pozerisanje???

pokojna

Zainteresovan član
Poruka
146
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
 
pokojna:
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

Npr... devojke zamazu oci toliko da pocnu liciti na rakune, umotaju se u crno, ne izlaze danju (da bi odrzale beo ten :? )... imaju stav ,,sve je gotovo, ja sam upropastena, smrt, smrt, smrt...''
ok je to ako to stvarno odgovara tvojoj licnosti (osim ovih tripova u ponasanju)... ali sve van toga je foliranje...

Muzika nije za reklamiranje... ona se oseca... to mnogi ne shvataju... teraju sebe da budu ono sto nisu, da pripadaju necemu sto ni ne postoji...
Tako ja kapiram sta znaci biti pozer...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
pokojna:
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
stabre kobre???me confused........ :shock: :shock: :shock:
 
/me zbunjena...
Da vidimo...
S vremena na vreme slusam Sepulturu,Panteru,RATM,Iced Eatrh i sl.
Na zurkama najvise volim techno i latino - dance ritmove...
Kod kuce uglavnom slusam domacu muziku...i ne tako retko narodnu...
Uvece slusam strane balade...
I sad ti meni reci kako bih ja to trebala da se oblacim??? :shock: :shock: :twisted: :roll: :twisted: :roll:


BTW ..ne bih zelela nikog da uvredim,ali mi je apsolutno glupo oblaciti se u skladu sa muzikom koju slusas... Kao da ti na celu pise SLAYER,ZELJKO J.,VAN GOGH i sl... :roll: :lol: :lol:
 
tease.gif
tongue.gif
thebirdman.gif
:twisted:
 
He he he... konkretan odgovor na pitanje iz topica NE MOGU da dam. Zato sto se na neki nacin i sama pitam... i sta god da mislite, vecina tinejdzera se oblaci fenserski i to se izjednacava s normalnim... nije to fenserski u stilu majicica dovde, suknjica dovde, sareni nakit, sve kipi... ali nesto normalno, zvonaste farmerke, majice veselih boja etc...
Daklem... pre 2 godine sam kupila crvene visoke starke koji su mi se jaaaakooooo svidjale (i jos uvek mi se svidjaju). E sad, u mojoj staroj skoli, tj. osnovnoj, svi su me zbog njih prozivali zato sto ,,kako mogu to da nosim, bas je ruzno, bas je uzasno, grozno, odvratno, to niko ne nosi...'' nisam se obazirala jer ne nose ih ONI koji to govore nego JA... I sve je to fino i krasno, dodjem ja u gimnaziju jesenas gde 40% zivlja nosi iste patike... obradujem se ja (da se razumemo, ja volim da sam drugacija ali to je bar bio dokaz da NIJE ISTINA da ih niko ne nosi) i sve OK... medjutim, sad sam OPET prozivana i to od strane bas tih ljudi koji ih nose... jer su to sve teski rockeri i hiphoperi... i pitate se u cemu je problem? U tome sto ja NISAM ni rocker (cenim ja Nirvanu i Kurta i to sto je Smells Like Teen Spirit najbolja pesma u zadnjih 10 godina, odslusala sam CD From the Muddy Banks of Wiskah ali ja jednostavno NE MOGU da volim Nirvanu jer mi se ne svidja) ni rapper a koliko ja vidim, na ceni je misljenje da samo doticni mogu tako nesto da nose... I to me sve nervira. Znaci, zato sto ja NE SLUSAM odredjenu muziku, NE MOGU da nosim odredjenu odecu, tj. obucu??? Bez obzira na to sto se meni svidja i sto mi je udobno u njoj, sto je, naravno, najvaznije. Da li to znaci da moram da namestim svoj CD player tako da neprestano svira Nirvanu (ciji CD cak ni nemam, jer - sta ce mi, ako mi se ne svidja?!), ili da pod hitno prestanem da nosim svoje drage patikice???
E pa, da vam kazem nesto: zasad se nece ostvariti nijedno od toga. Priznajem da nisam hladna k'o spricer kad me zbog njih zagledaju i rockeri i fenseri, jer ipak sam ja samo jedna 15-ogodisnja devojka s ne previse samopouzdanja, ali ja ostajem VERNA SEBI!!! A to preporucujem i svima ostalima. Dakle, deco, nosite sta god zelite bez obzira na to slusate li The Cranberries, Eyesburn, Van Gogh, Spice Girls, Zeljka Joximovica ili pak Seku Aleksic (hi hi hi... 'de sam nju nasla :wink: ), jer jedino sto je vazno sto se vaseg outfita tice, jeste
1. da se to vama dopada
2. da se u tome super osecate.
Pozdrav!!!
:wink:
 
a ko kaze da muzika koju slusam mora da mi diktira nacin oblacenja... sluzao sam ja sve i svasta, ali sam uvek furao isti stil oblacenja (nista istaknuto), oblacim se normalno, i kada kazem normalno ne mislim kao sto ti kazes -fenserski... to samo dokazuje da si nestrucna klinka koja nije sposobna da vodi topic na ovu temu...
moje je misljenje da ti nemas svoje misljenje, vec pokusavas da se poistovetis sa gomilom drugova u cijem se drustvu kreces, a i svi oni su isfolirani od puberteta koji ih drma i pokusavaju da kroz razne faze nadju svoje mesto u drustvu...
ali da ne odlutam od teme, POZERISANJE je kada oblacis odecu ne zarad udobnosti, vec da bi bio primecen...
 
Alexandra9:
pokojna:
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

Npr... devojke zamazu oci toliko da pocnu liciti na rakune, umotaju se u crno, ne izlaze danju (da bi odrzale beo ten :? )... imaju stav ,,sve je gotovo, ja sam upropastena, smrt, smrt, smrt...''
ok je to ako to stvarno odgovara tvojoj licnosti (osim ovih tripova u ponasanju)... ali sve van toga je foliranje...

Muzika nije za reklamiranje... ona se oseca... to mnogi ne shvataju... teraju sebe da budu ono sto nisu, da pripadaju necemu sto ni ne postoji...
Tako ja kapiram sta znaci biti pozer...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
taj koji ti je to rekao je kreten nikada gori! :shock: :shock: :shock: :shock:
 
pokojna:
prilicno sam konfuzno ovo napisala pa me niste skroz ni razumeli ali me jednostavno nervira cime fenseri vide nekoga u martinkama i kaputu odma aaaaaa pozer.............. :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil:

E svasta, potresases se na tudje komentare... Ako tako budes nastavila pokazaces im da te to pogadja i na neki nacin ces reci: ,,Da, pozerka sam, a sad me ostavite na miru, molim vas''...

Ako zaista volis stil oblacenja koji imas, ne treba tako da reagujes na negativne komentare upucene na to... :wink:


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
EXcalibur:
Alexandra9:
pokojna:
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

Npr... devojke zamazu oci toliko da pocnu liciti na rakune, umotaju se u crno, ne izlaze danju (da bi odrzale beo ten :? )... imaju stav ,,sve je gotovo, ja sam upropastena, smrt, smrt, smrt...''
ok je to ako to stvarno odgovara tvojoj licnosti (osim ovih tripova u ponasanju)... ali sve van toga je foliranje...

Muzika nije za reklamiranje... ona se oseca... to mnogi ne shvataju... teraju sebe da budu ono sto nisu, da pripadaju necemu sto ni ne postoji...
Tako ja kapiram sta znaci biti pozer...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
taj koji ti je to rekao je kreten nikada gori! :shock: :shock: :shock: :shock:
what :?


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
pokojna:
vecina likova misli da ako slusas metal i nosis martinke,metal majce,nitne,itd da se pozerises :idea: al uzmimo npr da slusas metal i oblacis se "normalno"(fenserski) zar to ne bi bilo isto kao da se neko oblaci ko metalac i slusa pop,narodnjake ili sta vec??? misim da je to pozerisanje!!! :? :x
mislim da to nije "pozerisanje"
a ti si najveca pozerka od svih pozerki :wink:
 
Alexandra9:
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

BRAVO :!:
 
QchCK*a:
Alexandra9:
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

BRAVO :!:
:wink:


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
QchCK*a:
Alexandra9:
,,Normalno'' ne znaci fenserski... normalno je kada nisi ukalupljen u neke trendove (silom), vec nosis ono sto volis... bez predrasuda...

Pozerisanje nije vezano samo za oblacenje (takav je bar moj stav)... Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''... To su pozeri...

BRAVO :!:


i da dopunim (ako smem):
Pozeri nisu samo oni koji se oblace na odredjeni nacin da bi svi primetili da su ,,metalci''... vec i oni koji slusaju metal zato sto je ,,in''...i oni koji kreche facu u belo da bi bili IN sektashi :lol:
 

Back
Top