Подсвесне одлуке
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Подсвесне одлуке

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Подсвесне одлуке

Да ли се икада запитате колико сте одлука подсвесно донели у свом животу? Колико у једном дану? Колико пута се одлучимо баш за ово а не за оно, а да нисмо ни сами тога свесни? Почевши од тога шта ћемо да једемо, до како ћемо се поставити према некоме...

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Подсвесне одлуке

Zmajevi marketinških veština su odavno našli način da to iskoriste...
    Valjda postoje impulsivni ljudi i oni koji su to manje, ovi drugi uglavnom imaju drugi naziv - daveži.

Nesvesno odlažem završavanje elaborata jer znam da ne mogu sebi da priušte da nas ne puste na praxu, e sad nije to baš ni nesvesno, ali ne mogu ovo glasno da izgovorim

Verovatno je zanimljiva tema ali ovde baš raste temperatura

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Снага Воље Pogledaj poruku
    Да ли се икада запитате колико сте одлука подсвесно донели у свом животу? Колико у једном дану? Колико пута се одлучимо баш за ово а не за оно, а да нисмо ни сами тога свесни? Почевши од тога шта ћемо да једемо, до како ћемо се поставити према некоме...
    Mnogo.., ali mi to ne smeta..mislim da se u zivotu ne treba isuvise opterecivati kada su u pitanju manje bitne stvari od onih sustinskih koje nas u velikoj meri odredjuju..
    ..ponekad svesno svodim potenciometar svesti na min.

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

pa ne znam zasto bih se opterecivao time... sigurno sam donosio puno odluka u svom zivotu nesvesno ili svesno.. ali jednostavno proslost je proslost... retko kada gledam na proslost...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

mene je bivsa psihologica kada sam pozajmila od nje knjigu odmah procitala
    i upozorila moju drugaricu da bude na stand by
    da cu da odmaglim sa svog faksa da bih se prebacila na psihologiju
    ali ja toga stvarno nisam bila svjesna u tom trenutku a jos manje planirala, tek mjesec dana kasnije

eto,
    a oko odluka na svakodnevnoj osnovi ne mozgam previse

Aktivan član spark (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

podsvest iliti nesvesno je okean u kome se sve zna, i ništa nezna...
    ...kažu, da ima onih koji mogu da zarone u njega, i izvuku najlepšu bisernu školjku...
    Naravno, ja pojma nemam.
    i to će proći

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Podrazumevano

Citat Original postavio spark Pogledaj poruku
    ...kažu, da ima onih koji mogu da zarone u njega, i izvuku najlepšu bisernu školjku...
    Naravno, ja pojma nemam.
    Da, u potsvesti je sve. Svest samo treba da uspostavi bilateralnu komunikaciju sa podsvešću. Time se čovekovom biću pridodaje još jedna dimenzija, koja mu omogućava praktično neograničenu spoznaju, a koja je uskraćena ostalom svetu.
    Poslednji put ažurirao/la ristob : 04.06.2008. u 15:04

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Postoji razlika izmedju "okeana nesvesnog" i nesvesnih odluka. ovo drugo su mehanicke radnje koje smo prisvojili putem navike, ponavljanja, mehanizacije itd i to pripada ovostrano nesvesnom a neogranicena spoznaja ipak spada u onostrano nesvesno.
    Previse izbombardovan mozak informacijama ili zadacima moze da odredjene stvari i manje bitne zadatke prebaci u nesvesni rezim rada kako bi sacuvao vise energije za ostatak obaveza. kod onih lenjih mozgova ista je prica ali su oni spustili nivo svojih obaveza.

Primećen član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Nismo svesni svoje nesvesti..

Primećen član maksifor (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2007.
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio spark Pogledaj poruku
    Naravno, ja pojma nemam.
    ................................

....ponekad se i plasim svoje podsvijesti...koliku moc i kontrolu moze da ima....i ne znam, nekad me strah svih tih odluka, razmisljanja, svega toga nad cim nemam kontrolu sto ne razumijem u podpunosti.....a mnoge, mnoge su moje odluke podsvjesne, od toga koji cu odg zaokruzit na test do toga da li cu .....(hmm..pa mozbiljnije stvari....).....ali ipak ja volim svoju podsvijest...jednostavno mi odgovara da se prepustim...

Ističe se
    Učlanjen
    09.09.2006.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

zar nisu sve prave odluke podsvesne?

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Не бих ни ја имала ништа против подсвесних одлука, када бих могла да разликујем одлуке произашле из мог личног унутрашњег несвесног бића, и оне које су споља унете у подсвест путем васпитања и разним другим начинима друштвено-политичке манипулације, да не кажем "зомбирања".

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Od kako sam (bar sebi) uveo pojam psihologike, i krenuo da proucavam sve u vezi tog pojma kod ljudi, podsvest ljudi se pretvorila u nesto sto je nejasno ili iz gluposti ili iz neznanja ili iz nehtenja same osobe....

I neverovatno je koliko slozene veze, mnogobrojne cinioce, uticaje i sve ostalo sto inace izgleda kao nejasna i slozena mreza zavisnosti uticaja na zeljeno ili na ono sto ce se tek pozeleti , odjednom postaju prosti odnosi, jednostavne i malobrojne mreze uticaja i zakljucivanja.....

A kombinovanjem psihologike (ekvivalentno psihologiji i psihologiji licnosti , gde je prvo nauka , a drugo skup stavova, reakcija, misljenja....osobe) sa jednostavnim metodama i receptima daje visemilionski izbor mogucih reakcija i dobrih poteza....i od sopstvene psihe, podsvesti i volje umesto kucnog ljubimca koji moze da pravi problem, dobijamo najjaceg saveznika za sve sto hocemo i sta nam treba.....

I tu mi pade na pamet primedba frustriranih , koji cesto zakljucuju (mozda na osnovu nekih svojih pogodnih primera) da osoba koja racionalno razmislja , nema emotivni zivot i nije prisna i cak ne ume da uziva u zivotu.....

Tako se samo njima stvara slika da je njihov cemer i jad nesredjenog emotivnog pristupa , opravdana slika i nuspojava njihove zelje da emotivno ispune svoj zivot, a to ne ide bez ove druge emotivnosti....
    A tako je lako predstaviti sebicnog kao racionalnog....
    I tako je lako predstaviti racionalnog kao dosadnog , jer trazi vecu kreativnost od obicnih ludih "puko mi film" , hajde da pukne istog trenutka i tebi.....poistovecivanje strasti za zabavom sa samom zabavom....

A meni je pun vidik emotivaca koji su zeljni eksplozije svoje strasti i cine neracionalne i nerazumne aktivnosti, da bi sutra bili ubedjeni da su se lepo proveli sto su se ukomirali kao stoke, sto su se dosadno premestale sa guza na guz u nekom fensi kaficu , da bi bile nekako startovane i primecene , a podsvesno stoji odluka da ce prvog koji im pridje da odbiju, zbog revansa sto su same, a kasnije ce zahtevati iskljucivo "zlatnog decka" (ne u smislu kesa iskljucivo)....
    I svesno -nesvesno pristaju da budu zrtve tacno onih osoba koje jednostavno vide o cemu se radi i iz sebicnih razloga odigraju par poteza koji se traze, svesno srljajuci u stvarno svesnu potvrdu svoje nesrece i lose karme.....

Svesno , nadsvesno i podsvesno jesu nekad bili ideali psihologije i nekih psihologa....

Nadsvesno je pripalo bogu, svesno coveku , a podsvesno zivotinji u coveku....
    Moj dosadasnji rad pokazuje da zadovoljna zivotinja omogucava coveka, i radjanje boga u coveku.....

Ne sme biti prisile nad zivotinjom , jer zivotinja nije covek-zver koji cuci u coveku.
    Prisila se obicno obavlja ubedjivanjem i krivljenjem logike, samoubedjivanjem , samoobmanama (sve one psiho metode savremenih knjiga).....

Za sada , svima izgledam kao marsovac, osim Britancima....koji su podeljeni i iskljucivi , ili naucna elita ili radnicka pfalanga...(rimska borbena jedinica)....Kod njih je iznenadjujuc taj otvoreni pristup ljudskoj psihi i emocijama, to otvoreno seciranje i sebe i svega.....

Oni su cak prvi zavod koji uspesno i totalno novim metodama leci skoro sve oblike shizofrenije....
    Ovo pricam jer su shizofrenicari uglavnom bolesnici i pojedinci koji nisu uspeli da pobede svoju podsvest, a pokusali su .....nasilno......prihvatajuci savete ili modele koje su sami mogli da uoce u svom okruzenju.....u toku svog adolescentskog zivota....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Razmišljam o tome samo kada zbog takve neke odluke dođe do nekog velikog preokreta u mom životu.

Početnik Vuk sa Hisara (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2008.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Od kako sam (bar sebi) uveo pojam psihologike, i krenuo da proucavam sve u vezi tog pojma kod ljudi, podsvest ljudi se pretvorila u nesto sto je nejasno ili iz gluposti ili iz neznanja ili iz nehtenja same osobe....

I neverovatno je koliko slozene veze, mnogobrojne cinioce, uticaje i sve ostalo sto inace izgleda kao nejasna i slozena mreza zavisnosti uticaja na zeljeno ili na ono sto ce se tek pozeleti , odjednom postaju prosti odnosi, jednostavne i malobrojne mreze uticaja i zakljucivanja.....

A kombinovanjem psihologike (ekvivalentno psihologiji i psihologiji licnosti , gde je prvo nauka , a drugo skup stavova, reakcija, misljenja....osobe) sa jednostavnim metodama i receptima daje visemilionski izbor mogucih reakcija i dobrih poteza....i od sopstvene psihe, podsvesti i volje umesto kucnog ljubimca koji moze da pravi problem, dobijamo najjaceg saveznika za sve sto hocemo i sta nam treba.....

I tu mi pade na pamet primedba frustriranih , koji cesto zakljucuju (mozda na osnovu nekih svojih pogodnih primera) da osoba koja racionalno razmislja , nema emotivni zivot i nije prisna i cak ne ume da uziva u zivotu.....

Tako se samo njima stvara slika da je njihov cemer i jad nesredjenog emotivnog pristupa , opravdana slika i nuspojava njihove zelje da emotivno ispune svoj zivot, a to ne ide bez ove druge emotivnosti....
    A tako je lako predstaviti sebicnog kao racionalnog....
    I tako je lako predstaviti racionalnog kao dosadnog , jer trazi vecu kreativnost od obicnih ludih "puko mi film" , hajde da pukne istog trenutka i tebi.....poistovecivanje strasti za zabavom sa samom zabavom....

A meni je pun vidik emotivaca koji su zeljni eksplozije svoje strasti i cine neracionalne i nerazumne aktivnosti, da bi sutra bili ubedjeni da su se lepo proveli sto su se ukomirali kao stoke, sto su se dosadno premestale sa guza na guz u nekom fensi kaficu , da bi bile nekako startovane i primecene , a podsvesno stoji odluka da ce prvog koji im pridje da odbiju, zbog revansa sto su same, a kasnije ce zahtevati iskljucivo "zlatnog decka" (ne u smislu kesa iskljucivo)....
    I svesno -nesvesno pristaju da budu zrtve tacno onih osoba koje jednostavno vide o cemu se radi i iz sebicnih razloga odigraju par poteza koji se traze, svesno srljajuci u stvarno svesnu potvrdu svoje nesrece i lose karme.....

Svesno , nadsvesno i podsvesno jesu nekad bili ideali psihologije i nekih psihologa....

Nadsvesno je pripalo bogu, svesno coveku , a podsvesno zivotinji u coveku....
    Moj dosadasnji rad pokazuje da zadovoljna zivotinja omogucava coveka, i radjanje boga u coveku.....

Ne sme biti prisile nad zivotinjom , jer zivotinja nije covek-zver koji cuci u coveku.
    Prisila se obicno obavlja ubedjivanjem i krivljenjem logike, samoubedjivanjem , samoobmanama (sve one psiho metode savremenih knjiga).....

Za sada , svima izgledam kao marsovac, osim Britancima....koji su podeljeni i iskljucivi , ili naucna elita ili radnicka pfalanga...(rimska borbena jedinica)....Kod njih je iznenadjujuc taj otvoreni pristup ljudskoj psihi i emocijama, to otvoreno seciranje i sebe i svega.....

Oni su cak prvi zavod koji uspesno i totalno novim metodama leci skoro sve oblike shizofrenije....
    Ovo pricam jer su shizofrenicari uglavnom bolesnici i pojedinci koji nisu uspeli da pobede svoju podsvest, a pokusali su .....nasilno......prihvatajuci savete ili modele koje su sami mogli da uoce u svom okruzenju.....u toku svog adolescentskog zivota....
    То је то!
    Код нас је устаљено мишљење да треба ићи за срцем, да треба да те воде емоције... Емоције се могу изазвати, исфорсирати... Свако ко каже да је разум изнад емоција је машина... Бити свестан својих емоција и откуд оне, шта их изазива значи - бити свестан себе и држати сопствени живот под контролом, а не препуштати се тренутним поривима. Доказ за ово је да емотивци често прибегавају опијатима (од алкохола до тешких дрога) упрово из тог разлога што ништа не осећају, зато што им је непрестано досадно и стално желе да нешто осете, а у ствари нису ни свесни себе ни својих осећања.

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Слажем се!

И ја спадам у емотивце (по природи) али не у оне који се одушевљавају сопстврном емотивношћу, већ у оне који теже да постану свесни и свешћу контролишу своје емоције. Да се разумемо: контролисати НЕ значи ГУШИТИ емоције. Пример је ватра: неконтролисана ватра је шумски пожар који уништава све пред собом, а контролисана ватра је она у камину у неко романтично вече с кристалним чашама, свећама и слично.

Дакле, не гушим емоције, али волим да их будем свесна и пружим разуму могућност да каже своју реч о томе. Тек тада се осећам као човек. И уопште, откако сам дошла на Крстарицу, причам све једну те исту причу -- да постајати Човеком знчи постајати све више и дубље и шире свестан себе и света око себе.

Učlanjen
    05.05.2008.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Modruna Pogledaj poruku
    Слажем се!

И ја спадам у емотивце (по природи) али не у оне који се одушевљавају сопстврном емотивношћу, већ у оне који теже да постану свесни и свешћу контролишу своје емоције. Да се разумемо: контролисати НЕ значи ГУШИТИ емоције. Пример је ватра: неконтролисана ватра је шумски пожар који уништава све пред собом, а контролисана ватра је она у камину у неко романтично вече с кристалним чашама, свећама и слично.

Дакле, не гушим емоције, али волим да их будем свесна и пружим разуму могућност да каже своју реч о томе. Тек тада се осећам као човек. И уопште, откако сам дошла на Крстарицу, причам све једну те исту причу -- да постајати Човеком знчи постајати све више и дубље и шире свестан себе и света око себе.
    Лепо речено!
    У животу постоје догађаји када треба пустити на вољу емоцијама, али је много више оних догађаја када је неопходно деловати искључиво помоћу разума.
    Пре више година постао сам свестан да се у неким ситуацијама понашам нелогично свом реалном суду. Заправо, када би дошло до неке животне сцене емоције би у тренутку преузеле контролу над целим мојим бићем. Трошио сам невиђену количину енергије у обуздавању тог порива. Сео сам и почео полако да враћам филм уназад пратећи шему дешавања и сопствених реакција. Уз доста мука и доста психичког бола стигао сам до догађаја који сам био још у раној младости потиснуо дубоко у подсвест. На површини је само остала једна безазлена сличица. Развио сам сличицу и открио цео догађај. Не да је било болно! Али када је предамном био цео догађај онакав како се стварно одиграо оне несвесне и неконтролисане реакције су почеле да слабе и врло брзо нестале. Био сам слободан!
    Многи се ненормално плаше сами себе, а тај страх веома често умотају у обланде (изговоре)! Они немају смелости да се суоче са самим собом, али се ато сматрају компетентним да свима осталима деле савете илити соле памет !

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Moj stav je da nikad ne treba gusiti svoju zivotinju.....

Ali se mozete slobodno igrati sa njom , jer ona to dozvoljava....
    I uslovljavanja dozvoljava.....
    Ako sam mnogo lenj....onda je to po meni takodje emotivnost koja utice na moj zivot ( a nema vece negativnosti) postoje mnogi trikovi kako obezbediti motivaciju ili rutinu obavljanja nezeljenog, a da ne bude prisila, vec uslovljeno zadovoljstvo.....zivotinje....
    Ako to pali kod zivotinja , pali i kod zivotinje kod ljudi....

Treba ovde obratiti paznju na jedan vrlo vazan detalj.....
    Zivotinja i zivotinje su okrenute ka prakticnom i ka eksperimentu radi utvrdjivanju znanja sta je za , a sta nije za zivotinju....
    Ljudi i emocije su okrenuti ucenju , kao brzoj metodi, prihvatanju znanja od autoriteta, a prvi autoritet je roditelj i kasnije oni koje postavimo kao autoritete....
    Mozda ovo poslednje nije bas najjasnije, kazite detetu laz pa gledajte sta ce uraditi....

To su neke vrlo vazne nijanse vezane za psihologiku , onakvu kakvu je ja vidim , a ja sam amater psihologicar....ali bar nemam psiholoske i filozofske smetnje i dogme....tu mi kulturolozi imaju najbolje predispozicije za dobru percepciju.....

Oprezno sa koriscenjem ovih metoda razuma za oslobadjanje od emocija....!!!!
    Metode koje otvaraju vasu dusu, psihologiku , jesu prave samo ako je to stalno i potpuno ili naginje tome....
    Jer mnoge potrebe ,karakterne crte su u mimikriji vaseg morala.....
    A ovo poznavanje duse mora biti potpuno amoralno (sto ne znaci nemoralno, vec moze biti cik cak).
    Tacnije ne sme biti predrasuda, tj ocena, vec iskljucivo analiza i zakljucaka....bez obzira na vasa htenja, stremljenja , tumacenja i moralisanja....
    -------------------------------------
    Psihologika je dinamicna tvorevina....
    To znaci da se sigurno menja dok je osmatrate...
    Ali to znaci i da mozete da je menjate....
    Ali dok ne dobro upoznate mehanizme , uslovljenosti i posledice pojedinih promena, bolje je biti pasivan i iskljucivo je posmatrati kao kvazi staticnu.....

A postoji i ona segrtska metoda, a to je mix zabluda i psihologike....to je kad deo oblasti pustate kao zabludu , a deo kao potpuno iskreno otvaranje....
    Tu cesto vidite hrabro eksperimentisanje, potpuno prihvatanje rezultata eksperimenta , dok se za sve ostale delove psihe koristi postavljena fiksirana idealizovana slika iz maste....
    Nesto nalik samanti iz seks i grad....
    Tu se vrlo cesto naleti na zmija zmiji grize rep....tj idealizovana slicica cini okvire gde liberalizam prema svojoj zivotinji bezpogovorno biva ukinut.....i obicno je ovakav dil zasnovan na dobrom hedonizmu....tj takva osoba ima nesto za sta mogu da je ujedu....ima neki neosporan kvalitet i drustvenu vrednost , makar to bila i lepa kuca, bogatstvo, ili estetska lepota i nesto drugo....

Ovakva igrica sa malo moze malo ne moze je vrlo cesta...a bar 1/4 od tih slucajeva izgledaju kao potpuno oslobodjene duse i osobe....
    Medjutim to nije tacno....
    Ovo je samo laksi metod i parking na pola puta do necega o cemu govorimo....
    Neke od ovih osoba su svesne da su napravile kompromis, a neke smatraju da su izasle do kraja, da su potpuno iskrene prema sebi.....
    Ali velike zablude....

Kao sto rece zorica gospodarica.....
    Krhkost je nekad najcovecniji izraz coveka.A krhkost nije sinonim za slabost....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Učlanjen
    05.05.2008.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Тужни, да ли си читао Ничеа?
    Причу о детету које пада са бицикле и раскрвари колена. Међу присутнима следи низ различитих реакци, али само један човек обуздава своју животињу и помаже детету. Животиња у њему реагује, али он разумски делује, атек након тог разумског чина препушта се емотивном изливу.

Obećava
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    39

id je majka.
    samo je pitanje koliko razvijes moral da mozes da ga obuzdas.

Slične teme

1. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 07.02.2009., 22:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •