Obezbedjenje kontinuiteta

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Vrlo vazna stvar za svaku drustvenu aktivnost.

Kako obezbediti kontinuitet kvalitetnog ucesca na nekom forumu?
Na nekom podforumu?

Pri tome ne mislim na pojedince kao sto je borac za prava zivotinja , mada ima potencijala, ali je u globalu primer populistickog stanovista....
Vec na Istrazivace, cak i totalne laike koji imaju stav i iskustva samo po nekim temama.
Da ne ispadne sve sto nije show, zabava, vec nesto malo smislenije da postaje filozofija....
To jeste "teska filozofija" trenutno u Srbiji , ali ne treba ici toliko ni u tu krajnost, bas kao ni u krajnost strogo dogmatskog pristupa kakav imaju filozofski casopisi i forumi, zaokruzenog esejnog tipa....

Kako obezbediti kontinuitet drustvene spoznaje i percepcije....

Vec dva puta mi se javlja ovakva posledica u mojim , za temu totalno nevezanim istrazivanjima:
Svaka promena u nacinu zivota donosi korak ka boljem pojasnjavanju i percepciji na jednom planu i losijeg pojasnjavanja i percepcije na drugom planu....

Sirenje oblasti za zainteresovane donosi veci upliv "sitnije ribe" te se iz napustenih oblasti javljaju banalna tumacenja i iskrivljenja...
Bas ta iskrivljenja cesto idu do tog nivoa da se javlja cilj trendiranja, uvodjenje lazi da bi se podigla globalna zainteresovanost za oblast...

Da li je to resenje i za filozofiju?
 
Poslednja izmena:
Vrlo vazna stvar za svaku drustvenu aktivnost.

Kako obezbediti kontinuitet kvalitetnog ucesca na nekom forumu?
Na nekom podforumu?

Pri tome ne mislim na pojedince kao sto je borac za prava zivotinja , mada ima potencijala, ali je u globalu primer populistickog stanovista....
Vec na Istrazivace, cak i totalne laike koji imaju stav i iskustva samo po nekim temama.
Da ne ispadne sve sto nije show, zabava, vec nesto malo smislenije da postaje filozofija....
To jeste "teska filozofija" trenutno u Srbiji , ali ne treba ici toliko ni u tu krajnost, bas kao ni u krajnost strogo dogmatskog pristupa kakav imaju filozofski casopisi i forumi, zaokruzenog esejnog tipa....

Kako obezbediti kontinuitet drustvene spoznaje i percepcije....

Vec dva puta mi se javlja ovakva posledica u mojim , za temu totalno nevezanim istrazivanjima:
Svaka promena u nacinu zivota donosi korak ka boljem pojasnjavanju i percepciji na jednom planu i losijeg pojasnjavanja i percepcije na drugom planu....

Sirenje oblasti za zainteresovane donosi veci uplim "sitnije ribe" te se iz napustenih oblasti javljaju banalna tumacenja i iskrivljenja...
Bas ta iskrivljenja cesto idu do tog nivoa da se javlja cilj trendiranja, uvodjenje lazi da bi se podigla globalna zainteresovanost za oblast...

Da li je to resenje i za filozofiju?

Patak, ako ćemo već javno iznositi kvalifikacije na račun pojedinih diskutanata :), onda i ja sebi dozvoljavam tu slobodu da kažem par stvari (a da ne bude off topic):

- Npr, smatram te vrlo kvalitetnim sagovornikom. Razumem šta govoriš ali, kako sam ja, globalno rečeno, "primer populističkog stanovišta", ne komuniciram sa ljudima na isti način kao ti. Konačno, ja sam pisac, i to naturalističkog opredeljenja, a moja ovdašnja komunikacija ista je kao komunikacija u rl, a stil pisanja, rečenični sklop i način razmišljanja su skoro identični sa onim što pišem mimo foruma. Kao što vidiš, ne osporavam pravo na tvoje mišljenje o meni ili nekom drugom, niti mi to pada na pamet, dok god je ono u granicama pristojnosti.
- Pretpostavljam da ti ovde neke teme bodu oči (ona o bajkama i realnosti, npr). Ali, banalna tumačenja i iskrivljenja su, možda, dobrodošla da bi se, pravilnim pristupom i analizom ljudi koji nisu skloni banalizaciji, profiltriralo ono što valja. Konačno, ovaj pdf. čitaju i na njemu učestvuju mnogi koji su mislili da nemaju sklonosti ka filozofiji, ali ih je "nešto" privuklo. To "nešto" može biti inicijalna kapisla da takvi počnu da istražuju, čitaju i, ono što je najvažnije - razmišljaju svojom glavom a ne samo citirajući i parafrazirajući ono što pronađu tokom 5 minuta pretraživanja Wikipedije.
- Ja bih sada rekla da je filozofija svuda oko nas, u svakom aspektu života, ali mislim da me nećeš razumeti i da ćeš to nazvati "populizmom" ili demagogijom.
 
Primetio sam da ne pumpas autoritet kroz nedodirivost, mada to nije razlog mog postavljanja teme (kao moze mi se).
To je nas licni odnos i tu uvek ima 1-1 odnosa...

Uzrok postavljanja teme nije ni poneka tema koja je po obradi vise zalutala nego sto je za filozofiju , cak je za novu grupaciju savremeno drustvo koja bi bila neki stidljivi korak ka analizi, znaci posmatranje...

Uzrok teme je to sto primecujem razarajuci efekat nepostojanja jezgra i nekontinuiteta aktivnosti na kvalitet i samo ispoljavanje kvalitetnih misli....
Tema je tu da bi pronasla sta to moze da izazove povecanje aktivnosti i vezanost za forum, a da to ne bude populisticki nacin
-kao kod emisije kljuc
-stvaranje fanova kao na forumu mnogih tv ili tv emisija
-kao ovde na forumu gde dosada i dokazivanje postojanja sebi postaje glavni motiv postovanja radi postovanja
-niti da je motiv uvaliti meso (bilo M u Z ili Z u M) samo kao kisa oko Kragujevca

Opasnosti otvorenosti i zatvorenosti sistema uvek vrebaju...
Opasnosti:
-prevelika otvorenost daje mogucnost mizantropima, cinicima, jebivetrima i administratorima (u sumi zajebavajucih komentara nekad previdis da je zajebancija nekad vrlo smislena) da miniraju i sjebu temu
-rad u rukavicama (komunikacija po bontonu) donosi preteranu politicku korektnost i onda sve to ne lici ni na sta nego na medijsko papagajsko ponavljanje
-prevelika zatvorenost stvara elitizam i dogme i otudjenost od realnosti sa jedne strane , a otudjenje, ignorisanje , neobrazovanje i bunt sa druge strane...
-opasnost od filozofije kao misaone gimnastike (koriscenje logike do stepena kad zakljucak postaje demagogija, i nema greske u zakljucivanju vec u definisanju domena)

Ljudske motivacije:
-prikupljanje saznanja
-misaona gimnastika
-stvaranje grupe i osecaj pripadnosti
-resavanje problema i licnih nedoumica (koje nisu na nivou LjiS i kutaka)
-muvanje (ja sam protiv, ali itekako ima smisla gledano iz jednog drugog filozofskog ugla)
-lobiranje (nikako , to je antifilozofija)
-promocija karakternih osobina i stavova licne prirode radi stvaranja mreze istomisljenika (ovoga nema u srbiji na drustvenom planu , a to je itekako potrebno)

Deo ovoga moze biti pozitivni putokaz adminima, a deo moze biti put ljudima ka svojim motivima , a onda ce manje divljati predpostavljajuci da su motivi svih ucesnika nedefinisani kao njihovi ili isti kao njihovi....
------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S.
Generacijske razlike (ovoga puta ne zbog razlike u godinama , vec u sistemima u kojima su se generacije oblikovale) cine totalno drugacije tumacenje mnogih stvari...
Recimo nekad su se na svadbama dobri orkestri prepoznavali po repertoaru i diskjockey umecu, da ukomponuju nastup i zelje...
Medjutim , tada je pevac mogao da se ponasa ovako kad je satorska svadba u pitanju:
Rucak za one koji su isli na registraciju i crkvu je oko15h, muzika je srednje tiha i gosti uzivaju slusajuci , ali i pricajuci o medjuvremenu izmedju vidjenja i upoznavajuci se.Tarifa za narucivanje je malo manja i nisu one top pesme...nego vise merak da se upozna orkestar sa publikom...
To nek traje do 17.30 i onda gosti obicno seckaju, pricaju ispred ili unutar, muzika pauzira do pocetka velikog slavlja a to mu dodje u 19.30 otprilike...
I onda to moze da traje i do jutra , a ne kao sada obicno do 01h i onda su i najjaci mladi crkli...

Ali to nije poenta price...
Poenta je u ponasanju pevaca i narucioca pesme...
Pevac i orkestar su se trudili maksimalno da pokazu dobar repertoar, a ne kao danas da kilave dok ne isprovociraju goste da krenu sa narucivanjem , a to cu pojasniti kasnije...
Ranije pevac dobije novac, nekad mu naruce pesmu za taj novac, nekad ga caste sa tim novcem, novac stoji u dzepcicu kosuljice, hamonici, ili gde su ga vec nakitili neko vreme (1min) i onda ga pevac sklanja u dzep gde se ne vidi.
Poruka novca je da je davalac bio zadovoljan pevanjem ili zeli da cuje u skorijem nastavku neku pesmu.

Danas davalac ocekuje sasvim drugacije stvari....
Ocekuje da je rezervisao muziku i pevaca, ocekuje da mu se peva (ne svima , vec da je on u centru pevanja), a poneki i da se vidi da on trenutno "drzi" muziku...
Zato pare ne smeju da se sklanjaju i zato pevaci drze pare oko mikrofona da se isprovocira da se mikrofon dobro nakiti.To jos vise provocira mahera da se eksponira.
Obicno gazda proslave definise koliko je paket limit, tj koliko pesama u sledu i kojeg tipa muzike moze da se spoji u niz...inace se desi prepucavanje dve grupe "davalaca" koji rezervisu muziku...
Koje ce drustvo da se pokaze vise i svima osim njima nije uopste zabavno...

Medjutim sada vise muzika ne moze da se pravi vanvremenska i da pokusa kao i ranije da ponasanjem ispostuje svakog gosta , i nije razlog nemanje para, naprotiv, vec je razlog sto ne mogu vise da kao ranije lepljenje novca shvate kao prikaz odusevljenja davaoca ili kao narudzbu,i da imaju slobodu da setaju medju odusevljenom publikom minut posle toga....
Ocekivanja novih donora su katastrofalno agresivna u takvoj situaciji...
Tako da nema vise onih potpuno rasturajucih zabava za sve, vec samo ako se ukus posmatraca podudara sa ukusom najvecih donora....


Prica je malo oftopic i malo duza, ali je tu da pokaze kako se promenom vremena dobri principi ne samo zaborave vec se novonastalim principima i predrasudama potpuno onemoguce...
Slicno se desava i na ostalim komunikacionim kanalima i public balansiranjima...
 
Vrlo vazna stvar za svaku drustvenu aktivnost.

Kako obezbediti kontinuitet kvalitetnog ucesca na nekom forumu?
Na nekom podforumu?

Pri tome ne mislim na pojedince kao sto je borac za prava zivotinja , mada ima potencijala, ali je u globalu primer populistickog stanovista....
Vec na Istrazivace, cak i totalne laike koji imaju stav i iskustva samo po nekim temama.
Da ne ispadne sve sto nije show, zabava, vec nesto malo smislenije da postaje filozofija....
To jeste "teska filozofija" trenutno u Srbiji , ali ne treba ici toliko ni u tu krajnost, bas kao ni u krajnost strogo dogmatskog pristupa kakav imaju filozofski casopisi i forumi, zaokruzenog esejnog tipa....

Kako obezbediti kontinuitet drustvene spoznaje i percepcije....

Vec dva puta mi se javlja ovakva posledica u mojim , za temu totalno nevezanim istrazivanjima:
Svaka promena u nacinu zivota donosi korak ka boljem pojasnjavanju i percepciji na jednom planu i losijeg pojasnjavanja i percepcije na drugom planu....

Sirenje oblasti za zainteresovane donosi veci upliv "sitnije ribe" te se iz napustenih oblasti javljaju banalna tumacenja i iskrivljenja...
Bas ta iskrivljenja cesto idu do tog nivoa da se javlja cilj trendiranja, uvodjenje lazi da bi se podigla globalna zainteresovanost za oblast...

Da li je to resenje i za filozofiju?

Po meni filozofija nije za svakoga i za njeno bavljenje je potrebno nesto vise od trenutnog ushicenja. To je temporalno kontinuirani zivotni proces koji je ono sto ispunjava svakog ko se zapita i zacudi i njeovim produbljivanjem sve vise i vise srlja u bezdan umne slasti, zvan filozofija. I zato ljudi mogu samo da misle da filozofiraju ili da se bave filozofijom. Filozofija zahteva puno odricanja i puno umnog napora i truda.
 
To naprosto nije tacan odgovor, jer za sve na svetu mozete naci nacin da naterate osobu da to uradi...
Za sve....
Samo je pitanje cene i truda...vredi li....

Ljude ubedise da je koka kola potrebna i korisno dopunjava tecnosti , a kao problem je nesto drugo....
 
Ja volim da filozofiram.
Volim da pokazem da sam za nesto pametan, ako jesam pametan, prija mi to.
Volim kada mi neko pokaze da nisam pametan i zasto nisam, prija mi saznanje da ima pametnijih od mene kojima nije problem da svoje znanje podele sa mnom, takve ljude bih voleo sto vise pored sebe (na filozofiji ih je najvise).
Ja volim da filozofiram samo i onda kada se to meni cini, ne volim da se "trudim i naprezem" za bilo sta ako mi do toga trenutno nije.
Volim da vidim (citam) kvalitetan dijalog i prija mi saznanje da ima ljudi koji svojim kvalitetima uveliko pevazilaze osrednjost (mediokritet, yebiga) i voleo bih da i ja sto cesce bivam jedan od takvih jer smatram da ti ljudi imaju kvalitetniji zivot (ispunjeniji su, zadovoljniji..srecniji.....).
Volim sto ima ljudi kojima mogu otvoreno da kazem sta mislim o necemu ili o njima i da to ne izazove nikakav negativan efekat (kao sto ni moj komentar nema za cilj povredjivanje vec je pre izraz postovanja samostalnosti i autenticnosti osobe).
Sam forum posmatram kao necije vlasnistvo a sve nas ovde kao osobe koje za Dz daju doprinos necijem privatnom vlasnistvu i voleo bih da bude sto vise ljudi sa ovim stanovistem, ljudi koji su svesni da je njihova prisutnost samo njihova licna odluka i da im niko osim njih nije kriv ni za sta sto se napise ovde, niko osim njih samih.
Svi koji su na forumu "daju deo sebe" ostalima i ujedno "uzimaju od ostalih" i to je ono sto svemu ovome daje "zivot".

Cemu sve ovo? Pa to nije tema, zar ne?

Verujem da je bilo kakav pokusaj organizovanog podizanja kvaliteta napisanog los potez. Kvalitet napisanog je srazmeran kvalitetu clanova. Ako se uvede "standard" to znaci da ce biti manje osoba koje pisu (nekima ce standard biti visok a nekima nizak) a to znaci da ce sa manjim kvantitetom biti i manji kvalitet - na duze staze gledano.
Ovo je drugacije od mog ranijeg razmisljanja, kad sam pokusao da pokrenem jednu temu o prakticnoj primeni filozofije u zivotu. Razlog za promenu misljenja je sto sam na kraju shvatio da je taj moj pokusaj na neki nacin "svojatanje" filozofije i to na nacin na koji ja mislim da je najbolje a na to jednostavno (kao i bilo ko drugi) nemam pravo.

Cinjenica je da je ova filozofija za razliku od pre godinu dana stavrno zivnula, ima novih kvalitetnih licnosti, ima starih koji cesce nego ranije svrate a ima i onih koji su ovde konstanta, i prisutnoscu i kvalitetom recenog.

Kako bilo ko da obezbedi kontinuitet kad je nase prisustvoo ovde odraz naseg trenutnog stanja, raspolozenja, zelja, motiva.......
Ovde se oslikava odraz svakog od nas, mi ga svesno prikazujemo, ali onoliko koliko to nama prija i odgovara, ne vise i ne manje.
Ako bih bio u situaciji da treba da pisem a ne pise mi se - to mi ne bi prijalo. Ja i kad ne pisem to ne narusava kontinuitet mog prisustva, to opet govori o meni, opet je to slika (odraz) mene u odredjenom trenutku (periodu).

I, ko o cemu - baba o ustipcima ("ko o cvarcima ko o salu").
Ovo napisano je original, odatle ce poteci mnogo (ili niti jedno) razmisljanja i vidjenja svega i svako ce na sebi svojstven nacin biti tacno.
Ja se trudim da moji originali budu dostupni svakome, bez obzira na nivo obrazovanja ili intelektualne kvalitete i to je taj "moj odraz" na forumu.

U prilog tome, meni je zadovoljstvo sto mogu 'ladno da napisem:
Patak - govedo jedno!

ili:

Borcu za prava zivotinja, to sto si ti pisac ne znaci da "ne jedes pasulja i belog luka", a ako stvarno "ne jedes pasulja i belog luka" onda i nisi pisac.

Znaci, sa moje tacke gledista, vise poverenja imam prema TP nego prema Borcu pa je u skladu sa tim i moja sloboda izrazavanja. Ne volim "sterilne" odnose ako sam vec nasao razlog i motiv da u iste udjem. Takodje, ako procenim da ovakav moj pristup nece biti shvacen i prihvacen onda i ne ulazim u tu vrstu odnosa (a ima nikova sa kojima bih voleo da ostvarim odnos ali znam da ne bi prihvatili ovaj nacin te kod njih postujem taj njihov stav i ne obracam im se ovako).

Smatram da svako od nas daje svoj nesumnjivi doprinos, da svako od nas utice na kvalitet ovog "naseg" (u stvari vlasnikovog) foruma kao i da svako od nas ima licne "koristi" koju odavde izvlaci.
Bez TP ova filozofija bi bila potpuno drugacija (a ja sam navikao upravo na ovakvu), bez borca za prava zivotinja (sad vec ima argumenata da to kazem) ne bi bilo ovako zivo i poseceno (cinjenica je da je ona svojim nacinom rada doprinela da ovo mesto zivne), bez mladjanih SNAGA sa ogromnom kolicinom VOLJE i zelje za razmenom misljena i misljenju samom bilo bi mnogo manje zanimljivo.

Kontinuitet posecenosti ce biti srazmeran kvalitetu koje ovo mesto bude imalo a kvalitet ce zavisiti od ljudi koji ga posecuju.

ZA MENE JE CINJENICA DA SMO POSTALI KVALITETNIJI LJUDI NEGO STO SMO TO BILI RANIJE!
 
Kako bilo ko da obezbedi kontinuitet kad je nase prisustvoo ovde odraz naseg trenutnog stanja, raspolozenja, zelja, motiva.......

Mislim da je ovo zaista pravi odgovor na temu...

Van foruma mi svi imamo nashe privatne zivote, i u zavisnosti od njih koji utichu na sve ovo gore sto je DfD nabrojao, daju nash licni kontinuitet sto u globalu nikaok ne moze predstavljati ideal onog "pravog kontinuiteta".

U svakom slucaju, iako sam novajlija ovde, stvarno mi prijaju razmene misljenja u filozofskim diskusijama.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem vaznu razliku ......

Selekcija nije isto sto i usmeravanje...
A opet usmeravanje je neki vid prisile...
A osobe bez osecaja mere (sto je osnov za uspesnu TP filozofiju , tj onu izvornu, da ne uzdizem sebe,filozofiju koja nije studijska , koja nije umetnost logike vec mudrost slabosti....

Ili lepse receno ne onu koja je prikaz snage logike, vec mudrosti u slabosti....

Da dodam mudrost Darinke Matic Marovic, koju je nasledila od Velikog prethodnika, dirigenta Krsmanca....
Dobar hor nice od lepih muskaraca....Oni privuku lepe devojke.....lepe devojke privuku mnoge muskarce,,,,,a oni opet zene......od mnostva je lako izabrati kvalitet......a posle treba znati utrenirati i cuti.....

Preneseno na forum, lepa komunikacija , lepe reci, bi bila ono sto je lepota u fizickom....
Problem je sto istina nije lepa, pa je lepo na forumu odmah osuda na konformno, uvlakacki, pozersko, ili blago nadmediokritetsko....

Namerno sam krenuo na pocetku ovog posta sa drugog kraja da bih pokazao verovatni tok politicki korektnog foruma sa politicki korektnim ucesnicima....
A jos gore je ako proradi srpska narav......svi pametni , nebeski narod....

Omasovljavanje je zato mac sa dve ostrice, jer je pozitivno kao izvor razlicitih misljenja, ali i razvodnjavanja , ako proradi sistem rasprave "sa cim se ljudi vise slazu".

Jos jedna bitna stvar je ograniceni domet osoba, ne u smislu stvarnih mogucnosti (mada je i to istina) vec u smislu motivacije....tj posle nekog dosegnutog nivoa , osoba jednostavno ubedi sebe da je sad mudra i da ne treba mnogo vise ulagati u sopstveni razvoj i razmisljanje....odrasla je i sazrela...

Takav pristup ljudi donosi jasno limitiranu kategoriju ljudi zainteresovanih za public filozofiju forume...
Klince i klinceze, od kojih mnogi ne znaju ni sta znace odredjeni pojmovi, ali im , kao i svim klincima , stidno da to pokazu, vec kradu znanje i kurce se s vremena na vreme (prirodna borba za hijararhijsko mesto u zajednici).
Oni koji su nacitani , razmisljaju o odnosu vreme/korist i cesto postanu razumljivo selektivniji....

Dakle nije naveden primer jedini nacin zadrzavanja kvaliteta....
Mada ako posmatrate egocentrizam , onda selekcija i favorizovanje odredjenog psiholoskog profila jeste alat.....za dobar forum....

Mnostvo egocentrika ili mnostvo starijih deckica vecito mladih, ili mnostvo knjizevno istoricarsko filozofskih srednjeprugasa, ili selektovani pojedinci iz svake grupe ciji psiholoski profil moze u jednoj osetljivoj komunikacionoj strukturi da da maksimum doprinosa....
 
Pa hteli to ili ne, upravo dajete formulu za posecenost sajta....
Ako se obezbedi meta za zapljuvavanje, ovde ce biti gusto ko na engleskim stadionima....

Medjutim iako je to mnogima korisno, ja tu ne vidim poboljsanje nivoa i kvaliteta ideja koje su izrecene, mada se slazem sa vecinom da se tek tada ispolji kreativnost mnogih i u zavidnom volumenu....
 
Misao je slozena, isprepletena i samo ponekad iskrsne neka tema koja
se jasno moze iskazati. Mislim da se tu gubi nesto bitno. Zato predlazem
svim forumashima koji osecaju privrzenost ovom forumu da pokusaju nesto
slicno sto je jednom u pradavna vremena uradio Patak. Rec je o temi
Patkove skice u kojoj je iznosio pojedina razmisljanja koje bi svaka za sebe
tesko mogle da bude teme ali se u zbiru dobija jedan kvalitet koji ne zavisi od
hira trenutka.

"Korist" (rec koju Patak ne moze nikako da svari:think:) bi bila dvostruka:
Forumash_skice bi autoru dalo povratnu spregu od misljenja drugih forumasha,
sto nije beznacajno, s obzirom da je okruzenje u Srbiji tipa
Mali, ti jos dangubis tu, bre!
Citaoci bi imali priliku da prate zivu misao, produbljeniju u odnosu na zivi govor, gde je
jezik cesto brzi od misli.

Ova zamisao je, ipak, dobra samo na papiru jer imam utisak da je najveci
broj forumasha ovde privremeno (u te uklljucujem i sebe) pa se lako moze
desiti da Forumash_skice brzo potonu na page > 30
Ali vredi pokusati...
 
Mislis da su blogovi buducnost filozofske interakcije na internetu?

Jer forma koju predlazes je pribliznija blogu nego forumu....smanjena komponenta interaktivnosti....i veca dostupnost licnog doprinosa....

To u praksi medjutim dovodi do vece pozicije autoriteta, copy/paste citalaca....sto bar otera ove sto bi svakome uturili prst u oko ako ima vise smislenih postova od njih.....ali ucutka i one koji naivno , ali sasvim potrebno i zeljeno od strane autora , upadnu sa licnim iskrenim neformulisanim odgovorom na neki odnos u temi......toga nema kod bloga...

Mozda je predobrazovanje resenje?
Mozda pristup?
Jer ovde je pristup "hajde da nadjemo resenje ili odgovor na pitanje"
A pravi filozofski pristup , hajde da vidimo sta sve utice ili se tice teme...
Ovako , kao da je trka u pitanju ko ce pre do cilja...
I onda oni koji su istrcali trku, neku trku , misle da je ista trka u pitanju i gordo dobacuju sa cilja....

Zato se javljaju odgovori koji zavise iskljucivo od jedne recenice , naslova, ili odgovori koji su nastali samo na osnovu zadnje recenice...

To je posledica efekta reakcije i brzopletosti , a ne duboke unakrsne vatre sopstvene logike na postavljeno pitanje pre odgovora......Ima tu koristi kad je odgovor opis licne reakcije...a ne ocena tudjeg posta....Ocena vredi samo ako je sagledan ceo kontekst....

Ne znam....unapredjivati forum koncepciju filozofije ili blog koncepciju filozofije....?

Znam da je mnogo lakse i uspesnije kad imas jezgro , pa onda novopridosli imaju portirnicu gde ih neko prihvati , vodi u pocetku (cak i kad ne zele da budu vodjeni) i upozori da je stadion na drugom mestu u gradu.....

Ovako je kao sto su izgledali stud domovi u doba krize, milion dzibera i majmuna koji vise i diluju cigare, robu, opijaju se, skacu, i sve lici na personalizovanu autobusku stanicu....
Sa porukom "mi znamo za bolje"," mi smo u prolazu", "mi zivimo u kuci sa dvoristem"...
 

Back
Top