Ulazak u USA....kako za zivot???

nelson

Početnik
Poruka
9
Pa evo ovako da krenem.Postoji neka sansa da odem u USA.Ja sam mislio da tamo ostanem.E sada zanima me jedna stvar, nemam tamo nikoga (ni rodbinu, ni prijatelje...) ama bas nikoga... :( i to mi je bedak, ali imam jaku zelju da odem i nastavim tamo svoj zivot. Da li neko ima takvih iskustava da je otisao preko u USA a da nikoga nije imao?Kako se snaci za smestaj cisto za prvu ruku?Kako za posao?Koliko love je dovoljno otprilike za prvu ruku?
Bilo koja informacija je znacajna.
Hvala puno.;);););)
 
Nelson, brate, nemoj da se zezas sa zivotom. Bez ikoga, na divljaka, ni sto 'iljada zelenih ti ne bi bilo dosta. ne mozes da mrdnes bez papira, social security number, vozacke...Imaju oni dovoljno legalaca meksikanaca za najnize poslove koje bedno placaju... Ti im ne trebas. Svako ko ti kaze da je zivot ovde lak (ako nije dobio super obrazovanje u Srbiji - bivsoj Yugi, il' loto) laze.
Nego, ako si bas resio da zivis ovde: Setaj ovim nasim sajtovima, nadji nasu zenu, budi posten i zahvalan, ozeni se - dogovori se... i to ti je jedini nacin. Drugi je da dobijes na lutriji - onda si bar malo zasticen.
 
Pa kako ilegalno ovde a da nadjed regularan posao? Kako si to zamislio? Mada ja nisam ni skontala da ti hoces ilegalno ovde da budes.To ne bih preporucila nikako. Ima nasih ljudi ilegalaca u Kaliforniji dosta, ali muchan je to zivot. Nemash slobodu, ne mogu da mrdnu nigde izvan Ca state....u Srbiju u posetu ni da sanjaju o tome...Deca su im Amerikanci sa sve regularnim pasoshima, a oni ilegalci...Sad su ni tamo ni vamo...
Nemoj to da radish, ako moze legalno moze, ako ne moze nemoj da ulazish u to. "Dala baba dinar da u kolo udje...."znash i sam dalje...
 
Znam par ljudi koji su otisli preko agencija na 6 meseci..obezbedjen smestaj i posao..nesto u hotelu..kao pomocno osoblje..parking..kazu radili su vise poslova..bakshish..nije problem upoznati ljude i krenuti dalje..mislim da agencija uzme 2-2 i po soma $..tako da se nista ne gubi..iskustvo je velika stvar.;)
 
Ja sam dosla sama u USA; nemam nikoga ovde.
Dosla sam kao student... i nakon studija sam imala pravo na praksu. Praksu sam radila u Microsoft-u i posle nekih 6 meseci sam postala stalni radnik... sad imam radnu dozvolu i pokrenut je postupak za zeleni karton.

Ima raznih nacina da se dodje ovde... da li imas neku diplomu ili zelju za daljim obrazovanjem? Ako imas neku diplomu, mozes posao naci preko interneta i onda ti poslodavac posalje papire i ti dodjes ovde sa radnom vizom.

Bez papira mozes ovde raditi samo neke jadne poslove (za veoma male pare) i mislim da ti je bolje da ostanes tamo gde jesi nego da dodjes, ostanes i radis "na crno".
 

Back
Top