Sta da radim?

Sa deckom sam u dugoj vezi! Ne mogu da gresim dusu, ok nam je!!! Ali postoji jedan problem! Ja zelim bebu! Imam ozbiljnih ginekoloskih problema, jajnici mi se usled cestih upala i cista smanjuju! Ginekolog mi je rekao da pozurim sa tim jer su mi sanse da zatrudnim sve manje i manje! Oboje smo mladi (ja imam 21 godinu a on 22)! Njemu tako nesto ne pad na pamet! Ima svoj privatan posao ali jos uvek zivi sa roditeljima, nije resio stambeno pitanje! Sta da radim? Ja sam iz dana u dan sve ocajnija!

sacekas da budes spremna za bebu bez pozurivanja zbog jajnika (prvi put cujem da se jajnici smanjuju od upala...) i onda ako mozes zatrudnis ako ne usvojis...

Danima razmisljam o tome! Mozda je bolje sve prekinuti i krenuti svojim putem! Ne smem ni da pomislim sta bi se dogodilo kada bih provela sa njim jos mnogo vremena, raskinemo, ja ponovo sa nekim pozelim da osnujem porodicu, a ono... Porodica: muz i ja!!! Svisnula bih ja! Mozemo mi 5 fakulteta da imamo ali srecu koju nam dete donosi ne mogu da nadoknade ni pare ni fakulteti!

dece ima koliko volis...samo je pitanje da li je tebi bitno da budes trudna i rodis i imas tako dete ili bi jednostavno dete?
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj zuriti, i sad radjati po sto poto. Dijete se treba radjati iz potrebe i zrelosti za takvu obavezu, a nisam sigurna da si i ti i tvoj decko spremni za tako nesto. Ti se jos dobro preispitaj kod drugih doca. Ko zna mozda je taj tvoj nesto omanuo ;)
 
Rodi dete ......njegovo ili nechije vec , ako je situacija vec takva .Zamisli prodju godine , obisti se shta su ti lekari pricali a tvoj divni dechko kaze , izvini ali ja zelim nekog sa kim mogu da imam porodicu .I ?? A shto se zrelosti tiche , priroda to uredi ........
 
ono sa zamrzavanjem jajnih ćelija što je hani rekla ne zvuči loše..
a jel se to radi negde kod nas?

i što ste svi napali devojku, kao rano joj.. mnogi u tim godinama i tako rađaju decu, bez da su primorani..

dejadeko, jesi li ti apsolutno sigurna da je tvoj dečko sasvim upoznat sa tvojom situacijom i da ne želi to dete? razgovarajte... ultimatumom nećeš postići baš ništa osim da svi (pa i to dete ako se rodi pod tim uslovima) budete nesrećni..
 
Sa deckom sam u dugoj vezi! Ne mogu da gresim dusu, ok nam je!!! Ali postoji jedan problem! Ja zelim bebu! Imam ozbiljnih ginekoloskih problema, jajnici mi se usled cestih upala i cista smanjuju! Ginekolog mi je rekao da pozurim sa tim jer su mi sanse da zatrudnim sve manje i manje! Oboje smo mladi (ja imam 21 godinu a on 22)! Njemu tako nesto ne pad na pamet! Ima svoj privatan posao ali jos uvek zivi sa roditeljima, nije resio stambeno pitanje! Sta da radim? Ja sam iz dana u dan sve ocajnija!

Ne kažeš da li si ekonomski nezavisna, ili imaš podršku roditelja. Posavetuj se sa doktorom koliko ti vremena još preostaje, pa rađaj! Znam jednu čiji muž nije želeo decu ( a bili u braku), pa kad je ostavio i našao drugu (sa detetom) rekao : eto, da smo imali dete, sve bi bilo drugačije! A za nju bilo kasno... Nije bila bolesna, nego on mrzeo zaštitu, (bilo kakvu) pa ona abortirala, da je ne ostavi, jer ne želi decu, pa postala sterilna. I tako... Muža danas imaš, sutra nemaš, ali dete je uvek samo tvoje ( i onoga koji hoće da mu bude otac, ako nađeš takvog). Momak je stvarno premlad za oca, devojke inače ranije sazrevaju, i nemoj od njega tražiti da se venčavate zbog eventualne trudnoće, a, ako bude dobar, dozvoli mu da bude otac detetu. Ili ćeš možda naći drugog, ko zna? Ne može se baš sve predvideti, život je pun iznenađenja, i nisu sva loša.:ok::heart::bye:
 
Sa deckom sam u dugoj vezi! Ne mogu da gresim dusu, ok nam je!!! Ali postoji jedan problem! Ja zelim bebu! Imam ozbiljnih ginekoloskih problema, jajnici mi se usled cestih upala i cista smanjuju! Ginekolog mi je rekao da pozurim sa tim jer su mi sanse da zatrudnim sve manje i manje! Oboje smo mladi (ja imam 21 godinu a on 22)! Njemu tako nesto ne pad na pamet! Ima svoj privatan posao ali jos uvek zivi sa roditeljima, nije resio stambeno pitanje! Sta da radim? Ja sam iz dana u dan sve ocajnija!

Tesko pitanje. Savetujem ti da gledas sebe. Deluje egoisticno, ali ako ti zalis da imas decu, NE CEKAJ, sa njim se dogovori. Ako nece on, neki sigurno hoce. Dogovori se, nadjite resenje. Iznajmite stan. Vidi da li bi te tvoji podrzali. Ako on nece dete sa tobom, to treba da znas...onda ni ne misli sa tobom ozbiljno, koliko god to tebi delovalo kao neistina.
Svaki muskarac koji voli zenu, masta o deci sa njom. Da te iskreno voli, ne bi se mislio.
Tvoj zivot je jedan. Ako su ti deca bitna, rodi. Sa njim ili bez njega. Na kraju, dete ces imati uvek, ako ga rodis, a mukarac moze da se promeni.
Zelim ti svu srecu.
 
Tesko pitanje. Savetujem ti da gledas sebe. Deluje egoisticno, ali ako ti zalis da imas decu, NE CEKAJ, sa njim se dogovori. Ako nece on, neki sigurno hoce. Dogovori se, nadjite resenje. Iznajmite stan. Vidi da li bi te tvoji podrzali. Ako on nece dete sa tobom, to treba da znas...onda ni ne misli sa tobom ozbiljno, koliko god to tebi delovalo kao neistina.
Svaki muskarac koji voli zenu, masta o deci sa njom. Da te iskreno voli, ne bi se mislio.

Tvoj zivot je jedan. Ako su ti deca bitna, rodi. Sa njim ili bez njega. Na kraju, dete ces imati uvek, ako ga rodis, a mukarac moze da se promeni.
Zelim ti svu srecu.

ma dajte ljudi oni imaju 21? to ti je danas kao 16 nekad... i da nije moze on nju da voli ili ne, mozda covek zeli decu tek negde u dalekoj buducnosti za 10ak godina. to sto ce je mozda odbiti jer ce se osecati uhvacen u zamku bez pravog odgovora, ne znaci da nece decu sa njom uopste ili da je ne voli...

a ovo da svaki muskarac koji voli zenu masta o deci sa njom... ne bih rekla... pogotovo ne u dvadesetim...
 
mozda je bolje da konsultujes jos jednog ili dva ginekologa, cisto da cujes i druga misljenja i na taj nacin ces moci da vidis ozbiljnost situacije, a zatim porazgovaraj sa svojim roditeljima, ili sa mamom jer ti niko ne moze bolje pomoci od nje... Takvu odluku ne mozes sama doneti.
 
godine nisu u pitanju; to nista ne znaci, ona moze fakultet da nastavi kad god hoce; pitanje je naci nekog ko ce zeleti isto kao i ona, jer za dete je potrebno dvoje; a pronaci takvog nekog uzima dosta vremena;

muskarac od 21.god. naravno nece zeleti dete (mada sam jednom upoznala i takvog - ako hoces mogu te upoznati s njim :) )
po meni su zreliji i stariji muskarci pre spremni za dete, i samim tim je i bolje imati s takvim dete, jer su ga prosle decacke kojestarije, i zelja za izlascima i stalnim menjanjem devojaka....

dakle mozeda da potrazis nekog malo starijeg i zrelijeg

drugo pitanje je - da li si ti spremna za dete i za takvu odgovornost? ne vredi nista ako nisi spremna.... Nije resenje da sebi upropastis buducnost i da na kraju krivis dete..

Kazem popricaj sa porodicom.

Mnogo je potrebno uslova za dete; moras prvo ziveti u miru i ljubavi sa covekom sa kojim zelis da imas dete.. Nije resenje da dobijes dete pa da se razdvojite kasnije.

Moj savet je da nista ne radis na silu ili pod pritiskom. Kako je sudjeno tako ce biti. Na kraju uvek je moguce usvojiti dete ali u trenutku kad budes imala stabilnu vezu, kad se udas onda razmisljaj o detetu. Ako mu ne mozes pruziti sve to, onda nije fer prema detetu da ga imas sad kad ocigledno nisi jos spremna.

(zao mi je ako ideja o usvajanju zvuci suvise sirova ili ne znam... ali poznajem jedan par koji je to uradio, i sasvim su srecni; dakle potrebno je da imas pored sebe muskarca koji ce te podrzavati)
 
Poslednja izmena:
Rodi dete ......njegovo ili nechije vec , ako je situacija vec takva .Zamisli prodju godine , obisti se shta su ti lekari pricali a tvoj divni dechko kaze , izvini ali ja zelim nekog sa kim mogu da imam porodicu .I ?? A shto se zrelosti tiche , priroda to uredi ........
Toga se i ja plasim! Bojim se da cu ja tu izvuci deblji kraj a da cu mu pokloniti DRAGOCENO vreme!!!!
 
ma dajte ljudi oni imaju 21? to ti je danas kao 16 nekad... i da nije moze on nju da voli ili ne, mozda covek zeli decu tek negde u dalekoj buducnosti za 10ak godina. to sto ce je mozda odbiti jer ce se osecati uhvacen u zamku bez pravog odgovora, ne znaci da nece decu sa njom uopste ili da je ne voli...

a ovo da svaki muskarac koji voli zenu masta o deci sa njom... ne bih rekla... pogotovo ne u dvadesetim...

Ne u dvadesetim, to je rano i za nju, ali ona nema izbora, ako nije spremna da se odrekne materinstva - što je okrutno tražiti od žene. Drugo su žene koje same ne žele decu, to je njihova odluka. Što se tiče muškaraca, njima je, u velikom broju, jedini opravdan razlog za žrnidbu želja da imaju porodicu, što, naravno, podrazumeva decu, inače su par, a ne porodica. Ona nije obavezna da ispunjava njegove životne planove, kao ni on njene, i ako ne mogu da nađu neko zajedničko rešenje, biće razlaza, to je jasno kao dan! Ne treba njega osuđivati ako nije spreman za očinstvo tako rano, ali ni nju, što želi decu u životu. To je nesrećan sticaj okolnosti, i svako mora tražiti najbolje rešenje za sebe. Ako se ona odrekne materinstva, da li joj neko garantuje da će on ostati sa njom? I da li neko garantuje da ona neće celog života njega kriviti za to što nema dece?
 
Toga se i ja plasim! Bojim se da cu ja tu izvuci deblji kraj a da cu mu pokloniti DRAGOCENO vreme!!!!

Da sam u takvoj situaciji ja bih rodila, a on kako hoće. Ne bih mu postavljala ultimatum u vezi braka, a lako je moguće da, tokom vremena, kada malo oboje sazrite (što će kod tebe ići mnogo brže obzirom na okolnosti), i da dođe do braka, ako se ljubav održi dotle. A moguće je da ne bi potrajala i da nije ovog problema - to niko ne može znati. Ipak treba nešto prepustiti i životu da reguliše.
 
Уф, стварно је тешка ситуација. Разумем те потпуно, али разумем и њега... А и да прекинете ко зна колико времена ће ти требати да нађеш другог са ким би пожелела да имаш дете, па док се та веза развије и сазри...:confused:
 
Уф, стварно је тешка ситуација. Разумем те потпуно, али разумем и њега... А и да прекинете ко зна колико времена ће ти требати да нађеш другог са ким би пожелела да имаш дете, па док се та веза развије и сазри...:confused:
Znam! Pomalo mi je krivo sto svi ovde govore o zrelosti i ne znam o cemu! Ja sam svesna situacije, zabrinuta sam! Postala sam veoma nervozna, to mi se vrzma po glavi! Cesto ne mogu da zaspim! Oci mi zasuze kada vidim zene sa kolicima i malom decom! Samo se zapitam: da li cu i ja jednoga dana ponosno setati sa svojim detetom ili ce mi to biti uskraceno! Treba li da napomenem da je moja buduca profesija vezana za decu. Padne mi na pamet, sta ako jednoga dana budem vaspitavala tudju decu a moje nemam! I moja majka je veoma zabrinuta, cesto poteze tu temu, zaplace se a meni bude jos gore!!!!:dash:
 
Ne u dvadesetim, to je rano i za nju, ali ona nema izbora, ako nije spremna da se odrekne materinstva - što je okrutno tražiti od žene. Drugo su žene koje same ne žele decu, to je njihova odluka. Što se tiče muškaraca, njima je, u velikom broju, jedini opravdan razlog za žrnidbu želja da imaju porodicu, što, naravno, podrazumeva decu, inače su par, a ne porodica. Ona nije obavezna da ispunjava njegove životne planove, kao ni on njene, i ako ne mogu da nađu neko zajedničko rešenje, biće razlaza, to je jasno kao dan! Ne treba njega osuđivati ako nije spreman za očinstvo tako rano, ali ni nju, što želi decu u životu. To je nesrećan sticaj okolnosti, i svako mora tražiti najbolje rešenje za sebe. Ako se ona odrekne materinstva, da li joj neko garantuje da će on ostati sa njom? I da li neko garantuje da ona neće celog života njega kriviti za to što nema dece?
Cak mi je proslo kroz glavu i ovo: mi se razidjemo, ja ne budem mogla da rodim i sretnem ga sa njegovom decom! Ovo je jako mali grad, bilo bi mi uzasno!
 
Toga se i ja plasim! Bojim se da cu ja tu izvuci deblji kraj a da cu mu pokloniti DRAGOCENO vreme!!!!
Uz svo razumevanje za tvoju situaciju i zaključak da ne znam šta bih uradila da sam na tvom mestu ovo mi je privuklo pažnju.
Ne radi se o tome da ti NJEMU POKLANJAŠ svoje vreme. To što ćeš se eventualno odlučiti da ostaneš sa njim (i u slučaju da on ipak ne želi dete sada) ne činiš za njega već za sebe.

Možda izgleda da skrećem sa teme ali nije tako. Mnogo je emocija uključeno u ovu tvoju odluku, a bilo bi lažno i pogrešno da sebe gledaš kao žrtvu njegove odluke. Ne treba ti taj stav da si žrtva jer ti to nisi - od tebe zavisi da li ostaješ ili odlaziš, a ako ga u muci zbog ove svoje dileme budeš opterećivala osećajem krivice sve će biti još gore.
 
Znam! Pomalo mi je krivo sto svi ovde govore o zrelosti i ne znam o cemu!
Što se tiče zrelosti i roditeljstva ja sam postala mama sa 22,(dakle ostala trudna u 21) a moj suprug tata sa 25 i po. Bili smo sasvim dovoljno zreli za roditeljstvo. Nisu ti godine kriterijum za to.

Da li si mu iznela sve svoje strahove? Da li potpuno otvoreno razgovarate o tome? Pitaj ga šta bi uradio da je na tvom mestu?
 
Uz svo razumevanje za tvoju situaciju i zaključak da ne znam šta bih uradila da sam na tvom mestu ovo mi je privuklo pažnju.
Ne radi se o tome da ti NJEMU POKLANJAŠ svoje vreme. To što ćeš se eventualno odlučiti da ostaneš sa njim (i u slučaju da on ipak ne želi dete sada) ne činiš za njega već za sebe.

Možda izgleda da skrećem sa teme ali nije tako. Mnogo je emocija uključeno u ovu tvoju odluku, a bilo bi lažno i pogrešno da sebe gledaš kao žrtvu njegove odluke. Ne treba ti taj stav da si žrtva jer ti to nisi - od tebe zavisi da li ostaješ ili odlaziš, a ako ga u muci zbog ove svoje dileme budeš opterećivala osećajem krivice sve će biti još gore.
Ne krivim ga, postujem njegov stav ali sa druge strane ne mogu da ga razumem! Izmedju nas sve funkcionise, slazemo se, tolerantni smo, odgovaramo jedno drugom, mogu slobodno da kazem da se volimo ali... Ponekad pomislim da mu nije dovoljno stalo do mene cim ne moze da se odluci na taj korak... Ili ne moze da se lisi momackog zivota....
 
Što se tiče zrelosti i roditeljstva ja sam postala mama sa 22,(dakle ostala trudna u 21) a moj suprug tata sa 25 i po. Bili smo sasvim dovoljno zreli za roditeljstvo. Nisu ti godine kriterijum za to.

Da li si mu iznela sve svoje strahove? Da li potpuno otvoreno razgovarate o tome? Pitaj ga šta bi uradio da je na tvom mestu?
Jesam... Zna celu situaciju, moje strahove i nadanja... Samo mi kaze: rano je Andrea... A ja u glavi cujem tik-tak...
 

Back
Top