Uz ovake DEMONKRATE i RadiKale...eeee SRBIJO

Bila tri rodjena brata, iz iste utrobe izasla, tri deteta Francuske burzoaske revolucije. Sva trojica su veliki bezboznici, sa svim posledicama svog bezbostva. I svaki je od majke nasledio ponesto.

Prvi brat - KOMUNIZAM - od majke je nasledio i ostalima nadredio nacelo "JEDNAKOST".
Drugi brat - FASIZAM - nasledio i ostalima nadredio nacelo "BRATSTVO".
Treci brat - LIBERALNA DEMOKRATIJA - nasledio i nadredio nacelo "SLOBODA".
 
Ciganin je postala pogrdna rec. Vredjaju ljude jedni druge koristeci tu rec iako nisu Romi.

Cigani ili Romi sami sebe nazivaju Ciganima...
A ti postade ovde "Politički korektan" k'o Amerikanci pa se više ne kaže Indijanac nego Native Amerikanac, ili nije više crnac nego je Afroamerikanac... nije Latino nego je Hispanoamerikanac...

A ja se pitam onda kako se sada nazivaju melezi, mulati ili crnci u Evropi... (ovi poslednji su valjda sada AfroEUropljani ili šta)...
 
Cigani ili Romi sami sebe nazivaju Ciganima...
A ti postade ovde "Politički korektan" k'o Amerikanci pa se više ne kaže Indijanac nego Native Amerikanac, ili nije više crnac nego je Afroamerikanac... nije Latino nego je Hispanoamerikanac...

A ja se pitam onda kako se sada nazivaju melezi, mulati ili crnci u Evropi... (ovi poslednji su valjda sada AfroEUropljani ili šta)...

Ne razumes materiju. Nema veze sto sebe tako zovu. Politicki sam oduvek bio korektan prema manjinama, a nekorektan prema onima koji manjine ugrozvaju. Manjine u bilo cemu. Rec "cigan" je poprimila pogrdnoi znacenje i to je to. Nadam se da ovo nije pretesko i da mozes da skontas. A ako te zanima kako se kaze potrazi. Imas net.
 

Back
Top