Цене хардвера и поштење продаваца...

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Пошто се тиче хардвера ја мислим да је теми место овде... Баш сад погледах набавне цене и погледах на нету колико ту исту робу поједини људи продају и нађох се у чуду... На неким производима хоће да зараде чак троструко (неки), док руку на срце има и поштених који су поставили нормалну цену са неком зарадом од 600 динара што мислим да је коректно... Шта ви мислите докле ће поједини да деру људе који се не разумеју и који неће погледати на сто места... Ја бих ово назвао преваром... Јер трострука цена то и јесте... Слажем се да треба да се заради али не и да се пљачка... Шта ви кажете на све то?
 
Dokle god nase udruzenje potrosaca i inspekcija sede skrstenih ruku i dokle god je prodavcima dozvoljeno da sami prave svoje marze, nece se nista dogoditi po tom pitanju.Mislim prevelika je marza i od 30%,a ne od 300%...

Zato i imam prodavnice koje redovno posecujem i koje, zbog manje marze, imaju manje cene nego sto su maloprodajne kod njihovih dobavljaca...
 
Poslednja izmena:
To mu ga dodje valjda slobodno formiranje cena, a srecom na tom polju ima debele i zdrave konkurencije, tako da potencijalni kupci samo treba da otvora bilo koje oglase i da traze sta im odgovara.

Mene mnogo vise nerviraju biseri koji i dalje prodaju Socket A platforme (sa FX5200 grafickom, 40-80GB HDDom i 256-512DDRa sa monitorom pozutelim od duvanskog dima koji godinama radi u igraonici ) za 200€ (a realna cena je oko 100€ +/-10€) i jos kukaju kako nemaju ni 30€ zarade:mrgreen:;)
 
To mu ga dodje valjda slobodno formiranje cena, a srecom na tom polju ima debele i zdrave konkurencije, tako da potencijalni kupci samo treba da otvora bilo koje oglase i da traze sta im odgovara.

Mene mnogo vise nerviraju biseri koji i dalje prodaju Socket A platforme (sa FX5200 grafickom, 40-80GB HDDom i 256-512DDRa sa monitorom pozutelim od duvanskog dima koji godinama radi u igraonici ) za 200€ (a realna cena je oko 100€ +/-10€) i jos kukaju kako nemaju ni 30€ zarade:mrgreen:;)
Vidis kako je to lepo napravljeno na zapadu-izaberes proizvod i pojave ti se cene od najjeftinijih firmi do najskupljih.Ovaj Link se najcesce koristi(ja ga uvek koristim):
http://geizhals.at/eu/;)
 
To mu ga dodje valjda slobodno formiranje cena, a srecom na tom polju ima debele i zdrave konkurencije, tako da potencijalni kupci samo treba da otvora bilo koje oglase i da traze sta im odgovara.

Mene mnogo vise nerviraju biseri koji i dalje prodaju Socket A platforme (sa FX5200 grafickom, 40-80GB HDDom i 256-512DDRa sa monitorom pozutelim od duvanskog dima koji godinama radi u igraonici ) za 200€ (a realna cena je oko 100€ +/-10€) i jos kukaju kako nemaju ni 30€ zarade:mrgreen:;)

kulikaza, ti sa sa wozde?
 
To mu ga dodje valjda slobodno formiranje cena, a srecom na tom polju ima debele i zdrave konkurencije, tako da potencijalni kupci samo treba da otvora bilo koje oglase i da traze sta im odgovara.

Mene mnogo vise nerviraju biseri koji i dalje prodaju Socket A platforme (sa FX5200 grafickom, 40-80GB HDDom i 256-512DDRa sa monitorom pozutelim od duvanskog dima koji godinama radi u igraonici ) za 200€ (a realna cena je oko 100€ +/-10€) i jos kukaju kako nemaju ni 30€ zarade:mrgreen:;)

Ха ха ха ха знам на кога мислиш.... Тај се никад неће променити да је не знам каква конкуренција :lol: :lol:
 
Пошто се тиче хардвера ја мислим да је теми место овде... Баш сад погледах набавне цене и погледах на нету колико ту исту робу поједини људи продају и нађох се у чуду... На неким производима хоће да зараде чак троструко (неки), док руку на срце има и поштених који су поставили нормалну цену са неком зарадом од 600 динара што мислим да је коректно... Шта ви мислите докле ће поједини да деру људе који се не разумеју и који неће погледати на сто места... Ја бих ово назвао преваром... Јер трострука цена то и јесте... Слажем се да треба да се заради али не и да се пљачка... Шта ви кажете на све то?
sa jedne strane postoje oni koji nabijaju cene jel im se moze a sa druge oni koji maximalno spustaju da bi prodali, konkurencija ogromna, nekoliko it firmi drzi monopol, sve je manje naivnih kupaca, ne prodaju oni nista.
 
zavisi kod koga se kupuje... evo shta sam sastavio za 430e i shta treba da stigne u ponedeljak ili utorak :D

MSI P35 NEO-F (znam da je MSI ali sam otvoren da ih probam ;))
Intel C2D E7200
Gainward 9600GT 512MB
2x1GB DDR2 800MHz
HDD WD SATA 2 320GB 16MB cache
i neko kucishte Blueberry od 400W (menjacu)

dok u drugoj radnji na 200m stoji sledeca konfa za 400e (30e razlike)

Racunar Athlon X2 Dual Core 4200+
Ploca Biostar N-Force 520
Memorija 2 gb DDR2 800 mhz
Hard disk 250 gb Sata 2
Grafika Ge Force 8600 GT 256 mb

eto... tolko o tome ;)
 
zavisi kod koga se kupuje... evo shta sam sastavio za 430e i shta treba da stigne u ponedeljak ili utorak :D

MSI P35 NEO-F (znam da je MSI ali sam otvoren da ih probam ;))
Intel C2D E7200
Gainward 9600GT 512MB
2x1GB DDR2 800MHz
HDD WD SATA 2 320GB 16MB cache
i neko kucishte Blueberry od 400W (menjacu)

dok u drugoj radnji na 200m stoji sledeca konfa za 400e (30e razlike)

Racunar Athlon X2 Dual Core 4200+
Ploca Biostar N-Force 520
Memorija 2 gb DDR2 800 mhz
Hard disk 250 gb Sata 2
Grafika Ge Force 8600 GT 256 mb

eto... tolko o tome ;)
Mislim sta reci!;):D
 
zavisi kod koga se kupuje... evo shta sam sastavio za 430e i shta treba da stigne u ponedeljak ili utorak :D

MSI P35 NEO-F (znam da je MSI ali sam otvoren da ih probam ;))
Intel C2D E7200
Gainward 9600GT 512MB
2x1GB DDR2 800MHz
HDD WD SATA 2 320GB 16MB cache
i neko kucishte Blueberry od 400W (menjacu)

dok u drugoj radnji na 200m stoji sledeca konfa za 400e (30e razlike)

Racunar Athlon X2 Dual Core 4200+
Ploca Biostar N-Force 520
Memorija 2 gb DDR2 800 mhz
Hard disk 250 gb Sata 2
Grafika Ge Force 8600 GT 256 mb

eto... tolko o tome ;)


Mozes li da das adresu za ono gore imam nesto slicno ubrzo u planu?
Hvala!!
 
Prvo racunari nespadaju u svakodnevnu potrebu to je jos uvek luksuz.

Da li se neko pito kako je tom prodavcu kad nabavi robu po jednoj ceni a mora da je proda po nizoj.

Jer nega nepita drzava da li on ima da plati dadjbine ili ne nego daj daj.

A sto je izgubio na necemu drzava mu nece pomoci.

U zdravim drzavama postoji posticanje malih preduzeca.

A taj novac sto nasa drzava za te stvari daje uglavnom se deli po starom principu rodjeci i poznastva i ko bolje podmicuje.

Zato mala preduzece ili deru one koji to im dozvole.

A ko nece da ga deru on se raspita ili procita u nekom mediju sta i koliko kosta pa nebude oderan.

Krivica nije kod prodavca jer on samo trazi nacin kako da prezivi mesec.

Sto se tice hleba cena hleba bi trebalo da bude barem 80 dinara po vekni a zito najmanje 25dinara za seljaka.

Seljak dobije i ovako tih 25 dinara primer za zito oko 12 dinara razliku kroz drzavu da bi seljaka prinudili da to sadi.Kad bi seljak dobio tih 25dinara odmah vise bi para ostalo za skole bolnice itd.

To deranje je pogresno jer mislise na pojedinca koji razmislja kako da prezivi kao svi ostali
a sto je veci fazon od razlike sto odere nekog on placa dadjbine tako da i nakraju ako izvuce mesec sa 0 on je sretan sto 100% nije slucaj svaki mesec kraj godine je 100% u minusu.

Ko hoce da ga deru taj ce biti i oderan a to su samo oni koji imaju i ko je len da se raspita prej nego sto baci pare na nesto.

Ps. Ako sam nekog uvredio to nije bila moja namera.
 
Еве моје конфе за равно 290Е

Codegen Briza 6097+450W
MSI P35 NEO3
E2180
1GB DDRII Kingstone HyperX 800Mhz
WD250AAKS
Sparkle 9600GT

Насвирам процесор на 3Ghz> и да ме Бог види.

Уосталом ви у Србије се жалите, а да видите цијене овдје у БиХ, зарада је петострука!

Само обратите пажњу на ције ове фирме http://www.itcomputers.ba/index.php?cPath=154_159&osCsid=3cd9176c243e606a7ad22e73f1e0b426

А тек пазите цијену меморије: http://www.itcomputers.ba/index.php?cPath=154_157&osCsid=3cd9176c243e606a7ad22e73f1e0b426
 
Obzirom da sam preduzetnik, i znam kako je (doduše, ne sa IT stvarima, druga roba je u pitanju, ali .... ) podržavam gore post kolege forumaša koji kaže da se samo trudimo da plivamo. Ne kažem i u mojoj struci ima majmuna koji pričaju bajke, i uvaljaju čoveku isti komad robe koji je kod mene 20 posto jeftiniji. Ali je sve manje naivaca, i to je tačno.
Ali isto tako znam i da država traži svoje, dinkić takodje, kirija, telefon struja .... sve to treba d ase namiri., pa na kraju šta ostane tebi. A to ponekad ne bude ni 200 evra, a ljudi ne veruju, nego te gledaju pogledom : ne jedi govn@, ti ćeš mi pričaš, privatnik ,ko zna koliko ima ....

Uvek treba tragati i njuškati. Konkretno, za sebe uvek pazarim kod jednog lika sa kojim sam se vremenom i sprijateljio, jer nikada neće da ti proda muda za bubrege, a ima niže ili iste MP cene kao i njegov dobavljač. I uvek je tu kada pozovem i potražim savet. E zato sam mu ja odveo još ljudi koji su mu postali redovne mušterije. Za takav način rada treba da prodje više vremena, ali gledano na duge staze .... isplati se. Tako da se nadam da ću i ja na duge staze da uspem...
 
Kuliraza licili ti ovaj odgovor na nekog preduzetnika :D :lol: ;)

Aman, pljunuti preduzetnik:lol:, cak sam u jednom trenutku pomislio da je to on.

Zanimljivo je sto kod nas svi kukaju i prebacuju krivicu na druge. Da bi ja bio na pozitivnoj nuli ili u plusu treba da zayebem naivnog kupca koji ionako nece saznati da sam ga malo odero, al' nema veze, on ima svoj posao, on je pun para, sto bi inace kupovao nesto.:otkacio:

@hakim bej

Velike kuce ili mu ga uvoznici i veleprodaje u Srbiji imaju 50-100% zarade na komponente, ali je to neka sasvim druga prica i to ne pije vodu sa malim radnjama i malim preduzecima.
Radnja koja broji 1-2 zaposlenih, kupuje od VP samo onda kada neko nesto poruci, a na lageru nema ni 500€ vrednosti sa sve fiskalnom kasom u paketu. Preduzece od 10ak zaposlenih skoro isto tako. Ima nesto na lageru, ali ako hoces nesto posebno, sto se ne uzima svaki dan, poruci pa sacekaj nekoliko dana. I naravno, placanje unapred.

Dok kod zvanicnih i exkluzivnih uvoznika, vlada sasvim druga politika. Treba stisnuti muda, pa uvesti robu u vrednosti od 100 000-200 000 i vise €.
Mozete zamisliti scenu kada sam u jednom magacinu video viljuskar kako nosi paletu TFT monitora i podize je na policu, pored 20ak takvih paleta. Kolika je ta vrednost i ko garantuje da ce sve to uspeti da se proda pre nego sto extremno padne cena izazvana izlaskom nekog drugog uredjaja?
Pa zayebancije oko uvoza, pa stotine zaposlenih koje treba podmiriti i na sve to jos obezbediti logistiku da ti svakodnevno po celoj Srbiji u roku od 24h organizuje dostavu porucene robe nekog nesrecnog preduzetnika koji je porucio 25 DVDa, jednu graficku od 30€ i 3 dzojstika da stavi u izlog.

I jos kad se uzmne u obzir da u proseku 2-5% robe crkava u garantnom roku, pa treba sve to sto si porucio vratiti u Hrvatsku, Holandiju, Kinu ili gde si vec kupio nesto i cekati da ti vrate ispravne komponente (mada ovo ne funkcionise bas ovako, ali tu je negde).
 

Back
Top