STA JE APSOLUTNA ISTINA?

*CYBER PREDATOR*

Početnik
Poruka
17
Za mene je apsolutna istina prava istina o nastanku svega.Kad kazem svega ne mislim samo na ono sto su ljudi izmislili,vec onu pravu istoriju univerzuma i svega sto postoji.Zasto nesto uopste postoji?Odkada postoji?Ako postoji kreator svega,ko je njega stvorio?Zaista fanscinantno razmisljati o takvim stvarima.Kako nesto postoji oduvek?Kako je nesto beskonacno?ZASTO BILO STA POSTOJI???Hoce li covek ikada uspeti da nadje odgovore na ta pitanja???
 
Za mene je apsolutna istina prava istina o nastanku svega.Kad kazem svega ne mislim samo na ono sto su ljudi izmislili,vec onu pravu istoriju univerzuma i svega sto postoji.Zasto nesto uopste postoji?Odkada postoji?Ako postoji kreator svega,ko je njega stvorio?Zaista fanscinantno razmisljati o takvim stvarima.Kako nesto postoji oduvek?Kako je nesto beskonacno?ZASTO BILO STA POSTOJI???Hoce li covek ikada uspeti da nadje odgovore na ta pitanja???

НЕЋЕ
а зашто?
зато што човек не може да појми нпр. шта је то бесконачност.
када еволуционисти кажеш БОГ постоји, то је за њега увреда његовог разума, а појам бесконачног не може да објасни.

сети се Ајнштјнове изјаве по питању људског мозга.
 
...човек не може да појми нпр. шта је то бесконачност...

Na sreću, čovek ne mora da pojmi beskonačnost da bi mogao da je razume.:mrgreen:
Beše nekad ovakav zadatak: U svemirsku turističku agenciju dolazi čovek i hoće da mu nađu sobu u hotelu da prespava, no mada ima beskonačno mnogo hotela u svemiru sa beskonačno mnogo soba, sve sobe su zauzete. Službenik agencije ipak nalazi rešenje. Koje?

Uzgred, ako na neko pitanje ne postoji odgovor, to se ne može uzeti kao dokaz za bilo šta. :mrgreen:
 
НЕЋЕ
а зашто?
зато што човек не може да појми нпр. шта је то бесконачност.
када еволуционисти кажеш БОГ постоји, то је за њега увреда његовог разума, а појам бесконачног не може да објасни.

сети се Ајнштјнове изјаве по питању људског мозга.

:klap: Tacno samo kao sto vidis tesko je to objasniti pojedinima.
 
А шта ти разумеш о бесконачности?

Oklevam da ti odgovorim na ovo pitanje jer bi mogao doći u napast da mi izložiš SVOJE shvatanje beskonačnosti, što me, bez uvrede, ne bi interesovalo da čujem ponovo.
No, evo: u matematičkom modelu opruge kada god je moguće, uzima se pojednostavljena (linearna) funkcija izduženja. Ako to nije moguće, zavisnost se opisuje složenijim funkcijama. E, tako je i sa beskonačnošću. Dok me njen linearni model zadovoljava, nema potrebe da smišljam složena objašnjenja. Ovo ne bi bilo moguće čak i kada bih poželeo, jer za sada nemamo načina da zakačimo dovoljnu "težinu" da bismo izašli iz linearnosti i eksperimentalno proverili pretpostavke.
Naravno, u primeru opruge mogao bih odustati od ispitivanja materijala i sila kidanja i izjaviti: ako se preoptereti, opruga će pući i to će dovesti do opšteg potopa i konačnog suda. No, opruga se može i samo plastično istegnuti. U principu, odgovori nikada ne mogu stati u tu JEDNU KNJIGU:mrgreen:
 
И шта сад, постојање бесконачности је доказ о постојању Бога? :mrgreen:
Наравно да те нервира тако тешко питање за мозак.
За сваког човека, групу или друштвену заједницу, нека питања представљају табу. И пошто су та питања табу, она имају огромну моћ. Стратешко питање је често једно од оних "питања која се не постављају". А она се најчешће не постављају зато што траже проверу вредности.
Ја волим бајку о цару који је парадирао потпуно го зато што су га преварила два бескрупулозна кројача убедивши га да су му сашили и обукли величанствено одело. "Питање које се не поставља" поставило је једно дете: "Зашто цар иде го?" Да је то дете било политички активиста или активисткиња, могло је да постави другачије "питање које се не поставља", као на пример: "Зашто је нама потребан цар?"
нпр. "Шта бисмо могли да урадимо ако неко баци атомску бомбу?"
Не би моглa да одговориш на то питање а да се не суочиш са свеопштом способношћу за разарање и са њеном неразумношћу.
Када се постави питање где се не може дати одговор, принцип неадекватног али потпуно рационалног ума, избегава да да чињенични прост одговор "НЕ ЗНАМ". А то није срамота.
и на крају (ограђујем се) моја питања немају везе са Богом, него са логиком.
 
Када се постави питање где се не може дати одговор, принцип неадекватног али потпуно рационалног ума, избегава да да чињенични прост одговор "НЕ ЗНАМ". А то није срамота.
и на крају (ограђујем се) моја питања немају везе са Богом, него са логиком.

To nema veze sa logikom, nego sa tvojom zeljom da ne istrazujes i ne ucis.

Procitaj jos jednom ovo:

Po mom misljenju ako smo sposobni da formiramo neko pitanje,onda mora da postoji i odgovor na njega.I svakako ako smo sposobni da postavljamo takva pitanja,nacemo i odgovor kad tad.
 
Ма иди, нећу моћи да спавам :mrgreen:

А btw. Нигде и не видим питање, осим твог монолога :)

P.S> Мушко сам.
наравно да не видиш, јер не појмиш, само не видим зашто се убацујеш.
то је било окрутно од мене, опрости.
и опрости што сам мислио да си женско, стварно није било намерно.
 
To nema veze sa logikom, nego sa tvojom zeljom da ne istrazujes i ne ucis.
ЛОГИКА: "наука о закконима мишљења, тј. о оним законима мишљења којих се ваља придржавати при стицању научног сазнања; у ужем смислу: наука о природи и постојању појмова,судова и закључака; фигуративно: здраво мишљење и расуђивање, доследнсот у мишљењу и расуђивању; логика чињеница законитост у природном збивању."
Procitaj jos jednom ovo: Original postavio *CYBER PREDATOR* Pogledaj poruku
Po mom misljenju ako smo sposobni da formiramo neko pitanje,onda mora da postoji i odgovor na njega.I svakako ako smo sposobni da postavljamo takva pitanja,nacemo i odgovor kad tad.

у преводу: не липши магаре до зелене траве
 
ЛОГИКА: "наука о закконима мишљења, тј. о оним законима мишљења којих се ваља придржавати при стицању научног сазнања; у ужем смислу: наука о природи и постојању појмова,судова и закључака; фигуративно: здраво мишљење и расуђивање, доследнсот у мишљењу и расуђивању; логика чињеница законитост у природном збивању."


у преводу: не липши магаре до зелене траве

Džaba ti vađenje na logiku. Uhvaćen si da si izrekao "evolucionisti". Šta su "evolucionisti" znaju samo kreacionisti. A kada si jedan od kreacionista, onda logiku niti koristiš, niti tolerišeš.

A što se tiče magarca, predlažeš da mu se na zidu štale nacrta posuda sa ječmom? Ili je već nacrtana, samo treba naći u onoj jednoj knjizi?
 
Džaba ti vađenje na logiku. Uhvaćen si da si izrekao "evolucionisti". Šta su "evolucionisti" znaju samo kreacionisti. A kada si jedan od kreacionista, onda logiku niti koristiš, niti tolerišeš.

A što se tiče magarca, predlažeš da mu se na zidu štale nacrta posuda sa ječmom? Ili je već nacrtana, samo treba naći u onoj jednoj knjizi?

по теби је логично да је земља стара 4,5 милајрде или већ колико?
по теби је логично да се не може објаснити прелазна форма?
по теби је логично да си еволуирао од мајмуна? итд...

та књига ти боде очи, зато што су многи "велики" покушали да је оспоравају па нису успели, а сад ћеш ти један мали форумаш то да урадиш. :rotf:
 
ЛОГИКА: "наука о закконима мишљења, тј. о оним законима мишљења којих се ваља придржавати при стицању научног сазнања; у ужем смислу: наука о природи и постојању појмова,судова и закључака; фигуративно: здраво мишљење и расуђивање, доследнсот у мишљењу и расуђивању; логика чињеница законитост у природном збивању."

Upravo zato se i pitas o odgovorima.

у преводу: не липши магаре до зелене траве

Ovakve tvoje price, kao i one o caru i njegovom odelu govore o odsustvu logike.
 

Back
Top