Jabuka, poluga i kaca kupusa
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Jabuka, poluga i kaca kupusa

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Smile Jabuka, poluga i kaca kupusa

Ako je tačno da je nekom pala jabuka na glavu, a da je neko drugi, pre njega, tražio polugu da pomeri planetu, zašto ja, ako mi padne šljiva na glavu, ne bih tražio kacu kiselog kupusa da objasnim Srbiju, a možda i planetu, lakše mi je.

Filozofija nije samo ozbiljna nauka, stvorena da nekom olakšava, a nekom zagorčava život, već je i radost saznanja, bogatstvo ideja, podsmeh geniju koga u sebi nosi svako od nas. Filozofija je deo soli koju Srbin stavi u kacu sa kiselim kupusom i ništa više! A šta je sa narodima koji ne kisele kupus? Pa sole valjda i oni nešto, ili upotrebljavaju neki drugi začin.

Ako me je Dostojevski opisao, ne vredi mi puno, ako nisam video bar naslov knjige kolege Mome Dimića, ili bar plakat istoimenog filma.

Kad mi se učinilo da je kiseli kupus zdrava hrana, za koju sve manje Srba ima vremena da ga sam proizvodi, odlučio sam da ga kiselim, vakumiram i prodajem po Srbiji. Na pakovanje sam stavio Srpsku trobojku i prodaja je krenula odlično. Kada mi se učinilo da kiseli kupus može i drugima da bude od koristi, isti kupus sam stavio u istu kesu, samo sam trobojku zamenio šahovnicom i prodaja je krenula i u Hrvatskoj. Ne verujete? Ne verujem ni ja. Čudo je ta filozofija, šta nam sve nudi kad se samo malo poigramo.

Zainteresovan član Maravilloso (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Jabuka, poluga i kaca kupusa

Ne shvatam šta je fora?
    Nije problem u životu od nečega1 stvoriti nešto2... a da drugo bude veće od prvog...
    Problem je što puno ljudi nema to početno nešto od čega bi se krenulo... pa je prinuđeno da od ničega pokušava da napravi nešto... a taj pokušaj zna da bude bolan...

Slične teme

1. KUPUS...slatki, kiseli, jela od kupusa...
    Autor Espanol u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 02.11.2013., 00:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •