Imam jedno pitanje?

KninGrad

Iskusan
Poruka
5.749
Kako to da vecina ljudi koja se zalaze za priblizavanje Zapadu ne sagleda situaciju realno. Kao prvo da se razumemo ja sam za to da Srbija saradjuje sa Istokom i Zapadom ali ne na svoju stetu. Jedna stvar sto mi bode oce je pljuvanje ovih nasih po srpskim vojnicima/narodu koji su ratovali/ziveli u delovima koji sada nisu pod kontrolom Srbije. Pljuje se na srpski patriotizam a u isto vreme se velicaju zapadne vrednosti.

Sprski narod se borio za teritorije na kojima je vekovima ziveo (i to za vas sramota) a kada americki i britanski vojnici okupiraju zemlje na drugoj strani sveta i pobiju na milione ljudi to je demokratija. Druga stvar je to da te drzave nikada ne bi bile ovo sta su danas da nisu unistile desetine drzava i pobile milione ljude. U jednom Americi ne smes da spomenes da nisi "patriota" jer bi te odmah tretirali kao najveceg neprijatelja a ovde kod nas se pljuje na ljude koji rade za dobrobit Srbije.

To nikada necu razumeti....
 
i ne bih da spominjem nase zrtve koje je ubila druga strana jer SVAKA ZRTVA JE JEDNAKA.i dok god ne budu to prihvatili ljudi ovde nikada nece biti mira,i sve dok svaka drzava bude velicala svoje zlocince rata ce uvek biti.

Naravno, slazem se u potpunosti. Imas na svim stranama ljude koji velicaju dal Gotovinu, dal Mladica. A posto se ja ne suocavam sa hrvatskim fashistima, nego sa srpskim, posto zivim u Srbiji, onda cu pokusati ovde da ispravljam krive drine koliko je to u mojoj moci. Hrvatima ne mogu pomoci.
 
Ha nocri,ti nisi BOG da ispravljas krive drine,ne mozes ti pomoci nikome ko ne zeli pomoc,ti samo mozes izneti svoj stav.i da budes realan,da kazes odredjeni ljudi,nacionalnost nije ni bina,ali u ovom slucaju,i hrvati i srbi su cinili zverstva i zlocine i zbog tih ljudi nasi narodi sad zive u velikoj mrznji.tako treba da kazes.
 
Decko molim te bez te price. Ne pomazes nikome ovde sa takvim stavom :bye:

I vi ste cinili svakakva zverstva, poenta je da svaki narod osudi SVOJE [a ne tudje] zlocine, tek tako se mozemo izmiriti i ziveti normalno :bye:

Naravno, o tome sve vreme pricam. Mi treba a osudimo zlocine pocinjene u nashe ima, a Hrvati u svoje. Tek kada se mi suocimo sa prosloscu imacemo moralno pravo da trazimo od drugih da isto ucine. Ja bih voleo da smo mi u poziciji Grcke recimo i da ne damo drzavama da udju u EU ako ne ispune neki kriterijum. Ali se bojim da cemo biti poslednji sa Mlohavim na celu.
 
Ha nocri,ti nisi BOG da ispravljas krive drine,ne mozes ti pomoci nikome ko ne zeli pomoc,ti samo mozes izneti svoj stav.i da budes realan,da kazes odredjeni ljudi,nacionalnost nije ni bina,ali u ovom slucaju,i hrvati i srbi su cinili zverstva i zlocine i zbog tih ljudi nasi narodi sad zive u velikoj mrznji.tako treba da kazes.

Hebote, kakvog boga pominjes. Stavovi se namecu, zato moras stalno da pishesh i prichas, nikad da odustanes. To je rekao prof. Nenad Prokic ito je istina. I ja sve vreme govorim da nacionalnost uopste nije bitna.
 
Hm, dečko, tebi nisu sve na broju... Pre par sati si na drugoj themi veličao Šešelja i wadikale... a sad tupiš o Vukovaru... ajde saberi se i počni da razmišljaš i paziš šta pišeš... jer glupo bi bilo da te non stop podsećam šta si napisao... i gde si se nalupao...

ako kažem da je šešelj inteligentna osoba to samo neinteligentna osoba može shvatiti kao hvalu šešelju.

radikale sam hvalio u kontekstu srpskih političkih prilika,ne u kontekstu rata.

u kontekstu rata radikali su bili instrument i produžena ruka miloševićeve politike,a nju uvijek osuđujem.
 

Back
Top