Uredjenje jezera u Zrenjaninu

Dulle_

Ističe se
Poruka
2.002
Dragi Zenjaninci uredjenje je jezera uskoro pocinje... mogu samo da kazem da ce trajati oko 2 godine, da je ulozeno vise od milion eura. I da kada se zavrsi, bice jedno od cistijih jezera u srbiji (cistije od ade cingalije ) .... detaljnije u "Zrenjaninskim" u cetvrtak.

evo nekih projekata kako ce to izgledati.

JezeroII_4_resize-1.jpg


JezeroII_5_resize-1.jpg


JezeroII_3_resize-1.jpg


pa sta mislite ?
 
stvarno dobro izgleda...a kontam i da je uredjenje vojnog stadiona u tom sklopu...
a zasto je ogradjena stara spiritana?
i kakav objekat treba da gradi slovenacki Tush uz samo jezero? kako ce se uklopiti...

nego moram da prokomentarisem rekonstrukciju pesackog mosta, tacnije vraca se kao Ajfelov msot...Sve je to super, ali tamo pise da je ajfelov most bio sirok 6,5m a ovaj danasnji je 15m !!! I sto ce samo na tu betonsku konstrukciju da nakace gvozdenu ogradu...ideja je katastrofa, po tom principu mozemo i na vodotoranj da nadogradimo vrh Ajfelovog tornja... :lol:
 
Poslednja izmena:
stvarno dobro izgleda...a kontam i da je uredjenje vojnog stadiona u tom sklopu...
a zasto je ogradjena stara spiritana?
i kakav objekat treba da gradi slovenacki Tush uz samo jezero? kako ce se uklopiti...

nego moram da prokomentarisem rekonstrukciju pesackog mosta, tacnije vraca se kao Ajfelov msot...Sve je to super, ali tamo pise da je ajfelov most bio sirok 6,5m a ovaj danasnji je 15m !!! I sto ce samo na tu betonsku konstrukciju da nakace gvozdenu ogradu...ideja je katastrofa, po tom principu mozemo i na vodotoranj da nadogradimo vrh Ajfelovog tornja... :lol:

sta pricas bre ... vraca se stari ajfelov most... kako god se vraca vraca se .. i to je dobro ...
 
kakav smo mi narod, pa to je strasno!
Covece, ljudi se potrude da izmisle nesto, pa jos i naprave milion evra za celu operaciju i onda se nadjete svi da pljujete i pametujete! Pa sto ne napravite vi bolje? Pola od vas ne zna ni da broji do milion...

I treba da se gradi i treba da se radi. Svaka cast! Strava ce biti
 
ja sam licno misljenja da bi te pare mogle da se potrose pametnije, ali dobro, to sam samo ja.
stvarno je lepo sto ce se vratiti ajfelov most, koji je dosta dugo bio simbol zrenjanina, ali zar ne bi taj kesh mogao da se ulozi npr na sredjivanje neke od raspalih fasada ??
tipa tesla koja je ocajna bila jos dok sam ja isao u nju, sad je dno dna rupe bez dna...
ili cuvena pinova vila (mada mislim da je bilo neke reci da drzava to ne moze, ili nece da sredi, nisam siguran a mrzi me da kopam po temi).

sve u svemu, ne mislim da je taj ajfelov most od presudnog znacaja.
 
tesla ce se renovirati za vreme letnjeg raspusta ja mislim .... ali to su skole .. druga prica... prvo treba da ociste korumpirane profesore i ljude iz skola, pa onda i same skole da srede.. no dufa prica...

sto se tice mosta, trebalo bi da izgleda kao i prvi ajfelov most... tako mi je receno... a i dane bude.. mislim ako dodje neki stranac, on ce videti ajfelov most.. nece sigurno kopati po arhivu da vidi kako je pre izgledao pa da poredi sa novim...
 
stvarno ne mogu da verujem kako ljudi svako pitanje ili upucenu kritiku smatraju neprimerenom...pa upravo je pravo na kritiku razlika izmedju komunizma i demokratije...

@ Ultrazvuk
- i dalje mislim da je vikend u centru ne mnogo srecna ideja
- o preuredjenju jezera 2...na zvanicnom sajtu opstine pise da je vrednost investicije 2 miliona evra, a rok izgradnje 3 god... http://www.zrenjanin.org.yu/aktuelno/PocinjuRadoviNaUredjenjuJezeraII2008.htm
- ideja je sjajna...ali mi se ne svidja sto je prostor pored prodat slovenackom Tushu za gradnju supermarketa, posto bi taj prostor trebao da bude u sklopu jezera...mislim zamislite kako ljudi upadaju u kupacim gacama u supermarket... :D

@Dulle
evo kako je izgledao taj most... http://www.zrenjanin.org.yu/aktuelno/PovratakAjfelovogMosta2008.htm ... i primetices kako je uzak...a skica buduceg mosta je bila u proslom broju Zrenjanina, nisam nasao da skinem na njihovom sajtu... i pise da je stari most bio sirok 6,5m...a ovaj sada je 15m...a po skici se vidi da ce biti kao spojena dva stara mosta, bice sirok 15m, a u sredini ce imati stubove...
 
stvarno ne mogu da verujem kako ljudi svako pitanje ili upucenu kritiku smatraju neprimerenom...pa upravo je pravo na kritiku razlika izmedju komunizma i demokratije...

@ Ultrazvuk
- i dalje mislim da je vikend u centru ne mnogo srecna ideja
- o preuredjenju jezera 2...na zvanicnom sajtu opstine pise da je vrednost investicije 2 miliona evra, a rok izgradnje 3 god... http://www.zrenjanin.org.yu/aktuelno/PocinjuRadoviNaUredjenjuJezeraII2008.htm
- ideja je sjajna...ali mi se ne svidja sto je prostor pored prodat slovenackom Tushu za gradnju supermarketa, posto bi taj prostor trebao da bude u sklopu jezera...mislim zamislite kako ljudi upadaju u kupacim gacama u supermarket... :D

Montezuma, nije suština da ne treba niko da kritikuje,... naravno da treba, tako se stvaraju bolje ideje i bolji projekti. Ali kritika tipa "Ne sviđa mi se to, ali imam ideju za ovo" a da "ovo" bude nešto racionalno i realno izvodljivo. Tu je problem većine u Srbiji, što svi znaju šta ne valja, a niko nema rešenje nego svi samo mudruju i teoretišu. Ti konkretno, ništa nisi uradio da napraviš nešto bolje od vikenda u centru... razumeš? A ja bih te odmah prvi podržao, čim bi krenuo nešto da praviš, veruj mi.
Drugo, "nisu trebali da prodaju Tušu". Nemaju "oni" šta da se pitaju, kad je to privatna imovina (straćare pored špiritane) i vlasnici su preko svog advokata prodali objekat kome su hteli. Gradsko zemljište je samo čistina do "Cebe", a mislim da ćeš se složiti da je bolje da tu bude supermarket nego korov do pojasa kao poslednjih 30-40 godina.
A što se tiče kupaćih gaća i supermarketa, to zavisi samo od lične kulture ljudi, jer svako iole normalan i vaspitan neće u gaćama ići bilo gde sem do plaže. Po tome, nigde na Halkidikiju ne bi trebalo da bude supermarketa da ne ulaze u gaćama... a ima ih i Grci ne ulaze u gaćama, veruj mi.
 
Ja i govorim za taj korov od Cebe do prve kuce...koliko sam upucen, Tush je dobio tu lokaciju, i kupili su 3 od 4 kuce do spiritane...ali je vreme za pocetak gradnje isteklo (ispravi me ako gresim)...e sad mogu vrlo lepo i kulturno ovi iz opstine da povrate to zemljiste i naprave nesto u sklopu jezera, bar park ako ista... !
Mislim da sam ti dao vec predloge za vikend u centru ali me mrzi sto ch1zra kaze da gravedigging-ujem...evo ti par predloga, sad koliko su izvodljivi nemam pojma......
1. lutkarska predstava za decu na pozornici npr kod vojvodjanske banke, ili pored katolicke crkve...
2. revijalna trka kajaka na jezeru 1 ( problem je sto je jezero kratko...)
3. skokovi u vodu sa malog mosta. (ne znam koliko je zdravo skakati u tu vodu :) )..

Imam jos jednu zamerku sto se tice jezera, a to je sto ce pad plaze ka jezeru biti 6:1 ...ako se takav pad produzi i kroz vodu ispadne da ce na jezeru najdublja tacka biti 2m (uzmimo da je sirina jezera 24m)...ali nisam video projekat tako da ko zna kakav je plan, verujem da ljudi znaju sta rade...

ok je ova turisticka signalizacija...
 

Back
Top