Reklamiranje sajta
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Reklamiranje sajta

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Reklamiranje sajta

Drustvo potrebna mi je pomoc, tj. par savjeta oko reklamiranja sajta.
    Da li je isplativije platiti google-u za add words ili raditi optimizaciju sajta (podizanje na listi za par kljucnih rijeci)

Sta je isplativije, i koji su rezultati brzi?

Veliko hvala!!!

Ističe se
    Učlanjen
    22.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Re: Reklamiranje sajta

Imam sajt i iz iskustva ti kazem da savremeni google sam lako odredjuje tvoje kljucne reci, a najvaznije kljucne reci su naravno u samom naziv tvog sajta, zatim u naslovima na sajtu pa zatim sve ostalo. Prvi put kad te google pauci nadju kao kljucne reci pamte najpre reci iz naziva sajta. Nakon izvesnog vremena kad se ponovo vrate na tvoj sajt (mislim za otprilike oko nedelju dana, a sajtove koji su u samom vrhu prilikom pretrazivanja pauci mnogo cesce posecuju) pokupe malo novih kljucnih reci iz naslova na index strani, sledeci put mozda sa neke tvoje sledece strane, pa malo iz teksta i tako svaki put sve vise i vise slazu mozaik. Takodje je jako bitno odakle (pauci) dolaze. To jest sa koje veze ili na kom sajtu ima tvoj link. Sto su sajtovi koji linkuju na tvoj sajt renomiraniji u smislu broja poseta to ce i tvoj rejting u ocima google masine biti veci. Normalno cak i da ni jedan sajt ne linkuje ka tvom google ce te naci ali mu je potrebno mnogo vise vremena za to, a i imaces mali rejting u tom slucaju. Najbitnija ti je poseta. Sto ti je veca poseta to ce tvoj sajt biti vise pri vrhu prilikom pretrazivanja. Takodje veliku ulogu igra i to koliko dugo je star tvoj sajt. Zato sve u svemu prilikom dizajna ne obracaj paznju previse na to da se "dopadnes" googlu, on ce te i onako sam pronaci jer mu je to poso. Normalno ako imas mnogo novca plati da te stave preko reda kao sponzorisan sajt za kljucne reci koje sam odaberes i koje ces placati ali tesko da se to isplati ukoliko ti sajt nije unikatan i zanimljiv za sve one koji preko kljucnih reci dodju na tvoj sajt. Takodje ako imas novca prijavi se na google add words kako si napisao ali isto vazi i tu, samo ako ti sajt nudi eksluzivne informacije vezane za tvoje kljucne reci tako da se posetioci vracaju. U suprotnom sta ti vredi da ti recimo danas dodju i 5000 posetilaca a cim prestanes da se reklamiras i da placas broj posetilaca ponovo opadne na nulu. Osim ako imas komercijalni sajt preko koga prodajes neke proizvode. Isplativo je samo ukoliko onaj ko prvi put dodje na tvoj sajt da se i vrati nekad. Znaci ucini sajt sto boljim u smislu sadrzaja a sve ostalo ce doci.
    Poslednji put ažurirao/la Trazim_curu_zabrak : 03.06.2008. u 00:09

Primećen član Gill Bates (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Trazim_curu_zabrak Pogledaj poruku
    ... Normalno ako imas mnogo novca plati da te stave preko reda kao sponzorisan sajt ...
    Ne treba zanemariti da plativsi Google Adwords linkovi ka sajtu se preko Google Adsense sistema pojavljuju na mnogo brojnim drugim sajtovima slicne tematike ili geograf. podrucja. Tako recimo mozes da dobijes link ovde na Krstarici posto ona objavljuje Google Adsense oglase. Ukucaj npr. "kompjuter" u pretrazivac Krstarice i, doduse skroz na dnu strane, videces Google reklame domacih firmi koje su platile Google Adwords.

U suprotnom sta ti vredi da ti recimo danas dodju i 5000 posetilaca a cim prestanes da se reklamiras i da placas broj posetilaca ponovo opadne na nulu.
    Praksa je pokazala da posetioci dolaze ako se sadrzaji na sajtu redovno dodaju. Tajna je u tome da vlasnik sajta ima neku korist ili zadovoljstvo od sajta.
    Ako se ogranicimo na ovo prvo, bitno je napraviti poslovni model tako da se nakon 6-12 meseci od osnivanja sajta ponude neki sadrzaji koji se placaju ili da je sajt dovoljno tematski interesantan da broj poseta naraste (ko je rekao XXX), pa se onda prodaju baneri.

... Znaci ucini sajt sto boljim u smislu sadrzaja a sve ostalo ce doci.
    Prvo se mora odabrati tematika, pa prouciti konkurencija pretragom preko Google-a, a posetioci nece doci ako nisi na prve dve strane linkova na Google-u za odredjenu kljucnu rec.

Optimizacija je neophodna. Adwords je za one koji nemaju vremena za optimizaciju. Danas u V.Britaniji postoji gomila firmi koje debelo naplacuju optimizaciju, cak vise od Web dizajna.

Dodatno treba obratiti paznju da je cest promasaj u odabiru kljucnih reci za koje ce se sajt pojaviti u Google pretrazi etc, etc...
    Linux is like a wigwam. No gates, and Apache inside!

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Hvala na informacijama...
    ipak sam se odlucio za addwords, ali sada sam nesto zeznuo u podesavanju ali se nadam da cu to uspjeti regulisati, moram.
    inace sajt koji zelim da reklamiram je www.pkencijan.com tj. reklamiranje raftinga na Tari

Primećen član Gill Bates (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Adwords je ko stvoren za taj tip sajtova posto 99% tacno odredjuje na kojim ce sajtovima prikazati tvoju ponudu u Google oglasi (Google Adsense)
    Linux is like a wigwam. No gates, and Apache inside!

Obećava
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

samo sada imam problem sto mi ne izlazi site na pretrazivacu, posto sam presao iz starta u standardnu verziju addwords pa pokusavam da to vartim ali se ne snalazim bas najbolje.

Slične teme

1. Reklamiranje sajta?
    Autor Avanger_BL u forumu Programiranje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.08.2011., 23:13
  2. BESPLATNO REKLAMIRANJE web-sajta
    Autor gremlini89 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.04.2005., 19:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor