Porsche

Mursielagio

Početnik
Poruka
50
Da li se neko seca ovog automobila? To je jedan od najlepsih automobila svih vremena (po mom misljenju)
a svakako poslednji pravi 911 s obzirom da je zadnji porscheov model kome pedale izlaze iz poda... inace moj san i neostvarena zelja... nadam se da cu jednog dana moci da ga priustim sebi, mada je jos uvek cena astronomska... inace sa svojih 462 konja i 620 nm je ultimativni prevoz... do 100 na sat ubrzava za 4.1 a do 200 ispod 11 sekundi... zar to nije divno? pozdrav
 
Zdravo ja sam Aleksandar Zdravkovic i potrebna mi je vasa pomoc.
Naime ja sam pred kupovinom svog prvog automobila
imam nekoliko solucija
1. moji roditelji zele da mi kupe vw golf mkII
2.moja zelja je PORSCHE 944,924 ILI HONDA CRX
Njima se ova ideja niposto nedopada.ONI zele da ja vozim golfa bar prvih godinu dana
dok nesteknem neku rutinu PORSCHE dolazi u obzir jedino na leto 2006 godine
Mene zanima da li vredi cekati Porsche 944,924 DO SLEDECEG LETA
Molim vas da mi napisete neka iskustva vezana za neki od navedenih automobila.
Takodje da li neko prodaje navedene ili poznaje nekog ko prodaje
Molim vas za hitan odgovor i unapre zahvalan
PORSCHE BOY
 
Porše vrijedi čekati i 10 godina :p, ali to je opak automobil, tvoji roditelji su u pravu, treba ti za početak automobil koji nije za jurcanje, bez uvrede djeluješ mi jako popaljen, a sa takvim jurilicama možeš samo da se skrljaš negdje.
 
Прави је порше 911, али опет ако ти се и ови свиђају... 924 чак има и мотор који се ставља у ауди 100 од 2000цц. Ако мислиш да твоји родитељи могу да ти приуште не само порше у старту, него да имају довољно пара да плаћају одржавање за њега, које је убеђен сам мноооого скупље него за голфа 2, онда сачекај !
 
Acke izbor automobila ti je dobar,samo ako si pocetnik u voznji onda bas Porsche i nije za tebe odmah.Kazu da je samo 911 pravi Porsche i verovatno su u pravu,samo odrzavati jedan 911 je mnogo skuplje nego 924.Sto se tice modela 924 kod bas mozes naci veoma jevtinih ali koliko para toliko i muzike.Modeli proizvedeni do 1985.godine imaju audijev motor od 2000cm3 i 125 KS.Ja licno posedujem 924S model iz poslednjeg meseca proizvodnje 1988 god.To je limitirana edicija "Le Mans" Motor je 2500cm3 i oko 170KS.Zbog lake karoserije veoma dobro ubrzava i interesantan je za voznju ali ipak previse zahtevan za pocetnika.Za odrzavanja nije jedonostavan ali nece te izaci skuplje od prilike od novog VW Passata.Ako te nesto podrobnije interesuje o ovom automobilu slobodno pitaj.
P.S.Potrosnja varira od noge na gasu,moze od 6,8 pri 90km/h pa do 16-17 ako volis trke na semaforu.Na otvorenom je dosta ekonomican,meni je na putu od Londona do Novog Sada potrosio u proseku 8,7L
 
Ej da ti kazem nije moj prvi auto, ali prvi auto koji sam bas vozao i vozao je fiat ciqecent sporting!

Pazi samo 55 ili nesto vise konja, ali je autic do jaja brz, ubrzanje, i sve, ali bezbedniji za prvi auto nego neka zver sa 100 i vise konja... i dalje je bio super osecaj voziti ga. Imao je alu felne sportska sedista i jos gomilu gluposti...

Dakle, obavezno prvo vozi golfa, za pocetak snaga nije bitna, vec da steknes osecaj!
 
Srdjan_NS:
Acke izbor automobila ti je dobar,samo ako si pocetnik u voznji onda bas Porsche i nije za tebe odmah.Kazu da je samo 911 pravi Porsche i verovatno su u pravu,samo odrzavati jedan 911 je mnogo skuplje nego 924.Sto se tice modela 924 kod bas mozes naci veoma jevtinih ali koliko para toliko i muzike.Modeli proizvedeni do 1985.godine imaju audijev motor od 2000cm3 i 125 KS.Ja licno posedujem 924S model iz poslednjeg meseca proizvodnje 1988 god.To je limitirana edicija "Le Mans" Motor je 2500cm3 i oko 170KS.Zbog lake karoserije veoma dobro ubrzava i interesantan je za voznju ali ipak previse zahtevan za pocetnika.Za odrzavanja nije jedonostavan ali nece te izaci skuplje od prilike od novog VW Passata.Ako te nesto podrobnije interesuje o ovom automobilu slobodno pitaj.
P.S.Potrosnja varira od noge na gasu,moze od 6,8 pri 90km/h pa do 16-17 ako volis trke na semaforu.Na otvorenom je dosta ekonomican,meni je na putu od Londona do Novog Sada potrosio u proseku 8,7L


koliko ja znam ni jedan 924s nije imao 170ks. turbo verzija da, tacnije 177ks dok je S imao 150ks. 1987 je povecana snaga S-a do nekih 160ks.
 
SRDJANE PUNO ZAHVALJUJEM
ZANIMA ME
kolika je registracija za motor od 2000cm3,kao i koliko je osiguranje za 924.
Zadnja klupa na ovom modelu je premala to znam ali da li je dovoljna bar za jednu odraslu osobu.
Na koja bih godista trebao da obratim paznju pri kupovini i sta da gledam cuo sam za neki ---time belt== a nije mi bas najjasnije o cemu se radi.
Unapred zahvalan Aleksandar.
 
Acko 944:
SRDJANE PUNO ZAHVALJUJEM
ZANIMA ME
kolika je registracija za motor od 2000cm3,kao i koliko je osiguranje za 924.
Zadnja klupa na ovom modelu je premala to znam ali da li je dovoljna bar za jednu odraslu osobu.
Na koja bih godista trebao da obratim paznju pri kupovini i sta da gledam cuo sam za neki ---time belt== a nije mi bas najjasnije o cemu se radi.
Unapred zahvalan Aleksandar.

Registracija ti je mislim oko 20000 Din za automobile sa 2000cm3,to je zajedno sa osiguranjem.To proveri jos posto je moj na UK tablama pa ne znam tacno koliko izadje iznos kod nas.
Zadnja klupa (ako se moze tako nazvati) nije dovoljna nizakoga starijeg of 6 god.To su dva skroz odvojena mala udubljenja koja mogu posluziti odraslima iskljucivo na veoma kratkim deonicama
 
Srdjan_NS:
Moj ima ugradjen K&N filter vazduha tako da je sa serijskih 160 podignut na oko 170 KS

aha ok.

mogao bi neku sliku da postavis. nesto me interesuje da li kod tvoje 924-ke kada smotas pun levi manji od punog desnog desnog ili je to bio slucaj samo kod mene.
 
Srdjan_NS:
Registracija ti je mislim oko 20000 Din za automobile sa 2000cm3,to je zajedno sa osiguranjem.To proveri jos posto je moj na UK tablama pa ne znam tacno koliko izadje iznos kod nas.
Zadnja klupa (ako se moze tako nazvati) nije dovoljna nizakoga starijeg of 6 god.To su dva skroz odvojena mala udubljenja koja mogu posluziti odraslima iskljucivo na veoma kratkim deonicama

Hvala na odgovoru.

Mozda sam malo dosadan ali ipak razumi me ipak se radi o Porsche- u
ali zanima me da li je realna cena za 924 1983 god. 2300 eur.
Zanima me takodje ako nepitam previse da li ce biti dozvoljen uvoz ovih automobila po novom zakonu ako ne kako se 924,944 mogu nabaviti iz inostranstva.
Spomenuo si da je tvoj na UK tablama zanima me kako se tamo krecu cene
ja bih se za pocetak zadovoljio sa modelima proizvedenim 1980-1984 godine.

Znam da se model 914 koji jos nazivaju i vw porsche pokazao slabo ali da li
ih ima kod nas i da li vredi traziti neki.
 
Ne znam zasto si bas toliko navalio da kupis 924 ili 944!? To su najlosiji modeli u istoriji Porsche-a!
pocetnik+zadnja vuca = prva bandera
Vozi tog vw pa kad steknes rutinu vozi sta god hoces!
 
Acko 944:
Hvala na odgovoru.

Mozda sam malo dosadan ali ipak razumi me ipak se radi o Porsche- u
ali zanima me da li je realna cena za 924 1983 god. 2300 eur.
Zanima me takodje ako nepitam previse da li ce biti dozvoljen uvoz ovih automobila po novom zakonu ako ne kako se 924,944 mogu nabaviti iz inostranstva.
Spomenuo si da je tvoj na UK tablama zanima me kako se tamo krecu cene
ja bih se za pocetak zadovoljio sa modelima proizvedenim 1980-1984 godine.

Znam da se model 914 koji jos nazivaju i vw porsche pokazao slabo ali da li
ih ima kod nas i da li vredi traziti neki.

Acko sve Porsche-e 924 koje sam video kod nas su uglavnom bili krsevi.Taj koji pominjes iz 1983 ako je u dobrom stanju vredi 2300EUR ali pazi ako je los treba ce ti jos toliko da ga sredis.Sreca je sam sto je motor audijev tako bar da to nije extra skupo.Mislim da modeli 924 i 944 nece moci da se uvoze jel nemaju EURO3 motore.
Sto se tice cena u UK to ti je veoma nepovoljno u odnosu na celu Evropu zbog visokog kursa funte.Za model 924 od 2000cm3 cene idu od 500 do 4000 funti,samo sto taj za 500 neces moci ni registrovati 924S se krece od 1700 do 6000 funti,samo ako ga tamo kupis ne gine ti desni volan.

914 je lep auto ali mislim da bi tesko uspeo da ga najdes u dobrom stanju i jos da ga drzis u stanju da ga vozis svaki dan
 
SashaAR:
Ne znam zasto si bas toliko navalio da kupis 924 ili 944!? To su najlosiji modeli u istoriji Porsche-a!
pocetnik+zadnja vuca = prva bandera
Vozi tog vw pa kad steknes rutinu vozi sta god hoces!
Kupovinu planiram za leto 2006god.
kada steknem neku rutinu na vozilima slicnim golfu a sada me samo zanima
poneka informacija o 924,944 inace 944 je svojevremeno proglasen za auto sa najboljom upravljivoscu.
U svakom slucaju hvala na savetma.
 
Srdjan_NS:
Poslacu i slike uskoro.Kod mene je isto kada smotas na bilo koju stranu
Zahvaljujem na dosadasnim odgovorima,
takodje bih voleo da vidim slike , ja cu posvati neke svoje
=imam preko 120 mb slika iskljucivo modela 924,944.
Ovo bi mogla da postane neka tema za ljubitelje Porsche-a.
--------------------------------------------------------------------------------------
JEDVA CEKAM LETO 2006 GODINE
 
RaiKkonen 911:
Pogledaj na www.mobile.de za polovne aute, i bolje(bar bi ja tako) jos koja godina i polovan 911 Carrera (964) nego 924/944.924/944 od onoga sto se misli kad se kaze Porsche ima samo znacku...


911 jeste pravi Porsche.samo troskovi vlasnistva jedne 911-ce su nekoliko puta veci nego za 924/944..Nije bas tako sto kazes da modeli 924/944 imaju samo znacku Porsche,to mozda stoji za model 2.0L a ostali su druga prica.
 
Evo obecane slike sa malo vise zakasnjenja
 

Prilozi

  • Porsche m.jpg
    Porsche m.jpg
    37,1 KB · Pregleda: 70

Back
Top