Obrazovane zene su usamljene

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Glavni razlog sto su zene cesce same jeste strah muskaraca od uspjesnih zena, a ne zenska zudnja za karijerom. Zene su sve cesce visoko obrazovane a broj obrazovanih muskaraca je izgleda sve manji.
Zene u glavnom, traze dominantnijeg muskarca, a ako su obrazovanije od njega, to nije slucaj. E sad… muskarci imaju veci problem sa tim jer ne zele suprugu koja zaradjuje vise od njih.
Od nastanka Svijeta, muskarac treba da hrani svoju porodicu i brine se za sve sto je potrebno. RAdi toga ce se prije odluciti za zenu koja je manje ambiciozna u zivotu i koja je manje obrazovana od njega. Muskarci se u glvavnom boje obrazovanih zena, jer u tom slucaju prestaje njihova funkcija hranitelja i zastitnika.
Zena za sebe trazi zastitnika - nekog ko ce stititi nju, a ne ona njega. Problem nastupa emancipacijom zene i njenom zeljom za karijerom. One ne mogu da nadju muskarca koji bi im bio interesantnim, samim tim sto su obrazovanije od njega.

Sto Vi mislite o ovome i kako prevazici ovaj problem?
 
georgejune,
lijepo si kazao da "zelis", a ako zelis onda to i nije uslov ;)
U braku, nakon nekoliko godina, isplivale bi na povrsinu sve one mane i nedostaci manje obrazovanog muskarca, koji kuci donosi manje odradjenog novca od svoje supruge.
 
Moja 'žena' zarađuje više od mene nominalno, ali kad' se sve svede ipak sam ja tu malo jači
zbog nekih poslića sa strane. I baš mi je to super, znaš da je pored tebe sposobna osoba, a ne
neka što zna samo da pere čisti ...
Mada ja (samo malo) neracionalnije trošim, za nijansicu, nevidljivu (skoro).
Na kraju nije toliko bitno ko više zarađuje, nego da ima dovoljno i se nešto radi
a ne samo forumašenje kafići solarijumi frizeri. :D
 
georgejune,
lijepo si kazao da "zelis", a ako zelis onda to i nije uslov ;)
U braku, nakon nekoliko godina, isplivale bi na povrsinu sve one mane i nedostaci manje obrazovanog muskarca, koji kuci donosi manje odradjenog novca od svoje supruge.

Meni je to balkan macho sranje bzvz..narocito kad odes preko gde je rad i znas zasto si otisao..imas racunicu i planiras nesto zajedno..zato naci stabilnu osobu koja razmislja isto ili se prepustiti bogatoj naslednici :klap:
 
Meni je to balkan macho sranje bzvz..narocito kad odes preko gde je rad i znas zasto si otisao..imas racunicu i planiras nesto zajedno..zato naci stabilnu osobu koja razmislja isto ili se prepustiti bogatoj naslednici :klap:
Razumijem. Vrlo je bitno da se osobe nadopunjuju . Ne moraju one misliti ISTO kao i mi, cak naprotiv, mishljenje naka se razlikuje, jer tako samo moze doci do napredka i u razmisljanju i putu ka uspjehu u zivotu.
A bogata nasljednica :lol:... da ali muzkarac se ZENI a ne UDAJE ! :)
 
Glavni razlog sto su zene cesce same jeste strah muskaraca od uspjesnih zena, a ne zenska zudnja za karijerom. Zene su sve cesce visoko obrazovane a broj obrazovanih muskaraca je izgleda sve manji.
Zene u glavnom, traze dominantnijeg muskarca, a ako su obrazovanije od njega, to nije slucaj. E sad… muskarci imaju veci problem sa tim jer ne zele suprugu koja zaradjuje vise od njih.
Od nastanka Svijeta, muskarac treba da hrani svoju porodicu i brine se za sve sto je potrebno. RAdi toga ce se prije odluciti za zenu koja je manje ambiciozna u zivotu i koja je manje obrazovana od njega. Muskarci se u glvavnom boje obrazovanih zena, jer u tom slucaju prestaje njihova funkcija hranitelja i zastitnika.
Zena za sebe trazi zastitnika - nekog ko ce stititi nju, a ne ona njega. Problem nastupa emancipacijom zene i njenom zeljom za karijerom. One ne mogu da nadju muskarca koji bi im bio interesantnim, samim tim sto su obrazovanije od njega.

Sto Vi mislite o ovome i kako prevazici ovaj problem?
Ne traže žene dominantne već muževne muškarce, ako ćemo već da uopštavamo.

Problem koji ti opisuješ nastao je očigledno kao posledica toga što su muškarci (opet pišem generalno) svoj autoritet gradili više na ženskoj zavisnosti (psihološkoj, finansijskoj ili kojoj već) a manje na nekim drugim stvarima.
Taj problem, ako ga ima, prevazilazi svako na svoj način a ti grešiš što nečije obrazovanje uopšte povezuješ s tim koliko je taj neko dominantan (zaista) a naročito s tim koliko je interesantan. Opet, postavljanje stvari na pogrešne osnove.
 
Ne vidim nista lose u tome da sjede za kompovima i da pishu... A opet ne vidim razlog da varaju svoje muzeva, ako sto ja ne varam svoju zenu a ipak jedini doprinosim svojoj porodici koja nema bas mali broj ustiju.

pa normalno da ne vidis dr pitovicu ...pa sad ako kazem od jedne nisi video u pravu si da te ne osudjujem i ja sam smrtnik (nazalost moju) tako da smo to equal :bye:
 

Back
Top