Mig 1.44-MFI
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: Mig 1.44-MFI

Rider
    Guest

Podrazumevano Mig 1.44-MFI

Evo da postavim i ja jedno pitanje.Šta mislite da li novi Ruski avion iz Biro-a MIG za Ruse predstavlja san ili javu

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Mig 1.44-MFI

Citat Original postavio Rider
    Evo da postavim i ja jedno pitanje.Šta mislite da li novi Ruski avion iz Biro-a MIG za Ruse predstavlja san ili javu
    Definitivno javu. Iako je potrebna ogromna lova za razvoj novog aviona, Rusija zbog svoje velicine moze da priusti taj novac smanjujuci rashode na drugim mestima. Naravno ovo dovodi u pitanje razvoj druge tehnike, odrzavanje vec postojece ali ako se oceni da je Rusiji neophodan novi MIG onda ce biti i napravljen.
    Uostalom vreme je da Rusi bace kosku Amerima necim novim pa da se ovi zabave par godina.
    seti se samo SU-27 i njegovog prvog pretstavljanja u vazduhu, kobra i zvono su bacili Amerikance u ocaj.

Zainteresovan član rajlovac88 (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Mig 1.44-MFI

Naravno da je stvarnos.I to prava.
    O tom avioncicu koji je svoj prvi eksperimentalni let zvanicno obavio 29.02 2000 moze se sada vec naci konkretni podaci po mnogim sajtovima.Tvrde da spada u petu generaciju Migova i trebao bi da bude jako efikasan u borbi sa F-117,F22,F-23 kao i protiv B-1,.B-2.A ako mislis da Rusi 4 godine sede skrstenih ruku grdno se varas.

Rider
    Guest

Podrazumevano

Ne mislim da sede skrštenih ruku jer pratim razvoj tog aviona od njegovog samog početka.Iskreno voleo bih da što pre uđe u operativnu upotrebu i da malo(malo više) podpraši tur Amerikancima.Ali me sa druge strane brine velika,za Ruse, cena njegove proizvodnje.U pravu je Vlater kad kaže da mogu da smanje rashod ali kako sam primetio u poslednje vreme oni naprotiv razbacuju pare na neke besmislene projekte raketa i podmornica.Tako da postajem malo sumnjičav :?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ne mislim da sede skrštenih ruku jer pratim razvoj tog aviona od njegovog samog početka.Iskreno voleo bih da što pre uđe u operativnu upotrebu i da malo(malo više) podpraši tur Amerikancima.Ali me sa druge strane brine velika,za Ruse, cena njegove proizvodnje.U pravu je Vlater kad kaže da mogu da smanje rashod ali kako sam primetio u poslednje vreme oni naprotiv razbacuju pare na neke besmislene projekte raketa i podmornica.Tako da postajem malo sumnjičav :?
    Ne bih se slozio da su projekti podmornica i raketa besmisleni, predpostavljam sta si hteo da kazes u vezi tih rashoda, ali ulaganje u predhodne dve nije bezveze, jer su to stvari na kojima se zasniva stratesko naoruzanje velikih sila. Ostali vidovi naoruzanja su vise 'takticki' i prava vojna nadmoc se se dobrim delom ogleda u podmornicama, strateskim raketama i strateskim bombarderima.
    Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano mig1.44 MFI

Da li je san ili java,na znam,ali se pojavila
    maketa prvo u 1:144 a zatim i u 1:72 pre par dana
    pozdrav Đorđe

Rider
    Guest

Podrazumevano Re: mig1.44 MFI

Citat Original postavio topalovicdj
    pozdrav Đorđe
    Za te makete ne znam ali znam da Rusi poseduju "maketu" 1:1. Da malo razjasnim: kada sam postavio pitanje "da li je Mig 1.44 san ili java" mislio sam na to da li ce taj avion uci u vecu serijsku proizvodnju ili ce ostati samo jos jedan propali projekat.

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

pozdrav Đorđe
    Za te makete ne znam ali znam da Rusi poseduju "maketu" 1:1. Da malo razjasnim: kada sam postavio pitanje "da li je Mig 1.44 san ili java" mislio sam na to da li ce taj avion uci u vecu serijsku proizvodnju ili ce ostati samo jos jedan propali projekat.
    E to je vec pitanje za nagadjanje...
    Mislim da je Rusima neophodna letilica nove generacije sa performansama kojima ce prevazici konkurenciju.
    No kao i usvakom velikom projektu moze se desiti da nesto krene naopako i da se u pola projekta shvati da se u odredjenom segmentu trebalo ici u nekom drugom pravcu. Onda se izracuna da li je moguce i isplatljivo raditi modifikaciju ili ostaviti sve i preci na novi projekat.
    To sto postoji prototip nije nikakva garancija uspeha.
    No verujem da Rusi idu u dobrom pravcu jer im budzet ne dozovoljava "greske". Takodje kada se pogleda unazad cini se da Rusi imaju manje promasaja nego Zapad, posebno kada se ima u vidu koliko Amerika ulaze u post-proizvodnju tj. u usavrsavanje, doterivanje i sl.
    Na kraju mislim i nadam se da ce MiG MFI zaziveti kako standardna ruska letilica jer su imali dovoljno vremena da ga urade dobro.

Početnik
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano mig1.44 MFI

kada sam pominjao mkete u razmeru 1:144 i 1:72
    mislio sam na makete (učila) plastične-da ne ka-
    žem igračke.
    Đorđe

Rider
    Guest

kada sam pominjao mkete u razmeru 1:144 i 1:72
    mislio sam na makete (učila) plastične-da ne ka-
    žem igračke.
    Đorđe
    Znam da ste mislili na makete.Moj odgovor je bio mala sala.Bez ljutnje

Aktivan član rudy_kv (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Realno mislim da je to jos jedna neostvarena zelja ruskog vazduhoplonog vrha... Konstrukcija mi deluje strasno nezgrapno i neskladno kada se uzmu u obzir skladne linije ostalih ruskih (sovjetskih) aviona...

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio rudy_kv
    Cini se da je vreme lepih i skladnih letilica (vojnih) proslo.
    Pogledaj samo izgled F-22, F-117 i dr.
    Razlozi su verovatno uslovi koji ti avioni moraju da ispune i to cini mi se da tu najvise utice stealth uslov.
    Pozdrav

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio vlater
    Razlozi su verovatno uslovi koji ti avioni moraju da ispune i to cini mi se da tu najvise utice stealth uslov.
    Pozdrav
    Kako je moj profesor aerodinamike pricao... sve sto lepo leti lepo i izgleda... primer su jakovi, mustang, sejbrovi...

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio vlater
    Pozdrav
    Kako je moj profesor aerodinamike pricao... sve sto lepo leti lepo i izgleda... primer su jakovi, mustang, sejbrovi...
    Isto je i nama govorila profesorica osnova konstruisanja:
    "Ako nesto ne izgleda lepo na crtezu, verovatno ste zajebali u proracunu."

Obećava
    Učlanjen
    14.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

pa ja se tek sad ukljucujem u temu ali

pa ****** mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

avion je vec poleteo i sve to, sad se samo usavrsava

leti nadzvucno a slece i POLECE vertikalno
    jbg

a i zavisi, rusi stvarno imaju inovativna resenja ali njihovi avioni, priznacete, sastoje se iz poluga i puno mehanike ( one prave) a slabo mogu nesto amerima sto se tice digitalne tehnologije.

uporedicete su 27 ( odlican avion inace ) i F 16 ( takodjwe napravio lokid martin ) ili Su 25 ( niej bas nesto ) i A 10 ( strava avion ).

Bojim se da su rusi malo zaostali sto se tice malopre pomenute digitalne tehnologije u odnosu na amere.

ALOHA OFF :wink:

Početnik
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Tony

pa * mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

jbg

a i zavisi, rusi stvarno imaju inovativna resenja ali njihovi avioni, priznacete, sastoje se iz poluga i puno mehanike ( one prave) a slabo mogu nesto amerima sto se tice digitalne tehnologije.

uporedicete su 27 ( odlican avion inace ) i F 16 ( takodjwe napravio lokid martin ) ili Su 25 ( niej bas nesto ) i A 10 ( strava avion ).

Bojim se da su rusi malo zaostali sto se tice malopre pomenute digitalne tehnologije u odnosu na amere.

ALOHA OFF :wink:
    Nisu bas zaostali u pogledu dikitalizacije aviona neko je zbog finansija malo sporije uvode.U zadnjih nekoliko godina dosta aviona zadnje generacije u Rusiji je dobilo savremenu kompjuterizaciju.A inace vise verujemu u poluge i zupcanike nego u kompjuterske cipove.
    Sto se tice Americkog aviona F-35 njegova ispitivanja su u potpunosti zavrsena i ceka na serijsku proizvodnju mada je ona i dalje neizvesna zbog finansija posto se paralelno sa ovim avionom proizvodi i F-25.F-35 Join Strike Fighter treba da bude zamena za sad vec zastarele F-14 i F/A-18.

Početnik
    Učlanjen
    17.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

evo sad sam gledao slike na netu.....moze on da ti djeluje kako god hoces ali meni je na mjestu zbog kanara i delta krila koji su dobro resenje a i repni stabilizatori idu lagano u v oblik pa mocno izgleda od napred

Početnik
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Prvi prototipi su se pojavili 97.-98. I verovatno se stalo na tome

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Tony

pa * mogu rusi stosta ali lokid martin radi na prototipu F 35

jbg

Samo mala ispravka JSF NE POLECE VERTIKALNO vec samo slece tj ne radi se o V(S)TOL vec o STOVL avionu. Herier i Si Herier su V(S)TOL avioni tj i polecu i slecu vertikalno a mogu i sa zaletom dok su npr ruski Jak-38 (i njegov prototip jak 36) su bili cisti VTOL avioni.

E a sto se digitalizacije tice, pa vidi ovako svako od nas na stolu (ili cesce ispod njega) ima jaci racunar od najjacih koji se ugradjuju u avione jedina razlika OS za razne vazduholovne industrije ne pise MS :wink:
    BTW u Sejs Satl su ugradjeni XT procesori (ok za cistunce intel 8086 i 88) pa sad vidi ko za kim zaostaje

Guest

pozdrav Đorđe
    Gde se pojavila maketa i ko je radi?

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio NikolaBD
    evo sad sam gledao slike na netu.....moze on da ti djeluje kako god hoces ali meni je na mjestu zbog kanara i delta krila koji su dobro resenje a i repni stabilizatori idu lagano u v oblik pa mocno izgleda od napred
    Moj prof. aerodinamike je stalno govorio da onaj avion koji lepo izgleda, lepo i leti. To sto on mocno izgleda nista ne govori. Zasto nema snimaka tog aviona u letu?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ima tih snimaka u letu
    samo ih malo potrazi na netu

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Podrazumevano

e moja gospodo pa vi vidite kolko ste se izlupetali prosle godine nema nishta od ovoga MiG-a,na novom konkursu za lovca 5 generacije je Sukhoi pobedio MiG-Yak biro..prototip je Sukhoi T-50 koji je veoma slican sa F-22.MIG-Yak kandidat-http://img372.imageshack.us/my.php?image=4061mig1273view6oh.jpg ........................sukhoi t-50,,http://img378.imageshack.us/my.php?image=4061t503view5qz.jpg .............poredjenje izmedju 2 aviona............http://img366.imageshack.us/my.php?image=f22pakfa3re3jt.jpg

Zainteresovan član ivan24 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano mig-1.42-1.44

I ja sam čitao u časopisu "Aeromagazin" da je suhojev projekat odabran za avion 5 geeneracije.
    Bilo kako bilo mig-1.42/1.44 je interesantan projekat koji je obećavao.Možda od toga bude nešto ....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •