Agregat koji sam sebe puni

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Nesto sam razmisljao. Svi znamo da agregat koji proizvodi struju konstantno ga pokrece dizel motor.

Pa me zanima, zasto niko nije izmislio, da on sam sebe pokrece od struje koju je proizveo?

A to bi bilo tako, sto bi za paljenje i pokretanje (da bi se dobila pocetna struja) koristio dizel motor, a nakon toga odmah prebacio na el. motor (jer je vec dobijena prvobitna struja na koju bi on radio) i on bi u tom slucaju proizvodio struju sam od sebe ( ne bi vise trosio naftu). Tako bi dobili besplatnu struju.
 
Nesto sam razmisljao. Svi znamo da agregat koji proizvodi struju konstantno ga pokrece dizel motor.

Pa me zanima, zasto niko nije izmislio, da on sam sebe pokrece od struje koju je proizveo?

A to bi bilo tako, sto bi za paljenje i pokretanje (da bi se dobila pocetna struja) koristio dizel motor, a nakon toga odmah prebacio na el. motor (jer je vec dobijena prvobitna struja na koju bi on radio) i on bi u tom slucaju proizvodio struju sam od sebe ( ne bi vise trosio naftu). Tako bi dobili besplatnu struju.

perpetuum mobile druge vrste
mada, vjerujem da se zayebavash sa ovim postom
ako ne onda si mentalno retardiran: )
ili nisi zavrsio osnovnu skolu
 
Nesto sam razmisljao. Svi znamo da agregat koji proizvodi struju konstantno ga pokrece dizel motor.

Pa me zanima, zasto niko nije izmislio, da on sam sebe pokrece od struje koju je proizveo?

A to bi bilo tako, sto bi za paljenje i pokretanje (da bi se dobila pocetna struja) koristio dizel motor, a nakon toga odmah prebacio na el. motor (jer je vec dobijena prvobitna struja na koju bi on radio) i on bi u tom slucaju proizvodio struju sam od sebe ( ne bi vise trosio naftu). Tako bi dobili besplatnu struju.

Kako se mi nismo toga setili, sada ćeš se ti obogatiti, a mi ostati kratkih rukava!:dash:
 
Nesto sam razmisljao. Svi znamo da agregat koji proizvodi struju konstantno ga pokrece dizel motor.

Pa me zanima, zasto niko nije izmislio, da on sam sebe pokrece od struje koju je proizveo?

A to bi bilo tako, sto bi za paljenje i pokretanje (da bi se dobila pocetna struja) koristio dizel motor, a nakon toga odmah prebacio na el. motor (jer je vec dobijena prvobitna struja na koju bi on radio) i on bi u tom slucaju proizvodio struju sam od sebe ( ne bi vise trosio naftu). Tako bi dobili besplatnu struju.

Ne ne moze tako.To je perpetum mobile u fizici....I postoji zakon koji kaze da nijedna masina ne moze proizvoditi energiju samu o d sebe.

Takodje po zakonu odrzanja energije zbog te pocetne energije od dizel motora zavrtece se i mogao bi da se vrti beskonacno,ako se ta energija ne bi trosila.
Ali ona se trosi na pokretanja tockova i na otpor vazduha i kada se potrosi motor staje...

Ali npr dobra stvar je auto na solarni pogon...to je dzaba..
 
Nesto sam razmisljao. Svi znamo da agregat koji proizvodi struju konstantno ga pokrece dizel motor.

Pa me zanima, zasto niko nije izmislio, da on sam sebe pokrece od struje koju je proizveo?

A to bi bilo tako, sto bi za paljenje i pokretanje (da bi se dobila pocetna struja) koristio dizel motor, a nakon toga odmah prebacio na el. motor (jer je vec dobijena prvobitna struja na koju bi on radio) i on bi u tom slucaju proizvodio struju sam od sebe ( ne bi vise trosio naftu). Tako bi dobili besplatnu struju.

Isto sam razmišljao i o elektromotoru i generatoru.
Ako generator svojim okretanjem pravi struju, a elektromotor se okreće ako je priključen na struju, šta bi bilo kada bismo na istu osovinu povezali ova dva uredjaja? S tim da bi ih povezali i tako da struja koju daje ovaj jedan pokreće ovog drugog. Na početku sa strane damo malo struje elektromotoru, on počne da se vrti (tu struju sada prekinemo da dovodimo), sa njim se vrti i generator i pravi struju koju troši elektromotor, ovaj se opet vrti i tako u krug...
Zanimljiva kombinacija, zar ne? :)
 
Meni baš i nije jasna poenta takve mašine, sve i da je moguće napraviti (usled lokalnih gubitaka). Ako ništa ne povežeš u to kolo dobićeš besmisleni zatvoreni protok struje koji niko ili ništa neće konstatovati, samim tim neće imati poentu, ako nešto povežeš, to je gubitak, a siroti agregat opet mora nečim da se pokrene posle toga.
Sateliti su zamišljeni da koriste gravitaciju i ako je moguće napraviti perpetuum mobile onda je to na principu njenog iskorišćavanja (mada i to nije besplatno jer je grav. sila prisutna i niko ne garantuje 100% da će uvek biti :shock: ), ali čak i oni, baš zbog tih lokalnih gubitaka i nesavršenosti, moraju da imaju gorivo za ispravljanje putanje (+ sva komplikacija oko hardversko-softverskog navođenja sa Zemlje, što su troškovi za sebe), pa samim tim i rok trajanja, ili bi se zakucali u kineski zid (možda i odleteli u ništavilo) mesec dana nakon lansiranja.
 
Poslednja izmena:
ja cuo za neki Orgon od jednog klinca iz komsiluka,on mucka neke flasice studira hemiju,fiziku ili tako nesto,kaze da taj orgon pokrece sve motore bez goriva,samo sa malo vode,a ja njemu kazem daj napravi ti meni to a ja cu ti finansirati celo skolovanje,a on kaze ne moze to tako to je zabranjeno,sta ce raditi onda ovi koji prodaju benzin... mislim i da je ista stvar i sa tim vasim motorom koji ce sam sebe da pokrece i radi bez icega ili nicega ;))))
 
negde u shvedskoj greju na mleko krava.. dok se hladi mleko koje izadje iz krave.. to su izracunali da im se isplati vise od nekih drugih biovarijanti.. neki hotel valjda... ne znam da li to radi cula sam pre neki mesec.. valjd akao kroz cevi ide mleko
 

Back
Top