garaziranje starih automobila

pain_killer

Zainteresovan član
Poruka
109
sa drustvom sam dosao na ideju da se malo zabavim ovim poslom...
ne zbog zarade koliko zbog uzivanja u ovom poslu...

ideja je da kupujemo stare automobile tipa fica, zastava, stare peugeot autice i da ih budzimo...

da li je to pametno i da li je neko to vec pokusao???

da li neko ima neki savet ili predlog????
 
sa drustvom sam dosao na ideju da se malo zabavim ovim poslom...
ne zbog zarade koliko zbog uzivanja u ovom poslu...

ideja je da kupujemo stare automobile tipa fica, zastava, stare peugeot autice i da ih budzimo...

da li je to pametno i da li je neko to vec pokusao???

da li neko ima neki savet ili predlog????

momci, posao koji vi hocete da uradite nije kao onaj na diskaveriju.

treba ako ocete dobro da odradite posao sledece:

dosta para. Sloga. Upoznati sve rome sto imaju delove (za kombi 900ak konkretno), garaza, dosta dobrih, jeftinih majstora, minimum jedan auto u voznom stanju, da jurite delove, vremena treba dosta......

http://forum.nacionalnaklasa.net/viewthread.php?tid=2195&page=1

prati taj link. Moraces da se registrujes. Tu je KOMLETNA restauracija jednog vozila sa svim problemima i sve to kad pogledas i procitas znaces sta ce ceka i videces da li da kreces u takvu avanturu. To je kombi mog druga na kom smo se mucili mesecima. Sad kad ga vozim kao da vozim S600L.

ponavljam, registruj se i pogledaj sve te stranice i bice ti kristalno jasno da l ste spremni za jednu dugu avanturu.
 
Odmah da ti kažem - odustani od toga. Barem delimično.
Evo ja sredjujem jednog '69 i nikad ne znam šta mi više fali - vremena ili para. Upoznajem ljude naveliko, stalno sam u potrazi za delovima.
Moraš se fokusirati na neki auto konkretno. U startu spremi nekoliko stotina evra za kupovinu objekta, a onda spremi i oko 2000 evra za sredjivanje. Što više para daš na kupovinu auta u startu, manje će ti kasnije trebati za sredjivanje. Znači - moja preporuka je - izdvoji u startu oko 1000.
Zatim, moraš odlučiti čiji će taj auto biti. Te varijante sa društvom - od toga nema ništa. Možeš jedino da radiš za sebe uz pomoć drugih.
Garažu ili veliko dvorište je obavezno imati.
U svakom slučaju, kada se fokusiraš na neki model konkretno - javi se ovde pa da te posavetujemo. :)
 
Odmah da ti kažem - odustani od toga. Barem delimično.
Evo ja sredjujem jednog '69 i nikad ne znam šta mi više fali - vremena ili para. Upoznajem ljude naveliko, stalno sam u potrazi za delovima.
Moraš se fokusirati na neki auto konkretno. U startu spremi nekoliko stotina evra za kupovinu objekta, a onda spremi i oko 2000 evra za sredjivanje. Što više para daš na kupovinu auta u startu, manje će ti kasnije trebati za sredjivanje. Znači - moja preporuka je - izdvoji u startu oko 1000.
Zatim, moraš odlučiti čiji će taj auto biti. Te varijante sa društvom - od toga nema ništa. Možeš jedino da radiš za sebe uz pomoć drugih.
Garažu ili veliko dvorište je obavezno imati.
U svakom slučaju, kada se fokusiraš na neki model konkretno - javi se ovde pa da te posavetujemo. :)


Bukvalno sve tako treba, kao sto je rekao Stefan. Ako ces sredjivat neki auto krenu od 0 i TOTALNO ga odradi kako TREBA, da se ne bi kasnije vracao na stare kvarove islicno.

to sa drustvom otpisi..

p.s. To da ces da upoznajes ljude to je tacno. Drug i ja smo upoznali sve cigane po gradu koji valjaju staro gvozdje. Medju njima ima dosta dobrih ljudi koji su nas zapamtili i zagotivili :)


inache, morate i vi nesto znati oko auta. Za neke stvari majstor nece da se cima.
 
Poslednja izmena:
sa drustvom sam dosao na ideju da se malo zabavim ovim poslom...
ne zbog zarade koliko zbog uzivanja u ovom poslu...

ideja je da kupujemo stare automobile tipa fica, zastava, stare peugeot autice i da ih budzimo...

da li je to pametno i da li je neko to vec pokusao???

da li neko ima neki savet ili predlog????

da li si siguran da, ne da ne bi zaradjivao na tome, nego da ne bi gubio pare na tome??
ja bi prvo o tome razmislio..;)
da li ovde ima dovoljno ljudi koji tolko vole takve automobile da daju neki pristojniji kes za njih...
predpostavljam da ih ne bi samo mehanicki sredili da mogu da prodju reg. i ofarbali nego nesto malo vise....
 
p.s. To da ces da upoznajes ljude to je tacno.
Ja sam preko drugog foruma upoznao jednog dečka. Posle milion sati razgovora rešimo da se nadjemo i zajedno idemo u "akcije". Tako smo i danas radili, obišli ceo NBG.
Kada na ulici vidim ljude da nešto rade oko oldtajmera, odmah ih startujem. U početku me gledaju belo, kao "vidi ovog klinca", ali kada im postavim pitanja iz kojih se zaključuje da vrlo dobro znam o čemu pitam, onda otvore dušu. :D


inache, morate i vi nesto znati oko auta. Za neke stvari majstor nece da se cima.
Ovo obavezno. Inače će te majstori odrati, uradiće ti auto koji na prvi pogled izgleda dobro (to je jedino dobro ako sa njim imaš jedinu nameru - da se qrčiš), a posle dve-tri godine kada bude krenula da se otvara limarija...

I baci pogled na:
http://www.practicalclassics.co.uk/
 
Poslednja izmena:
ljudi...hvala.
lepo je cuti takve savete od ljudi koji su to vec radili i imaju pojma o cemu pricaju...
razmotricu celu situaciju ponovo

konkretno-ja ludim za taunusom
ford je mahina kakva se pravi jednom

skarabudzio bih ga nekako da vredi makar puko i vise para na taj auto ali bih ga cuvao za sebe!!!

ostalo...sve se to proda ali prvo treba da se sredi!!!

garaza-prva klasa
mehanicar-drugar iz osnovne
parking prostor-ogroman-mesto za bar 20 automobila-selo...sta reci vise
poznavanje motora-solidno
limarija-znam po nesto
finansije = 0

sa ovim i moze da se radi-sem finansija naravno
 
i da...kupio sam ficu 750 za 60e

poceo sam..ali nemam pojma dokle mogu da stignem

momce, pare...paree....

oguli ficu maksimalno. Otidji do limara nek je sredi i za komlet ce uzeti oko 100eura odoka za sredjivanje. Dobra farbanje? 500eura. Restauracija unutrasnjosti? 200eura.................................................felne, gume,auspuh, sitnice, brave, kvake, podizaci prozora, zastita od ispod...ma breeee,,, mi smo na ficinom kombiju poludeli od rada vise, i do te mere da smo se jedno vec hteli pobiti. Dziga i ja da se bijemo, pa svaki dan radili ficu.......ko dupe i gace smo bili...

i onda zakljucili da smo pukli od silnog rada, a radili na necemo sto JOS nije u voznom stanju. Radis nesto, a ne pomera se...psiha te ebe samo tako.
 
ljudi...hvala.
lepo je cuti takve savete od ljudi koji su to vec radili i imaju pojma o cemu pricaju...
razmotricu celu situaciju ponovo

konkretno-ja ludim za taunusom
ford je mahina kakva se pravi jednom

skarabudzio bih ga nekako da vredi makar puko i vise para na taj auto ali bih ga cuvao za sebe!!!

ostalo...sve se to proda ali prvo treba da se sredi!!!

garaza-prva klasa
mehanicar-drugar iz osnovne
parking prostor-ogroman-mesto za bar 20 automobila-selo...sta reci vise
poznavanje motora-solidno
limarija-znam po nesto
finansije = 0

sa ovim i moze da se radi-sem finansija naravno
bez para nishta :)
ja sad na mog forda shto je u VOZNOm STANJU, moram da ulozim josh 100evra za korpu i lamelu(druk lager imam), skoro sam radio kochnice skoro sve novo 100+evra, kugle 50+evra, motor je na izdisaju...150+190(carina, pdv i nova saobracajna) ruka 50e (ruchak)....sve 4gume nove 3100dinra jedna....da ne nastavljam, pochinje mene glava da boli :dash:. na sve to potroshnja od 13+litara, gorivo 110dinara....plin 200evra....maa daleko bilo, a do sad me je koshtao 1700+evra(plin nisam ugradio)....toliko(ne rachunam gorivo koje je popio...500evra minimum)
mislim, nije mi namera da vam ubijem zelju...ali chisto da vidite shta vas sve cheka...:whistling:
 
Poslednja izmena:
na kom fazonu ste ga radili...mislim budzenje, felne, enterijer, tribali ili samo klasika-doterivanje u red???

restauracija...

evo ti link. Moraces da se registrujes na taj forum. Proprati svaku stranicu i gledaj slike. Videces koliko je tacno sta kostalo i kako je radjeno...kompletna restauracija je tu.

http://forum.nacionalnaklasa.net/viewthread.php?tid=2195&page=1

Dziga je vlasnik kombija, moj drug. Ja sam pod nikom Shmigi.

javi se kad pogledas sve i pitaj sta te interesuje.

oko 2500eura je sve kostalo: sa kupovinom, dve registracije i dve nove gume + puno puta otac popravljao kombi besplatno, tatini drugari ispod cene sredjivali limarbiju, farbanje......... moras da znas puno ljudi
 

Back
Top