Kandida

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Da li kandida moze da dovede do totalnog pada imuniteta, znaci raspad organizma, gubitak apetita, gubitak tezine, misicne mase. Sve to praceno promenama u ustima u vidu sitnih gnojanica velicine oko 0.5 mm do 1 mm. Znaci tako izgleda da prvo sto vam pada na pamet je da ga posaljete da se testira na sidu.
 
Aco, kandida spada u fiziološku mikrofloru organizma.
Normalno kod zdravih ljudi živi u ustima, u celoj digestivnoj cevi, kod žena u vagini, a kod muškaraca u uretri.
Znaš li kad fiziooška mikroflora kreće da pravi haos?
Kad padne imunitet!
Znači, ne može kandida da dovede do pada imuniteta, već se ona ispolji kad nešto drugo prouzrokuje taj pad.
Kod osoba obolelih od HIV-a, dolazi do pada imuniteta zahvaljujući virusu.
Svi nivoi imuniteta gube jačinu i onda kreće da divlja kandida.
 
Aco, kandida spada u fiziološku mikrofloru organizma.
Normalno kod zdravih ljudi živi u ustima, u celoj digestivnoj cevi, kod žena u vagini, a kod muškaraca u uretri.
Znaš li kad fiziooška mikroflora kreće da pravi haos?
Kad padne imunitet!
Znači, ne može kandida da dovede do pada imuniteta, već se ona ispolji kad nešto drugo prouzrokuje taj pad.
Kod osoba obolelih od HIV-a, dolazi do pada imuniteta zahvaljujući virusu.
Svi nivoi imuniteta gube jačinu i onda kreće da divlja kandida.

Zato je i meni sve cudno. Mislim njega leca od kandide nistatinima, ali ni ja nisam mogao da verujem da sama kandida moze da napravi takvo cudo.
 
Zato je i meni sve cudno. Mislim njega leca od kandide nistatinima, ali ni ja nisam mogao da verujem da sama kandida moze da napravi takvo cudo.
Nije nepoznato ni to da se ljudimo poremeti imunitet, a da se razlog ni ne otkrije.;)
Moj drugar je imao kandidijazu digestivnogtrakta, a nije zaražen hiv-om.
Eto, usledio pad imuniteta, zašto? Niko ne zna.
 
Nije nepoznato ni to da se ljudimo poremeti imunitet, a da se razlog ni ne otkrije.;)
Moj drugar je imao kandidijazu digestivnogtrakta, a nije zaražen hiv-om.
Eto, usledio pad imuniteta, zašto? Niko ne zna.

On se pre par godina na -20 negde izgubio i promrzao, bio u bolnici i od tad krecu problemi. Od tada je i u teskoj depresiji.
 

Back
Top