Bahatost....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nevenaa

Aktivan član
Poruka
1.119
Nepoznavanje pravila ne skida odgovornost za krsenja istih.

Ako vam zafali koja tema ili post, prvo pregledajte pravilnik, pa ako vam ni tada nije jasno zasto, onda me pitajte na PP, inace banujem za svako javno gunjdjanje i talasanje. Ako vam se ovo ne svidja, zalite se administratoru.
...rece kad lupim lupim...e ja ne bih bila ja kada ne bih pokusavala da ispravljam krive drine...da vidimo, kao prvo, ako se vec poziva na pravilnik mogao je da postavi i link za taj pravilnik:!: Plus kaze da banuje za svako javno ,,gundjanje'' ...to nisam primetila u pravilniku da je zabranjeno ,,javno gundjanje'' ...ali sta to, kao njemu se moze, jer ,,kadija te tuzi, kadija ti sudi'' ...:?: Kako vi shvatate ovo...:?: Nije tema o kad lupim lupim, vec nesto drugo pokusavam da pitam...koliko se cesto srecete sa ovakvim ponasanjem, ne postovanjem pravila, bahatoscu,svojevoljom onih ,,glavnih'' ...:?: Ovo je forum, pa je to totalna glupost, ali evo ja sam imala slucaj u biblioteci kada zena jednostavno nije htela da mi da literaturu, jer joj se moze....jer smo se zakacile, i ona je komotno odbila da obavi svoj posao...
dakle, pitanje, koliko se cesto srecete sa bahtoscu onih koji su ,,iznad'' (a tu su ustvari zbog vas), sa samovoljom i da li pokusavate, ali i da li uspevate da ispravite ,,krivu drinu'':?:
 
Idi bre radi maturski! :lol:

Autoritativne ličnosti - "Biciklisti" (Teodor Adorno):

Osobe koje se saginju od struka nagore,a gaze od struka nadole.
Ako kapiraš šta želim da kažem.
Nije im lako.
Pregazilo ih je i vreme i život.
 
Maturski sam zavrsila, i predala i najzad ne mislim vise o tome....:):):)
Razumem sta hoces da kazes...i mislim da si potpuno u pravu...opet lecenje kompleksa i ega, ,,jeee, i ja mogu da gazim'' ...nego, jel pokusavas i jel uspevas da se izboris sa nepravdom kadije koji i tuzi i sudi, ponekada? Ja nikada ne mogu da odolim, pa sve i kad znam da ce mi to doneti samo lose...
 
Maturski sam zavrsila, i predala i najzad ne mislim vise o tome....:):):)
Razumem sta hoces da kazes...i mislim da si potpuno u pravu...opet lecenje kompleksa i ega, ,,jeee, i ja mogu da gazim'' ...nego, jel pokusavas i jel uspevas da se izboris sa nepravdom kadije koji i tuzi i sudi, ponekada? Ja nikada ne mogu da odolim, pa sve i kad znam da ce mi to doneti samo lose...

Bravo za maturski :)
Nemam trunke tolerancije prema takvima.Pa makar izvukao deblji kraj.Barem mi je savest čista.
 
Vidi se da još uvek ne znate kako sa onima iznad sebe.
I ti ljudi imaju one "iznad" sebe, i njima je neko šef. Samo im se pripreti da će "pasti" jedna prijava šefu, pa da viš' kako će da postanu ljubazniji.
Evo primer kako je jedan čovek rešavao takve probleme sa murijom: vozio čovek kola i izleti mu nekak baba na ulicu. On da je ne bi udario, predje malo u drugu traku preko pune linije. Zaustavlja ga pandur i počne da serenda kako će mu napisati kaznu jer je pregazio punu liniju, nije bitno zašto (tipično iživljavanje). Da napomenem da se pandur ovome svo vreme obraćao sa "ti".
Pošto je ukapirao da ima posla sa boodalom, čovek lepo zatraži ime i broj značke pandura (po zakonu, svako službeno lice je dužno da pokaže legitimaciju u slučaju da bilo ko to zatraži). U tom trenutku se okreće priča i pandur uljudno pita "a šta će Vam?". Čovek odgovori: "Hoću da podnesem krivičnu prijavu vašem načelniku protiv vas."
Šta mislite, kako se ovo završilo?
 
Vidi se da još uvek ne znate kako sa onima iznad sebe.
I ti ljudi imaju one "iznad" sebe, i njima je neko šef. Samo im se pripreti da će "pasti" jedna prijava šefu, pa da viš' kako će da postanu ljubazniji.
Evo primer kako je jedan čovek rešavao takve probleme sa murijom: vozio čovek kola i izleti mu nekak baba na ulicu. On da je ne bi udario, predje malo u drugu traku preko pune linije. Zaustavlja ga pandur i počne da serenda kako će mu napisati kaznu jer je pregazio punu liniju, nije bitno zašto (tipično iživljavanje). Da napomenem da se pandur ovome svo vreme obraćao sa "ti".
Pošto je ukapirao da ima posla sa boodalom, čovek lepo zatraži ime i broj značke pandura (po zakonu, svako službeno lice je dužno da pokaže legitimaciju u slučaju da bilo ko to zatraži). U tom trenutku se okreće priča i pandur uljudno pita "a šta će Vam?". Čovek odgovori: "Hoću da podnesem krivičnu prijavu vašem načelniku protiv vas."
Šta mislite, kako se ovo završilo?

Sa budalama lepo i uljudno...uvek...
 
Nije tako jednostavno...primer babe iz biblioteke...ja odem sutra kod direktorke i ispricam sta mi se desilo...ona mi kaze da ona njoj ne moze nista, da je ova dve godine pred penzijom i da ni sam Bog ne moze da je otpusti. Da nije jedina, da ih je ona kaznjavala, ali da one onda idu preko sindikata i znas vec kako se to zavrsi...rekla mi je i da je ova psihicki labilna jer joj je skoro umro muz(dokle vise tolerisanje svega i svacega u sluzbi zbog sazaljenja), i da joj jednostavno niko nikada ne moze. Zena mi cak da i svoj broj mobilnog, da kada mi nesto bude trebalo pustim njoj poruku, pa da mi ona to uzme preko druge smene, jer baba nece hteti da mi da. EEEEEEEEJ! Njoj ladno prolazi to da ona ence da mi da knjige, kao da je biblioteka njena, kao da joj ja ne placam to!!!! I meni su ladno vezane ruke, i to me uzasava....
Evo ti i primer kad lupim lupim....on kaze da ce da banuje svakoga ko javno gundja...iako je to protivno pravilima...iz citiranog posta bih rekla da se ne boji onog ,,iznad'' , tj. administratora...
Ko zna, mozda me banuje ili zatvori ovu temu, samo zato sto sam ga pomenula...sto bi opet bilo beskrupulozno i totalno protiv pravila, jer ja pricam o bahatosti i nadmenosti a to sam osetila u njegovom postu, pa ga navodim kao primer...nikoga direktno ne vredjam, tako da sam po pravilima cista...ali bas da vidim da li ce mi to pomoci, kad ,,javno gundjam''
 
Nije tako jednostavno...primer babe iz biblioteke...ja odem sutra kod direktorke i ispricam sta mi se desilo...ona mi kaze da ona njoj ne moze nista, da je ova dve godine pred penzijom i da ni sam Bog ne moze da je otpusti. Da nije jedina, da ih je ona kaznjavala, ali da one onda idu preko sindikata i znas vec kako se to zavrsi...rekla mi je i da je ova psihicki labilna jer joj je skoro umro muz(dokle vise tolerisanje svega i svacega u sluzbi zbog sazaljenja), i da joj jednostavno niko nikada ne moze. Zena mi cak da i svoj broj mobilnog, da kada mi nesto bude trebalo pustim njoj poruku, pa da mi ona to uzme preko druge smene, jer baba nece hteti da mi da. EEEEEEEEJ! Njoj ladno prolazi to da ona ence da mi da knjige, kao da je biblioteka njena, kao da joj ja ne placam to!!!! I meni su ladno vezane ruke, i to me uzasava....
Evo ti i primer kad lupim lupim....on kaze da ce da banuje svakoga ko javno gundja...iako je to protivno pravilima...iz citiranog posta bih rekla da se ne boji onog ,,iznad'' , tj. administratora...
Ko zna, mozda me banuje ili zatvori ovu temu, samo zato sto sam ga pomenula...sto bi opet bilo beskrupulozno i totalno protiv pravila, jer ja pricam o bahatosti i nadmenosti a to sam osetila u njegovom postu, pa ga navodim kao primer...nikoga direktno ne vredjam, tako da sam po pravilima cista...ali bas da vidim da li ce mi to pomoci, kad ,,javno gundjam''

Može, može, nego neće da se bakće sa time, ima naravno pametnija posla.
Evo kod mene u školi ima jedna isto tako luda baba, svi drugi profesori to kažu (jedan je rekao "ma to je budala jedna neopevana, kakvu majka dvaput ne radja").
 
Nepoznavanje pravila ne skida odgovornost za krsenja istih.

Ako vam zafali koja tema ili post, prvo pregledajte pravilnik, pa ako vam ni tada nije jasno zasto, onda me pitajte na PP, inace banujem za svako javno gunjdjanje i talasanje. Ako vam se ovo ne svidja, zalite se administratoru.
...rece kad lupim lupim...e ja ne bih bila ja kada ne bih pokusavala da ispravljam krive drine...da vidimo, kao prvo, ako se vec poziva na pravilnik mogao je da postavi i link za taj pravilnik:!: Plus kaze da banuje za svako javno ,,gundjanje'' ...to nisam primetila u pravilniku da je zabranjeno ,,javno gundjanje'' ...ali sta to, kao njemu se moze, jer ,,kadija te tuzi, kadija ti sudi'' ...:?: Kako vi shvatate ovo...:?: Nije tema o kad lupim lupim, vec nesto drugo pokusavam da pitam...koliko se cesto srecete sa ovakvim ponasanjem, ne postovanjem pravila, bahatoscu,svojevoljom onih ,,glavnih'' ...:?: Ovo je forum, pa je to totalna glupost, ali evo ja sam imala slucaj u biblioteci kada zena jednostavno nije htela da mi da literaturu, jer joj se moze....jer smo se zakacile, i ona je komotno odbila da obavi svoj posao...
dakle, pitanje, koliko se cesto srecete sa bahtoscu onih koji su ,,iznad'' (a tu su ustvari zbog vas), sa samovoljom i da li pokusavate, ali i da li uspevate da ispravite ,,krivu drinu'':?:
Link za Pravilnik se nalazi, i to boldovan, u gornjem desnom uglu, i Lupi verovatno nije očekivao da neko traži Pravilnik po celom Forumu i ne nađe ga :)
 
Stvarno? A jel ocekivao da neko ocekuje da i on postuje taj pravilnik? Ili je on Bog i batinakoja preti lepo, ko gundja dobice ban, pa posle nek ide nek gundja adminu...hm...lupi, bez uvrede...pricamo o bahatosti, a ne o tebi kao licnosti...ogradjujem se , ne kazem da si ti bahat, nego da je tvoj post zvucao tako
 
Šta je zabranjeno?

prijavljivanje pod tuđim nadimkom
korišćenje više različitih nadimaka
postavljanje ilustracija koje nemaju veze sa temom diskusije
otvaranje tema o drugim učesnicima Foruma
otvaranje tema koje nisu u vezi sa određenim forumom
otvaranje već otvorenih tema, jer će biti zaključane ili izbrisane
objavljivanje privatne komunikacije, osim uz saglasnost svih strana koje učestvuju u prepisci
ometanje normalnog rada Foruma
Ogradila sam se , cisto da me neko pogresno ne shvati...tema NIJE o nicku Kad lupim lupim, vec o bahatosti osoba koje su tu zbog nas, ali mi od njih zavisimo pa nas onako iz hobija malo jeb.u
 
Kll vise nije mod!! E sad mene znaima sto novi moderatori nisu napravili svoj pravilnik?? Takodje me zanima sta moderatori imaju protiv clanova i zasto namecu drugima svoju volju i zasto zlo uprotrebljavaju svoj polozaj?? Ako nema Krejzi Badidza e onda nece imati ni Puba ni bilo kakve teme na tu foru?? Ne kapiram,sta doticni imaju protiv forumasa??
 
...da vidimo, kao prvo, ako se vec poziva na pravilnik mogao je da postavi i link za taj pravilnik:!:
Vis' ovo je cista bahanalija.
Link ka pravilniku stoji na svakoj, ali bukvalno svakoj stranici foruma u gornjem desnom uglu. I plus ti se ponudi na citanje pre registracije nicka, pa te jos i pita, jesi li 'cero procitala pravilnik... jesi? A jel se slazes s istim, znas ne mozes da registrujes nick, a da se ne slozis sa postovanjem tih pravila... I ne, nije se nista promenilo od te 2004 kada si se ti registrovala.
Mis'im jbte :roll:
O'sh da drzis predavanje o bahatosti, a i sama se tako ponashash.

Sto se tice tog banovanja, to jeste adminova praksa. Korisnici o forumu nemaju nikakvo pravo da diskutuju i svaka tema i post u vezi tih prica su bili uklanjani ko da je sama CIA vodila operacije. Pre par dana mogli ste nesto slicno da vidite ovde.
Inace sam i sam protiv te adminove prakse, al' jbga on je admin, mi smo korisnici.

I na kraju krajeva, vec duze vreme nisam mod ovde, tako da idi jashi nekog drugog.

Evo ti i primer kad lupim lupim....on kaze da ce da banuje svakoga ko javno gundja...iako je to protivno pravilima...
Btw, procitaj pravilnik dobro:


"Krstarica zadržava pravo, mada nema obavezu, da u bilo kom trenutku iz bilo kog razloga, uz prethodno obaveštenje ili bez njega, preduzme neku od dolenavedenih akcija:

* ograniči ili ukine pristup servisu
* izmeni, obustavi ili trajno ukine servis
* odbaci, premesti ili ukloni bilo koji postavljen sadržaj iz bilo kog razloga
* odbaci, premesti ili ukloni bilo koji sadržaj sajta
* deaktivira ili ukloni korisnički nalog i druge relevantne podatke i datoteke u okviru njega
* ograniči korišćenje sajta"

Sa ovog linka, pri kraju: http://pomoc.krstarica.com/index.php?action=article&cat_id=012&id=390

I zapamti ovo, to mi je reko jedan od glavonja Krstarice, jednom prilikom:
Forum je privatno vlasnistvo i nije bas demokratska sredina.
 
Poslednja izmena:
Jedan je pravilnik,a modovi mogu a ne moraju da stavljaju neke prepričane verzije toga pravilnika i na forum...Ako je glavni Admin stvorio ovaj forum,a ti se registrovao na njega,znači da moraš i da se pridržavaš pravilnika.E sad ispada da se najmanje ovi noviji modovi pridržavaju njega,čak manje i od običnih korisnika i imaju dvostruke standarde...E sad što KLL nije i dalje moderator nemam ovlašćenja da sudim,a ionako sam nov ovde,mada mislim da je to ipak bio nečiji lični interes da se on ukloni...
 
ja se ne zhalim na modove ovog foruma, mislim da su stvarno korektni, 2x sam dobio poruku od njih, jednom zato shto sam pisao svashta neprimereno (i to sam dobio chisto ovako poruku, nije bila chak ni opomena), drugi put zato shto sam izbacio 5,6 postova odjednom i to je bio spam (komp mi se izbagovao)... :D
 
I zapamti ovo, to mi je reko jedan od glavonja Krstarice, jednom prilikom:
Forum je privatno vlasnistvo i nije bas demokratska sredina.
Pa svaki Forum je privatno vlasništvo. I mora da bude. Mora neko da plaća sve ovo.
Ali smatram da je ovo sve još uvek na nivou nas najnižih na hijerarhijskoj lestvici. Upadne u raspravu tu i tamo poneki mod, i to verovatno na poziv nekog od njegovih pajtosa - običnih korisnika.
 
Pa svaki Forum je privatno vlasništvo. I mora da bude. Mora neko da plaća sve ovo.
Ali smatram da je ovo sve još uvek na nivou nas najnižih na hijerarhijskoj lestvici. Upadne u raspravu tu i tamo poneki mod, i to verovatno na poziv nekog od njegovih pajtosa - običnih korisnika.

tako je koliko sam ja upucen Krsta je drzavno vlasnistvo!! Je'l tako,ako nije ispravite me,*** niko nije savrsen!! Ipak taj gazda zivi i od nas!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top