DA LI STE IKADA VIDELI EVROPU?????

da li ste ikada videli evropu in live? (EU)

  • ne, nikada

  • jednom , sa ekskurzijom

  • cesto putujem u evropu (EU)

  • zivim u evropi(EU)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
kako prosecan srbin moze da vidi evropu sa platom od 250E?

za neko normalno putovanje po evropi treba ti 1000-1500E da bi mogao da kazes da si video nesto.

nisu sad srbi nesto autisticni pa zato ne idu nigde nego su zarobljeni vizama a i demokrate su im unistile standard pa nemaju pare da odu ni do vrnjacke banje a kamoli negde u EU
 
nije stvar u slikanju,nego u tome sto ces da vidis i da prosiris znanja o mnogo cemu.
ja bih licno bez dvoumljenja uvek pre izabrala neku zemlju sa velikom kulturnom i umetnickom ponudom,nego maldive ili sejsele i ko pacenik sedela dve nedelje brckajuci noge u vodi.
ne kazem da na bih isla,ali da prioritete dajem nekim drugim stvarima u odnosu na more,na koje u opstalom i ovako mogu da odem kad god hocu.

i rado bih videla kinu i indiju,skandinaviju i skotsku i irsku...
 
MOZDA NISAM BIO JASAN U UVODU......NIJE POENTA DA SE OVDE HVALIMO SVOJIM PUTESESTVIJIMA , NEGO DA SHVATIMO, SVI ZAJEDNO.........STA JE TO, STO NEKIMA NA FORUMU TOLIKO SMETA U EVROPSKOJ UNIJI, DA JE PREDSTAVLJAJU KAO PAKAO ILI U NAJBOLJU RUKU , CISTILISTE????

PREDUSLOV ZA TOLIKU AVERZIJU BI TREBALO DA BUDE, DA SU UOPSTE IKADA I VIDELI I DOZIVELI TO , STO SA TOLIKO ZARA PLJUJU..........ZATO SAM I ZELEO DA VIDIMO SVI, KO JE TO OD EUROMRZACA UOPSTE BIO TAMO, I AKO JE BIO, STA JE TO KONKRETNO STO MU SE ZGADILO???

ZATO POKUSAJTE DA SE DRZITE TEME,JER NABRAJANJE DRZAVA GDE JE KO BIO , NIJE POENTA TEME........BTW....DRAGO MI JE DA JE VECINA VAS BILA U EU, I DA ZNA
O CEMU PRICA........

sorry za velika slova, ali , mozda se neki bolje snalaze kada im se ovako napise.....:ok:
 
Zadrzacemo se na Grckoj.......sta je to tako lose u toj zemlji , sto ti samu pomisao na srbiju u takvom drustvu cini neprihvatljivom??......napokon, ne verujem da bi isao svake godine u Grcku da je tako lose........a nije, moras priznati , zar ne???

Ne razumem pitanje....
Idem tamo na letovanje i uvek mi je lepo......

Bio sam pored Grčke i u Italiji (Milano) i u Mađarskoj (Budimpešta).....

Ne razumem samo poentu.....Ako hoćeš da kažeš da tamo teče ''med i mleko'' a u Srbiji je sve loše onda naravno nisi u pravu....

Tačno je generalno su bogatiji su od nas, kao što su uvek i bili.....ali ne samo zbog svog članstva u EU.....

Ako misliš da će Beograd postati lep (u smislu arhitekture) čim mi uđemo u EU kao Budimpešta-neće
A to da mi brdo stvari treba da promenimo i unapredimo u smilu ekonomije, društva i administracije da bi ih dostigli to stoji.....
 
kako prosecan srbin moze da vidi evropu sa platom od 250E?

za neko normalno putovanje po evropi treba ti 1000-1500E da bi mogao da kazes da si video nesto.

nisu sad srbi nesto autisticni pa zato ne idu nigde nego su zarobljeni vizama a i demokrate su im unistile standard pa nemaju pare da odu ni do vrnjacke banje a kamoli negde u EU


Hm, sad se postavlja pitanje... zašto prosečni Srbi imaju tako male plate u odnosu na isto tako prosečne Holandjane, Nemce, Špance... Zašto odlazak iz Srbije na letovanje u neku egzotičnu državu košta duplo više nego iz... recimo Austrije... Zašto prosečnim i onim drugim Srbima uopšte i trebaju vize... kad smo nekada putovali bez njih... Ups... izgleda da ima više pitanja... cccccccc...
 
e bas ces da prosiris znanja na turistickom putovanju kroz recimo italiju od 10 dana od kojih 7 provedes u autobusu putujuci od muzeja do muzeja.

Zavisi sa kojim ciljem ides, ako ides da se odmoris, opustis slazem se sa tobom, ali ako imas plan da prosiris svoja znanje, vidis nesto novo onda je to druga prica i za 7 ili 10 dana mozes svasta da vidis i naucis.
 
kako prosecan srbin moze da vidi evropu sa platom od 250E?

za neko normalno putovanje po evropi treba ti 1000-1500E da bi mogao da kazes da si video nesto.

nisu sad srbi nesto autisticni pa zato ne idu nigde nego su zarobljeni vizama a i demokrate su im unistile standard pa nemaju pare da odu ni do vrnjacke banje a kamoli negde u EU


....ma sta ih sad briga...naputovali se onomad kad su penzije i plate bile tri marke...dao im cika sloba
 
U USA 40% stanovnistva nema izvaden pasos,a kamoli da su negde putovali.

U srbiji 90 % nema pasos......ali nije ni to dobro poredjenje......usa je skoro pola severnoamerickog kontinenta , i ako samo po njoj putujes , imao se se rasta i roditi.......

U ovako maloj zemljici , onaj ko nema zelju da kroci nogom van nje, je ozbiljno agorafobican, odnosno ima strah od sirokog , otvorenog prostora.........
 
@idi....

to sa grčkim pandurima nije pojedinačan incident, vole da šikaniraju. mnogo neki neprijatni ljudi.

i to što mogu da nose oružje prektično na gotovs baš ne uliva poverenje.

Sikaniraju samo one koje "namirisu" da su za sikaniranje, da ne kazem one koje treba. U gradu u kome se trenutno nalazim postoji diskoteka specijalno "podesena" za srpsku omladinu (nabavili su i pustaju onu ogavnu muziku)...gomile podnapitih i bahatih "omladinaca i omladinki" policija nocu prati do diskoteke i po zatvaranju ih prati nazad u pansione. U isto vreme mladi iz ostalih zemalja se ponasaju sasvim normalno.

Imao sam mnogo kontakata sa grckim policajcima (imam i blisku rodbinu medju njima) i mogu da kazem da su sjajni prema normalnim osobama a uzasno brutalni prema onima koji to zasluzuju.
 
nije stvar u slikanju,nego u tome sto ces da vidis i da prosiris znanja o mnogo cemu.
ja bih licno bez dvoumljenja uvek pre izabrala neku zemlju sa velikom kulturnom i umetnickom ponudom,nego maldive ili sejsele i ko pacenik sedela dve nedelje brckajuci noge u vodi.
ne kazem da na bih isla,ali da prioritete dajem nekim drugim stvarima u odnosu na more,na koje u opstalom i ovako mogu da odem kad god hocu.

i rado bih videla kinu i indiju,skandinaviju i skotsku i irsku...


pa sad ispade isto je crna gora i albanija kao recimo crveno more (egipat), maldivi, sejseli, kuba, bali , aruba, tahiti

ne bih bas rekao
 
MOZDA NISAM BIO JASAN U UVODU......NIJE POENTA DA SE OVDE HVALIMO SVOJIM PUTESESTVIJIMA , NEGO DA SHVATIMO, SVI ZAJEDNO.........STA JE TO, STO NEKIMA NA FORUMU TOLIKO SMETA U EVROPSKOJ UNIJI, DA JE PREDSTAVLJAJU KAO PAKAO ILI U NAJBOLJU RUKU , CISTILISTE????

PREDUSLOV ZA TOLIKU AVERZIJU BI TREBALO DA BUDE, DA SU UOPSTE IKADA I VIDELI I DOZIVELI TO , STO SA TOLIKO ZARA PLJUJU..........ZATO SAM I ZELEO DA VIDIMO SVI, KO JE TO OD EUROMRZACA UOPSTE BIO TAMO, I AKO JE BIO, STA JE TO KONKRETNO STO MU SE ZGADILO???

ZATO POKUSAJTE DA SE DRZITE TEME,JER NABRAJANJE DRZAVA GDE JE KO BIO , NIJE POENTA TEME........BTW....DRAGO MI JE DA JE VECINA VAS BILA U EU, I DA ZNA
O CEMU PRICA........

sorry za velika slova, ali , mozda se neki bolje snalaze kada im se ovako napise.....:ok:

Onda to nema blage veze sa tim u kojoj smo zemlji bili niti sa tvojom temom, nego sa politikom kakvu ta zemlja vodi. Sigurno nisam blejao u Parizu sa Sarkozijem.
 
@tema
Živeo sam u Austriji par godina i poznajem ljude koji tamo obitavaju (namerno koristim ovu reč) desetak i više godina a nisu obišli recimo Šenbrun... koji od ''lepe brene'' ili ''nahtverka'' nisu mrdnuli... a svi kao po običaju čvrsto podržavaju radikalsku politiku... Hm, to ipak nešto znači... Samo, šta!
 
ne putujem tako,a i da putujem bilo koji muzej ce mi veoma prosiriti znanja.
osim sto naravno za to moras da imas i predznanje,sto nema ocigledno svako :D niti ga zeli.

pa ti mozes da putujes u slobodnoj reziji al to kosta dosta vise nego klasicno studijsko/turisticko putovanje a i takvu vrstu vize je teze dobiti.

sve u svemu cinjenica je da je projekat "prosirivanje vidika odlaskom u neku od drzava EU" preskupa i nerealna investicija za 90% drzavljana ove zemlje.

90% bre ovde ljudi razmislja kako da sastavi 31 sa 1vim a ne o tome dal ce pare da sprca na putovanje u italiju ili francsuku i cesku.
 
U srbiji 90 % nema pasos......ali nije ni to dobro poredjenje......usa je skoro pola severnoamerickog kontinenta , i ako samo po njoj putujes , imao se se rasta i roditi.......

U ovako maloj zemljici , onaj ko nema zelju da kroci nogom van nje, je ozbiljno agorafobican, odnosno ima strah od sirokog , otvorenog prostora.........

A uz to im za putovanje u Canada i Mexico (verovatno jos uvek) pasos i ne treba.
 
Sikaniraju samo one koje "namirisu" da su za sikaniranje, da ne kazem one koje treba. U gradu u kome se trenutno nalazim postoji diskoteka specijalno "podesena" za srpsku omladinu (nabavili su i pustaju onu ogavnu muziku)...gomile podnapitih i bahatih "omladinaca i omladinki" policija nocu prati do diskoteke i po zatvaranju ih prati nazad u pansione. U isto vreme mladi iz ostalih zemalja se ponasaju sasvim normalno.

Imao sam mnogo kontakata sa grckim policajcima (imam i blisku rodbinu medju njima) i mogu da kazem da su sjajni prema normalnim osobama a uzasno brutalni prema onima koji to zasluzuju.

Kakva paranoja! Licno sam se upoznao sa grupom od desetak grka i grkinja i znaju i oni neke srpske pesme a i imaju brdo svojih slicnih. I licno sam bio prisutan kada su dva pijana Nemca bez razloga izazvali frku u diskoteci tako da te anti-srpske i mi-smo-gov_na price ostavi po strani.
 
Sikaniraju samo one koje "namirisu" da su za sikaniranje, da ne kazem one koje treba. U gradu u kome se trenutno nalazim postoji diskoteka specijalno "podesena" za srpsku omladinu (nabavili su i pustaju onu ogavnu muziku)...gomile podnapitih i bahatih "omladinaca i omladinki" policija nocu prati do diskoteke i po zatvaranju ih prati nazad u pansione. U isto vreme mladi iz ostalih zemalja se ponasaju sasvim normalno.

Imao sam mnogo kontakata sa grckim policajcima (imam i blisku rodbinu medju njima) i mogu da kazem da su sjajni prema normalnim osobama a uzasno brutalni prema onima koji to zasluzuju.

ma nije to, u grčkoj na univerzitetima ima anarhiskičke omladine, hormoni rade prkovremeno itakoto, u takvim delovima policija je prilično zeznuta.

komentarse odnosi na pre pargodina, možda se umeđuvremenu nešto promenilo.
 
Hm, sad se postavlja pitanje... zašto prosečni Srbi imaju tako male plate u odnosu na isto tako prosečne Holandjane, Nemce, Špance... Zašto odlazak iz Srbije na letovanje u neku egzotičnu državu košta duplo više nego iz... recimo Austrije... Zašto prosečnim i onim drugim Srbima uopšte i trebaju vize... kad smo nekada putovali bez njih... Ups... izgleda da ima više pitanja... cccccccc...

To je poenta........smetaju vam vize, a necete da ispunite minimum uslova da se ukinu.....
smetaju vam male plate, a necete otvoreno trziste, pristupne fondove, protok robe i ljudi, nova radna mesta.........
smetaju vam skupa putovanja, a nemate low cost kompanije sa kojima mozeta da letite london - new york za 10 $.....drazi vam je JAT........

Sve vam nesto smeta, ali sve su drugi krivi..........:dash:
 
To je poenta........smetaju vam vize, a necete da ispunite minimum uslova da se ukinu.....
smetaju vam male plate, a necete otvoreno trziste, pristupne fondove, protok robe i ljudi, nova radna mesta.........
smetaju vam skupa putovanja, a nemate low cost kompanije sa kojima mozeta da letite london - new york za 10 $.....drazi vam je JAT........

Sve vam nesto smeta, ali sve su drugi krivi..........:dash:

Ako za vizu i pristupni fond treba da me bombarduju, salju razne NVO, otimaju teritoriju, pricaju mi kako smo genocidan i zlocinacki narod neka se yebu sa sve svojom kulturom. Kad skupim pare postenim radom otici cu da vidim sta me interesuje, bez da im lizem gov_na dok me yebu.

Neko bi za putovanje obraz prod'o ali...
 

Back
Top