Autor Elleni u forumu Beograd
    Odgovora: 34