balaton jezero

Nisam ni ja tvrdio da je loše...samo nije ni baš nešto posebno ....

Ako već želite da idete u Mađarsku, po meni je zanimljiviji Pečuj, i banja Harkanj, a i Đula nije loša.
 
Baš danas razmišljam da tamo letujem ako ne ove godine onda sledeće. Voda je topla i u blizini se nalazi puno mineralnih i termalnih izvora. 1632. se pominje kao poznat banjski centar.
 
Da li je neko isao na jezero i kakvu su utisci?
Da li vredi otici na letovaje?




PS Moderator hoce da me iskontrolise posle 10 pokura, a ja 28 godina! :D

Po meni to nije baš za špicu sezone! Meni je to više ovako za izlete 3-4 dana, produženi vikend u maju, junu aprilu.

S tim da treba reći da su kampovi "obnovljeni" tj, da je ubačano novih kućica, i kampovi zadovoljavaju. Također treba napomenuti i jako raslojavanje smještaja, naime, velike su razlike u novim objektima i starim iz komunizma to je dotrajalo, sve se može raspasti, ali nije skupo, a ovi novi objekti jesu skupi i prrieđeni za austrijske penzionere koji dolaze na više tjedana, i tradicionalono za Istočne Njemce. Čuo sam komentar jednog para iz Novog Sada koji su mi rekli kako su razgledali brošuru i kako su procjenili da nije skupo! E sad vi procjenite.... Po meni je špica sezone preskupa..... kraj septembra 50% je jeftiije, a naravno pada od 20 augusta, tako da npr. ako netko prije početka škole želi uhvatiti koji vikend, slobodno, nije daleko, dobra cesta...

Svako neka bira što voli, pa tako neka oni koji vole plićake po dva kilometra neka odsjedaju na ovoj obali Balatona istočnoj bliže nama, a oni koji vole dublje ti neka odma idu na onu stranu od zapada. Ima par kultnih nudističkih oaza, privatni smještaj je pristupačan, samo ono najjeftinije je po meni žali bože jer to su neke kuće ili kučerine bez prakirališta, bez klime, s kupaonom starom 40 godina, tzv kuhinjom , mislim to je jeftino ,ali po meni ne vredi. Kažem Holandezima i Dancima je povoljno, dolaze u kampove u kućice, s biciklima, ima dobrih biciklističkih staza i odlično vinogorje, gastronomija za pet!

Harkanj i Pečuh, jako lijepi ali nama koji smo iz Osijeka ima previše poznatih faca, (ako ideš s nezakonitim ženom ili curom, zbog toga) to za šoping i razbibrigu, ali tko želi malo "pobjeći" bolje Balaton!

A one koji mrze ljetne vrućine u Tatre u Slovačkoj, ali to ne znam previše o tome. A i mnogo je dalje!
 
Da li je neko isao na jezero i kakvu su utisci?
Da li vredi otici na letovaje?






PS Moderator hoce da me iskontrolise posle 10 pokura, a ja 28 godina! :D

Svako leto svratim na balaton jezero i mogu reci da je prelepo...kad pogledash onu vodu imash osecaj kao da si negde na moru,plavetnilo ma milina...al ima dosta turista i vecinom su nemci,zuti,ridji itd. :lol:
 

Back
Top