Gde da kupim, domace trzishte, pokude i pohvale radnji
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 63

Tema: Gde da kupim, domace trzishte, pokude i pohvale radnji

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano Gde da kupim, domace trzishte, pokude i pohvale radnji

Ova tema je rezervisana za utiske na domacem trzishtu, kao i za lakshe pronalazenje odredjenih telefona na istom.

OVO NIJE TEMA ZA OGLASE

Svako ko temu upotrebi za iste bice trajno udaljen sa foruma.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Podrazumevano Re: Gde da kupim, domace trzishte, pokude i pohvale radnji

gde da kupim nov samsung d500? .. u Beogradu, ako je ikako moguce

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

D500 se vec dugo ne proizvodi, tako da ga zvanichnim kanalima nema, jedino ako je nekoj radnjici na crno ostao od bog zna gde...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1520/Nokia/N95-8GB

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...

Početnik snake_eater (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ivan015 Pogledaj poruku
    Odobren mi je budzet za nokiu n95 8gb, ali naravno u interesu mi je da nadjem sto jeftiniju. Uslov je da je 100% legalna i originalna, znaci skidane sa mreze, kradene, polovne, kupovane u engleskoj itd ne dolaze u obzir. Dolaze u obzir samo nokie koje su napravljene da bi se prodale u Srbiji [ako razumete]...

Ovde ima mnogo firmi u rasponu od 200e u ceni. Nisam siguran kojoj od njih mogu da ukazem poverenje. Ako neko ima iskustva sa firmama i kaze mi npr telekom+ je legalan, kad tamo kupis dobijes sve i 3god garanciju itd...da sve bude legalno.

Molim za pomoc ovde da me ne sisaju bzvz u comtradeu npr ako mogu da kupim jeftinije...
    Ha,ha a gde bi ti da nadjes original osim u comtrade-u, telekomu,roamingu i slicnim!?! To ne postoji, zato su i kod njih telefoni najskuplji!

Primećen član
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ti "originali" koje prodaju Komtrejd, Alfakopi i Mobis su uglavnom kontigenti za istočno tržište (u smislu kvaliteta). Ovde uglavnom dolaze originalni telefoni koji nisu zadovoljili neke kriterijume za zapadno tržište.
    Iskustvo mi je pokazalo da je (za sada) bolje kupiti telefon koji je skinut sa neke zapadnoevropske mreže nego "naš" original. Dva telefona koja sam imao, a uvoznik je bio Mobis, su se kvarila. Jedan 5 puta pre nego što je bio zamenjen (i to posle 4 meseca cimanja, insistiranja na zameni i pretnje tužbom), dok se drugi kvario 3 puta. Pre i posle toga sam uglavnom imao telefone skinute sa neke strane mreže, i sve je funkcionisalo perfektno, osim kada mi se jedan telefon pokvario i tada je servis (privatni) bio perfektan i ekspresan (u roku od 24 časa).
    Napominjem da su svi telefoni koje sam imao bile Nokie.
    Poz i srećno sa kupovinom!

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio kamudarafte Pogledaj poruku
    Ti "originali" koje prodaju Komtrejd, Alfakopi i Mobis su uglavnom kontigenti za istočno tržište (u smislu kvaliteta). Ovde uglavnom dolaze originalni telefoni koji nisu zadovoljili neke kriterijume za zapadno tržište.
    Iskustvo mi je pokazalo da je (za sada) bolje kupiti telefon koji je skinut sa neke zapadnoevropske mreže nego "naš" original. Dva telefona koja sam imao, a uvoznik je bio Mobis, su se kvarila. Jedan 5 puta pre nego što je bio zamenjen (i to posle 4 meseca cimanja, insistiranja na zameni i pretnje tužbom), dok se drugi kvario 3 puta. Pre i posle toga sam uglavnom imao telefone skinute sa neke strane mreže, i sve je funkcionisalo perfektno, osim kada mi se jedan telefon pokvario i tada je servis (privatni) bio perfektan i ekspresan (u roku od 24 časa).
    Sad si me malo uplasio. Znam da roba koja ide u istocnu evropu inace ima losiji kvalitet itd ali nisam mislio da je to slucaj i sa telefonima, jer nam nisu ni cene prilagodjene tome...

Ja sam se skoro bio odlucio za Mobis jer su oficijalni distributer ali sad si me malo uplasio... Ne bih se zezao sa time jer sam iz Sapca, da im vucem fon u Bg 5 puta ne pada mi na pamet :nono:

Ali opet hteo bih da kupim fon koji ce biti legalan zbog nokijinih usluga [n-gage, nokia maps itd...]...

Da li je jos neko imao ovakvih problema sa mobisom? Ipak je n95 8gb fon koji mnogo kosta, da ga kupim negde jeftinije 20e i zaebem se to mi ne treba, mada svaki euro koji ustedim dobro ce doci ...

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Da li neko zna da li cu moci da koristim nokiine servise ako kupim telefon [verovatno] skinut sa mreze u Singapuru, Madjarskoj itd? Znaci da li cu moci nokia music store, n-gage, i ostale nokia servise?

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

90% sam siguran da neces moci!

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio snake_eater Pogledaj poruku
    90% sam siguran da neces moci!
    Onda nema diskusije. Ili cu ga uzeti u mobis electornicu [oni su ovlasceni distributer] ili u nekom skupljem oficijalnom prodajnom mestu ali skinutog sa mreze sigurno necu.

Zanima me da li ako uzmem u mobisu nokiu mogu da je servisiram u comtrade-u npr ako nokia izdaje garanciju trebalo bi da moze.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Onda nema diskusije. Ili cu ga uzeti u mobis electornicu [oni su ovlasceni distributer] ili u nekom skupljem oficijalnom prodajnom mestu ali skinutog sa mreze sigurno necu.

Zanima me da li ako uzmem u mobisu nokiu mogu da je servisiram u comtrade-u npr ako nokia izdaje garanciju trebalo bi da moze.
    ...decko ako zivis u Srbiji budi siguran da ne moze, nema veze kakva ti je garancija niko ti nece servisirati telefon besplatno ako nije kupljen kod njih!!!

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio snake_eater Pogledaj poruku
    ...decko ako zivis u Srbiji budi siguran da ne moze, nema veze kakva ti je garancija niko ti nece servisirati telefon besplatno ako nije kupljen kod njih!!!
    Ovako. Danas sam zvao oko 15tak radnji i uvozeni su iz Singapura, Madjarske, od tamo od vamo...itd... najjeftinije a da je za nase trziste [legalno totalno] je u Mobisu. Daju garanciju od 12 meseci [wtf??! U Svici je za isti fon 3 godine?! Sta to moze da znaci?]. Moze se servisirati samo kod njih, [ovo mi je malo problem jer sam iz Sapca, a oni imaju samo jednu radnju koja je u BG]...Itd.

Verovatno cu uzeti kod njih jer planiram da iskoristim maximalno mogucnosti telefona, mozda kupim neku ngage igricu ili nokia music store itd...Pa ne bih da uzmem fon koji ce mi sluziti da pozovem, primim poziv, posaljem poruku i pogledam koliko je sati kao sto vecina telefona sluzi posle pola godine.

Hvala vam svima

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

gde u Bgu mogu da kupim rozi samsung D900i ?

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Jedine radnje koje prodaju original telefone su Handy, Tehnomobile, Mobis, Roaming, Comtrade i Alpha Copy. Sa druge strane, garancija je godinu dana, ne 3.

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Ni Tehnomobile ni Roaming nisu uvozili pink d900i, stoga, legalnog ga nema.

Početnik
    Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Namjeravam kupit 2 mobitela ali polovna pa bih vas molio koji su najveći oglasnici u Srbiji za mobitele?

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Na mobilnom svetu imash gomilu oglasa, pa overi.

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio rastamann Pogledaj poruku
    Jedine radnje koje prodaju original telefone su Handy, Tehnomobile, Mobis, Roaming, Comtrade i Alpha Copy. Sa druge strane, garancija je godinu dana, ne 3.
    Nokia n95 8gb je vec placena. Najverovatnije sutra, ako budem imao samo vremena, idem da je pokupim

hvala tebi na informacijama u svakom slucaju

ps. kupio sam u mobisu ako ikome ista znaci

Nov član
    Učlanjen
    29.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav!
    Interesuje me da li neko zna zasto su cene na sajtu mobilnisvet povecane pre nekoliko meseci i da li postoji neki sajt sa nizim cenama, jer sam primetio da su cene sada vise nego ranije?

Nov član
    Učlanjen
    29.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

pozdrav svima,
    interesujeme da li neko zna zasto su cene na sajtu mobilni svet poslednjih nekoliko meseci vise nego ranije, tj. nisu se snizile cene telefona, da li postoji neki drugi sajt sa nizim cenama? zasto cene telefona nisu nize?

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio mare1983 Pogledaj poruku
    Pozdrav!
    Interesuje me da li neko zna zasto su cene na sajtu mobilnisvet povecane pre nekoliko meseci i da li postoji neki sajt sa nizim cenama, jer sam primetio da su cene sada vise nego ranije?
    Zato shto cenovnik i raspon cena mogu da diktiraju samo oni koji imaju ratel dozvole i sl. U prevodu, nema vishe "crnih" cena, nego zvanichni distributeri podnose raspon cena, dok se ostali vezuju za taj raspon, a isplati im se daju takve cene samo ako zaista imaju taj telefon, na belo naravno. E sad, druga je pricha shto oni preko telefona prichaju jedno, a kad dodjesh kod njih, oni nude za 150e manje sa ogromnim logom na poledjini tipa vodaphone, orange i sl.

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio kamudarafte Pogledaj poruku
    Notorna glupost. u Evropi postoje 4 fabrike i sve 4 imaju iste standarde. Stvar je samo u lokalizaciji. Mislim, shto bi Srbija dobijala telefone iz Finske, sa uvecanim troshkovima transporta, ako postoje fabrike u Madjarskoj i Rumuniji. Molim te da ne prichash stvari koje ochigledno ne poznajesh najbolje...

Početnik
    Učlanjen
    24.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

PLEASE HELP:
    Hocu da kupim SE W580i. Ne znam koje su prodavnice pouzdane, npr. u Mobilwood-u kosta 215e a u Sony Ericsson prodavnici oko 270e!!! Pa, ok je razlika 20-30e ali 50-60e vec...

Evo linka sa spiskom prodavnica:

http://mobilnisvet.com/mobilni/1410/Sony-Ericsson/W580i
    Poslednji put ažurirao/la sofija1995 : 17.09.2008. u 16:10

Ističe se
    Učlanjen
    21.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Odgovorio sam i na drugoj temi
    Uzmi jeftiniji,ali vidi kolika je garancija

Početnik
    Učlanjen
    24.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

hvala nego sam i ovde napisala jer bi trebalo da ga kupim ovog weekend-a...

Slične teme

1. ima li ovde vlasnika radnji mobilnih ???
    Autor mmanuel u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.09.2004., 15:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •