Hag ili kući?

Da li je bilo bolje da smo sudili / da sudimo zlocincima kuci?


  • Ukupno glasova
    29
  • Anketa je zatvorena .
свима без обзира на веру,нацију,пол или боју коже са простора бивше СФРЈ овде ...зна се где је био главни град те шугаве Шугославије....нормално власт и још неке околности би требало да буду другачије него што су сада.
 
Anketa sadrzi logicku gresku tako da necu ni glasati.
Pitanje "Da li je bilo bolje da smo sudili / da sudimo zlocincima kuci?" je nelogicno jer ako je neko unapred okarakterisan kao zlocinac cemu onda sudjenje uopste.
 
Nikako kuci. Da je tako Sloba bi bio oslobodjen svih optuzbi i jos bi mu drzava, tj. mi placali odstetu za pretrpljeni dusevni bol ili slican bull shit. Hag ce proceniti kada nam je pravosudje spremno za velike predmete. Manji su u Srbiji odavno.
 
S obzirom da smo videli bezbroj sramnih presuda haskog tribunala, a srpsko i hrvatsko tuzilastvo se (!) moze pohvaliti sa vrlo dobro obavljenim poslom, da li mislite da se zlocincima trebalo suditi kuci?

mislim da bi bilo bolje i mozda pravednije....
ali ipak nisam sigurna....da se sudi Gotovini u RH doslo bi sigurno do incidenata (demonstracija, pljuvanja po policiji, tuce vjerojatno) a da se sudi Mladicu ili Karadicu u Banja Luci npr. ili u Beogradu desilo bi se vise...mozda i gradanski rat...
 
mislim da bi bilo bolje i mozda pravednije....
ali ipak nisam sigurna....da se sudi Gotovini u RH doslo bi sigurno do incidenata (demonstracija, pljuvanja po policiji, tuce vjerojatno) a da se sudi Mladicu ili Karadicu u Banja Luci npr. ili u Beogradu desilo bi se vise...mozda i gradanski rat...

To je upravo ono sto sam rekao. Tuzilastvo je dobro koliko je i civilno drusto razvijeno. Isto vazi i za vlast. Imamo one koje zasluzujemo. Preveliki bi pritisci bili.
 
mislim da bi bilo bolje i mozda pravednije....
ali ipak nisam sigurna....da se sudi Gotovini u RH doslo bi sigurno do incidenata (demonstracija, pljuvanja po policiji, tuce vjerojatno) a da se sudi Mladicu ili Karadicu u Banja Luci npr. ili u Beogradu desilo bi se vise...mozda i gradanski rat...

.....Кешу кући а Ратку и Радовану НЕ:arrow: може доћи до грађанског рата...дипломатски :dash:
 
To je upravo ono sto sam rekao. Tuzilastvo je dobro koliko je i civilno drusto razvijeno. Isto vazi i za vlast. Imamo one koje zasluzujemo. Preveliki bi pritisci bili.

tocno....a za tu razvijenost i ja se ovaj put smatram malo odgovornom sto se tice RH jer sam ovaj put, (iako u mnogocemu nisam njihov pristalica) birala HDZ...jer sam ih smatrala najsposobnijima da ostvare zajednicke nacionalne ciljeve...NATO, EU, korupcija, i najbitnije reformu pravosuda...jesu ucinili vec dosta toga, ali daleko je to jos od pravne drzave kakvu ja ocekujem i zelim...ali kako stvari stoje sad krecu velikim koracima naprijed...ponudeno im je a i zele zavrsiti pregovere sa EU do jeseni slijedece godine...
konacno su zaduzili strucnjake , a ne dupelisce i partijske cinovnike...
 
Ako moram da crtam, glasao sam "NE" zato sto ne treba veliki slucajevi da se proslede nasim sudovima. To ne bi bilo sudjenje nego farsa, kao sto vec obajnih na slucaju "Milosevic". Manji slucajevi ovde, naravno. Bolje je da se ovde sudi sve sto je u nasoj mogucnosti.


slazem se 100%...
i to zbog nas samih...
da pogledamo istini u oci
 
mislim da bi bilo bolje i mozda pravednije....
ali ipak nisam sigurna....da se sudi Gotovini u RH doslo bi sigurno do incidenata (demonstracija, pljuvanja po policiji, tuce vjerojatno) a da se sudi Mladicu ili Karadicu u Banja Luci npr. ili u Beogradu desilo bi se vise...mozda i gradanski rat...

To sam i ja mislio...onda kada sam vidio Norca i one ludjake sto su gurali Hrvate preko mina u Beogradu...i pored svih silnih demonstracija (100.000 ljudi u Splitu jednom!), pa i skandala oko ponistavanja presuda, tuzilastvo je istrajalo - ja mislim da je to prosto cudo, ujedno i najbolji dokaz.
 
Naravno da treba svima suditi u Hagu.....samo imam primedbu na male kazne, za sve osudjene.......

U ovim nasim banana drzavama , bi svi do jednog bili oslobodjeni kao nevini...kakve drzave , takvi im i sudovi, ako ne i gori.......pa ovde ne znas ko je veci lopov i kriminalac, ovi sto tuze , ovi sto sude, ili ovi koji brane......najposteniji su oni na optuzenickim klupama......

Pa vidite da onaj pijani Mrka , vec tripuje kako oslobadjanje osudjenika moze biti deo medjustanackih dogovora.......sto je najsmesnije, i moze......u Srbiji sve moze, samo ako se neka kinta vidi iza toga.....

Toma grobar najavljuje kako ce on, dileja polupismena da prouci predmete , pa ce da vidi ko je kriv , a ko nevin u atenatatu na Djidjica.......to ga ucili na visoj grobarskoj verovatno , krivicno pravo.....majmun

U africkim i azijskim vukoyebinama je sud bolji i nezavisniji , pa i posteniji nego u balkanskim satro drzavama..............kakva crna sudjena ovde.......smesno
 
Ja bi njih sve osudio prosto i jednostavno..............ovde ili tamo!

Sve bi ih vratio u stancice koje su imali osamdesetih svu imovinu oduzeo i zabranio da izlaze iz tih malih stanova do kraja zivota..........

To bi im bila najstroza kazna......, ovo sve ostalo za njih je pickin dim!!!
 
tocno....a za tu razvijenost i ja se ovaj put smatram malo odgovornom sto se tice RH jer sam ovaj put, (iako u mnogocemu nisam njihov pristalica) birala HDZ...jer sam ih smatrala najsposobnijima da ostvare zajednicke nacionalne ciljeve...NATO, EU, korupcija, i najbitnije reformu pravosuda...jesu ucinili vec dosta toga, ali daleko je to jos od pravne drzave kakvu ja ocekujem i zelim...ali kako stvari stoje sad krecu velikim koracima naprijed...ponudeno im je a i zele zavrsiti pregovere sa EU do jeseni slijedece godine...
konacno su zaduzili strucnjake , a ne dupelisce i partijske cinovnike...

Pa ja se iskreno radujem ako ste konacno prelomili da Evropa nema alternativu. Znas kako je u fudbalu, sto imas jace rivale to ce te podsticati da i ti budes sve bolji. Tako je i sa drzavama, samo ne bih upotrebio rec "rivali". Vasim standardom cete nas podsticati na razvoj :)
 
Naravno da treba svima suditi u Hagu.....samo imam primedbu na male kazne, za sve osudjene.......

U ovim nasim banana drzavama , bi svi do jednog bili oslobodjeni kao nevini...kakve drzave , takvi im i sudovi, ako ne i gori.......pa ovde ne znas ko je veci lopov i kriminalac, ovi sto tuze , ovi sto sude, ili ovi koji brane......najposteniji su oni na optuzenickim klupama......

Pa vidite da onaj pijani Mrka , vec tripuje kako oslobadjanje osudjenika moze biti deo medjustanackih dogovora.......sto je najsmesnije, i moze......u Srbiji sve moze, samo ako se neka kinta vidi iza toga.....

Toma grobar najavljuje kako ce on, dileja polupismena da prouci predmete , pa ce da vidi ko je kriv , a ko nevin u atenatatu na Djidjica.......to ga ucili na visoj grobarskoj verovatno , krivicno pravo.....majmun

U africkim i azijskim vukoyebinama je sud bolji i nezavisniji , pa i posteniji nego u balkanskim satro drzavama..............kakva crna sudjena ovde.......smesno



pa nebih se bas slozila...
u RH je dosada osudeno oko 80-ak ratnih zlocinaca, Hrvata, i to je u vecem dijelu javnosti prihvaceno sa odobravanjem
iako pravosudni ispit ce RH poloziti na Glavasu, kao "heroju" obrane Osijeka...
boldovano, ako je tocno u RH nebi moglo biti moguce...nema sanse, cak ni tajno, a kamoli javno...da to netko izjavi ja mislim da bi bio lincovan (mediski i politicki)
 
p.s. zanimljivo je kad je danima strajkovao gladu, pozivao Osjecane na demonstracije i neposluh, kad je htio iznuditi da ostane u Osijeku, na njegov poziv odazvalo se samo njih desetak...iako u Osijeku , nakon svega sto je prosao i dozivio, ne cvijeta bas ljubav premsa Srbima...to me obradovalo..
 
Tačno tako ! Pored logičke, sadrži i pravopisnu grešku: nije "kući", nego "kod kuće", a još čistije "kod nas"!
QUOTE=The Gunslinger;6692079]Anketa sadrzi logicku gresku tako da necu ni glasati.
Pitanje "Da li je bilo bolje da smo sudili / da sudimo zlocincima kuci?" je nelogicno jer ako je neko unapred okarakterisan kao zlocinac cemu onda sudjenje uopste.[/QUOTE]
 
Nesto si IZOSTAVIO u toj tvojoj anketi UOPSTE NESUDITI,kako se neko g...o usudjuje nekome da sudi,jesi bio na liniji,jesi izgubio clanove familije,jesi izgubio nekog prijatelja,jesi poznavao nekoga ko se nije vratio ili nestao.I onda razmisli dali imas prava da pises u vezi toga.
ZIVELA SRBIJA i hvala svim BORCIMA koji su bili na LINIJI i Slava svim Palim JUNACIMA!
 
Pa ja se iskreno radujem ako ste konacno prelomili da Evropa nema alternativu. Znas kako je u fudbalu, sto imas jace rivale to ce te podsticati da i ti budes sve bolji. Tako je i sa drzavama, samo ne bih upotrebio rec "rivali". Vasim standardom cete nas podsticati na razvoj :)

da tako bi trebalo da bude...:D
p.s. koliko je meni poznato sve politicke stranke u RH (cak i one minorne sa 1% birackog tijela) su za EU...mislim da tu postoji nacionalni konsenzus...kod nas nije bilo mnogo dilema oko toga...pitanje je bilo tko ce to odraditi najbolje i najbrze...a sto prije ispunimo uvjete, to bolje za nas (bez obzira na sam ulaz)
 
Nesto si IZOSTAVIO u toj tvojoj anketi UOPSTE NESUDITI,kako se neko g...o usudjuje nekome da sudi,jesi bio na liniji,jesi izgubio clanove familije,jesi izgubio nekog prijatelja,jesi poznavao nekoga ko se nije vratio ili nestao.I onda razmisli dali imas prava da pises u vezi toga.
ZIVELA SRBIJA i hvala svim BORCIMA koji su bili na LINIJI i Slava svim Palim JUNACIMA!

ajde ne kvari ovu konstruktivnu diskusiju,,,:bye:
 

Back
Top