Da li ste misicave?

R

Roksa

Gost
Ja nisam! Da se razumemo, spadam u kategoriju mrsavijih, ali iako se bavim nekim sportom tu i tamo (plivanje, klizanje, skijanje...) nemam izrazene misice...E, sad mene zanima, da li jedna prosecna devojka, koja se ne bavi sportom profesionalno ima misice! Naime, sve je pocelo od toga sto je meni rekla jedna drugarica da premalo ulazem u svoj izgled, ne bavim se dovoljno sportom i nemam misice! Kakva je situacija kod vas ostalih? Koliko ulazete u svoj izgled i misice?
 
Ja vezbam svakodnevno. Navukla sam se kad sam imala 3 godine. Sve sam probala, ali nista mi nije pomoglo - ne mogu bez doze vezbanja. A misici - izduzeni, vretenasti, a proporcije - 90-60-90! Sta da ti pricam?! Nije mi lako! :oops:
 
Trening svaki dan, trcanje dva sata. Nije da sam misicava, ali zategnuto mi je tijelo, nema celulita, plocice na stomaku. Ne kazem da sve djevojke treba da trce svaki dan dva - tri sata ali malo vjezbe i zatezanja ne bi nikom skodilo! Jos se i ljepse osjecate!
 
e, a mozemo malo i da prosirimo temu; koliko generalno ulazete vremena u svoj izgled? znaci da li sve od tusiranja, preko sminkanja i ostalog doterivanja, traje duze od 3 sata dnevno i ako da, da li vam se cini da je to nenormalno mnogo? da ne pominjem koliko se vremena izgubi ako tome dodamo i vezbanje... sati i sati...
 
Roksa:
e, a mozemo malo i da prosirimo temu; koliko generalno ulazete vremena u svoj izgled? znaci da li sve od tusiranja, preko sminkanja i ostalog doterivanja, traje duze od 3 sata dnevno i ako da, da li vam se cini da je to nenormalno mnogo? da ne pominjem koliko se vremena izgubi ako tome dodamo i vezbanje... sati i sati...

3 sataaaaaa?????? Pa otkud mi toliko vremena???

A sto se tice bavljenja sportom, mislim da ti je skroz pogresan pristup. Ako ides u teretanu, na fitnes itd samo da bi bila dobra riba, neces dugo izdrzati u tome... OK moze to da bude motiv da krenes da vezbas, ali su prednosti vezbanja mnogo vece od cvrste guze, butina, plocica i sl. Ko god se duze bavi sportom mislim da se slaze samnom i da na sport ne ide da bi poboljsao fizicki izgled, vec zbog opsteg psihickog zadovoljstva koje mu to vezbanje odnosno taj sport donosi.
 
Bavljenje sportom je nacin zivota koji se neguje od detinjstva. Jako je tesko da ce neko ko jedva da je do 20 potrcao sad odjednom odluciti da pocne da vezba i istrajati u tome. Ne mislim na sezonske predleto vezbace. Ako nikada niste vezbali bar godinu dana u kontinuitetu ne zanosite se da ste uopste vezbali.
 
Roksa:
e, a mozemo malo i da prosirimo temu; koliko generalno ulazete vremena u svoj izgled? znaci da li sve od tusiranja, preko sminkanja i ostalog doterivanja, traje duze od 3 sata dnevno i ako da, da li vam se cini da je to nenormalno mnogo? da ne pominjem koliko se vremena izgubi ako tome dodamo i vezbanje... sati i sati...

sat vremena dnevno za spremanje, tri puta nedeljno teretana, aerobik po kuci, malo joge i alternative, plivanje ...ne micem se sa 54 kile (na 170 cm).
da, 3 sata dnevno za doterivanje je suvise ali sport ne spada pod izgubljeno vreme. :wink:

preporucujem svima.
 
ja u zivotu nisam vezbala osim na fizickom u srednjoj skoli kada sam morala pod pretnjom ocenom. ali zato vozim rolere od detinjstva (svaki dan kada je lepo vreme) i klizam zimi bar tri puta nedeljno i od toga imam i plocice na stomaku a i zadnjicu da mogu igrati odbojku na plazi u tangama a da se ne trese kao puding. stoga preporucujem ove lezerne aktivnosti jer vise prijaju nego rutinsko vezbanje u zagusljivom prostoru raznih fitnes klubova. ulaganje je oko 400 evra da bi se kupile dobre klizaljke i roleri a posle kosta samo toliko koliko je potrebno za mineralnu vodu usput. mozda jos treba uloziti i u jedan dobar mali mp3 plejer sa cipom da bi voznja bila zanimljivija uz muziku.
 

Back
Top