Još jedna pobeda NASA

Tonci Provala

Buduća legenda
Poruka
28.769
01:58 CEST
Veliko slavlje u Nasi.

Feniks se priprema za razvijanje Solarnih panela.

Kamera na lenderu mora da pronađe Sunce kako bi antena pronašla kasnije Zemlju na Marsovom nebu.

Ogroman tehnički i naučni uspeh Nase. Očekujemo podatke sa površine i prve slike.

VESTI::>>

Feniks dodirnuo Mars

Pratite vesti

26.05.2008.
Još 3 minuta

01:29 CEST
Potvrda da se u praćenje uključio i evropski Mars Ekspres

01:25 CEST
Green Bank veliki radio teleskop na Zemlji počeo je sa praćenjem signala koji Feniks emituje orbiterima.

26.05.2008.
01:15
RETROSPEKTIVA PANORAMA
Još 20 minuta do sletanja.

26.05.2008.
Ostalo je manje od jednog sata do sletanja Feniksa na Mars. Nasa TV prikazuje simulacije sletanja.

25.05.2008.
PHOENIX - NAJNOVIJE VESTI!
Najnovije vesti; istorijat istraživanja Crvene planete; tabelarni prikaz svih misija na Mars.

Koliko dugo putuje signal sa Marsa? Koliko košta misija Feniks? Gde su se sve spustile letelice do sad?

Uskoro se očekuje konferencija za novinare u štabu Nase. Pratite u AM najnovije vesti o Feniksu.

24.05.2008.
PHOENIX - iz minuta u minut
KRENULI SMO! Pratite u AM najnovije vesti o Feniksu, pročitajte kada se očekuju prve fotografije i gde će Feniks tačno da sleti, pogledajte animacije i - kmpletan scenario spuštanja letelice na Mars!

Zasto ovo postujem?
Zato sto su "svemocni" i "svetom dominantni" Rusi OPET ispusili.
Osim ako nemaju pogon na naftu za svoje letelice.....
 
http://www.serbiancafe.com/lat/vesti/21/48572/rusija_gradi_turisticki_kosmicki_brod

Rusija gradi turistički kosmički brod
nebojsa - 21. maj 2008.

Ruski eksperimentalni mašinski zavod „Mjasičev” završio je razradu tehničko-ekonomske osnove vezane za izgradnju broda za kosmički turizam. Program izgradnje avio-kosmičkog sistema (AKS) s modulom KM -1 za suborbitalne letove (do granica atmosfere i kosmosa) planiran je na tri do četiri godine. Vrednost naučno-istraživačkih radova i testiranje pri izradi letelice iznosiće 15 do 20 milijardi rubalja, izjavili su stručnjaci. Prema projektu, transportni avion će nositi kosmički brod i dostaviti ga na nekoliko desetina kilometara. Zatim će se „raketoplan” odvojiti od aviona i podići do granice atmosfere i kosmosa, na visini od 100 kilometara, a putnici će se kratko naći u bestežinskom stanju, navodi agencija Interfaks. Turistički kosmički brod će imati dva člana posade i 14 putnika s tim što se vremenom njihov broj može povećati. (Tanjug)
 
Da lepo citas ovo i da se poducis znanju: :)

http://www.b92.net/zivot/nauka_vesti.php?nav_id=280152&fs=1

12. januar 2008.
Rusi vode u trci za osvajanje Marsa
Rusija vodi u trci za slanje prve ljudske misije na Mars, pa bi tako Rusi bili prvi koji bi osvojili Crvenu planetu do 2025. godine, izjavio je vodeći ruski naučnik iz oblasti astronomije.

"Imamo dobru, početnu prednost u odnosu na druge, a uz sve to imamo i najviše iskustva po pitanju letova sa ljudskom posadom", izjavio je Lav Zeljonij, direktor prestižnog Instituta za istraživanje svemira.

Cilj je krajnje jasan. Rusija mora da bude prva zemlja koja će na Mars poslati čoveka, a Zeljonij kaže da je to "tehnički i ekonomski moguće" do 2025. godine.

Mars bi bio najveća nagrada za Rusiju i za sva njena dosadašnja dostignuća u svemirskoj industriji.

Sjedinjene Američke Države dosegnule su sličan cilj 20. jula 1969. godine kada je Nil Armstrong, komandant "Apolla 11" postao prvi čovek koji je kročio na Mesec.

Upravo na to aludira i Zeljonij, koji kaže: "Izgubili smo trku za Mesec, ne smemo i za Mars." On je još dodao da će Rusija biti tehnički spremna za misiju na Mars 2020. godine.

"Da pošaljemo našeg astronauta na Mars je prestižan, ali i realan ruski prioritet koji je izvodljiv kako sa tehničke, tako i sa ekonomske strane", pojasnio je Zeljonij.

Prema njegovim rečima, ako se u bližoj budućnosti počne s pripremanjem leta na Mars, ruski kosmonaut bi mogao da poleti u periodu između 2023 i 2025. godine.

Rusija je do sada učinila daleko više po tom pitanju nego bilo koja druga zemlja na svetu, uključujući i SAD.

Ova ekspedicija podrazumoeva i opremu poput satelita, rovera za Mars, jer upravo automatska oprema može da izvede najveći broj istraživanja na Marsu.

"Generalno govoreći, poslati čoveka na Mesec ili Mars iz čisto naučnih pobuda jednostavno nije profitabilno. Međutim, težnja da se sazna nešto novo je sastavni deo ljudske prirode i to niko ne može da zaustavi", rekao je Zeljonij.

On je dodao da Rusija planira učešće i u evropskoj misiji istraživanja Jupiterovog meseca Evropa u potrazi za prostim formama života.
 
pa nemaju jer ne diluju drogu celom svetu,ne otimaju naftu dijamante i ne prodaju oruzje svima

Upravo to - nesposobni.


pa nebih sada da ulazim u misije jer u zadnje vreme i nisam pratio ali znam da nisu nedostizno bolji ameri

Ja jesam.
Zato i znam da su Amerikanci, kada je u pitanju svemirski program jedno 100 godina ispred Rusa.

Cime ce da salju NASA ljude u svemir? Calendzerom? Kolumbijom? Xaxaxaxa. :D :rotf:

A cime Rusi salju sonde na Mars?
Koliko ruskih sondi ima u suncevom sistemu?
Ja cu da ti kazem - 0 (NULA).

A sad prouci koliko ima NASA rovera na Marsu i orbitera u orbiti i sta je to New Horizons, i sta je to Hubble i sta je to Chandra itd itd.....Tada ces videti da su RUje na nivou Juzne Koreje, sto se tice istrazivanja Svemira.
 
Upravo to - nesposobni.




Ja jesam.
Zato i znam da su Amerikanci, kada je u pitanju svemirski program jedno 100 godina ispred Rusa.



A cime Rusi salju sonde na Mars?
Koliko ruskih sondi ima u suncevom sistemu?
Ja cu da ti kazem - 0 (NULA).

A sad prouci koliko ima NASA rovera na Marsu i orbitera u orbiti i sta je to New Horizons, i sta je to Hubble i sta je to Chandra itd itd.....Tada ces videti da su RUje na nivou Juzne Koreje, sto se tice istrazivanja Svemira.

nisam rekao da su nesposobni nego da ne ubijaju narode zbog dijamanata nafte,i nediluju drogu a ti kupi vecu dioptriju naocara pa onda procitaj moj tekst
 

Back
Top