kad ne jedes meso, jedes....

animsaj

Zainteresovan član
Poruka
227
... STA ?

To ja vas hocu da pitam.

Ja eto ne jedem meso, pa ako bih da znam sta da jedem drugo zbog vitamina B ?

Vise jedem ribu, povrce i voce naravno, jogurt i sir (kad nije post), mleko slabo jer mi smeta, integralni hleb uglavnom, i da ne gnjavim -

- da li bi trebalo da uzimam jos vitamina B ?

Da li je dovoljan Oligovit naprimer?
 
Anonymous:
Nista ne moze da ti nadoknadi proteine iz mesa.
Mi smo predodredjeni da jedemo meso. Ne treba preterivati, ali ono mora biti zastupljeno u ishrani.

Nije tacno ni jedno ni drugo. Sto se proteina tice njih ima u biljkama. Biljni proteini nam mnogo vise odgovaraju od zivotinjskih - to mozes da nadjes u svim naucnim casopisima. Sto se tice B vitamina, njih ima u zitaricama, vocu (npr.banana), povrcu. Jedi orahe, lesnike, bademe...To sto ti mleko ne prija, to je jako dobra stvar, mleko je dobro samo za bebe. Trecina sveta ne moze da pije mleko, i ta trecina ima mnogo duzi zivotni vek. Pokusaj da, vremenom, izbacis iz ishrane sve sto je zivotinjskog porekla, pa vidi kako ces da se osecas (ovo govorim iz licnog primera).
 
probaj sa algama....Spirulina iz familije Oscillatoriace....sadrzi 70% proteina...znaci 3 puta vishe od govedjeg mesa....postoji Spirulina bee bar....pakovanje od 65g...znaci sa 3 bara zadovoljavash dnevne potrebe po prosecnoj tezini....nije neki gastronomski dozivljaj...ali zato....
btw...nisam josh primetio kod nas ali probaj u prodavnicama zdrave hrane :wink:
 
ima u Hilandarskoj, prodavnica zdrave hrane, uvoze iz Japana ali wakame i kombu.
koliko znam, pune su kalcijuma.

i odvratne su ali evo kako mogu da se jedu:

treba: wakame alge
susam
morska so

alge se malo osuse u rerni (na 50°), istucaju u avanu. susam se isprzi u tiganju i isto se istuca i sve se to pomesa sa soli (solju, koji je ovo padez, aaaaaaa) i dodaje se u hranu na kraju.

ali ovo je puno minerala, za proteine ne znam. probaj morsku ribu i jaja.
 
Brate, prozor na promaji vam nije ravan!
Odakle vam samo pare za te transkontinntalne stvari?

Jedite sta volite i ono sto vam prija, ne preterujte u nicemu.
A za mleko da ne valja za ljude... bese jedan topic na ovu temu... A šta li su jeli oni metuzalemu na Kavkazu ? Možda su pasli travu, a?
Brate živeli su na ovčjem i kozjem mleku!
 

Back
Top