Planeta Mars-izvor goriva?

Vril

Primećen član
Poruka
514
Danas sam cuo da je neka Americka letelica sletela na planetu Mars. Kada sam cuo sumu kolika je suma novca koju su odvojili zbog toga, zapanjio sam se. Posle je neki covek dodao da kad sledeci put gledamo planetu mars da se setimo da Amerikanci imaju vec 3 baze tamo... tja... sta ce im to?
razmislio sam i dosao do resenja! Mozda ima nafte ispod povrsine, a ne led, kako oni kazu!

Iluminatu pomagaj!
 
Danas sam cuo da je neka Americka letelica sletela na planetu Mars. Kada sam cuo sumu kolika je suma novca koju su odvojili zbog toga, zapanjio sam se. Posle je neki covek dodao da kad sledeci put gledamo planetu mars da se setimo da Amerikanci imaju vec 3 baze tamo... tja... sta ce im to?
razmislio sam i dosao do resenja! Mozda ima nafte ispod povrsine, a ne led, kako oni kazu!

Iluminatu pomagaj!

Nemaju ni jednu bazu.
Sto se tice cene, sta ti mislis, da medjuplanetarne letelice lete na ugalj i da se prave od paus papira?
 
Vadjenje nafte sa Marsa nije rentabilno, chak i ako postoji ... Niti ce ikada biti, obzirom na nove izvore energije koji se pojavljuju. Po meni, neshto drugo je u pitanju. I da, nemaju baze na Marsu ...
 
Poslednja izmena:
ukoliko ima nafte ispod povrsine marsa to bi bukvalno znacilo da je na njemu nekada bilo zivota pa se on fosilizovao i pretvorio u naftu...

ukoliko bi nasli naftu dokaz za postojanjem zivota na toj planeti u proslosti bi bio vredniji od te nafte!
 
ukoliko ima nafte ispod povrsine marsa to bi bukvalno znacilo da je na njemu nekada bilo zivota pa se on fosilizovao i pretvorio u naftu...

ukoliko bi nasli naftu dokaz za postojanjem zivota na toj planeti u proslosti bi bio vredniji od te nafte!

Kako za koga.
Za naucnike - da, za ostale ne.

U svakom slucaju, cak i da se nadje nafta na Marsu, za nas Zemljane ce to biti totalno beskorisno. Energija koja je potrebna podici velike kolicine nafte sa Marsa i dopreminiti je na Zemlju premasuje energetski potencijal koji ima sama ta nafta.
 
Dok stigne jedan tanker sa naftom do Zemlje, automobili ce se uveliko voziti na vodonik. :)


PREMIUM (95 oct)-----108,10
BEZOLOVNI--------------108,10
DIZEL D-2 -----------------94,10
EKO 3 DIZEL-------------98,30
EVRO DIZEL-------------103,10
MARSOVSKI DIZEL -------50,00

:mrgreen:

Al' bi bilo, kad bi bilo ....
 
Poslednja izmena:

Back
Top