vreme pregazilo strip i zabavnik

More_bre

Primećen član
Poruka
819
čitam ovih dana da se ponovo pokreću izdavanja nekada popularnih strip serija
uz koje smo mi sada već matori odrastali (Zagor, Mr.NO, AlanFord....) a i u autobusima sam video neke reklame...


Ja sam kao dečak redovno čitao Politikin Zabavnik, ali od pojave Interneta takav
tip časopisa je jednostavno postao nezanimljiv.
Da, onda je bio baš zanimljiv, bez obzira na uzrast, ali sada...pored svega ovoga što možemo da vidimo, i što smo videli...


baš mi je bez veze to dizanje iz mrtvih onih stvari koje su umrle i očekivanje da će proizvesti efekat kakav su proizvodile onda kada su postojale.
 
čitam ovih dana da se ponovo pokreću izdavanja nekada popularnih strip serija
uz koje smo mi sada već matori odrastali (Zagor, Mr.NO, AlanFord....) a i u autobusima sam video neke reklame...


Ja sam kao dečak redovno čitao Politikin Zabavnik, ali od pojave Interneta takav
tip časopisa je jednostavno postao nezanimljiv.
Da, onda je bio baš zanimljiv, bez obzira na uzrast, ali sada...pored svega ovoga što možemo da vidimo, i što smo videli...


baš mi je bez veze to dizanje iz mrtvih onih stvari koje su umrle i očekivanje da će proizvesti efekat kakav su proizvodile onda kada su postojale.


Nije, tačno! Moje dete ga kupuje i ja ga čtam redovno. A visim i na netu! :lol:
 
čitam ovih dana da se ponovo pokreću izdavanja nekada popularnih strip serija
uz koje smo mi sada već matori odrastali (Zagor, Mr.NO, AlanFord....) a i u autobusima sam video neke reklame...


Ja sam kao dečak redovno čitao Politikin Zabavnik, ali od pojave Interneta takav
tip časopisa je jednostavno postao nezanimljiv.
Da, onda je bio baš zanimljiv, bez obzira na uzrast, ali sada...pored svega ovoga što možemo da vidimo, i što smo videli...


baš mi je bez veze to dizanje iz mrtvih onih stvari koje su umrle i očekivanje da će proizvesti efekat kakav su proizvodile onda kada su postojale.

Jeste,nisu trebali da snimaju Indijana Dzons 4 :(
 
Jeste,nisu trebali da snimaju Indijana Dzons 4 :(

Da, kao kad bi Sean Connery ponovo postao Bond!

Zabavnik i dalje ima svoje čari i svoju publiku, na primer naši prijatelji iz Dalmacije se redovno pred povratak kući snabdeju godišnjom zalihom Plazme i arhivom Zabavnika.

A što se tiče stripova, pretpostavljam da će sad biti nešto veći tiraži što će neminovnno dovesti i do nižih cena pa će automatski biti deplasirani, tako bar smatra jedan kolekcionar a i ja imam takav utisak. Mada i dalje volim da pročitam strip kad naletim, nekako mi je u samom vrhu Dilan Dog ali ni ostale ne zaobilazim. Moj zet je tek pre nekih godinu-dve skinuo sa zida u dnevnoj sobi veliki uramljen poster Blek Stene. :lol:
 
Politikin Zabavnik je najbolji list koji se ikad igde pojavio.

Nacionalna Geografija i slični listovi imaju bolje fotografije, ali je sadržaj pravljen isključivo za odrasle, iako su teme dušu dale za dečiju maštu.

Zabavnik ima sve što je potrebno da se jedno dete zainteresuje za svet oko sebe i da poželi da od svog života napravi nešto što ima smisao.
Kao mali čitao sam ga redovno. Pre par godina počeo sam poslom puno da putujem, tragajući na stanicama za časopisima kojima bih prekratio vreme jedino sam Politikin Zabavnik našao vrednim čitanja.

Nema šanse da išta kvalitetno zameni pisanu reč.

Ja tako mislim. Haug! :)
 
baš mi je bez veze to dizanje iz mrtvih onih stvari koje su umrle i očekivanje da će proizvesti efekat kakav su proizvodile onda kada su postojale.

Meni nije bezveze, bas je super. Obozavam stripove i mislim da je neophodno da vaskrsnu bas ta jeftina, trash izdanja. Ima i sad stripova, ali svi su umetnicki, sto je ok, ali su skupi, a meni se ne daje hiljadarka svaki put kad dunem i pozelim da citam nesto zabavno dok jedem sedvice :lol:
 
Dilan Dog! :P
Imam sve brojeve. :)

Uh, da. Ja sam ovisnica :) :heart:
dylansasarc7.jpg
 
Poslednja izmena:
more_bre, u zabludi si.
Osim toga, vreme je da se ponovo izdaje klasika - mislim, i anima je ok, ali covek je prezasicen tim ogromnim ocima i "neobicno" crtanim likovima (iako i nakaze imaju draz :) ), lepo novi treba da vide kako se crtao covek, proporcionalno, grcki :)...
Rip Kirbi, Zagor, Kapetan Mark, Fantom, :)...
e, sad se setih "Zalosne Sove"... :) he, i pas Flok...:) A Korto Malteze...:)!

A kod nas je l' neko seca :) Andrije Maurovica i njegovih likova :) ?
A "Mirko i Slavko " ?
obozavam stripove :)!!!
 
Ovo mi je mama citala dok jos nisam umela sama... secam se kao da juce bilo :)

4638995941.jpg


A klinci i dalje vole stripove... nemam decu, ali imamo klince u uzoj i siroj porodici, i oni svaki put kada dodju u posetu napadnu nase stripove ... i moljakaju da im damo da nose kuci :lol: A imaju internet... tako da - vreme nije pregazilo stripove, bar koliko ja znam.
 
Poslednja izmena:
da, politikin zabavnik je zakon, ali su i oničinili žešće gluposti, a možda i namerno ispoljavali zlobu, sećam se bio je neki članak u politikinom zabavniku o ubistvima u snu, kao otac stvarno udavio bebu dok je sanjao kako se bori protiv neke aždaje, neko drugi ubio suprugu u snu itd, trećeg morali da zaključavaju jer totalno poludi noću, a svi ti ljudi se ujutru bude i ničeg se ne sećaju....
i ja se prepadnem, tri noći nisam mogao da zaspim od straha.... članak me je totalno razbio....
mislim, s kojim ciljem su oni pisali o tome, znaju da klinci uglavnom čitaju zabavnik i kakve efekte to može da ima....
 
Ja sam volela i Marija Misteriju i imala sam gomilu brojeva, ali ih je moj brat razdelio ljudima koji se nikad nisu setili da ih vrate. Još me srce boli. Baš mi me obradovalo kad bi štampali stare brojeve.

Imam skeniranih prvih 100 brojeva Alana Forda, ali mi uopšte nema draž da tako čitam. Nekako mi nije to ''to''.
 
Ja sam volela i Marija Misteriju i imala sam gomilu brojeva, ali ih je moj brat razdelio ljudima koji se nikad nisu setili da ih vrate. Još me srce boli. Baš mi me obradovalo kad bi štampali stare brojeve.

Imam skeniranih prvih 100 brojeva Alana Forda, ali mi uopšte nema draž da tako čitam. Nekako mi nije to ''to''.

Skenirano nije prava stvar... ali ja sam dobila Korta i nekog Frenka Milera u elektronskom formatu, postoji programcic za "citanje" stripova na taj nacin, mozes da ga namestis na slide show, zavalis se, a prizori se smenjuju - nije lose, iako i dalje preferiram pravi strip u ruci...
 
muvalo, e, fala ti sto okaci ovo!
uh, gde me sad uhvati nostalgija... ! :)
Prvo, roditelji nisu dozvoljavali, kao sund (e, sund!),
a na raspustu tetka isklucuje svetlo "da ne kvarite oci!".
A prsti crni od farbe...:)
Umusavis se dok iscitas par komada dnevno :)
A "Alan Ford" samo hrvatsko izdanje. Nekako mi je onaj zargon toliko usao u podsvest da ne mogu da citam na srpskom. Stakor je stakor, i ne moze biti pacov, da se se ubijes! Ali zato imam sve stare brojeve, :)! Ne bih dala nikome, ni na citanje, pa da mi ne vrate. Taman posla!
 
Skenirano nije prava stvar... ali ja sam dobila Korta i nekog Frenka Milera u elektronskom formatu, postoji programcic za "citanje" stripova na taj nacin, mozes da ga namestis na slide show, zavalis se, a prizori se smenjuju - nije lose, iako i dalje preferiram pravi strip u ruci...

Da, na onom nekvalitetnom recikliranom papiru, onako žućkastom, izgužvan i savijenih ćoškova jer je pre tebe bio u rukama još milion ljudi... To je moje sećanje na stripove... Ehhh.....
 
muvalo, e, fala ti sto okaci ovo!
uh, gde me sad uhvati nostalgija... ! :)
Prvo, roditelji nisu dozvoljavali, kao sund (e, sund!),
a na raspustu tetka isklucuje svetlo "da ne kvarite oci!".
A prsti crni od farbe...:)
Umusavis se dok iscitas par komada dnevno :)
A "Alan Ford" samo hrvatsko izdanje. Nekako mi je onaj zargon toliko usao u podsvest da ne mogu da citam na srpskom. Stakor je stakor, i ne moze biti pacov, da se se ubijes! Ali zato imam sve stare brojeve, :)! Ne bih dala nikome, ni na citanje, pa da mi ne vrate. Taman posla!

Joj, jeste! Malo je offtoppic ali znate li da britanskim prinčevima svakog jutra batleri peglaju novine da bi skinuli suvišno olovo? A na pozajmicu ne! Sedi tu i čitaj! Mi smo tako ostali bez onoga što smo imali a što je još tata skupio.
 
Skenirano nije prava stvar... ali ja sam dobila Korta i nekog Frenka Milera u elektronskom formatu, postoji programcic za "citanje" stripova na taj nacin, mozes da ga namestis na slide show, zavalis se, a prizori se smenjuju - nije lose, iako i dalje preferiram pravi strip u ruci...
Ozbiljno? Nisam znala da postoje posebni programi. Naći ću neki, bolje tako da ih čitam nego nikako. Hvala, Muvalo.
 

Back
Top