I KO ĆE FORMIRATI VLADU?

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
think:
Dakle vecina nas koja se na ovom Forumu lomata ociglednoi je zarazena virusom politike i pracenja iste
Pa pretpostavljam da veoma dobro pozajete citavu situaciju oko buducih koalicija oko formiranja republicke Vlade
Dakle pitanje je veoma jednostavno ali i komplikovano u isto vreme
Ko ce formirati tu legendarnu i istorijsku Vladu i sta ce nam koja doneti, ali ajde da se potrudimo da ne koristimo omalovazavanje i svadju kao sredstvo diskusije vec da argumentovano pokusamo da objasnimo misljenje i stav
Ja se nadam da ce to u Republici biti ds plus ko jos treba
Do ovih izbora sam uvek glasala za dss jer sam smatrala da je ta partija partija koja zeli dobro Srbiji uz napomenu da nemam nista protiv gradjanske Srbije ali da je ds falila i ta mala nacionalna komponenta koju sam pronasla u dss, Ne mislim da je lose da zemlja Srbija bude zemlja Srba i svih ostalih gradjana koji mogu da bude sta god zele pa i busmani. Medjutim sada sam dala glas ds jer mislim da je politika dss momentalno kontraproduktivna za Srbiju i da bas oko tog Sporazuma nema potrebe se sad naganjati iz jednog prostog razloga. Kada je parafiran trebalo se jos tada obartiti paznja na mogucnost promenjenih okolonosti ali to nije uradjeno a to nije nas posao da mi kao gradjani predvidjamo vec je to posao nasih politicara
Ali nasi politicari samo resavaju tekuce probleme bez vizije za sutra i kao da su ima odstranili deo mozga da predvidjaju stvari i prave poteze koji ce imati efekta i za 10 godina.Izvinjavam se sto sam bila opsirna ali nisam sujetna i mozete me argumentovano postrojiti
 
M<islis dosli Sloba i Seselj i osiromasili Srbiju 10 puta u samo dve godine? Opljackali sve sto se moglo opljackati. DA postoji barem zrno objektivnosti bilo bi sve mnogo bolje :thumbdown:

Па да су Слоба и Шешељ све опљчкали од чега се обогатише жутаћи. Или је претеко нешто од Слобе или им је неко тутнуо паре. Не ваља никако! Банкарски систем је крвоток економије, тај крвоток је Динкић продао странцима које уопште не интересује стање нашег организма већ чист профит. Нас су првенствено уништиле санкције оних који су купили наше банке, који нас черече и остало. Не могу да схватим људе који обожавају оне који их бију и понижавају. То је неки посебан ментални склоп.

KRE44, у праву си кад кажеш да је политика ДСС најбоља опција, али то што су они сад мало већи националисти је резултат тога што ЕУ и САД раде и мисле да треба да ураде са нашом земљом. Кад те неко малтретира ти мораш да вичеш, то се инстинктивно ради. Мислим да је варијанта ДСС+СРС+СПС боља од ДС+СПС. Све од ових странака у суштини имају исту политику и ЕУ и Косово, с тим што је ДС много битнија економија. И били би у праву кад би та наша економија заиста заживела. Сувише дуго очекујемо помоћ од других. Лабус и Динкић су говорили да ћемо 2007. бити у ЕУ и крај. Никакав даљи план. Прође и та 2007 а ништа ни од ЕУ. А јесте мало боље сад него пре 2000. лагао бих кад би рекао да није, али то је неодрживо, јер продајемо последње што поседујемо (што је очигледан доказ да Слоба није све распродао) од тога и понеке донације живимо. Погледај мало своју средину, шта од привреде - ПРИВРЕДЕ ради? СТР и СУР нису привреда. Колико има оних фабрика које стварају капитал. Ма, на прсте може да се изброје. Е зато сматрам да јебоље да се окренемо усе и у своје кљусе. Какав би ја сутра домаћин био кад би својо породици обећавао комшијске паре. Ми сви седимо и покушавамо да задовољимо богатог комшију како би нам дао који динар :think:
 
Vladu ce formirati ZES, PUPS, Palma, stranke manjina i najverovatnije SPS ili vlade nece biti, ici ce se na nove izbore. Ono sto me posebno iritira kod Tadica i DS je ta ljigavost i uvlacenje SPS-u. Juce gledam Zorana Zivkovica u poligrafu, covek se sprda sa Tadicem i SPS-om. Tadic je izjavio kako je u redovima DS jos 1993 navodno postojala volja da se udje u koaliciju sa SPS-om sto je Zile kategoricki demantovao i nazvao tu izjavu ordinarnom gluposcu.Pazite, 93-ce u vreme najzescih ratova, hiperinflacije i terora SPS-a "u krugovima DS-a postojala voplja za koaliciju sa SPS-om". Ej, dokle ide Tadiceva ljigavost i uvlacenje!
 
najverovatnije ce vladu ponovo voditi vojislav kostunica, koji je u svakom slucaju jedna fascinantna licnost. U svakom slucaju, VK se ponasa kao mladji pametni brat, koji starijeg, jacheg i glupljeg brata moze da natera na bilo sta, da ucenjuje koliko god zeli i da se odrzi na vlasti na svaki nacin. Iskreno me fasinira ta kolicina makijavelizma u politickom delovanju naseg vechitog premijera
 
Vladu ce formirati ZES, PUPS, Palma, stranke manjina i najverovatnije SPS ili vlade nece biti, ici ce se na nove izbore. Ono sto me posebno iritira kod Tadica i DS je ta ljigavost i uvlacenje SPS-u. Juce gledam Zorana Zivkovica u poligrafu, covek se sprda sa Tadicem i SPS-om. Tadic je izjavio kako je u redovima DS jos 1993 navodno postojala volja da se udje u koaliciju sa SPS-om sto je Zile kategoricki demantovao i nazvao tu izjavu ordinarnom gluposcu.Pazite, 93-ce u vreme najzescih ratova, hiperinflacije i terora SPS-a "u krugovima DS-a postojala voplja za koaliciju sa SPS-om". Ej, dokle ide Tadiceva ljigavost i uvlacenje!

Garantovana Vlada:SRS+DSS+NS+SPS+PUPS+Ugljanin,a Palma je nebitan faktor.Da li je vama jasno da Dačić raspolaže mandatima koalicije oko SPS-a???
 
Garantovana Vlada:SRS+DSS+NS+SPS+PUPS+Ugljanin,a Palma je nebitan faktor.Da li je vama jasno da Dačić raspolaže mandatima koalicije oko SPS-a???

Vrše se nenormalno veliki pritisci iza kulisa. Niko ne sme ni da zucne o tome, jer su pretnje prilično morbidne - napisao sam nešto o tome u temi o američkom ambasadoru.
Eno tamo se neki žutokljunci sprdaju sa tim...
 
meni nisu jasni tadić i mićunović,pričaju ili njihova vlada ili novi izbori,kako mogu da budu novi izbori ako koalicija dss-ns-srs-sps ima većinu da predloži mandatara a tadićeva obaveza je da to uvaži,da li su oni na nekim drogama,pored svog uvlačenja sps-u,čak su sad spremni da prave vladu i posle gubitka vlasti u beogradu a rekli su ako im padne bg nema sanse sa sps-om ili misle da preko istraumiranog kukavca ponoša izvedu na ulice od šutanovca četiri i po tenka koje su mu ukrali?
 
meni nisu jasni tadić i mićunović,pričaju ili njihova vlada ili novi izbori,kako mogu da budu novi izbori ako koalicija dss-ns-srs-sps ima većinu da predloži mandatara a tadićeva obaveza je da to uvaži,da li su oni na nekim drogama,pored svog uvlačenja sps-u,čak su sad spremni da prave vladu i posle gubitka vlasti u beogradu a rekli su ako im padne bg nema sanse sa sps-om ili misle da preko istraumiranog kukavca ponoša izvedu na ulice od šutanovca četiri i po tenka koje su mu ukrali?

Ma to ti je najveci olos. Mislio sam da od onog SPS/JUL-a iz 90-ih nema vecih g-ovana ali uvek se pojave veci.
Gledam juce onu ridjokosu pushacicu Grubjesic iz G17 samo sto ne place.Neverovatno nesto.
 
Синоћ сам гледао дуел између оног Шуваковића (СПС) што има женски глас и Чанка - и могу вам рећи да је тај што пишти тако испрескакао оног војвођанског прасца да му је гроник све дрхтао од беса - хтео сам да умрем од смеха... По ономе како тај Шуваковић говори нема шансе да СПС направи коалицију са ДС-ом...:think: али сви знамо да су наши политичари превртљиви... тако да је свака прогноза равна "прорицању"... или бајању...
 
meni nisu jasni tadić i mićunović,pričaju ili njihova vlada ili novi izbori,kako mogu da budu novi izbori ako koalicija dss-ns-srs-sps ima većinu da predloži mandatara a tadićeva obaveza je da to uvaži,da li su oni na nekim drogama,pored svog uvlačenja sps-u,čak su sad spremni da prave vladu i posle gubitka vlasti u beogradu a rekli su ako im padne bg nema sanse sa sps-om ili misle da preko istraumiranog kukavca ponoša izvedu na ulice od šutanovca četiri i po tenka koje su mu ukrali?


tadic ce ici na krsenje ustava. kostunica ce skupiti vecinu da formira vladu al on nece hteti da mu dodeli mandat i tako ce pokusavati da izazove nove izbore krsenjem ustava.

sve u svemu bez nekih demonstracija rusilackih i razbijanja sedista Ds-a u krunskoj ne mislim da srbija moze dobiti skorije vladu. Ne zato sto nema skupstinske vecine vec zato sto Tadica instruisu americki zlikovci i okupatori da nikako ne da mandat skupstinskoj vecini za sastavljanje vlade.
 
dr bob je u pravu. demokrate su pokrale srbiju za desetine milijardi evra....

sps lopovi za koje se znalo da kradu su bili bogati u stotinama hiljada maraka.

DS lopovi za koje se zna da kradu su bogati u stotinama MILIONA EURA
 
tadic ce ici na krsenje ustava. kostunica ce skupiti vecinu da formira vladu al on nece hteti da mu dodeli mandat i tako ce pokusavati da izazove nove izbore krsenjem ustava.

sve u svemu bez nekih demonstracija rusilackih i razbijanja sedista Ds-a u krunskoj ne mislim da srbija moze dobiti skorije vladu. Ne zato sto nema skupstinske vecine vec zato sto Tadica instruisu americki zlikovci i okupatori da nikako ne da mandat skupstinskoj vecini za sastavljanje vlade.

zaboravio si da parlament kada se konstituiše može da pokrene postupak opoziva predsednika republike,velja je rekao da će smeniti tadića
 
Па да су Слоба и Шешељ све опљчкали од чега се обогатише жутаћи. Или је претеко нешто од Слобе или им је неко тутнуо паре. Не ваља никако! Банкарски систем је крвоток економије, тај крвоток је Динкић продао странцима које уопште не интересује стање нашег организма већ чист профит. Нас су првенствено уништиле санкције оних који су купили наше банке, који нас черече и остало. Не могу да схватим људе који обожавају оне који их бију и понижавају. То је неки посебан ментални склоп.

KRE44, у праву си кад кажеш да је политика ДСС најбоља опција, али то што су они сад мало већи националисти је резултат тога што ЕУ и САД раде и мисле да треба да ураде са нашом земљом. Кад те неко малтретира ти мораш да вичеш, то се инстинктивно ради. Мислим да је варијанта ДСС+СРС+СПС боља од ДС+СПС. Све од ових странака у суштини имају исту политику и ЕУ и Косово, с тим што је ДС много битнија економија. И били би у праву кад би та наша економија заиста заживела. Сувише дуго очекујемо помоћ од других. Лабус и Динкић су говорили да ћемо 2007. бити у ЕУ и крај. Никакав даљи план. Прође и та 2007 а ништа ни од ЕУ. А јесте мало боље сад него пре 2000. лагао бих кад би рекао да није, али то је неодрживо, јер продајемо последње што поседујемо (што је очигледан доказ да Слоба није све распродао) од тога и понеке донације живимо. Погледај мало своју средину, шта од привреде - ПРИВРЕДЕ ради? СТР и СУР нису привреда. Колико има оних фабрика које стварају капитал. Ма, на прсте може да се изброје. Е зато сматрам да јебоље да се окренемо усе и у своје кљусе. Какав би ја сутра домаћин био кад би својо породици обећавао комшијске паре. Ми сви седимо и покушавамо да задовољимо богатог комшију како би нам дао који динар :think:

Ma ne mislim ja da je to veca doza nacionalizma pritom rec nacionalizam se kod nas prilicno zloupotrebljava i to u negativnom kontekstu.Pa sta reci za Amerikance onda koji brane svoje nacionalne interese svuda po svetu. Nije stvar u nacionalizmu vec u kontraproduktivnosti politike dss sada ja bar tako mislim i dozvoljavam da gresim
 

Back
Top