Kako se gradi kuća?

E, yeb'ga...taman sam 'teo da ti objasnim.
Ja to pravim otprilike, ali ide ovako: u pesak dodas malo cementa pomesas na suvo onda dodas vodu i dodajes malo cementa toliko da ti ta masa ne bude ni "posna " (malo cementa, kad se osusi okrunice se) ili "masna" previse cementa, opet ne valja ispucace kad se osushi
 
ne mogu da se setim ...da li se to zove git ili kit...uglavnom.......pozajmila mi je komšinica...to ti je najbolje...pozajmiš od komšije...on će već znati da te savetooje...to se pomeša sa vodom...i onda onom špahtlom lepo pooniš i zakrpiš roopu..........
 
... u stvari prvobitno pitanje je kako se meša malter, koliko čega tačno ide? Pesak, voda, cement... u kojoj razmeri? Hoću da popunim rupu koju su mi napravili na terasi kad su stavili klimu - samo meni smeta ta rupa! :roll:


Uzmi gipsa i zagipsaj to ti je jednostavnije,brze i lakse,i sve mozes da zamesas u manjoj posudi ili jednostavno uzmes pur-pen i popunis rupu to ti je jednostavnije,lakse brze,preko toga zatim prekrecis i to je to...:klap:
 
Ne treba ti malter nego gips. I to ima neka pakovanja od 2 kile da se kupe u plasticnoj kesi i dobro je sto moze da ti stoji posle kad ti opet zatreba. Pesak, voda, gips. Ne znam tacno razmeru ali mislim da je negde 3:1 za pesak, a vode toliko da bude odgovarajuce cvrstine.
 
ne mogu da se setim ...da li se to zove git ili kit...uglavnom.......pozajmila mi je komšinica...to ti je najbolje...pozajmiš od komšije...on će već znati da te savetooje...to se pomeša sa vodom...i onda onom špahtlom lepo pooniš i zakrpiš roopu..........

To se susi 200 godina a jos ako je rupetina, nikad se nece osusiti. To je dobro za male pukotine. Bolje gips pa se ismirgla i prekreci.
 

Back
Top